Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2021., 10:16   #27241
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Meni je Don't Look UP baš onako, bezveze...

Na momemnte sam se pitao, koji k... to gledam, onako wtf?

Rade sami s sebe idiote, kakvi ustvari i jesu.

Ovo je Di Capriova javna i glasna borba protiv globalnog zatopljenja i Trumpovog ne vjerovanja istome, prebačena s konferencija i social medija na male ekrane. Idealno za njega.

Gore je netko spomenuo SF komedija. Niti "S" od SF-a to nije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:00   #27242
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Meni je Don't Look UP baš onako, bezveze...

Na momemnte sam se pitao, koji k... to gledam, onako wtf?

Rade sami s sebe idiote, kakvi ustvari i jesu.

Ovo je Di Capriova javna i glasna borba protiv globalnog zatopljenja i Trumpovog ne vjerovanja istome, prebačena s konferencija i social medija na male ekrane. Idealno za njega.

Gore je netko spomenuo SF komedija. Niti "S" od SF-a to nije.

Kad si zadnji put pogledao film ili seriju koji ti nisu totalno losi, 0/10 i bas onako bezveze?
Zasto uopce gledas serije i filmove kad vec znas da ti je sve bezveze i lose? Mozda da se okusas u tim filmskim vodama da napokon pogledas nesto dobro?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:17   #27243
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
čak i od originalnog Blade Runnera ma koliko je to izgledalo nemoguće i nedohvatljivo.
S ovime se ne mogu složiti ni pod razno. Ako ništa drugo onda zato što je 2049 debelo razvučen i meni bi bio gledljiv jedino u jednom ozbiljnoj director's cut verziji, gdje bi naglasak bio na cut.

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
U prvom Matrixu je to bila daleka buducnost, a danas smo se svojevoljno sveli na zombije koji bulje u display. Sve vise ljudi zivi u virtualnom svijetu, pogotovo od kada je covida. Cak i svi glupi momenti, od brainstorminga na kojem su svi neki nadobudni LGBT social justice warriors, njihove glupe ideje kakav bi trebao biti novi nastavak, novi bullet time, high five sa robotom, novi Morpheus koji je parodija starog, Bugs sa svojom ofarbanom kosicom, da je Trinity zapravo the one... do samog kraja nakon odjave kad zakljuce da su igre i filmovi mrtvi i da sad treba raditi kratke videe (tiktok anyone?), nazvane Catrix. U isto vrijeme Neo sjedi tamo i gleda koji q. Zar sam se ja za ovo borio
Kada se gleda iz tog kuta, Matrica 4 je moguće dosta uspješan film. Istina je da sadrži parodiju u većim količinama, samo je pitanje koliko toga je namjerno.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kad si zadnji put pogledao film ili seriju koji ti nisu totalno losi, 0/10 i bas onako bezveze?
Zasto uopce gledas serije i filmove kad vec znas da ti je sve bezveze i lose? Mozda da se okusas u tim filmskim vodama da napokon pogledas nesto dobro?
Poštovani korisniče, dobrodošli na internet. Ako nečega ima na internetu, to su različita mišljenja. Hvala na razumijevanju.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:29   #27244
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova

Poštovani korisniče, dobrodošli na internet. Ako nečega ima na internetu, to su različita mišljenja. Hvala na razumijevanju.

A ne znam koja je svrha ovoga sto si napisao, ali evo da pojasnim ovo moje: "Korisnik" kojemu sam odgovorio pise u prosjeku jednom dnevno na temama o filmovima i serijama i jos niti jednom nisam vidio da je napisao da je pogledao dobar film/seriju. Svaki put je isto: totalno bezveze, 0/10 i iznimno lose. Ne znam, ja bih na njegovom mjestu davno odustao od gledanja takvih gluposti i sam napravio film koji bih onda gledao svaki dan i uzivao u njemu.
Sretan Bozic
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:33   #27245
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Poštovani korisniče, dobrodošli na internet. Ako nečega ima na internetu, to su različita mišljenja. Hvala na razumijevanju.
S kim se ti zamaraš...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:37   #27246
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
moram se složit sa wraggom, mommistake je u depresiji i treba mu pomoć
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:39   #27247
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
S kim se ti zamaraš...

Pozdravio te Ursa. Pita kad si slobodan za kavu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:43   #27248
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
moram se složit sa wraggom, mommistake je u depresiji i treba mu pomoć
Sasvim moguće...

Depresija ili ne, film je i dalje bezveze.

