Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2022., 09:24   #3871
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
Hvala na odgovorima


Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Kakav vod ili dva? Pa nismo u 1976.

Za sve vućeš 3x2.5mm2. Jedan vod za pećnicu, drugi pusti negdje u blizini za indukciju ako se predomisliš jednoga dana. Klimu na svoj vod i osigurač. Frižider i perilicu možeš na jedan.

Što je s radnim utičnicama, onima gdje ukopčavaš mikser, toster, blender i slično? Za njih bi isto trebao povući barem jedan vod.

Kad već štemaš onda napravi future proof i kako treba, najskuplje je ponovno nešto tući jer si nešto zaboravio.

Znaci za sve to povucem nove vodove/kabele i u ormaricu na nove osigurace? (Cisto da vidim jel mi terminologija dobra, kablovi, vodovi... )



Imam dvije uticnice i led svijetlo. Može to na jedan 3x2.5mm2 vod i recimo napa skupa s tim zbog lakseg provlacenja?


Jel smiju ti kablovi na jednom dijelu ici kroz onu kanalicu da ne moram polupati pola stana?



Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Frižider stavi na svoj jedini osigurač. Kad odeš na more, sve osigurače "baciš", ostane samo za fridž

odličan savjet, hvala


Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Stavi jednu 4mm2, to je za 32A osigurač, ako ikad bude išta ikad onda imaš jednu jaču liniju. Mada, pitanje je koliko imaš zakupljeno, lako moguće da bi ta inudkcija vukla više nego je zakup na jednoj fazi zato imaju ploče ugrađene automatske limitatore koje podesiš prema dostupnoj snazi.

A ovo za dva voda čovječe, pa gornji kat su nam radili 70-ih pa imam za kuhinju još iz ondašnjeg vremena barem 5 vodova, tri su za trofaznu i za neke manje stvari i posebno ima frižider i pećnica.

Iskreno volio bi vidjeti toga "majstora" koji je to slozio prije nego sam kupio stan.


Imam npr. osigurac koji mi ugasi jedno random svijetlo, jednu uticnicu i svjetlo na balkonu.


Tu u kuhinji na tom zidu imam jednu monofaznu i jednu trofaznu uticnicu i to je spojeno s tko zna cim jos na neki osigurac.


Ostatak stana mi nije toliki problem jer mi je tv na jednom vodu, a komp na drugom a u ostalim uticnicama vecinom punim mobitel ili ustekam neku lampu.
Razarach je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 10:32   #3872
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Šparalo se jer je bakar skup. Nije isto vući iz jedne razvodne kutije žice do utičnice/prekidača iliza svakog od njih skroz do razvodne kutije
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 09:18   #3873
Morrison
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Trebam u Dalmaciji srediti stan od 30 m2 koji je niski roh bau (novi betonski pod i plafon sa vertikalnim cijevima. Drugo nema nista.

Trebam ga srediti do useljivog stanja sa najjeftinijim materijalima (svejedno ide li parker, laminat, pvc pod, svejedno koliko je dobra izolacija). Koliko moram istresti po m2? Ima li sanse za 10000 eura to srediti ili ce me mestri oderati barem 15000?
Morrison je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 12:27   #3874
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sredi sam, tako da moraš samo materijal kupiti i malo alata. Naravno, neće to biti kao kad majstor napravi ali laminat možeš sam staviti, ako si dobar s rukama, knauf nije isto problem. Krečenje isto. Majstore zovi za struju/vodu/plin.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 09:34   #3875
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
kolege molio bih pomoć/savjet u vezi renovacije kupaone.

Planiram kroz 2 mjeseca započeti sa radovima na renovaciji kupaone od 4,5 m2, stan je u ZG. Već sam tražio
dvije informativne ponude za radove na temelju slika i nacrta koje je arhitekt napravi. Dobio sam jednu ponudu za sada sa malo povećim iznosom, u prijevodu izvođač me traži 24.000kn za sve radove + njegov materijal - ključ u ruke. Meni preostaje samo kupiti pločice i sanitarije. Može netko tko je nedavno imao sličan slučaj prokomentirati cijenu, koja mi se na prvu ruku čini dosta visoka.

