Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2022., 11:08   #2491
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Dobar alat, i jedan od rijetkih koji nije iz kine, made in germany, tako da bi sve trebalo valjati.
Prouči službeni websajt, ima dosta info.
Eh kad bi znao kako dobrih stvari ima iz Kine a koliko loših iz Njemačke.... Dobre stvari iz Kine mi uglavnom ne dobijamo regularnim putem. Ono što valja iz Kine, košta koliko i ono iz Njemačke samo zaquratz kad je nama generalno Kina smeće a što švabo napravi to je nepoderivo.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 14:07   #2492
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
U pravilu bi impact driver trebao biti za zavidavanje odvidavanje, a busilica samo za bušenje jel. Naučio me to kljuc 13.
Ne nužno, dobra klasična akica će isto tako dobro šarafit vijke. Do neke određene duljine, zavisno od snage. Impactu je svejedno. Dok ne osjeti otpor, ponaša se kao klasična akica, kad osjeti otpor, počinje udarni mod.
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Da tvoj ima 180Nm, slučajno gledao 10,8V primjerak.

VIdiš to nisam znao, moj isto ima "hammer mode" tj udarni je, pa sam mislio da je to isto? Znači postoje više vrsta udarnih, te "lite" poput moje, i prave "impact", a razlika je u tome dal ima hex utor za bitove? Got it, thanks.
Udarna bušilica ima čekič položaj i to služi za bušenje u zidove. Udarni odvijač ne može bušit u zid. Ko što veli kolega, na tvojoj udar ide od tebe prema zidu, dok na impactu udara bočno mic po mic i utjeruje šarafe velikog otpora. To se vidi na onom videu od 2:28
https://youtu.be/VQvDBmUtx6o
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 16:00   #2493
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Tvoje udarno nema veze sa impact udarnim, tvoje udarno tuče naprijed u zid ili što već bušiš, impact driver udara sa strane da poveca okreni moment.
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Udarna bušilica ima čekič položaj i to služi za bušenje u zidove. Udarni odvijač ne može bušit u zid. Ko što veli kolega, na tvojoj udar ide od tebe prema zidu, dok na impactu udara bočno mic po mic i utjeruje šarafe velikog otpora. To se vidi na onom videu od 2:28
https://youtu.be/VQvDBmUtx6o
Thank you, živio sam u zabludi. Onda nisam trebao kupovati taj bosch, nego 1 laganiji zeleni, samo odvijac / busilicu i jedan pravi impact driver.

Uglavnom naucio sam, zato i jesam tu na forumu

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 18.01.2022. u 16:18.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 16:16   #2494
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ako imaš šarafljenja koje iziskuje povelik okretni moment, kao što su šarafi s okastom glavom, turbo vijci itd, definitivno impact. Ako je riječ o šarafljenju manjih šarafa u drvo, to će bez problema i obična akica odradit.
Ma imam nemogucih misija vadjenja mega glavonja spojeni s drvenim tipnama u zidu, pravi excaliburi za vadjenje, prije nekih renovacija. Zato sam i poceo od susjeda posdjivati Makitu kad sam vidio koliko je sati s tezinom. Bosch cuva motor, ide, ide, ali vidim da nije tome dorastao u finisu.

Ako stignem posteno sjesti veceras, moram 135-icu rotor za romobil naruciti za nove hidraulicne kocnice, pa cu sve spojiti.

Ovog sam mislio zeti, jer dolazi sa svim.

E, sad, kaj mislis o glavi koju stavljam nize. Znam, znam, ne treba mi busilica, imam i aku i strujnu, strujnu ionako najvise volim. Ali kad vec narucujem, kad je sve povoljno, ima li kruha dodati ovo u komplet?

Komentira kolega na emailu, da bi se glava mogla odsarafiti u kontra smjeru, ak je teska, te da bi mogla biti nespretna s manjim borerima?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 16:44   #2495
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Po meni, taj dodatak je bacanje novaca. Plus kaj veliš da imaš i akicu i strujnu. Čemu onda? Ak već misliš nešto bušit, bolje uloži te novce u borere koji imaju hex prihvat kao bitovi.
Ja imam 5 akica s kojima radim, dvije impact, tri klasik od kojih je jedna mikro, 12v, baš zato da ne moram stalno mijenjat bitove i svrdla. Samo uzmem onu koja mi treba u tom trenutku.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 17:03   #2496
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Po meni, taj dodatak je bacanje novaca. Plus kaj veliš da imaš i akicu i strujnu. Čemu onda? Ak već misliš nešto bušit, bolje uloži te novce u borere koji imaju hex prihvat kao bitovi.
Ma, rekoh, kad je solo uredjaj, da dodam pa ga kompletiram. Ovo s borerima za bitove je izvrsno, puno elegantnije, jednostavno, ali priznati moram, uopce nisam znao da postoje.

