Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2017., 11:26   #3061
xzd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: dsa
Postovi: 1
Pozdrav

Nadjoh ovde da pitam, rudario bih neku valutu koja je najlakse rudari(moze i bez neke zarade, samo da postoji mogucnost da nekad ta valuta skoci kao sto je sad bitkoin)jer nemam rig nego solidno jak komp koji non stop je upaljen a nista zahtevno ne radi, imate li neki predlog?
xzd je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 11:53   #3062
renaTq
Registered User
Moj komp
 
renaTq's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 387
Citiraj:
Autor xzd Pregled postova
Pozdrav

Nadjoh ovde da pitam, rudario bih neku valutu koja je najlakse rudari(moze i bez neke zarade, samo da postoji mogucnost da nekad ta valuta skoci kao sto je sad bitkoin)jer nemam rig nego solidno jak komp koji non stop je upaljen a nista zahtevno ne radi, imate li neki predlog?
Nisam neki profic ali mozda siacoin,ubiq?
__________________
#propo
renaTq je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 13:13   #3063
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Meni radi OK ako majnam samo ETH, usporava kod dual majnanja...što je i logično, ne možeš očekivati da vrti 2 crypto algoritma, jedan koji opretećuje memoriju, drugi core, i da još vrti video, ipak je dekompresija x264 i x265 zahtjevna stvar
Ma ne kazem samo sam probao. vidis meni i bez dual mining je video negledljiv.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 17:30   #3064
Svemo
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Solin
Postovi: 118
Poštovanje,
uzeja bih 2 kom, e sad, koja od niže navedenih, razlika u cijeni zanemariva:

Sapphire RX 580 Nitro+, 8GB GDDR5
XFX AMD RADEON RX 580 GTS 8GB XXX Ed. OC 1366 Mhz GDDR5 8GB

Thanks!
Svemo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:19   #3065
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Svemo Pregled postova
Poštovanje,
uzeja bih 2 kom, e sad, koja od niže navedenih, razlika u cijeni zanemariva:

Sapphire RX 580 Nitro+, 8GB GDDR5
XFX AMD RADEON RX 580 GTS 8GB XXX Ed. OC 1366 Mhz GDDR5 8GB

Thanks!
ako uzimaš dvije uzmi obje.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:22   #3066
Svemo
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Solin
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
ako uzimaš dvije uzmi obje.
Malo mi je tražit biose, strapove i ostala čuda za jednu vrstu!
Po recenzijama, ova sapphire u limited varijanti ide do 31 MH/s eth, ali tih trenutno nema.
XFX u ovoj varijanti nepoznanica
Svemo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:25   #3067
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor Svemo Pregled postova
Malo mi je tražit biose, strapove i ostala čuda za jednu vrstu!
Ako ti je malo za jednu, a ti traži za više njih.
Jedan za sve, svi za jednoga!
2slow je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 19:49   #3068
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Preporucam RX 570/580 za minanje. Modanjem biosa sa 24MH/s na 29-31MH/s se dobije. (Ethereum)
Naravno nije modanje samo dovoljno nego i overclock memorije te underclock gpu clock + undervolt.
Ako mos relativno novu RX 480 sa garancijom po ok cijeni to je najbolja. Sa modanim biosima idu 30MH/s a malo trose struje. (u trgovinama vise nemoguce nac jer su rasprodane i ne proizvode se vise).
Mining edition kartice koliko sam ja gledao su nesto jeftinije ali je garancija mala jako ( 3 mjeseca one koje sam ja gledo). Radije cu dat 200kn vise za karticu i dobit 3 godine garancije.

Gejmanje i minanje.. trebalo bi bit moguce da ako je vise kartica. Ja sam kod sebe na gaming kompu probo minat i radit druge stvari. Normalno koristenje da ali cim pustim neki video to je prelose. Znao se komp i smrznut tak da gejmanje nisam ni probao. Ima i tu rjesenja tipa smanjit kolko miner koristi gpu al nije mi se dalo cackat, samo sam isprobao.
Ok primio na znanje. RX 570/580, vjerojatno 580.
RX 480 i da mogu naći, nekako ću radije novu seriju zbog sigurnosti. Računam da bi se lakše prodala u slučaju da dođe do toga.

