Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2021., 21:31   #1
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
ZTE MF283+

Da li se itko susreo s problemom da ne radi dns kako treba na ovom routeru? Dhcp server kao dns server postavi adresu routera, ali to ne resolve-a ni jednu adresu. Kada na laptopu rucno postavim biko koji drugi dns, sve radi. Problem je sto ima dosta malih uredjaja, mobova, tv, neki smart home uredjaji pa mi je tlaka rucno postavljat adrese na klijentima.
Zanimljivo je da sve radi dok je A1 kartica unutra, kada stavim Iskon.mobile onda ne radi (dok ne postavim rucno dns na klijentu). Router je otkljucan, imao je Vip brandirano sucelje koje sam uspio debrandirati ali nisam uspio nadograditi firmware.
Workaround mi je staviti bilo kakav uredjaj koji ima dhcp server, ali ako mogu to nekako progurati sa ovim ZTE onda bih volio ostati na jednom uredjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 12:22   #2
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Nadopuna: prije debrandiranja sam pokusao reset to factory defaults i nije pomoglo. Ovo kazem da ne bi netko mislio da je debrand pokvario jer nije. Nadao sam se dobiti i podesavanje dns-a unutar dhcp server postavki ali nista. Klasa optimist 😀


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2021., 12:49   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
nemere.
zte-i nemaju opciju za ručno podešeavanje dns-a kad se koristi mobilna veza, sad sam provjerio na mom mf286.

jedino ako ćeš radit double nat sa još jednim routerom (zte->neki wan router-> tvoja kućna mreža).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 22:55   #4
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Naletio na ovaj post, pa da kazem kako sam rijesio. Nikako, napravio double-nat stavio mikrotik iza zte.
Nemojte gubiti vrijeme, mikrotika ima za male novce a sve se da podesiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na