Kaj velis na ovaj dodatak?

I jos nesto, vidis li neki jos korisni adapter/dodatak, na sajtu, nesto mozebitno korisno da odmah zemem?

Puno hvala.

Ako je netko u Dubravi u Plodinama, ne znam dal Iskra pakira kineze - mada Bosjtan iz SLO mi je rekao da oni nesto ipak proizvode - ali u Plodinama se motaju neke plave Iskre aku busilice, 199 kn sa svim dijelovima. Jedino nisam 100% ziher, dal su lionke. Nekakvo ciscenje zaliha, ne znam. Jer nova crvena Iskra im stoji oko 5 glavi. Mada nemam pojma kakve su opcenito Iskrine aku.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 17:18   #2497
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma imam nemogucih misija vadjenja mega glavonja spojeni s drvenim tipnama u zidu, pravi excaliburi za vadjenje, prije nekih renovacija. Zato sam i poceo od susjeda posdjivati Makitu kad sam vidio koliko je sati s tezinom. Bosch cuva motor, ide, ide, ali vidim da nije tome dorastao u finisu.

Ako stignem posteno sjesti veceras, moram 135-icu rotor za romobil naruciti za nove hidraulicne kocnice, pa cu sve spojiti.

Ovog sam mislio zeti, jer dolazi sa svim.

E, sad, kaj mislis o glavi koju stavljam nize. Znam, znam, ne treba mi busilica, imam i aku i strujnu, strujnu ionako najvise volim. Ali kad vec narucujem, kad je sve povoljno, ima li kruha dodati ovo u komplet?

Komentira kolega na emailu, da bi se glava mogla odsarafiti u kontra smjeru, ak je teska, te da bi mogla biti nespretna s manjim borerima?


...
Zanimljiv kinez, vidim dosta pozitivni review-i. Mogao bi i ja naručit jednog, ipak nije skup. Dal je kompatibilan sa makita baterijama? Imam već običnu makita aku 18V pa bi bilo super da mogu swapat baterije
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 19:01   #2498
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma, rekoh, kad je solo uredjaj, da dodam pa ga kompletiram. Ovo s borerima za bitove je izvrsno, puno elegantnije, jednostavno, ali priznati moram, uopce nisam znao da postoje.

Kaj velis na ovaj dodatak?

I jos nesto, vidis li neki jos korisni adapter/dodatak, na sajtu, nesto mozebitno korisno da odmah zemem?

Puno hvala.

Ako je netko u Dubravi u Plodinama, ne znam dal Iskra pakira kineze - mada Bosjtan iz SLO mi je rekao da oni nesto ipak proizvode - ali u Plodinama se motaju neke plave Iskre aku busilice, 199 kn sa svim dijelovima. Jedino nisam 100% ziher, dal su lionke. Nekakvo ciscenje zaliha, ne znam. Jer nova crvena Iskra im stoji oko 5 glavi. Mada nemam pojma kakve su opcenito Iskrine aku.


...
Pa prije bi uzeo to nego onu glavu. To i sebi mislim uzet. Neki dan vješao 21 sliku na kukice. S ovim bi to išlo sam tak.
A što se toga tiče, na sajtu imaš istu al jeftiniju.
https://www.banggood.com/JACKLY-2PCS...tegoryToolsPop

A ak odeš na aliexpress, i još jeftiniju.
https://www.aliexpress.com/item/4000...30236519_5&s=p

Neki korisni dodatak? Ne znam koje su ti potrebe, to ti sam moraš najbolje znat.
No recimo ovo zna bit korisno

https://www.banggood.com/90-Degree-B...2&rmmds=search

U svakom slučaju, jeftinije je od ovog što ja imam.

Ne znam jel ti možda višelinijski laser treba?

https://www.banggood.com/8-or-12-or-...5&rmmds=search

Ono, ja kad odem na takve sajtove gledam mahom stvari vezane uz stolarske radove, što tebi treba, to sam najbolje znaš.

