Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2022., 21:55   #6571
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Izgleda kao nova, predobro!
Btw slažem se sa tobom, aftermarket cooler uvijek i svugdje za ono što je pod naponom.
Stock je za vitrinu i izlog
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 15:50   #6572
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ja bih već upario . Na sve što voli crknut ide pošten hladnjak, ako je dostupan.

Jučer sam se konačno pozabavio Leadtekom kojeg sam dobio od Trekkija u zamjeni.
Rastavljena, očišćena, nova pasta, novi push-pinovi, podmazan vent te zamijenjen jedan napuhnut kondenzator (zahvaljujem kolegi Overclocku).
Memorija js standardni Samsung 4ns.



Više odsjaja nego na vjenčanju kralja Arthura .



Kartica je dobar clocker, kao što je kolega Trekkie i rekao:
Lijepo sam ti rekao, kolega

Kartica je odlična, pitaj Bertone-a koji mi ju je i poklonio prije nekakvih 9-10-ak godina! Nego, koji si to kondić mijenjao, ja nisam ništa vidio napuhnutog... Štoviše, grafa je radila stabilno i bez ikakvih problema.

Što me podsjetilo, moram još "dokumentirati" onu tvoju Asus V8200 Deluxe, ali nikako da pronađem vremena. Valjda negdje krajem ovog mjeseca, MOŽDA prije ali bez obećanja.
  Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 15:56   #6573
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Žuti 680uF kod video izlaza se lagano zaoblio na vrhu. Stavili smo 1000uF Panasonica.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 21:21   #6574
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Žuti 680uF kod video izlaza se lagano zaoblio na vrhu. Stavili smo 1000uF Panasonica.
Moram priznati nisam ga se mogao sjetiti ovako na prvu ruku, ali kad sam otvorio staru fotku, odmah sam vidio o čemu je riječ.
  Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 17:59   #6575
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nadam se da mi ovakav bude bio i ostatak 2022. godine...

Danas mi pozvoni susjed i kaže da je čuo kako se ja bavim starim kompjutorima. Ja onako zbunjeno i pomalo iznenađeno odgovorim "pa ... da" na što mi susjed iznenada ponudi jednu "staru mašinu sa dvije grafičke koja mu je višak i koju je namjeravao baciti na otpad".

Moram priznati, čim je rekao dvije grafičke, odmah mi je privukao pozornost i mislio sam naravno da je riječ o 3dfx Voodoo. Ali ne, pojavi se čovjek nešto malo kasnije i donese mi Philipsov LCD monitor i Core i5 konfu bez harda.

Ja (sad još više zbunjen) krenem sve to rastavljati i pronađem unutra Point of View GTX 550 Ti sa modanim hlađenjem dolje na dnu kućišta kako klizi lijevo-desno, dok je u PCIe slotu bila Asus EAH5670/DI/1GD3, odnosno Radeon 5670 sa 1GB DDR3, od kojih su (čini se) OBJE full ispravne!

Procesor je Intel Core i5, model 2400 na 3.1GHz i ploča ima 2x 2GB DDR3 na 1066MHz. Budem stavio sliku BIOSa uskoro, čim nađem par minuta slobodno.

Jedino "razočarenje" ako ga mogu tako nazvati je matična ... mATX od ASRocka, model H61M-VS koja nažalost nema ni jedan jedini PCI utor. U stvari, jedina dva slota su PCI x16 i PCI x1, tako da mi prvotna ideja (da stavim ovu garnituru u Adison Sleeper) ipak ne bude bila moguća jer mi za takav setup treba barem jedan PCI. Iako sve u svemu, riječ je o izuzetno lijepoj konfi, i fakat mi nije jasno zašto bi je netko želio baciti ili pokloniti besplatno
  Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 18:05   #6576
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Lijep ulov. Uz drugu ploču mogla bi biti lfijepa XP konfa.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 18:14   #6577
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Lijep ulov. Uz drugu ploču mogla bi biti lfijepa XP konfa.
XP konfa?! Pa za WinXP mi je dovoljan i Socket 478, uz onu tvoju Asus V8200 GeForce3 Ti200, što bi mi pobogu trebao i5 za XP?