thx.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 09:42   #3876
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Tesko je sad reci ovako bez nacrta i opisa sta ide u te radove, cini se dosta previse 24.000 kn samo "ruke" za 4.5m2 kupaone (plus zidovi pretpostalvjam idu u plocice pa je u stvanrosti cca 20m2 ljepljena plocica??)?
Sta je sve ukljuceno u tu ponudu jer kad kazes "njegov materijal" ispada da samo ljepilo kupuje izvodjac a ti sve ostalo ?
Dali planiraju stemati sadanjse plocice (tu ode dosta vremena) u kupaoni ili ce ljepiti preko postojecih itd. itd...?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:18   #3877
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
ovak na brzinu, kupaona je malo vise od 2x2m, nek je strop visine 3m, 4 zida, to je 24kvadrata plocica, kaj je kvadrat prek soma kuna? pa da je sa stemanjem, dobar majstor to sam napravi za tjedan dana. lijepa cifra nema kaj. i jos ti stavi jeftino ljepilo..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:22   #3878
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Odlična fora, njegov materijal ali ti kupi sve osim ljepila i cijevi Traži još par ponuda, stravično je kako variraju. Znam kad sam ja radio renovaciju ponude su bile od 5000 do 20000 kn samo za bojanje zidova.

Meštri ti imaju naviku ako im se neda radit nabiju cijenu, pa ako oces uzmi ako neces...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:37   #3879
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Moj prijatelj je za takve poslove je uzimao 20 000 kn. Dakle sve njegovo, tvoje su pločice i sanitarije. Mislim da je sad malo i digao cijenu. Dakle skidanje pločica, nove cijevi, mogući zidarski i malerski radovi, keramika i postava sanitarija. I opet zavisi kaj ti trebaš. Ak trebaš samo keramiku koju npr. lijepiš na postojeću i zamjenu sanitarija, naravno da neće toliko koštat. Sve zavisi koji je obujam posla.
No definitivno ti se više financijski isplati posebno uzet keramičara, vodoinstalatera, malera. Jedino kaj je zeznuto sve ih nać da pašu vremenski. Kad uzmeš nekog ko nudi ključ u ruke, nemaš brige s materijalom, šutom i sto drugih pizdarija.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:39   #3880
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Tesko je sad reci ovako bez nacrta i opisa sta ide u te radove, cini se dosta previse 24.000 kn samo "ruke" za 4.5m2 kupaone (plus zidovi pretpostalvjam idu u plocice pa je u stvanrosti cca 20m2 ljepljena plocica??)?
Sta je sve ukljuceno u tu ponudu jer kad kazes "njegov materijal" ispada da samo ljepilo kupuje izvodjac a ti sve ostalo ?
Dali planiraju stemati sadanjse plocice (tu ode dosta vremena) u kupaoni ili ce ljepiti preko postojecih itd. itd...?
Trebao sam malo detaljnije napisati, ali izvođač radi sljedeće:

- nabava i doprema folije postava zaštite na pod gdje je potrebno

-demontaža pl.bojlera, radijatora, sanitarija

- demontaža keramičarskih pločica
sa poda i zidova

- demontaža stare odvodne i dovodne instalacije do glavne vertikale

- nabava i doprema vreća za šutu razvrstavanje šute te odvoz šute na deponij

- nabava materijala montaža nove odvodne i dovodne instalacije do glavne vertikale za tuš kadu,perilicu,umivaonik,
i wc-e
- cijevi od pvc plastike-

- nabava i doprema materijala izvedba el.instalacije do 3 izlaza

- nabava i doprema materijala izravnavanje zidova i poda priprema zidova za novu keramiku

- nabava i doprema materijala postava hidro izolacije na pod i dio zidova MAPEI

- nabava i doprema materijala dubinsko impregniranje zidova i poda

- nabava i doprema veznog materijala, postava klasične keramike od 25cm do 60cm na zid i pod

-montaža pl.bojlera na istu poziciju 1 kom

-montaža kupaonskog radijatora na istu poziciju
1 kom

- montaža tuš kade,ležeće kade ili kanalice 1 kom

- montaža tuš kabine ili fiksne stijene 1 kom

- montaža podne ili visece wc školjke 1 kom

- montaža wc-e daske
1 kom

- montaža klasičnog ili ugradbenog vodokotlića
1 kom

- montaža sanitarija, pipa, utičnica i prekidača
silikoniziranje sanitarija



U cijenu je uračunato vezni materijal i radovi gore navedeni u ponudi, keramiku i sanitariju dobavlja investitor.