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Zanimljiv kinez, vidim dosta pozitivni review-i. Mogao bi i ja naručit jednog, ipak nije skup. Dal je kompatibilan sa makita baterijama? Imam već običnu makita aku 18V pa bi bilo super da mogu swapat baterije
Piše gore na linku "For Makita 18V Battery".
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 19:15   #2499
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni je koristak neki savitljivi produzetak za aku odvijac da mogu šerafiti i na uskim mjestima npr krevet, trebao mi je par puta ali ga nisam našao nigdje, a da bar mislim da je ok. Nasao na nekim cudnim mjestima ali izgledaju kao da ce puknuti pri orvom koristenju. Ima li netko nekakvu preporuku?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 19:26   #2500
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Hvala, narucio i ja jednoga. Za ove novce je no-brainer.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 19:30   #2501
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je koristak neki savitljivi produzetak za aku odvijac da mogu šerafiti i na uskim mjestima npr krevet, trebao mi je par puta ali ga nisam našao nigdje, a da bar mislim da je ok. Nasao na nekim cudnim mjestima ali izgledaju kao da ce puknuti pri orvom koristenju. Ima li netko nekakvu preporuku?
Nemam preporuku ali ih ima ovdje

https://www.banggood.com/search/flex...l?ab_version=2
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 10:28   #2502
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa prije bi uzeo to nego onu glavu. To i sebi mislim uzet. Neki dan vješao 21 sliku na kukice. S ovim bi to išlo sam tak.
A što se toga tiče, na sajtu imaš istu al jeftiniju.
Odlicno, ucinila mi se korisnim - uzimam

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Neki korisni dodatak? Ne znam koje su ti potrebe, to ti sam moraš najbolje znat.
Pitam jer si iz prve rekao gdje se prodaju, nisam do tvog odgovora znao za Banggood. Pa rekoh, da mi otkrijes jos neku korisnu katicu nastavak.

Korisno - uzimam

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne znam jel ti možda višelinijski laser treba?
https://www.banggood.com/8-or-12-or-...5&rmmds=search
Zanimljivo, bas sam preletio video za model. Samo, jesi li ga kao ideju predlozio, ili si bas taj model potvrdio koristenjem? Relativno lako mogu posuditi od poznatih, ali bacio si mi bubu pa cu razmisliti.

Hvala

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Zanimljiv kinez, vidim dosta pozitivni review-i. Mogao bi i ja naručit jednog, ipak nije skup. Dal je kompatibilan sa makita baterijama? Imam već običnu makita aku 18V pa bi bilo super da mogu swapat baterije
Vec ti je Fanatik odgovorio. Cini se super za novce, a pohvale prima sa svih strana, tako sam i saznao.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Hvala, narucio i ja jednoga. Za ove novce je no-brainer.
Odlicno, vjerujem da ces biti zadovoljan. Uskladit cemo svi dojmove kad nam stignu.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 11:33   #2503
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pitam jer si iz prve rekao gdje se prodaju, nisam do tvog odgovora znao za Banggood. Pa rekoh, da mi otkrijes jos neku korisnu katicu nastavak.
A gle, ja sumnjam da u jednom danu ti možeš prelistat čega tamo sve ima, zato velim, orjentiraš se na dio koji ti je potreban i pretražuješ.



Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zanimljivo, bas sam preletio video za model. Samo, jesi li ga kao ideju predlozio, ili si bas taj model potvrdio koristenjem? Relativno lako mogu posuditi od poznatih, ali bacio si mi bubu pa cu razmisliti.

Hvala


Nemam taj, imam bosch, tak da ti baš i nemrem potvrdit. Najbolje ti je čitat reviewe pa vidit koliko su ljudi zadovoljni.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 13:03   #2504
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Sa linka sam ima 2 komada i trajala jesu nesto duze, stavio jednom na vecu aku busilicu i samo kuglice neke poispadale razletiose momentalno, preporuka s manjim okretajima i kad dotegnete nemojte siliti ili ce se odmah raspast.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 14:39   #2505
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova

Piše gore na linku "For Makita 18V Battery".
Šteta što nema i za druge baterije, tipa bosch, iako mozda se da neki adapter isprintati.
Ovako mi nema smisla uzimati kad nemam makita alat da iskoristim baterije. Da imam, naručio bih odmah.