Ako već želiš pomoći, šibni koju tunu na adresu (može i očišćeni steak). Ili još bolje, navrati s tim, pa da liječimo depresiju kojom litricom

BTW. ne znam jesi li gledao, ima neki film gdje je neki klinac sam kod kuće, mislim da bi mogao znati. Inače, odličan film, pogledaj. Jučer bio na RTL-u. Frend kaže da je dobar...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:46   #27249
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
neznam nisam pogledo lea još, ja samo trolam

ali svakako bi trebalo pogledat sa HR sinkronizacijom, možda si ti gledao sa original EN pa ti zato nevalja
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:51   #27250
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
neznam nisam pogledo lea još, ja samo trolam

ali svakako bi trebalo pogledat sa HR sinkronizacijom, možda si ti gledao sa original EN pa ti zato nevalja
Danas ću si valjda popraviti gorak okus s Matrixom.

Pa da vidimo depresiju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:55   #27251
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Mazohizam na razini
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 12:32   #27252
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Filmovi - dojmovi, komentari i preporuke

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Kad si zadnji put pogledao film ili seriju koji ti nisu totalno losi, 0/10 i bas onako bezveze?
Zasto uopce gledas serije i filmove kad vec znas da ti je sve bezveze i lose? Mozda da se okusas u tim filmskim vodama da napokon pogledas nesto dobro?

Nakon Game of Thrones, sve mu je bezveze 😀 nhf kolega Mommi
cic je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 12:42   #27253
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Nakon matrixa pogledo novog bonda i osim malo sladunjavosti s njegovim kao djetetom i poduzim trajanjem, definitivno odlican closure za daniela craiga, ko nije pogledo obavezno pogledati…

Sretan Bozic


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 12:59   #27254
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Je li istina da će sljedeći Bond biti neka lezba crnkinja?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 13:02   #27255
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
imate u videotekama ...

Being James Bond: The Daniel Craig Story 2021 , 45 min
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 13:08   #27256
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pogledao Dune, Bonda, Shang Chi, jucer na HTV1 pogledao Zov Divljine s Harrison Fordom, te Maleficient 2 na Novatv. Pogledao sam i par crtića s djecom Abomonable, Luca, Onward, Over the moon, Meni su sve to super filmovi i crtići. Jedino me Dune malo izdosadio ali ja sam sam kriv jer gledam PART ONE filmove. Treba se čekat da izađu svi dijelovi pa ih pogledas u komadu. Filmovi buraz, opustiš se, ne očekuješ puno, gledaš i uživaš.
Next-> Matrix kad uhvatim vremena.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 13:34   #27257
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pogledao Dune, Bonda, Shang Chi, jucer na HTV1 pogledao Zov Divljine s Harrison Fordom, te Maleficient 2 na Novatv. Pogledao sam i par crtića s djecom Abomonable, Luca, Onward, Over the moon, Meni su sve to super filmovi i crtići. Jedino me Dune malo izdosadio ali ja sam sam kriv jer gledam PART ONE filmove. Treba se čekat da izađu svi dijelovi pa ih pogledas u komadu. Filmovi buraz, opustiš se, ne očekuješ puno, gledaš i uživaš.
Next-> Matrix kad uhvatim vremena.

Pa upravo to! Ne kuzim zasto uopce gledati filmove ako mi svaki put ostave gorak okus i onda trcim na forum napisati da je smece.
Mislim da su ljudi jednostavno izgubili pojam o smislu filmske industrije kao industrije zabave i traze u tim filmovima i serijama neki dublji smisao i kad ga ne nadju onda traze svaku sitnicu koja nema smisla da je popljuju.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 13:56   #27258
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Tako je, jer to je danas popularno - biti uvrijeđen i tražiti stvarnu iglu u plastu CGI sijena, a onda povučeni mišljenjima drugih, ne može biti dobar film ili serija, ako većina na Internetima kaže da je smeće. Neovisno o tome da osoba koja se priklanja mišljenju većine, možda čak u svoja četiri zida zapravo misli da je odgledani materijal sasvim OK. I onda Mommistake gleda nešto tek toliko da ogleda, jer se o tome priča, mada ga očito većina toga ne zanima ni najmanje, ali hej, daj da i on veli nešto na temu, pa nek se nađe. I gle čuda, Don't Look Up mu je smeće, ovi prave budalu od sebe, ne kuži uopće kaj točno gleda, ali zna da to nema veze sa Sci-Fi tematikom.

Zato sam napomenul da je Don't Look Up zapravo kategorija dokumentarnog filma, jer jako dobro prikazuje zatucanost današnjeg društva, u kojem se svakodnevno znanost dovodi u pitanje od kojekakvih kultova ličnosti poput Muska, Trumpa, Bezosa i sl., dok pričaju bedastoće samo da se još dodatno okoriste zombificiranih masama koje bleje u smartphone uređeje, te slijepo vjeruju svemu kaj se pojavljuje na ekranu, do te mjere da kasnije ne vjeruju svojim očima kad vide komet koji ide prema njima. Dodajmo k tome medije, a Fox News je jako dobro isparodiran u Don't Look Up i cijela situacija ne samo da nije pretjerana, već je čista preslika onoga kaj se iz dana u dana plasira u eter.

