Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2011., 00:44   #1
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
HP nx6325 problem sa optikom!

Ovako.

Imam problem sa optikom na navedenom laptopu, ne cita mi niti cd, niti dvd nece ni windowe bootati, a prepoznaje ga u windowsima, gledao sam u device manageru, kaze "The device is working properly"

Frend mi isti takav laptop, dao mi je svoju optiku koja radi na mojem laptopu!!
Jedino sam zaboravil svoju u njegov laptop!
Također mi je i enable u Biosu!!

Ima li netko mozda kakvih solucija!! Sve sam probao ali nista ne pali!!Jedno mogu misliti samo da je dala svoje! a meni se neda davati nofce za novu jel kosta vise od laptopa
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 01:05   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tja, probaj svakako svoju optiku na njegovom laptopu za svaki slucaj. inace nista novoga da ode leca, jednostavno - ode . mozda bi pomoglo ciscenje sa destilitanom vodom, no ako nikako ne cita niti jedan medij, ne znam. isplati se probati, rastavi optiku (ako ne radi kod frenda u lapu), i lagano sa sitno natopljenim stapicem za usi predi po leci. nista posebno, u krug i tako sa obje strane. jos sa drugim suhim predi par puta da eventualno obrises ako je sto tekucine ostalo, i probas.

btw, si zainteresiran za optiku? ako da, javi se na PM, i omoguci da se tebi moze poslati .

EDIT

i dalje ti ne mogu poslati poruku tj odgovor, poslao sam ti mail. ako zelis preko PMa, omoguci primanje PM-ova .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 03.01.2011. u 01:18.
Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2011., 13:03   #3
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Samo bih, kao stari čistač leća, napomenuo da slobodno koristiš medicinski alkohol, nećeš nikakvu štetu napraviti, a bolje ćeš očistiti.

(jel se netko sjeća starih Goldstar CD drajvova? pa to smeće sam čistio svaki drugi mjesec svojevremeno, fascinantno nešto )
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 17:30   #4
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
Ima li netko mozda kakvih solucija!! Sve sam probao ali nista ne pali!!Jedno mogu misliti samo da je dala svoje! a meni se neda davati nofce za novu jel kosta vise od laptopa
Ako baš nemaš potrebu negdje na terenu čitati s optike, nabavi si vanjsku pržilicu za po doma. Brža je i nećeš doći u situaciju da ti odapne ako zbog ničeg drugog, onda zbog stalnog prenošenja i drmanja. A ako ti ta vanjska rikne, vjerojatno neće riknuti elektronika nego sam čitač kojeg možeš za sitne novce promijeniti (ubaciš običnu internu pržilicu unutra i sve 5 - koristim jednu takvu doma). Ima još jedna solucija, ali koliko je dobra ovisi o tome koliko ti je i kako čitač oštećen. Naime, prije nekog vremena sam na lapu bio kod prijatelja i morao pročitati nešto s DVD-a. I moj pogon neće i neće, i bio tamo još jedan lik, teški harveraš i kaže daj da vidim. Ja reko ma otišla je, nema tu pomoći. Al čovjek ipak pogledao, i temeljito očistio vodilice i stvar proradila. Doduše, sad opet ne radi kako treba, ali za prvu ruku je poslužilo.
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na