Što se tiče šarafljenja kukica, ma samo drugu kukicu naopako u akkicu i bok
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 15:38   #2506
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A gle, ja sumnjam da u jednom danu ti možeš prelistat čega tamo sve ima, zato velim, orjentiraš se na dio koji ti je potreban i pretražuješ.
Totalno sam van svega, jos manje volje, pucam od stresa, zato volim cuti preporuku nekoga iz faha. A vec si mi dobre sugestije dao s dva dodatka.

Imam trenutno situaciju sa stolarima, nadam se da ce proci bez policije (horor prica) i rastavili su, pa postavili (nije zavrseno) bibiloteku modularni ormar drveni, koji je sirok 9 metara, a ide u visinu preko tri i pol metra. Relativno je plitak, ispod metra. Geometrije je nakon zemljotresa bila narusena, treba sad sve novo staviti od panti i svih dijelova. Pola sarafa vise ne postoji takvih u dekorativnom smislu, mogu kasnije uslikati, ako netko propozna tko bi mogao to imati u gradu.

Ali sad je to strukturom postavljeno, na kraju ce doci T nosaci koji ce gornji dio stabilizirati za zid, jer kad se zatrese, to je gusjenica od pomicanja. I tako su mi rekli da mi trebaju nogice za stabilizaciju 20 komada, kupio neki dan:



Ali ne znam kako ce ostvariti sarafljenje, na zadatim tockama, ispod grdosije biblioteke, kad je sve vec postavljeno? Moze li spomenuta "vijugalica" to odraditi ispod ormara, s ne vise od 8 cm prostora za ruku:



jer komunikaciju s podom ormara, ne treba osvariti jacom vezom od malih sarafa za ivericu, jer ce ionako biti pritisnuto masivnom tezinom. Ali mora se usarafiti da se fiksira, kad se bude nogica podizala. Samo koliko je to uopce moguce kad sve vec lezi pozicionirano? Dobro, jos nije doslo tisuce knjige nazad, pa valjda, valjda nije teze od parsto kila


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nemam taj, imam bosch, tak da ti baš i nemrem potvrdit. Najbolje ti je čitat reviewe pa vidit koliko su ljudi zadovoljni.
Budem preko vikenda pogledao koji video.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šteta što nema i za druge baterije, tipa bosch, iako mozda se da neki adapter isprintati.
Ha, mozda Fanatik zna i za Bosch kopije? Ne znam, nisam u fahu, vjerojatno postoji razlog zasto su bas Makitu odabrali?


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što se tiče šarafljenja kukica, ma samo drugu kukicu naopako u akkicu i bok
Ma rukom sam ih ubacivao uvijek, malo usvrdlao inicijalno mjesto i kad primi, ulovi do kraja, cak i u najgorim starim zidovima. Ali ne zaboravi da smo danas razmazeni, imamo sve te dodatke, pa eto, morao ga uzeti, a vidis da nisam jedini


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 19.01.2022. u 15:47. Razlog: Dodatak odgovor - Pupo
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 17:17   #2507
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Ali ne znam kako ce ostvariti sarafljenje, na zadatim tockama, ispod grdosije biblioteke, kad je sve vec postavljeno? Moze li spomenuta "vijugalica" to odraditi ispod ormara, s ne vise od 8 cm prostora za ruku:
Jako teško, ona kad se savine je više od 10 cm u visinu. Prije će to obavit s ovim što si naručio već.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Samo koliko je to uopce moguce kad sve vec lezi pozicionirano? Dobro, jos nije doslo tisuce knjige nazad, pa valjda, valjda nije teze od parsto kila
Mene samo zanima, ako su već rastavljali toliku mrcinu od ormara, zašto nisu odmah stavljali te podesive nogice? Ovo sad će bit u najmanju ruku nezgodno za odradit, da ne kažem nešto drugo. Još ovi blizu vrata kolko tolko, no ovi u dubini...

Relativno plitak ormar, ispod metra? Koliko je to točno? Biblioteke su obično puno pliće, 25 - 35 cm, garderobni se vrte oko 60 cm dubine.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 17:24   #2508
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šteta što nema i za druge baterije, tipa bosch, iako mozda se da neki adapter isprintati.
Ovako mi nema smisla uzimati kad nemam makita alat da iskoristim baterije. Da imam, naručio bih odmah.