Ne, ovo je prije za Win7 ili novije... Tehnički gledano, ovo je novije čak i od moje "primarne" gaming konfe na kojoj upravo pišem, jer je ovaj moj Socket 1156, i ima koliko sam skužio generaciju stariji i5 model "760".

Eh da, zaboravio sam spomenuti... Ima i Cooler Master Elite 460W napajanje, obzirom da je cijeli case Cooler Masterov kao i SATA LG DVD RW.
  Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 19:53   #6578
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nice find, GZ

I ja bih se slozio sa tobom, i ostao za sada na s1156 platformi (posebno ako si bacio ili planiras baciti neki OC u nekom trenutku) jer druga i daljnje generacije "i" procesora su zalokane tako da ce raditi na tvornickim taktovima, ofc osim ako imas primjerak koji ima K na kraju naziva, taj je unlokan i spreman za OC. Sumnjam da je IPC gain bio jako velik između prve i druge generacije tako da mislim da bi si napravio "medvjeđu uslugu" prelaskom na noviji zalokani proc vs stariji klokani. Eventualno jednog dana upecati nekakav i7 2600K/2700K/3770K kad se krenu prodavati za 100-200 kuna komad pa onda skociti generaciju "naprijed" za neku malu lovu ako ti uopce bude potrebno.

Ali svakakvo fino to uskladišti i neka stoji, worst case scenarij ti je susjed dofurao backup za s1156 platformu, ako joj se nedaj bog nesto desi u nekom trenutku. A i ovo kaj Stef veli isto stoji, ima potencijala za totalni overkill XP rig, a uz dovoljno rama i ssd, i sasvim solidan daily driver za w7/w10.

Kaj se tice PCI slotova kaj ja znam, meni je na tim novijim plocama bitno samo da imaju PCIe za grafu, onboard zvucne su u tom periodu postale solidne i ako bas hoces neki hq sound najbolja ti je opcija externi DAC koji kvalitetom zvuka natambura sve ove nase Xi-fi/Xonas i slicne kartice koji mi volimo trpati po tim nasim konfama Wlan/Bluetoooth "kartica" ima za nikakvu lovu u usb varijantama a sve ostalo je vec na ploci tako da ne otpisuj prebrzo "minijaturnu" plocu, vrlo vjerovatno na njoj imas sve ili skoro sve kaj ti treba
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 21:22   #6579
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
I ja bih se slozio sa tobom, i ostao za sada na s1156 platformi (posebno ako si bacio ili planiras baciti neki OC u nekom trenutku) jer druga i daljnje generacije "i" procesora su zalokane tako da ce raditi na tvornickim taktovima, ofc osim ako imas primjerak koji ima K na kraju naziva, taj je unlokan i spreman za OC. Sumnjam da je IPC gain bio jako velik između prve i druge generacije tako da mislim da bi si napravio "medvjeđu uslugu" prelaskom na noviji zalokani proc vs stariji klokani. Eventualno jednog dana upecati nekakav i7 2600K/2700K/3770K kad se krenu prodavati za 100-200 kuna komad pa onda skociti generaciju "naprijed" za neku malu lovu ako ti uopce bude potrebno.
Ma, nisam ni u jednom trenutku razmišljao o stavljanju ovog u "daily driver", usprkos tome što znam da je noviji i brži. Jednostavno bi bilo previše posla sad sve to opet rastavljati, a razlika u performansama bi bila marginalna ... i to AKO. Ideja je bila staviti ga u Adison Sleeper, ali kako ploča nema Floppy, ATA133 i/ili PCI (za WiFi antenu, ne volim koristiti USB) ovo je nažalost i definitivno neizvedivo.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ali svakakvo fino to uskladišti i neka stoji, worst case scenarij ti je susjed dofurao backup za s1156 platformu, ako joj se nedaj bog nesto desi u nekom trenutku. A i ovo kaj Stef veli isto stoji, ima potencijala za totalni overkill XP rig, a uz dovoljno rama i ssd, i sasvim solidan daily driver za w7/w10.
Uff, a baš sam je mislio prepiliti cirkularom i polupati SMD kondiće čekićem... Ne, naravno da ostaje ... pitanje je samo za što i do kad. Vjerojatno da procesor u jednom trenutku budem iskoristio, ali ploču mijenjao ili ugradio nekome za "uredske" potrebe.