Za Nvidiju sam skužio. Manja potrošnja. Ne znam kako to nisam mogao odmah pretpostaviti, poznato mi je da su geforceice inače manji potrošači.
A što se njih tiče. Eto nakon dužeg vremena se čujem sa kolegom doznam kako čovjek ima farmetinu rudara. xD
Ima navodno neke 1060 3GB sa samsung memorijom za prodati. Usputan susret je bio pa nismo stigli u detalje tako da cijenu ne znam. Koliko bi mu ja mogao ponuditi realno?
Bi li se isplatilo možda tako nešto, recimo kad bi mogao dvije ugrabiti u startu, pa umjesto RX 580? Trebam savjet. Ne znam da preskočim ponudu ili ne.
A onda bi trebao ganjati da ostatak rupa popunim sa 1060.

Također nešto što sam ubrao u međuvremenu. Da je AMD više za Ethash a Nvidia Equihash. Što bi također značilo da ovo moje igranje sa GTX 970 majnanjem bi bilo profitabilnije/"lakše" majnati npr. ZEC nego ETH zbog vrste/tipa memorije. Kao bolje bi bilo majnati equihash sa Nvidia karticama a ethash sa AMD iz tog razloga?

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 12.11.2017. u 17:48.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 19:06   #3069
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Whattomine ti prilicno dobro da racunicu. Kaze sa 1x Fury oko 2 dolara dnevno, sa odbijenom strujom oko 1.20 dolara dnevno. Na bazi 24h. Znaci jedan Fury dnevno 9h = 0.45 dolara, mjesecno dakle 13.5 dolara. Razmisli da li ti se isplati mrcvariti karticu za manje od 100 kn mjesecno.
Isprobao sam Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.6 i naprvio wallet da vidim točno kako to sve funkcionira i koliko bi zarađivao.

Minam ZENcash,Fury je undervoltana za -125mV i memorija za -50mv,imam 460 H/s i potrošnja je oko 245W.

Na https://zenmine.pro mi pokaže da zaradim oko 0.15-0,16$ za sat što je oko 1kn.
Struje potrošim oko 25 lipa za 1h što ispada da imam čisti profit 0.75kn za 1h ili 7.5kn za 10h.
Mjesečno bi to bilo oko 225kn za 10h po danu ali još bih vrtio program na low intensity kad sam za kompom pa bi bilo malo više oko 225kn mjesečno.

Jesam li to dobro izračunao?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 19:57   #3070
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ako kartica trosi 245W, znaci da potrosi 176 kW/h mjesecno. (24/7) koliko je to u kunama to ovisi tko ti prodaje struju i na kojoj si tarifi. Nesto ce ti potrosit i ostatak kompa.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 20:04   #3071
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Ako kartica trosi 245W, znaci da potrosi 176 kW/h mjesecno. (24/7) koliko je to u kunama to ovisi tko ti prodaje struju i na kojoj si tarifi. Nesto ce ti potrosit i ostatak kompa.
To je potrošnja cijelog kompa.
Struja je od HEP-a.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 20:29   #3072
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Ako imas dvoratifno brojilo tj bijeli model, ispada ti 178 kn struje mjesecno.

http://mojracun.hep.hr/kalkulator/
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 21:19   #3073
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Isprobao sam Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.6 i naprvio wallet da vidim točno kako to sve funkcionira i koliko bi zarađivao.

Minam ZENcash,Fury je undervoltana za -125mV i memorija za -50mv,imam 460 H/s i potrošnja je oko 245W.

Na https://zenmine.pro mi pokaže da zaradim oko 0.15-0,16$ za sat što je oko 1kn.
Struje potrošim oko 25 lipa za 1h što ispada da imam čisti profit 0.75kn za 1h ili 7.5kn za 10h.
Mjesečno bi to bilo oko 225kn za 10h po danu ali još bih vrtio program na low intensity kad sam za kompom pa bi bilo malo više oko 225kn mjesečno.

Jesam li to dobro izračunao?

