Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2021., 16:58   #391
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
I nije baš, sve preko 40 st. je ili može biti problematično.
Još jedan od razloga zašto mi je draža varijanta kada sam radiš složenac + kućište sa adapterom na neki usb.
Dosta ih ima sa Al kućištem i preko njega se lakše hladi, pri sastavljanju paziš baš da hdd dodiruje kućište.



Vidjet cu.. a garanciju imam jos godinu dana, pa ako nesto i ode, na njemu su mi samo filmovi, tako da mi i nije toliko bitnih informacija, a slike vecinom imam snimljene drugdje .. Danas niti jedan medij nije previse pouzdan, i sve se radi preko one stvari, samo da se proda
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2021., 09:35   #392
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Haha, nasmijao sam se dok sam citao tvoj post.. Pa gle, ova dva diska sto imam su kupljena manje od godinu dana.. ali su mi iz HG-SPOT servisa napisali da se ne moram brinuti previse, jedino ako bas zelim,d a odnesem disk kod njih gdje sam ga kupio, pa ce ga slati na servis i vidjeti sto je.. Diskovi su u svom kucistu, i na stolu kao kod svakog normalnog usera .. Dakle, ne pecem ih niti drzim u pecnici, jednostavno, ocito su lose napravili protok zraka u njima, pa me to malo i zabrinjava, ali sta je tu je.. Ovaj treci sam i mislio da nije toliki problem, nego do konekcije, kako i pise, tako da cu vidjeti sto mogu napraviti snjim, a cetvrti disk, radi dok radi.. najbitnije imam spremljeno, pa cemo vidjeti.. jos moram provjeriti sto da maknem s njega, i to je to .. Hvala ti na odgovoru

Drago mi je da ti je smjesno ali nece ti biti smjesno ako ih odneses na servis jer si sa 60C (ovisno o tipu diska 60-70C im je max temperatura na kojoj su specificirani da rade) vjerovatno udario u operativni limit diska i ne bi se zacudio da ti to voida garanciju. A ovi u hgspotu su ocito dovoljno nesposobni da to shvate ali seagate nije


Sad sam provjerio svog ironwolfa, i prilicno sam siguran da sam pogodio kako racuna to, jer meni je max temp 45 ikada bio, a worst na airflowu je 55, sto tocno pase za 100-45=55. A i pase za current temp/flow

Zadnje izmijenjeno od: the_ghost. 07.02.2021. u 09:52. Razlog: edit: dodatak temp
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 08:19   #393
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Drago mi je da ti je smjesno ali nece ti biti smjesno ako ih odneses na servis jer si sa 60C (ovisno o tipu diska 60-70C im je max temperatura na kojoj su specificirani da rade) vjerovatno udario u operativni limit diska i ne bi se zacudio da ti to voida garanciju. A ovi u hgspotu su ocito dovoljno nesposobni da to shvate ali seagate nije


Sad sam provjerio svog ironwolfa, i prilicno sam siguran da sam pogodio kako racuna to, jer meni je max temp 45 ikada bio, a worst na airflowu je 55, sto tocno pase za 100-45=55. A i pase za current temp/flow

A gle, smjesno mi je, a i nije, naravno.. Nije mi bas svejedno da mi hardovi odu koji nemaju niti godinu dana, a sto se tice grijanja, ja im ne mogu pomoci.. Oni su mi na stolu, i imaju protok zraka, a to sto su dizajnirani tako, da se ugriju unutra, to mi nije jasno bas.. ALI, kazem opet, na dodir oni nisu vruci uopce, i ne kuzim zasto mi pokazuju toliku temperaturu?? Trenutna temperatura im je 40 i 41, sta to toliko moze biti lose? Odnjeti cu jedan dan, na servis..Samod a podatke rijesim i izbrisem sve nepotrebno


Rijec je o ovim hardovima od 6 TB oba: https://www.seagate.com/gb/en/consum...kup-plus-desk/
__________________