Ili ovo što si i sam rekao... Nažalost, nisi daleko od istine, i imam problema sa "novom" i5 1156 konfom koju sam dobio na poklon. Dosta smrzavanja, pa čak i problema prilikom bootanja, da bi mi sljedeći put sve prošao bez problema. Koliko sam razumio kolegu forumaša koji mi ju je poklonio, ploča je prošla pakao i služila za rušenje globalnih OC rekorda. Stoga, čisto je moguće da jednog dana potpuno rikne.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kaj se tice PCI slotova kaj ja znam, meni je na tim novijim plocama bitno samo da imaju PCIe za grafu, onboard zvucne su u tom periodu postale solidne i ako bas hoces neki hq sound najbolja ti je opcija externi DAC koji kvalitetom zvuka natambura sve ove nase Xi-fi/Xonas i slicne kartice koji mi volimo trpati po tim nasim konfama Wlan/Bluetoooth "kartica" ima za nikakvu lovu u usb varijantama a sve ostalo je vec na ploci tako da ne otpisuj prebrzo "minijaturnu" plocu, vrlo vjerovatno na njoj imas sve ili skoro sve kaj ti treba
Ma sve je to OK kad imaš moderan case, SATA diskove i DVD-RW... Ali u Adisonu baš MORAM imati Floppy, CD-ROM i ZIP250 ... to je ono što ga čini sleeperom. Naravno da bi ih mogao ostaviti samo za "ukras", odspojene i van funkcije ali to nije ono što želim. Sve što je unutra MORA raditi i biti 100% funkcionalno. Simple as that, hard je jedina stavka koja nije problem jer ga ionako ne vidiš, i to sam već riješio prije puno vremena (WD Blue, 500GB)
  Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 21:34   #6580
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Jesi na kraju testirao gf3?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 22:40   #6581
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Jesi na kraju testirao gf3?
Nisam još, javim ovdje u temi. Iskreno, nisam se imao namjere baviti hardverom uopće, za to "krivim" susjeda koji je danas upao potpuno neočekivano

"Problem" sa Adisonom i testiranjem GF3 je u tome što nadogradnja grafe iz GF2 GTS u tvoju Ti200 nije jedini posao kojeg moram obaviti. Naime, pokazalo se da Voodoo2 SLI mostić kojeg sam napravio negdje gubi kontakt i budem ga morao ponovno napraviti od nule. Za što stvarno nemam živaca, posao traje sat-dva, i dosta je "pipkav", a i traži žrtvu najmanje dva floppy kabela za koja nisam ni siguran da ih imam na lageru.
  Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 11:29   #6582
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
staru mašinu
Znam bar dvoje ljudi koji koriste nesto u tom rangu kao glavni i jedini komp
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 13:00   #6583
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Znam bar dvoje ljudi koji koriste nesto u tom rangu kao glavni i jedini komp
Misliš, osim mene? I moja mašina je i5, i to starija od ove koju sam jučer dobio (socket 1156) Zato me i je šokiralo kad je susjed rekao "stari komp" ... očekivao sam neki Pentium II, možda čak pentium MMX ili u najgorem slučaju Pentium 3. A kad ono...

Nego, evo - kao što sam jučer najavio...


Uvijek sam želio jedan od ovakvih "šminkerskih" BIOSa, sve moje konfe imaju običan plavo-bijeli kakav je oduvijek bio


Matična u radu ... sve je testirano i pokazalo se OK!


Izvađena van, za više detalja...


A evo nas i kod grafike. Najprije full originalna Asus Radeon 5670.



Ali i izmrcvarena GTX550 Ti, kojoj je netko skinuo originalni cooler. Ako postoji nešto što ne mogu prihvatiti, to je stavljanje modanog hlađenja na grafičku karticu. Još ajde ako se boje i oblik koliko-toliko poklope, ali ovo sa vezicama je stvarno previše. 80x80 vent bude bio skinut a grafa ostavljena kao takva (možda bude radila sa pasivnim hlađenjem?) u protivnom se budem bacio u potragu za full originalnim hladnjakom. Ne mora baš biti Point of View brand, može biti i neka druga firma, ali MORA biti kako treba, i spojena na službeni konektor kartice


...i ostaje nam Super Multi DVD-RW, vjerojatno neki posebniji model iz tko zna kojeg razloga


kao i ovaj Cooler Master Elite case kojeg poklanjam ako netko želi?