Mislim da nisi dobro izračunao jer ja sa 1600 h/s imam oko 0.30 dolara po satu, pa mi je malo puno tvojih 0.15 dolara za 460 h/s, duplo manje bi bilo više točnije
Alister je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:00   #3074
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Dosta ljudi računa samo kWh struje, a zaboravljaju uključiti mrežarinu koja je cca. 80% iznosa potrošenih kilovata.
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:29   #3075
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ja imam solarne celije (napajaju restoran tokom ljeta)
Imam 12 kw na raspolaganju i moglo bi se slozit fino rudarenje preko zime
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:48   #3076
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Svemo Pregled postova
Malo mi je tražit biose, strapove i ostala čuda za jednu vrstu!
Po recenzijama, ova sapphire u limited varijanti ide do 31 MH/s eth, ali tih trenutno nema.
XFX u ovoj varijanti nepoznanica
Xfx rx 580 8gb gts xxx ide stock 20-22 MH/s eth sa modanin biosima priko 30,4
mislin da moze 31, potrosnja je 90w
dual
23Mh/s Eth 700 sia
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 01:55   #3077
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Mislim da nisi dobro izračunao jer ja sa 1600 h/s imam oko 0.30 dolara po satu, pa mi je malo puno tvojih 0.15 dolara za 460 h/s, duplo manje bi bilo više točnije
Ne znam,tek sam počeo sa ovim,ovako mi pokaže


Za zadnjih 12h ispada 0.10$/h ali nije radio otprilie 1h a navečer je bio u low intensity modu gdje bude otprilike 410h/s.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 17:48   #3078
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107



Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Preporucam RX 570/580 za minanje. Modanjem biosa sa 24MH/s na 29-31MH/s se dobije. (Ethereum)
Naravno nije modanje samo dovoljno nego i overclock memorije te underclock gpu clock + undervolt.
Ako mos relativno novu RX 480 sa garancijom po ok cijeni to je najbolja. Sa modanim biosima idu 30MH/s a malo trose struje. (u trgovinama vise nemoguce nac jer su rasprodane i ne proizvode se vise).
Mining edition kartice koliko sam ja gledao su nesto jeftinije ali je garancija mala jako ( 3 mjeseca one koje sam ja gledo). Radije cu dat 200kn vise za karticu i dobit 3 godine garancije.

Gejmanje i minanje.. trebalo bi bit moguce da ako je vise kartica. Ja sam kod sebe na gaming kompu probo minat i radit druge stvari. Normalno koristenje da ali cim pustim neki video to je prelose. Znao se komp i smrznut tak da gejmanje nisam ni probao. Ima i tu rjesenja tipa smanjit kolko miner koristi gpu al nije mi se dalo cackat, samo sam isprobao.
Ok primio na znanje. RX 570/580, vjerojatno 580.
RX 480 i da mogu naći, nekako ću radije novu seriju zbog sigurnosti. Računam da bi se lakše prodala u slučaju da dođe do toga.

Za Nvidiju sam skužio. Manja potrošnja. Ne znam kako to nisam mogao odmah pretpostaviti, poznato mi je da su geforceice inače manji potrošači.
A što se njih tiče. Eto nakon dužeg vremena se čujem sa kolegom doznam kako čovjek ima farmetinu rudara. xD
Ima navodno neke 1060 3GB sa samsung memorijom za prodati. Usputan susret je bio pa nismo stigli u detalje tako da cijenu ne znam. Koliko bi mu ja mogao ponuditi realno?
Bi li se isplatilo možda tako nešto, recimo kad bi mogao dvije ugrabiti u startu, pa umjesto RX 580? Trebam savjet. Ne znam da preskočim ponudu ili ne.
A onda bi trebao ganjati da ostatak rupa popunim sa 1060.

Također nešto što sam ubrao u međuvremenu. Da je AMD više za Ethash a Nvidia Equihash. Što bi također značilo da ovo moje igranje sa GTX 970 majnanjem bi bilo profitabilnije/"lakše" majnati npr. ZEC nego ETH zbog vrste/tipa memorije. Kao bolje bi bilo majnati equihash sa Nvidia karticama a ethash sa AMD iz tog razloga?