Zadnje izmijenjeno od: HD3850. 08.02.2021. u 08:40.
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 09:17   #394
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Zašto, kako ?
Kad je dizajn i profit važniji od teh. "potreba".
Da je case od aluminija a ne od gume / plastike i da nije namjerno zalijepljen onda bi situacija bila bitno bolja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 09:37   #395
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
A gle, smjesno mi je, a i nije, naravno.. Nije mi bas svejedno da mi hardovi odu koji nemaju niti godinu dana, a sto se tice grijanja, ja im ne mogu pomoci.. Oni su mi na stolu, i imaju protok zraka, a to sto su dizajnirani tako, da se ugriju unutra, to mi nije jasno bas.. ALI, kazem opet, na dodir oni nisu vruci uopce, i ne kuzim zasto mi pokazuju toliku temperaturu?? Trenutna temperatura im je 40 i 41, sta to toliko moze biti lose? Odnjeti cu jedan dan, na servis..Samod a podatke rijesim i izbrisem sve nepotrebno


Rijec je o ovim hardovima od 6 TB oba: https://www.seagate.com/gb/en/consum...kup-plus-desk/

40 je okish, ali 60 nije, tebi je u nekom trenutku jedan bio na 60 a drugi 58.

Kako ti stoje na stolu? Ovako kako su nacrtani ili si ih polegnuo na stol? Da li su ti jedan na drugome?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 09:39   #396
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
40C je skroz OK.
Tek iznad 50C postaje 'nelagodno', a iznad 60C je no-no.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 12:05   #397
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Testirati u službenom softveru, hd tune zna svašta pokazivati.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2021., 12:18   #398
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314



Ovako mi stoje na stolu, dakle sasvim normalno kako trebaju.. Neznam stvarno, jer sam prije koristio WD diskove.. Mozda se temperatura digne kada su pred opterecenjem.. ali ne vidim da im je temperatura oko 60 stupnjeva.. mislim da dodje do 50, sto mislim da je donekle normalno.. 60 je ocito bilo kada je bilo pred punim opterecenjem
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 14:57   #399
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
ovo mi se javlja na ssdu , inače je disk novije izdanja dal netko zna kako stavit da disk radi u 100% performance ?


https://postimg.cc/G8TQrfxH
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 15:24   #400
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ne radi mu TRIM, a sad zasto, to je dobro pitanje, o kojem OSu se radi? kako je spojen disk?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 23:41   #401
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ne radi mu TRIM, a sad zasto, to je dobro pitanje, o kojem OSu se radi? kako je spojen disk?
win10 enterprise, klasik prek sata kabela, trim sam čekiro prek cmd-a i pokazuje 0 a to znači da je uključen ak se ne varam ??
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 14:53   #402
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Da, to bi trebalo znaciti da je enablean, koji disk je to? Ono, dao si minimalno informacija o svemu
Nisu svi SSDovi s istim kontrolerom itd, koji je to tool u kojem gledas? Da li postoji kakav utility od samog diska gdje bi mogao vidjeti status TRIM-a ili neke druge podatke?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 07:55   #403
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Da, to bi trebalo znaciti da je enablean, koji disk je to? Ono, dao si minimalno informacija o svemu
Nisu svi SSDovi s istim kontrolerom itd, koji je to tool u kojem gledas? Da li postoji kakav utility od samog diska gdje bi mogao vidjeti status TRIM-a ili neke druge podatke?

to je https://www.silicon-power.com/web/product-Slim_S55

480gb verzija

gledam u hd sentinelu

https://postimg.cc/ZBVnvGBK
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 14:19   #404
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Spojen na MBO iz moj komp? Provjeri još situaciju u CrystalDiskInfo jer taj Hard Disk Sentinel zna nekad baljezgati. I za kraj, uvijek možeš nešto obrisati s diska pa nakon optimizacije pokušati napraviti recovery. Ako ne ide, znači da TRIM radi, pregazio je stare podatke.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 10:32   #405
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Spojen na MBO iz moj komp? Provjeri još situaciju u CrystalDiskInfo jer taj Hard Disk Sentinel zna nekad baljezgati. I za kraj, uvijek možeš nešto obrisati s diska pa nakon optimizacije pokušati napraviti recovery. Ako ne ide, znači da TRIM radi, pregazio je stare podatke.
ploča je ova klasik spojen na sata port, budem probo cdi