Nudimo Vam naš rabat od 25 do 30 % u poznatim salonima: keramike,sanitarne
opreme,vrata,pvc prozora,parketa i elektro opreme.

Rok izvedbe radova
do 14 dana

Garantni rok za kvalitetno izvedene radove 24 mjeseca


Meni ostaje nabaviti keramiku i sanitarije, možda dvije utičnice uz sve to.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 10:45   #3881
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Prije 3 mjeseca smo u Zagrebu renovirali kupaonu i wc, 2m2 + 5m2 - 25 000kn

Ključ u ruke bez pločica i sanitarija, s time da smo preko njega dobili extra popust u ferotermu.

Dakle skidanje starih plocica, cijevi, sanitarija, odvoz
Polaganje novih cijevi, hidroizolacija, keramike, krpanje
Sve je napravljeno ok, ali nije ni za očekivati da pločice budu savršene od nekoga kome to nije primaran posao

Još je maler došao odraditi svoje i sve skupa smo na gotovo 30 000kn bez keramike i sanitarija..

Kako nisam iz Zg, rečeno mi je da su to normalne cijene nakon potresa i da mogu bit sretan da će mi netko to odraditi u razumnom roku..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 11:06   #3882
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Trebao sam malo detaljnije napisati, ali izvođač radi sljedeće:

- nabava i doprema folije postava zaštite na pod gdje je potrebno

-demontaža pl.bojlera, radijatora, sanitarija

- demontaža keramičarskih pločica
sa poda i zidova

- demontaža stare odvodne i dovodne instalacije do glavne vertikale

- nabava i doprema vreća za šutu razvrstavanje šute te odvoz šute na deponij

- nabava materijala montaža nove odvodne i dovodne instalacije do glavne vertikale za tuš kadu,perilicu,umivaonik,
i wc-e
- cijevi od pvc plastike-

- nabava i doprema materijala izvedba el.instalacije do 3 izlaza

- nabava i doprema materijala izravnavanje zidova i poda priprema zidova za novu keramiku

- nabava i doprema materijala postava hidro izolacije na pod i dio zidova MAPEI

- nabava i doprema materijala dubinsko impregniranje zidova i poda

- nabava i doprema veznog materijala, postava klasične keramike od 25cm do 60cm na zid i pod

-montaža pl.bojlera na istu poziciju 1 kom

-montaža kupaonskog radijatora na istu poziciju
1 kom

- montaža tuš kade,ležeće kade ili kanalice 1 kom

- montaža tuš kabine ili fiksne stijene 1 kom

- montaža podne ili visece wc školjke 1 kom

- montaža wc-e daske
1 kom

- montaža klasičnog ili ugradbenog vodokotlića
1 kom

- montaža sanitarija, pipa, utičnica i prekidača
silikoniziranje sanitarija



U cijenu je uračunato vezni materijal i radovi gore navedeni u ponudi, keramiku i sanitariju dobavlja investitor.

Nudimo Vam naš rabat od 25 do 30 % u poznatim salonima: keramike,sanitarne
opreme,vrata,pvc prozora,parketa i elektro opreme.

Rok izvedbe radova
do 14 dana

Garantni rok za kvalitetno izvedene radove 24 mjeseca


Meni ostaje nabaviti keramiku i sanitarije, možda dvije utičnice uz sve to.
sve to radio sam,nije ti to puno fer je cijena

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:11   #3883
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Da sad kad si nabroja, to je i plin i struja, i odvoz otpada vise se ne cini toliko puno
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:16   #3884
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
nije to nis puno, sad dok se vide detalji.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:18   #3885
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
da, zato sam i pitao sta sve majstor radi jer cudno mi bilo da neko za 20m2 ljepljena plocica bas uzme 24k . Ka dono , struja, voda, polin, stemanje, odvoz sute, izolacije.... Ima tu posla.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:20   #3886
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Ima li netko savjet za sljedeći glupi problem:
Renovirao sam stan i pri tome nisam išao za jednom sitnicom koju sam tek nedavno otkrio, a koja je sada problem.
Mašinu za rublje sam postavio na jedno mjesto u stanu u ormar, međutim tu je laminat, ispod kojeg je spužvica.