Nego, želio bih iskoristiti trenutak i staviti još par fotki koje nemaju veze sa i5 od jučer. Prekrasna kartica, daleko ljepša i elegantnija od bilo koje GTX ili Radeon danas na tržištu!


Kao što sam rekao Stefu, ne - još nije testirana ali bude bila stavljena uskoro, a i nemam razloga sumnjati u ispravnost, izgleda kao da je iz kutije izašla!
  Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 13:54   #6584
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Znam bar dvoje ljudi koji koriste nesto u tom rangu kao glavni i jedini komp

FYI, onaj tvoj Commodore 64 radi


edit: e da, jedna sitnica koju je frend pokupio na Jakuševcu. Nije računalo ali rekao sam mu da ga pomalo mrzim jer je bio brži



Zadnje izmijenjeno od: Roy. 09.01.2022. u 14:00.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 15:14   #6585
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
"staru mašinu"

Khm khm... koristim am3 i jos uvijek mislim da imam nov(iji) komp (kad ga usporedim sa s.370). Ponekad listam racunalne casopise, pa naidjem na dijelove koji bi me interesirali, onda pogledam godinu izdanja pa shvatim da je proslo previse.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:36   #6586
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
FYI, onaj tvoj Commodore 64 radi
Awesome! Have fun s tim. Imam drugog pa se mozda jednom bacim u to s nekakvim SD card readerom umjesto kazetofona.




Jedno pitanje na brzinu ako netko ima stari X86 koji se zakljuca actual kljucem. Key lock na maticnoj ima 5 pinova, a kuciste connector za 2. Kako to spojiti?
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 17:52   #6587
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
"staru mašinu"

Khm khm... koristim am3 i jos uvijek mislim da imam nov(iji) komp (kad ga usporedim sa s.370). Ponekad listam racunalne casopise, pa naidjem na dijelove koji bi me interesirali, onda pogledam godinu izdanja pa shvatim da je proslo previse.
Ni ja ne kužim... Meni osobno je Q6600 Core2 Quad i dalje "nov" hardver, i ne bih očekivao da mi netko besplatno pokloni takvu (ili noviju) konfu. A o GTX 550 Ti grafi da i ne pričam...

Da ironija bude bolja, susjeda baš i ne poznajem tako dobro, znamo se uglavnom samo iz viđenja, i uvijek se naravno pozdravimo ali nije nikad bio kod nas na kavi ili da smo se družili... Zato me sve to i je iznenadilo, ne bih nikad očekivao!

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Jedno pitanje na brzinu ako netko ima stari X86 koji se zakljuca actual kljucem. Key lock na maticnoj ima 5 pinova, a kuciste connector za 2. Kako to spojiti?
Ne tako davno, objašnjavao sam kolegi Overclocku isto pitanje. Keyboard lock & Power LED su jednom davno bili isti konektor, a upravo zbog ovog je i dan-danas ostao dizajn sa 3-pina za Power LEDicu. Da objasnim:

Gledano od pina broj jedan, prva 3 su za Power LED. Dakle +5V, prazno, GND ... i zatim imamo dva pina za mehaničku bravu, blokadu tipkovnice. Dakle, brava sama po sebi nije ništa komplicirano, treba samo spojiti ta dva zadnja pina na prednju ploču. Evo ti konkretni primjer:
  Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 18:01   #6588
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Much obliged!
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 18:16   #6589
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Awesome! Have fun s tim. Imam drugog pa se mozda jednom bacim u to s nekakvim SD card readerom umjesto kazetofona.