Tak da, Mommistake, Don't Look Up nije Sci-Fi komedija, niti DiCaprijeva prilika da priča o globalnom zatopljenju, jer komet nije posljedica toga, već je riječ o filmu koji na odličan način prikazuje mentalitet društva u kojem živimo. Ljudi su toliko zaglupljeni da više ne mogu sami za sebe odlučiti ni logički razmišljati, već se skoro, pa isključivo vode mišljenjima mase, dok istovremeno ovisni o društvenim mrežama, tonu sve dublje u rupu bez dna, tako da jednog dana lakše završe kao likovi u Don't Look Up.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:17   #27259
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Čekaj, ajmo malo stati na loptu...

Gdje je problem? Ja se priklanjam većini? Šta stvarno? Od kada? Uvijek, ali uvijek neovisno o tome što ljudi govore, ja dam SVOJE mišljanje.

I da, ovo danas napisano je MOJE mišljenje...

Niti sam gledao trailer, niti sam znao da je film vani, niti me bilo brigao... Vidio sam Di Capria, rekao sam sebi, to je film za mene... Ispostavilo se da nije.

Gledam filmove, tek toliko da gledam? A ti gledaš jer...? Tek toliko da ne gledaš?

Pročitao sam tu komentar:
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Zapravo nakon dva pijata bakalara na gulaš i dve čaše crnog vina, za jedno kišno riječko badnjačko popodne, film je odličan, 8/10

Da nije tih navedenih uvjeta bio bi 7/10

Svakako preporuka za jednu SF komediju/satiru.
Gdje sam, bez znanja i filmu, očekovao SF komediju... Dobio sam nešto što nisam očekivao i što mi nije leglo... Probaj shvatiti to.

Ne, neću reći da je film dobar, jer meni osobno nije. Niti je dobar ljudima koji su relevantni za dati meni mišljenje, preporuku i čije komentare cijenim...

Jednostavno... Gledam filmove jer mogu, jer hoću, jer volim, komentiram isto tako, jer mogu, hoću i volim.. Ne odgovara, pa frende lupi ignore gore, meni dobro, tebi dobro...


Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pogledao Dune, Bonda, Shang Chi, jucer na HTV1 pogledao Zov Divljine s Harrison Fordom, te Maleficient 2 na Novatv. Pogledao sam i par crtića s djecom Abomonable, Luca, Onward, Over the moon, Meni su sve to super filmovi i crtići. Jedino me Dune malo izdosadio ali ja sam sam kriv jer gledam PART ONE filmove. Treba se čekat da izađu svi dijelovi pa ih pogledas u komadu. Filmovi buraz, opustiš se, ne očekuješ puno, gledaš i uživaš.
Next-> Matrix kad uhvatim vremena.
Pa to i radim. Gledam da se opustim, uživam u tome. Ali to ne znači da svaki film, koji gledam opušteno je dobar. Ne znači da ne uživam u njemu.

Samo svrsishodno tome, dajem i svoj utisak.

Zato smo u ovoj temi, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:22   #27260
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ma gledaj i piši kaj god te volja. Ja gledam sve kaj me zanima, radi sebe samog i ne treba mi netko s neta sugerirati da li je to OK za mene ili nije.

Ti pak sa svojim komentarima i ocjenama dokazuješ upravo to. Nije WraGG bezveze spomenul da ti ništa ne paše, a non-stop komentiraš sve.

Sva sreća, pa smo i mi ostali to pogledali, pa znamo da nije tak kak pričaš.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:24   #27261
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma gledaj i piši kaj god te volja. Ja gledam sve kaj me zanima, radi sebe samog i ne treba mi netko se neta sugerirati da li je to OK za mene ili nije. Ti pak sa svojim komentarima i ocjena dokazuješ upravo to.
Ali i dalje si tu, čitaš i komentiraš, ne?

Pa stari moj, ne zanima te, zaobiđi temu...

Nemremo se svi slagati, da ga jebeš, ne?

Moj komentar o filmu je tebi relevantan kao i tvoj o bilo čemu drugome meni, tu se možemo složiti.

Cheers, sretan Božić, uživaj u vikendu, nemam kaj više dodati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:27   #27262
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Srčeko, tebe kao moderatora ne možemo staviti na listu ignoriranih korisnika.

To je jedini razlog, zbog čega se tvoji postovi uopće pojavljuju diljem foruma.

I tebi također sve najbolje za Božić.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:43   #27263
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
8 bit Christmas mi sjeo taman na danasnji dan , a ima dosta spomena Bears/a tu su odma u startu dobili plus

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 15:12   #27264
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Srčeko, tebe kao moderatora ne možemo staviti na listu ignoriranih korisnika.