Sada kada ta mašina radi, a roba nije idealno raspoređena, trese se više nego bi trebala, pretpostavljam jer spužvica ispod ne drži čvrsto kao da je postavljena direktno na pod ili pločice.

Postoji li koje bezbolno rješenje?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:31   #3887
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ima li netko savjet za sljedeći glupi problem:
Renovirao sam stan i pri tome nisam išao za jednom sitnicom koju sam tek nedavno otkrio, a koja je sada problem.
Mašinu za rublje sam postavio na jedno mjesto u stanu u ormar, međutim tu je laminat, ispod kojeg je spužvica.

Sada kada ta mašina radi, a roba nije idealno raspoređena, trese se više nego bi trebala, pretpostavljam jer spužvica ispod ne drži čvrsto kao da je postavljena direktno na pod ili pločice.

Postoji li koje bezbolno rješenje?
Dali ti laminat u tom dijelu mozes rukom pritisnuti da osjedis da radi. Cak i ako nogom nagazis dali osjetis da imas "luft". Ako osjetis taj luft prvi bezbolni nacin je da vidis dali lajsna dovoljno pritisce taj dio prema dolje pa da se manji vibracija samog laminata. A ako ce perilica tu ostati narednih bubam 10 god spucaj vijak u pod s tiplom malo dalje od nogice. Stisnit ces laminat direkt na spuzvicu i vise nece biti klackanja.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:56   #3888
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Nabaviti onu gumiranu antivibracijsku podlogu/noge za masinu? Mozda ublazi vibracije nastale zbog labave podloge, sumnjam da moze skoditi vise nego trenutna situacija.

Jesi siguran da se ne trese zbog ormara, tj da nije slucajno njegova konstrukcija slaba? Svaka mala vibracija masine se prenosi na stranice ormara, ormar ima visine, ploce imaju masu, masa puta povrsina, oko puta pi... Ja bih prvo to probao eliminirati i staviti masinu drito na njene noge NA laminat.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 15:16   #3889
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ima li netko savjet za sljedeći glupi problem:
Renovirao sam stan i pri tome nisam išao za jednom sitnicom koju sam tek nedavno otkrio, a koja je sada problem.
Mašinu za rublje sam postavio na jedno mjesto u stanu u ormar, međutim tu je laminat, ispod kojeg je spužvica.

Sada kada ta mašina radi, a roba nije idealno raspoređena, trese se više nego bi trebala, pretpostavljam jer spužvica ispod ne drži čvrsto kao da je postavljena direktno na pod ili pločice.

Postoji li koje bezbolno rješenje?
Jesu noge na mašini poštelane da stoji ravno na sve 4, da nije negdje malo lufta pa da se može tresti? Dosta je da samo jedna noga nije dobro poštelana i odmah dođe do trešnje
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 15:42   #3890
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Na vikendici mi na jednom dijelu nije ravan pod a stavljen je laminat. Sad je na spoju pukao i radi kad se stane na njega.

Neke ideje kako fiksirati to da izdrži još malo prije nego renoviram sve ?

Probao sam kroz iglu silikon gurati unutra ali premala je igla pa ne ide.

Jedino da izbusim manju rupu pa Šipan tekuće ljepilo neko a onda rupu krparim
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 16:12   #3891
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Moze ekipa preporuka nekog servisera Junkers bojlera? Izgleda da je drapio termoelement, ali u uredjaje s plinom se ne volim petljati
Ne mora imati firmu, samo znanja i volje.
Zagreb.

Hvala
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 18:28   #3892
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Dali ti laminat u tom dijelu mozes rukom pritisnuti da osjedis da radi. Cak i ako nogom nagazis dali osjetis da imas "luft". Ako osjetis taj luft prvi bezbolni nacin je da vidis dali lajsna dovoljno pritisce taj dio prema dolje pa da se manji vibracija samog laminata. A ako ce perilica tu ostati narednih bubam 10 god spucaj vijak u pod s tiplom malo dalje od nogice. Stisnit ces laminat direkt na spuzvicu i vise nece biti klackanja.
Ne osjećam luft ispred mašine, ali kako je mašina ugurana u ormar, morao bih je izvadit pa da vidim da li možda ima lufta u ormaru.
Ovo za vidu je zanimljiva ideja.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nabaviti onu gumiranu antivibracijsku podlogu/noge za masinu? Mozda ublazi vibracije nastale zbog labave podloge, sumnjam da moze skoditi vise nego trenutna situacija.

