Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2019., 14:56   #1
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Sandwich Paneli - Iskustva preporuke

Dakle procitao sam sve i svasta po interntu pa bih volio vidjet dali netko ima iskustva u ovom podrucju mozda vasa neka iskustva iz prve ruke.

Prica ide ovako, djed ima staru štalu koja je od cigle, zidovi su vec u klincu i krov je svakim danom losiji. Strop je od blata i trske . Moja ideja se zove bager i taj stroj mi rijesava glavni problem. No prica ide dalje, sandwich paneli na drvenoj konstrukciji, kako radim s drvetom nije mi problem osigurati kvalitetnu gradu te postavlajnje iste. Posto se ovdje neradi o nekim velikim visinama, max 3m. Zanima me dali je netko osim s celikom imao iskustva s drvenom konstrukcijom. Dali pravila montiranja mogu biti ista, cekam ove odgovore od talijana i švaba koji se bave proizvodnjom sendwich panela vec 2 tjedna, kad ih zoves i cuju engleski odmah poklope. Dali netko moze potvrditi sta bi bilo bolje PUR ili VUNA za radionu od 100-120m2.

U grubo neke dimenzije bi bile 5.5 x 20 m. Dali se moraju rijesavati kakvi papiri ako se na postojecim temeljima radi unutar gabarita, dali mora biti sve isto ili mogu recimo smanjiti objekt za cca 1m - konkretno pitam posto je trenutna gradevina naslonjena na kucu te bi ju sada odmaknio 1-1,5m dali mi to stvara problem. Legalizacija sadasnjeg objekta je odradena.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 16:25   #2
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Neš imat problema ako si unutar gabarita, također planiram renovirat stari štagalj u skoroj budućnosti.
Inače tamo 2013. godine cigići su znali legalizirat stare drvene šupe, naslagane hrpe drveta i koječega. Jer su znali da im je to jeftinije sad legalizirat, a kasnije gradit..
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2019., 18:30   #3
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Koliko se ja razumijem u drvene konstrukcije, nakon gledanja dokumentaraca Larry Hauna smatram da možeš gradit sigurno barem dva kata. Kuće koje su gradili on i braća su navodno preživljavale sve vremenske nepogode.

Ljudi su u Njemačkoj blokovima komprimirane slame širine 800 uspješno gradili tri kata (gdje je slama igrala ulogu noseće konstrukcije, toplinske izolacije i toplinskog akumulatora), gdje nećeš ti onda drvenu konstrukciju od 3 metra.


Evo kako to rade u Mother Raša.
https://www.youtube.com/watch?v=ge95VWMr-KY


Nego, znam talijanski pa ti možda mogu pomoći. Malo sam zahrđo ali uz malo pripreme odradim ja to bez beda. Makar mail možemo složit.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 11.11.2019. u 18:36.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na