Što se tiče šarafljenja kukica, ma samo drugu kukicu naopako u akkicu i bok
Pogledaj na aliju, vidim da tamo ima raznoraznih adaptera, za makitu, bosch, milwaukee, dewalt...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 19:22   #2509
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Fanatiče hvala ti na izrazu "turbo vijak". Ja sam to zvao "nadrkane vide"
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 19:38   #2510
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jako teško, ona kad se savine je više od 10 cm u visinu. Prije će to obavit s ovim što si naručio
A .em mu misa, stolari su, valjda imaju to u alatu, odnosno takve ispomoci.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Mene samo zanima, ako su već rastavljali toliku mrcinu od ormara, zašto nisu odmah stavljali te podesive nogice? Ovo sad će bit u najmanju ruku nezgodno za odradit, da ne kažem nešto drugo. Još ovi blizu vrata kolko tolko, no ovi u dubini...
Jezivo stresna prica, ili na PM, ili kad se zavrsi, nadam se bez tuzbi ili prijava.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Relativno plitak ormar, ispod metra? Koliko je to točno? Biblioteke su obično puno pliće, 25 - 35 cm, garderobni se vrte oko 60 cm dubine.
Isao sam izmjeriti 49 cm. Budem za koji sat uslikao, sarafe navoje, mislim da ih "puske" zovu stolari. Imaju ih zeljezarije, ali ruzne, ovi kod nas su kao kuciste od metka, lijepe glave imaju, izgledaju starinski dekorativno. Osim, ako ti ili netko, ne prepozna da ih netko ima bas takve, ali datiraju s kraja 70-tih, pa nisam bas optimist.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 22:29   #2511
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@Fanatik,

evo tih sarafa:

, , ,

Na zadnjoj je puknuti dio ostao u tubi, takav mi je prvi dosao u ruke kad sam slikao.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 00:08   #2512
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Fanatik,

evo tih sarafa:

, , ,

Na zadnjoj je puknuti dio ostao u tubi, takav mi je prvi dosao u ruke kad sam slikao.

...
Nisam najbolje shvatio ovaj saraf ti se nalazi gdje? Jos uvijek postoji za kupiti, ali spajanje je sluzilo iskljucivo za vezanje dva elementa u seriji. Danas se stavi saraf s djelomicnim navojem ispod police ili ispod drzaca za sarku i nevidis ga narednih 20 god.

Sto se tice sarafljenja od ispod, jos uvijek mi se pokazalo najbolje Račna + nastavak s bitom, vijak bi ti prosao cak i 5cm + 2-3cm sklop na racni nakon toga samo pumpaj. Opcija B koja je jos uvijek bolja od svega, nogica koja se sarafi od gore. Posto sumnjam da ce na dubini od 50cm moc gledat i s dvije ruke raditi ispod komode, sve preko 30cm i vise nevidis sta radis.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 20.01.2022. u 00:14.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 13:41   #2513
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Nisam najbolje shvatio ovaj saraf ti se nalazi gdje? Jos uvijek postoji za kupiti, ali spajanje je sluzilo iskljucivo za vezanje dva elementa u seriji. Danas se stavi saraf s djelomicnim navojem ispod police ili ispod drzaca za sarku i nevidis ga narednih 20 god.
Da, upravo to, veze elemente u seriji, 4x na svakom blok elementu. Imas neku vizualnu poveznicu na sto tocno mislis? Jer ono sto sam vidio je jako ruzno. Glave su ili bez navoja, sto mi se ne svidja, jer s dvije strane je ljepse pozicioniranje. Ili glavom koja vise spada za kotace auta, a ne namjestaj.


Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Sto se tice sarafljenja od ispod, jos uvijek mi se pokazalo najbolje Račna + nastavak s bitom, vijak bi ti prosao cak i 5cm + 2-3cm sklop na racni nakon toga samo pumpaj. Opcija B koja je jos uvijek bolja od svega, nogica koja se sarafi od gore. Posto sumnjam da ce na dubini od 50cm moc gledat i s dvije ruke raditi ispod komode, sve preko 30cm i vise nevidis sta radis.
Za sada, nadam se da ce ovi dorasti sami realizirati, bez ikakvih intevencija s moje strane. Ako ne, onda cu se morati pozabaviti solucijom.


....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 16:44   #2514
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Odlicno, vjerujem da ces biti zadovoljan. Uskladit cemo svi dojmove kad nam stignu.


...