Jesi siguran da se ne trese zbog ormara, tj da nije slucajno njegova konstrukcija slaba? Svaka mala vibracija masine se prenosi na stranice ormara, ormar ima visine, ploce imaju masu, masa puta povrsina, oko puta pi... Ja bih prvo to probao eliminirati i staviti masinu drito na njene noge NA laminat.
Ta guma neće ništa postići bojim se, jer nije problem u šetanju mašine, već u luftu podloge.
Ne trese zbog ormara jer ne stoji na ormaru već na podu, na laminatu. Ormar je samo oko i poviše nje.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Jesu noge na mašini poštelane da stoji ravno na sve 4, da nije negdje malo lufta pa da se može tresti? Dosta je da samo jedna noga nije dobro poštelana i odmah dođe do trešnje
Noge su poštelane, ali čim je pomakneš, počne "klackat". Očito pod nije tu idealno ravan.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 19:15   #3893
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja isto mislim da će ti gumena podloga smanjiti prenošenje vibracija na pod.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 19:30   #3894
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
nema to veze sa gumom to pomoc samo od sebe nece tebi treba pritisak na laminat teška ploca koja ga bude fiksirala i na nju onda gumena podloga pa veš mašina

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 19:54   #3895
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Moze ekipa preporuka nekog servisera Junkers bojlera? Izgleda da je drapio termoelement, ali u uredjaje s plinom se ne volim petljati
Ne mora imati firmu, samo znanja i volje.
Zagreb.

Hvala
Balaun d.o.o.
098 234071

Meni je servisirao Junkersa zadnjih par godina i u redu je čovjek.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 22:53   #3896
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav, imam pitanje. Trenutne unutarnje betonske stepenice su obučene u drvo koje bi želio skinuti i staviti granitna gazišta. Stepenici je 15 komada dimenzija cca 95 x 27cm + odmorište cca 200 x 70cm.

Da li je netko u zadnje vrijeme radio ovakve stepenice i koliki otprilike trošak mogu očekivati za neku srednju klasu granita? Lokacija je sjever Hr.

Pronašao sam jedan oglas na Njuškalu, tvrtka iz Bjelovara traži za gazišta slične dimenzije kao što je moje debljine 3cm 165kn. Da li se mogu orijentirati po toj cijeni ili to ipak košta nešto više?

Hvala!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 23:01   #3897
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Ovisi o boji, sto tamniji to skuplji. Mene je m2 bengal blacka nedavno kostao 1350kn s obradom 3 strane i 2 radijusa. I to 2cm debljina. Granit je poskupio (kao i sve u zadnje vrijeme) abnormalno. Inace, nece ti to biti presklisko?
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 23:22   #3898
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Inace, nece ti to biti presklisko?
Nemam pojma, mislim da ne bi trebalo biti jer se kod ulaznih vrata ozuvamo i u kućnim papučama se ide na kat kuće...
Druga opcija su pločice kao jeftinija (razumnija) varijanta...
Ustvari znam samo da bih se rado riješio drvene obloge stepenica jer su počele pomalo škripati a i ne uklapaju se baš u uređenje kuće...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2022., 09:04   #3899
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja sam to radio. Cijene su ti tu negdje, nema neke velike razlike. Nemaš ni tu previše prodavača
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2022., 19:59   #3900
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ima li tko dobru ideju kako izvesti rasvjetu na kosom stropu. Kat na vikendici ima lijepe laminirane grede i sad to zatvaram u knauf (prostor između greda, ne grede). Kako je krov sa dvije strehe, u svakoj prostoriji je kosi strop.
Na koji način elegantno izvesti stropnu rasvjetu?

Htio sam staviti neke visilice ali sve dolaze s onom ružnom rozetom kojom se učvrste za strop i koja izgleda očajno kad se ukosi.

Palo mi je na pamet da jednostavno iskoristim postojeći kabel koji fiksiram na željenu visinu vezicom o poprečni pocinčani profil i onda ga kroz malu rupu cca 10mm provučem kroz knauf tablu i fiksiram o rasvjetni element koji onda visi na kabelu od struje kao nosaču.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 20.01.2022. u 21:06.
Mar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na