-->
Ima tko od volje da se nadoveže na moj post od prije? Priti pljiz.



Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Preporucam RX 570/580 za minanje. Modanjem biosa sa 24MH/s na 29-31MH/s se dobije. (Ethereum)
Naravno nije modanje samo dovoljno nego i overclock memorije te underclock gpu clock + undervolt.
Ako mos relativno novu RX 480 sa garancijom po ok cijeni to je najbolja. Sa modanim biosima idu 30MH/s a malo trose struje. (u trgovinama vise nemoguce nac jer su rasprodane i ne proizvode se vise).
Mining edition kartice koliko sam ja gledao su nesto jeftinije ali je garancija mala jako ( 3 mjeseca one koje sam ja gledo). Radije cu dat 200kn vise za karticu i dobit 3 godine garancije.

Gejmanje i minanje.. trebalo bi bit moguce da ako je vise kartica. Ja sam kod sebe na gaming kompu probo minat i radit druge stvari. Normalno koristenje da ali cim pustim neki video to je prelose. Znao se komp i smrznut tak da gejmanje nisam ni probao. Ima i tu rjesenja tipa smanjit kolko miner koristi gpu al nije mi se dalo cackat, samo sam isprobao.
Ok primio na znanje. RX 570/580, vjerojatno 580.
RX 480 i da mogu naći, nekako ću radije novu seriju zbog sigurnosti. Računam da bi se lakše prodala u slučaju da dođe do toga.

Za Nvidiju sam skužio. Manja potrošnja. Ne znam kako to nisam mogao odmah pretpostaviti, poznato mi je da su geforceice inače manji potrošači.
A što se njih tiče. Eto nakon dužeg vremena se čujem sa kolegom doznam kako čovjek ima farmetinu rudara. xD
Ima navodno neke 1060 3GB sa samsung memorijom za prodati. Usputan susret je bio pa nismo stigli u detalje tako da cijenu ne znam. Koliko bi mu ja mogao ponuditi realno?
Bi li se isplatilo možda tako nešto, recimo kad bi mogao dvije ugrabiti u startu, pa umjesto RX 580? Trebam savjet. Ne znam da preskočim ponudu ili ne.
A onda bi trebao ganjati da ostatak rupa popunim sa 1060.

Također nešto što sam ubrao u međuvremenu. Da je AMD više za Ethash a Nvidia Equihash. Što bi također značilo da ovo moje igranje sa GTX 970 majnanjem bi bilo profitabilnije/"lakše" majnati npr. ZEC nego ETH zbog vrste/tipa memorije. Kao bolje bi bilo majnati equihash sa Nvidia karticama a ethash sa AMD iz tog razloga?


PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 18:34   #3079
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Randy Pregled postova
Xfx rx 580 8gb gts xxx ide stock 20-22 MH/s eth sa modanin biosima priko 30,4
mislin da moze 31, potrosnja je 90w
dual
23Mh/s Eth 700 sia
Potrošnja je minimalno 150W

Dual je loše postavljen, treba to biti 29+ ETH i ostalo SIA

Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Ima tko od volje da se nadoveže na moj post od prije? Priti pljiz.
I dalje ne kužim što ti trabunjaš...što će tek biti kada kupiš nešto :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 18:40   #3080
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450




Ok primio na znanje. RX 570/580, vjerojatno 580.
RX 480 i da mogu naći, nekako ću radije novu seriju zbog sigurnosti. Računam da bi se lakše prodala u slučaju da dođe do toga.

Za Nvidiju sam skužio. Manja potrošnja. Ne znam kako to nisam mogao odmah pretpostaviti, poznato mi je da su geforceice inače manji potrošači.
A što se njih tiče. Eto nakon dužeg vremena se čujem sa kolegom doznam kako čovjek ima farmetinu rudara. xD
Ima navodno neke 1060 3GB sa samsung memorijom za prodati. Usputan susret je bio pa nismo stigli u detalje tako da cijenu ne znam. Koliko bi mu ja mogao ponuditi realno?
Bi li se isplatilo možda tako nešto, recimo kad bi mogao dvije ugrabiti u startu, pa umjesto RX 580? Trebam savjet. Ne znam da preskočim ponudu ili ne.
A onda bi trebao ganjati da ostatak rupa popunim sa 1060.