https://www.amazon.com/ASUS-B85M-CSM.../dp/B00CRJU2X2
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 08:05   #406
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
vidis da ima i njihov tool (sa njihovog sitea), kaj ti on isto kaze? Iako TRIM bi mu trebao normalno raditi.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 12:32   #407
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
vidis da ima i njihov tool (sa njihovog sitea), kaj ti on isto kaze? Iako TRIM bi mu trebao normalno raditi.
probao sam to ti je tool samo za skeniranje healtha nekakav info, a ništa o trimu ne piše !?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 15:32   #408
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Pokusavam klonirati hdd koji ima bad sectore ali je i dalje koliko toliko funkcionalan windows 10 na njemu.
Ali nakon raznih pokusaja mi ne uspijeva ni sa macrium ni sa easeus, ni kad odaberem da ignorira bad sectore.
Izbaci neki error da je fragmentiran file sistem, ili neka ntfs greška...
Probao i fragmentaciju i svašta.
Kloniranje radim u drugom kompjutoru.

Chkdsk /f dođe do 12 posto , popravi par clustera i onda stane sa errorom nespecificiranim.

Ima li neki način da kloniram taj disk unatoc bad sectorima, ili da nekako prvo "popravim" sektore dovoljno za uspjesno kloniranje?

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 23.03.2021. u 15:39.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 11:27   #409
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 191
Skines https://www.hirensbootcd.org/hbcd-v140/
na kojem imas HDAT2 4.53:
(The main function is testing and repair (regenerates) bad sectors for detected devices. A freeware alternative of HDD Regenerator (Dos Freeware).
Podesiš u BIOS-u HDD na IDE bez obzira što disk koristiš U ACHI modu
Naravno ako mašina podržava IDE mod ili nađeš staru kantu
Napraviš s HDAT repair BAD sektora odnosno relokaciju ako ih nema puno.
i zatim probaš napraviti clone s macrium ili easeus.
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 11:57   #410
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Evo još jedna ideja,
digni Live Linux pa probaj sa zahebanom dd komandom odraditi copy / clone,
ovo zahebano znači da dobro paziš oznake šta je source a šta destination (koji disk)),
kroz command switch - eve možeš dodati da ti pokazuje postotak odrađenog (da možeš pratiti šta se dešava, [status=progress]),
isto tako možeš mu zadati da na grešku ide dalje a na destination će stavljati null (tako će odraditi željeno a naknadno možeš popraviti da u online ili offline sa ispravnih winsa (potrebno ista verzija) kopiraš oštećene fajlove, [conv=noerror, sync]).

Možda je moguće to odraditi i kroz GUI program - GParted ako mu se može zadati da preskače greške.

Za žuntu:
https://linuxconfig.org/how-dd-comma...-with-examples
https://www.geeksforgeeks.org/dd-command-linux/
https://serverfault.com/questions/49...r-disk-cloning
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 16:38   #411
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
zato mi hd tune ne ocitava m2 ssd (health) a hdd-ove ocitava uredno
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 22:25   #412
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Nema podršku za M.2 ili za taj tip konkretno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2021., 00:18   #413
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo još jedna ideja,
digni Live Linux pa probaj sa zahebanom dd komandom odraditi copy / clone,
ovo zahebano znači da dobro paziš oznake šta je source a šta destination (koji disk)),
kroz command switch - eve možeš dodati da ti pokazuje postotak odrađenog (da možeš pratiti šta se dešava, [status=progress]),
isto tako možeš mu zadati da na grešku ide dalje a na destination će stavljati null (tako će odraditi željeno a naknadno možeš popraviti da u online ili offline sa ispravnih winsa (potrebno ista verzija) kopiraš oštećene fajlove, [conv=noerror, sync]).
To često ne radi pa treba:

Code:
watch -n5 'sudo kill -USR1 $(pgrep ^dd$)'
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 11:04   #414
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Wd Black od 4Tb mi izgleda otkazuje polako a uopće nije puno korišten, koristio sam ga ako 2-3x godišnje da prenesem podatke a garancija je istekla nedavno. Ovih dana pokušavam prenesti nekih 500Gb na njega i jednostavno ne ide i ne ide... krene prijenos 120 Mb/s i onda nakon minutu-dvije padne na 2-3 Mb/s i tako prenosi jedan fajl cijelu vječnost. Sve što je na njemu za sada savršeno radi, pokušao sam prebaciti neke podatke sa njega na drugi disk - isto radi bez problema, no staviti nešto novo gore - nemoguća misija. Moje pitanje je što napraviti? Imam neka 3Tb na njemu i trenutno nemam kamo sa njima da pokušam sa potpunim formatiranjem. Jutros sam otišao na Properties - Tools - Error-checking, poklikao na Automatically fix file system errors i Scan for and attempt recovery of bad sectors, to evo već traje satima i imam osjećaj da bi moglo danima ako i dalje ostavim. Ima netko bolji prijedlog?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 11:38   #415
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Sta kaze hd tune
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 12:14   #416
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Čini se da "imaš sreće"

Ako nemaš još negdje podatke koji su sada na tom hdd - u onda ga ja ne bih "masirao",
prvo skupi nofčiće i nabavi drugi hdd i na njega kopiraj podatke.

Tek onda se možeš poigrati sa hdd tune ili još bolje origigi wd diag na tom problematičnom.

Za kraj a nisi naveo, kako spajaš taj hdd ?
Provjeri jeli korektno spojeno napajanje i sata kabel, po potrebi zamjeni sata kabel.
Ako koristiš kakav usb adapter / ladicu onda makni usb dio iz priče i spoji ga na klasičan način.

Edit: WD Blue > https://www.adm.hr/wd-4tb-35-5400rpm...60959/product/
EZRZ bi trebao biti CMR tipa.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.06.2021. u 12:29.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 14:07   #417
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za kraj a nisi naveo, kako spajaš taj hdd ?
Provjeri jeli korektno spojeno napajanje i sata kabel, po potrebi zamjeni sata kabel.
Evo ovo sam napravio i sad radi. Stavio sam ga na mjesto gdje je stajao drugi disk (WD Green 4Tb), znači samo zamijenio WD Green 4Tb <-> WD Black 4Tb, i sa ovom kombinacijom sata kabla i napajanje crnac radi besprijekorno, upravo prebacuje sa eskternog usb diska 150 MB/s što je njegova standardna brzina kod takve kombinacije. E sad, ne znam što je riješilo problem na kraju, da li ova zamjena kablova ili to što je jutros 6h bio na "Error-check & automatically fix", iako je odradio tamo cca 20% nisam imao živaca više čekati. Sa druge strane, na ovom mjestu gdje je bio WD Black - Green radi skroz normalno.


Hvala puno na savjetu
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 21:25   #418
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Jel ovo moze biti zabrinjavajuce?


kupio sam novi kabel, promijenio sata utore ali uvijek isto od kada sam promijenio SSD..


Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 03:27   #419
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Jel ovo moze biti zabrinjavajuce?


kupio sam novi kabel, promijenio sata utore ali uvijek isto od kada sam promijenio SSD..


Ak ne raste, dobro je.
Nemreš to resetirati, SSD/HDD ga zapamti.
E sad ak na tom drugom portu s novim kabelom nastavi rasti, možda zamjenit sata power kabel, provjerit kontakte na data konektoru od SSD-a s povečalom.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 20:31   #420
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
hdd 8 tb

slika iz hd tune pro i seatools...jel taj airflow temp razlog za brigu?



microsoft66 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na