To je jedini razlog, zbog čega se tvoji postovi uopće pojavljuju diljem foruma.
Agreed. Ostali modovi/admini oke, čak i svi ostali “obični” članovi, ali njega bi odmah na ignore stavio kad bih mogao.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 15:18   #27265
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
8 bit Christmas mi sjeo taman na danasnji dan , a ima dosta spomena Bears/a tu su odma u startu dobili plus

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
neznam meni je taj 8bit christmas totalno pogubljen nakon početka, koji je super, no kako ide prema kraju ode sve nizbrdo, i kraj koji nema veze s vezom, meni razočaranje baš bio, šteta
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 15:36   #27266
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Don't look up je satirično djelo. Realniji brat Idiocracy-ja. Komičan je koliko i Idiocracy...dok ti se ne upali lampica poviše glave
Meni je film OK za ubiti vrijeme, iako me malo zabrinjava činjenica da dosta događaja iz filmova koje smo nekoć gledali i mislili "haha dobar SF", se često manifestira danas, pa ono... Onaj komet mi nije baš cute

Ono šta mi je stalno odvraćalo pozornost je debeli iz Wolf of Wall Streeta. Stalno sam čekao kad će se njih dvoje početi drogirati

6.5/10
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 17:44   #27267
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Agreed. Ostali modovi/admini oke, čak i svi ostali “obični” članovi, ali njega bi odmah na ignore stavio kad bih mogao.
Brku nam vratite!

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 17:52   #27268
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Matrix 4…ne bih preporučio. Sje*** su Matrix u pojam. Osjećaj je kao kad u tvom bircu u kojem si pio kavu i izlazio vikendom uz rock i poznatu ekipu sada trešte cajke i nikoga ne poznaš. Možda je ovo ipak film za neke nove klince, ja sam pak zadrijemao par puta i još ugasio 20min prije kraja…sad odoh pogledat Trainspotting da se resetiram i operem oči od bezidejnog iskorištavanja franšize.
To ti se kod nas kaže da je propo ko kauč 😁

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 18:34   #27269
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
jer jako dobro prikazuje zatucanost današnjeg društva, u kojem se svakodnevno znanost dovodi u pitanje od kojekakvih kultova ličnosti poput Muska, Trumpa, Bezosa i sl.
Škužaj, nisam pogledao predmetni film pa možda nisam posve shvatio što si imao namjeru reći ili mi je pobjegao dio kontestka, ali svatko tko bilo što zna o znanosti zna dvije stvari:
a) (etablirana) znanost je u jebačkoj krizi desetljećima (vidi b)
b) znanost služi upravo tome da se SVAKA teza dovodi u pitanje. To ne da je poželjno nego je i NEOPHODNO.

Dovoditi u pitanje znanosti si smije dopustiti Miro, Špiro, Trump, Đuro, Tomo pijanica s prvog kata u drugom ulazu, Biden, Di Caprio, Plenković, tko god i nitko nema pravo ih sprečavati u tome. Naravno da znanost poznaje jedino teze i dokaze, laprdanje i iznošenje mišljenja je na trnovitom putu ka istini skroz nebitno, ali tu onda više niti ne pričamo o znanosti već o formiranju javnog mnijenja, utjecaju kako si kazao kod zombificiranih masa od kojih većina niti ne razumije distinkciju između mišljenja i teze koji se mogu poduprti kakvim takvim dokazima na nezavisno ponovljiv način.

Razumijem da je ovo skroz off topic ali brate pisati tako o stvarima gdje se osnovni pojmovi ne razumiju, pa to je da ti pamet stane. Da se razumijemo, ne branim ja tebi da pišeš i iznosiš mišljenje, ali treba kontrirati pokušajima promjene značenja riječi.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 18:43   #27270
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Hej, sve moje je rečeno u kontekstu filma, u kojem je široj populaciji fino pomoću dobro utemeljene znanosti (astronomija kao znanost o nebeskim tijelima) rečeno, pokazano i dokazano da prema Zemlji dolazi komet i da se još uvijek mogu poduzeti određene mjere kako bi se spriječilo ono najgore. I kaj se desi, ljudi doslovno gledaju u komet koji juri prema Zemlji, dok istovremeno dovode u pitanje svoj zdrav razum i astronomiju kao takvu, jer sva sila kojekakvih likova, zbog osobnog interesa baca kontre samo da svima skrenu pažnju s onoga kaj je zapravo bitno. Zato sam povukel paralelu sa svakodnevnim događanjima, jer imamo itekakvog materijala za takve situacije kakve su prikazane u samom filmu, a opet nisu uopće daleko od realnosti.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.12.2021. u 18:48.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na