Commodore 64 Tape Transfer FAQ
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 18:50   #6590
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Nemam kazetofon za C64


Imam svoje stare kazete s igrama i joystick ali ne i kazetofon. Mogu kupit al svi su stari i mogu krepat any second.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 20:07   #6591
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Trekkie: Trebaš vidit aktualne BIOS-e, skoro da mali vilenjaci i zmajevi ne lete po ekranu unutra dok podešavaš opcije... Mislim da mi je vrhunac prije par dana bio laptop koji kad ga upališ prije BIOS-a ispusti zvuk turiranja motora. Izgleda da je netko previse gledao hackere kao klinac... Ja sam osobno više pobornik klasicnih "plavo bijelih", nekak uvjek imam filing da se kod takvih pazilo da imaju cim vise opcija i postavki a ne na ušminkani GUI. Btw ne bih ti predložio da vrtiš tu grafu samo na pasivcu ako ne zelis da vrisne ubrzo, 99% da se plastika i vent na shroudu razišla u sto komada od topline s vremenom pa je netko napravio budget ghetto DIY zamjenu. Not pretty ali grafa radi i živa je

@ Roy: Sinclair radio ? Haha, damn nisam nikad vidio nista takvog na nasim podrucijma. To cudo je vjerovatno starije od mene
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 20:59   #6592
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Nemam kazetofon za C64


Imam svoje stare kazete s igrama i joystick ali ne i kazetofon. Mogu kupit al svi su stari i mogu krepat any second.
Ekšli možeš prebaciti C64 programe u wav fajl i onda učitati sa recimo nekog mobitela koji ima player. U tome je kvaka
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 21:00   #6593
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Roy: Sinclair radio ? Haha, damn nisam nikad vidio nista takvog na nasim podrucijma. To cudo je vjerovatno starije od mene
Sinclair TV/FM radio
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 21:36   #6594
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie: Trebaš vidit aktualne BIOS-e, skoro da mali vilenjaci i zmajevi ne lete po ekranu unutra dok podešavaš opcije... Mislim da mi je vrhunac prije par dana bio laptop koji kad ga upališ prije BIOS-a ispusti zvuk turiranja motora. Izgleda da je netko previse gledao hackere kao klinac... Ja sam osobno više pobornik klasicnih "plavo bijelih", nekak uvjek imam filing da se kod takvih pazilo da imaju cim vise opcija i postavki a ne na ušminkani GUI. Btw ne bih ti predložio da vrtiš tu grafu samo na pasivcu ako ne zelis da vrisne ubrzo, 99% da se plastika i vent na shroudu razišla u sto komada od topline s vremenom pa je netko napravio budget ghetto DIY zamjenu. Not pretty ali grafa radi i živa je
Hmm, kad tako veliš možda je i bolje da nisam up to date sa modernim hardverom ... tko zna što bi sve poželio!

Vezano uz GTX 550, da nemaš možda (ili netko od vas, tko ovo čita) neku neispravnu GTX sa koje bi se dao skinuti cooler i montirati na ovu moju? Nema teorije da ostavim ovaj ghetto mod kako si ga i sam nazvao, kud zato što zauzima previše mjesta, kud zato što ne ispuhuje vrući zrak prema van (nego ga usmjeruje uokolo), ali i zato što izgleda ružno. Želio sam staviti tu 550 Ti u onaj Adison sleeper, i time zamijeniti onu tvoju pasivno-hlađenu 8600GTS, ali sve mi se čini da ta "čast" bude pripala Radeonu 5670...

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Nemam kazetofon za C64

Imam svoje stare kazete s igrama i joystick ali ne i kazetofon. Mogu kupit al svi su stari i mogu krepat any second.
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ekšli možeš prebaciti C64 programe u wav fajl i onda učitati sa recimo nekog mobitela koji ima player. U tome je kvaka
Ovo je sad mali off-topic, ali ako nekome treba dobar kazić, imam Aiwa AD-F550 na prodaju (za neki simbolični iznos) koji je full ispravan i stoji mi u ormaru kao višak. Čisto zato što kazetofona ionako imam više nego što mi je potrebno, a i dobio sam svojevremeno jednu audiofilsku "igračku" na poklon, prije 4-5 godina pa mi F550 više ne koristi...