Stiglo vec. Svaka cast, brzi su.
Ovako na prvu, kvalitet mi je recimo na razini Lildovog Parkside-a. Dakle za te novce je odlican. Sa njim mi je dosao i jedan nasadni kljuc 22 sa kojim ne mogu nista U ruci se doima dosta masivan i definitivno nije neki jeftinjak na kakve sam znao naletiti. Za 35€ definitivno best buy. Ali...
Sad brzinski sisao u garazu i pokusao odvrnuti par sarafa na tockovima i nema sanse. Sarafi nisu zapekli jer sam prije nepuna 3 mjeseca stavio zimske gume gore. Znaci od ovih 520Nm nema nista. Naruciti cu jos ove nasadne nastavke bas za ove udarne kljuceve pa cemo vidjeti hocu li sa tim ista dobiti. Ako ne, biti ce dobar za manje sarafe (imam prelaz sa 1/2 na 3/8) i sarafanje po motoru.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 16:51   #2515
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
i ja sam naručio, pa se nadam da će biti dobra za šarafljenje u drvo.

inače prije kupnje gledao sam recenzije i video snimke na youtube-u

i isto sam došao do zaključka da nema tih 520Nm.

ima negdje cca 130Nm.

primjeri:







chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 18:06   #2516
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Stiglo vec. Svaka cast, brzi su.
Zona Sumraka? Pa kad si to stigao naruciti da ti je vec moglo doci? Pa nisi li prekjucer rekao da tek narucujes?

Svasta, kaj imaju neko skladiste u EU?

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sad brzinski sisao u garazu i pokusao odvrnuti par sarafa na tockovima i nema sanse. Sarafi nisu zapekli jer sam prije nepuna 3 mjeseca stavio zimske gume gore. Znaci od ovih 520Nm nema nista.
To me cudi, na stranu deklarirani okretni, ali imas videa i videa, gdje cupa iz kotaca na autima, bez greske. Mislim cak i na stranici proizvoda, da je barem jedan video kako skida s kotaca.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Naruciti cu jos ove nasadne nastavke bas za ove udarne kljuceve pa cemo vidjeti hocu li sa tim ista dobiti
Ajde javi, jedino, da nisi dobio neki koji nije u top stanju? Ako ne ide, probaj reklamirati. Meni ta aplikacija nije bas vazna, ali opet, upravo za to ga (izmedju ostalog) koristi ekipa na nizu videa, te skida bez problema.

..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 18:07   #2517
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 18:32   #2518
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zona Sumraka? Pa kad si to stigao naruciti da ti je vec moglo doci? Pa nisi li prekjucer rekao da tek narucujes?

Svasta, kaj imaju neko skladiste u EU?



To me cudi, na stranu deklarirani okretni, ali imas videa i videa, gdje cupa iz kotaca na autima, bez greske. Mislim cak i na stranici proizvoda, da je barem jedan video kako skida s kotaca.



Ajde javi, jedino, da nisi dobio neki koji nije u top stanju? Ako ne ide, probaj reklamirati. Meni ta aplikacija nije bas vazna, ali opet, upravo za to ga (izmedju ostalog) koristi ekipa na nizu videa, te skida bez problema.

..

Da, prekjucer narucio, danas stiglo. CZ skladiste
Iskreno, nisam se nesto puno ni zadrzao na testiranju. Hladno bilo vani a ja u kratkom rukavu Nema veze, probati cu jos jednom ovih dana. Ako opet ne bude islo, biti ce dobar za nesto drugo.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 18:37   #2519
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da, prekjucer narucio, danas stiglo. CZ skladiste
Iskreno, nisam se nesto puno ni zadrzao na testiranju. Hladno bilo vani a ja u kratkom rukavu Nema veze, probati cu jos jednom ovih dana. Ako opet ne bude islo, biti ce dobar za nesto drugo.
Baci neku sliku pakiranja, kaj si sve dobio. Vjerujem da nisam jedini koga si sad izbezumio brzinom primitka

Sad sam stvarno nestrpljiv.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 19:13   #2520
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Baci neku sliku pakiranja, kaj si sve dobio. Vjerujem da nisam jedini koga si sad izbezumio brzinom primitka



Sad sam stvarno nestrpljiv.



...
Moram priznati da je i mene iznenadilo. Ovako brzo mi ne dolaze ni stvari koje odavde iz Njemacke narucim.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na