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Sinclair TV/FM radio
Color ili monokromatski? Ja imam jednog iz Kine, ali ovaj moj je daleko noviji... Proizveden negdje početkom 2000-ih.
  Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 22:09   #6595
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Koliko sam vidio, C64 streameri obicno loadaju igre sa SD kartice, uredjaj kosta oko 50$.
Jos ne shvacam kako bi C64 povukao podatke s mobitela. Pronasao sam ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=z6CzCJmjFvo
Tu lik ima cassette adapter i kazetofon. Ima li neki drugi nacin?
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 22:13   #6596
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Vezano uz GTX 550, da nemaš možda (ili netko od vas, tko ovo čita) neku neispravnu GTX sa koje bi se dao skinuti cooler i montirati na ovu moju?
Nazalost ne, imam neke 2 atijevke koje mislim da ne bi pasale u tu pricu, budem prekopao na poslu po "groblju" u podrumu Imam na tavanu samo dvije mrtve HD 4850 (modeli Gigabyte GV-R485ZL-512H) pa provjeri da li ti paše razmak šarafa. Jedna mislim da ima neki aftermarket ali mu fali vent a druga je stok điđi cooler. Pa ak pašu po šarafima sa njih bi se možda dalo kanibalizirati coolere. Stavljam ti fotke u prilogu pa pronjuskaj po netu kad stignes specke i javi ak bi odgovaralo

Hm btw vidiš sad si razmišljam da bi ih mogao speči u neko dogledno vrijeme pa mozda ožive, tak i tak im je sadasnji plan da ih razgolitim i objesim na zid, zidu tak svejedno jel rade ili ne rade i kaj su sve prošle
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01.jpg‎
Views:	79
Size:	32.4 kB
ID:	24792   Click image for larger version

Name:	02.jpg‎
Views:	79
Size:	34.9 kB
ID:	24793  
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 22:21   #6597
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Hm btw vidiš sad si razmišljam da bi ih mogao speči u neko dogledno vrijeme pa mozda ožive, tak i tak im je sadasnji plan da ih razgolitim i objesim na zid, zidu tak svejedno jel rade ili ne rade i kaj su sve prošle
Ozivio sam HD6870 i RX580 pecenjem, definitivno vrijedi probat.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 23:42   #6598
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nazalost ne, imam neke 2 atijevke koje mislim da ne bi pasale u tu pricu, budem prekopao na poslu po "groblju" u podrumu Imam na tavanu samo dvije mrtve HD 4850 (modeli Gigabyte GV-R485ZL-512H) pa provjeri da li ti paše razmak šarafa. Jedna mislim da ima neki aftermarket ali mu fali vent a druga je stok điđi cooler. Pa ak pašu po šarafima sa njih bi se možda dalo kanibalizirati coolere. Stavljam ti fotke u prilogu pa pronjuskaj po netu kad stignes specke i javi ak bi odgovaralo

Hm btw vidiš sad si razmišljam da bi ih mogao speči u neko dogledno vrijeme pa mozda ožive, tak i tak im je sadasnji plan da ih razgolitim i objesim na zid, zidu tak svejedno jel rade ili ne rade i kaj su sve prošle
Hvala ali ne, ništa od ove dvije... Ovo su obje jednostrane, odnosno zauzimaju samo jedan PCI slot. Ovaj za GTX 550 je dvostruki, i ispuhuje kroz gornji PCI otvor. Možda jedino ako nešto nađeš na poslu? Fingers crossed! Evo ti fotka sa weba kako bi to trebalo izgledati:


ili ista stvar, ali od EVGA:


Edit, 10/1/2022
Dijagonala rupica na black plate-u je 8cm

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 10.01.2022. u 15:35.
  Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 18:48   #6599
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Možda jedino ako nešto nađeš na poslu?
Nemate srece kolega, u groblju slabo ima starih grafulja, to ljudi uglavnom odvuku sa sobom iz nekog razloga...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 19:00   #6600
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Samo da se pohvalim... Dobio sam 5-6 starih laptopa, jos uvijek gledam sta tu sve ima, al odusevio sam se kad sam shvatio da dva laptopa imaju Core Duo procesore!! Ne Core2 Duo, nego Core Duo!

Toshiba Satellite Pro U200
IBM R40e
Lenovo 3000
NEC Versa 160
HP Compaq nx6110

Sad to sve moram malo pocistit, pregledat i vidjet sta cu sa time... Svi su u super stanju inace!

Posaljem par fotkica i specki kad se krenem sa time bavit...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na