Također nešto što sam ubrao u međuvremenu. Da je AMD više za Ethash a Nvidia Equihash. Što bi također značilo da ovo moje igranje sa GTX 970 majnanjem bi bilo profitabilnije/"lakše" majnati npr. ZEC nego ETH zbog vrste/tipa memorije. Kao bolje bi bilo majnati equihash sa Nvidia karticama a ethash sa AMD iz tog razloga?


Pa po meni je bolje uzeti 2 Gtx 1060 nego jednu Rx 580 u startu, pa onda dalje planirati, što se cijene tiče ovisi koji su to modeli?
-->
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Ima tko od volje da se nadoveže na moj post od prije? Priti pljiz.




Ok primio na znanje. RX 570/580, vjerojatno 580.
RX 480 i da mogu naći, nekako ću radije novu seriju zbog sigurnosti. Računam da bi se lakše prodala u slučaju da dođe do toga.

Za Nvidiju sam skužio. Manja potrošnja. Ne znam kako to nisam mogao odmah pretpostaviti, poznato mi je da su geforceice inače manji potrošači.
A što se njih tiče. Eto nakon dužeg vremena se čujem sa kolegom doznam kako čovjek ima farmetinu rudara. xD
Ima navodno neke 1060 3GB sa samsung memorijom za prodati. Usputan susret je bio pa nismo stigli u detalje tako da cijenu ne znam. Koliko bi mu ja mogao ponuditi realno?
Bi li se isplatilo možda tako nešto, recimo kad bi mogao dvije ugrabiti u startu, pa umjesto RX 580? Trebam savjet. Ne znam da preskočim ponudu ili ne.
A onda bi trebao ganjati da ostatak rupa popunim sa 1060.

Također nešto što sam ubrao u međuvremenu. Da je AMD više za Ethash a Nvidia Equihash. Što bi također značilo da ovo moje igranje sa GTX 970 majnanjem bi bilo profitabilnije/"lakše" majnati npr. ZEC nego ETH zbog vrste/tipa memorije. Kao bolje bi bilo majnati equihash sa Nvidia karticama a ethash sa AMD iz tog razloga?


Pa po meni je bolje uzeti 2 Gtx 1060 nego jednu Rx 580 u startu, pa onda dalje planirati, što se cijene tiče ovisi koji su to modeli?
Alister je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 20:22   #3081
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
@FRipper, ja pak ne kužim kako ti ne kužiš, ali ajde barem me Alister kuži. :P
A često pišem preko tapatalka na mobu dok sam busu ili na pauzi na poslu. Pa to sve brzinski naškrabam i tako ispadne jbg. A kad se ne kužim baš (u crypto) pa ne znam kako bi postavio pitanje.
No dobro, hvatam polako.

@Alister pa čini mi se da bi tako bilo najbolje. A vidim da se mogu kombinirati Nvidia i AMD, pa i da kasnije nadodam RX-ice da rade uz GTX-ice, bi bilo ok.
Pa sve dok jednom ne odlučim pojačati sa još i odvojim u zasebna dva riga itd.

Kaže Gigabyte GTX 1060 Windforce 2X 3GB. Čuli se maloprije, njegova procjena, ne ispod 2000kn, jer su odlični primjerci i daju 25 MH/s uz kojih ~75W kako kaže. :S
Tražim dalje...
Tj. imam već nešto u vidu.

Ovo drugo što me zanimalo u postu. Googlam i ne mogu naći odgovor.
Jesam dobro skužio, da AMD i Nvidia kartice bolje "funkcioniraju" sa određenim algoritmom? Po čemu to vidim i zašto je to tako? Količina, brzina memorije, core clock?

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 12.11.2017. u 20:27.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 20:42   #3082
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
za 2 soma kuna nek si objesi mačku za rep 1060 3GB, kada se za manje nađe potpuno nova gtx 1060 3GB kartica koja majna 290~300 Zcasha što je isplativije od 25Eth-a
Alister je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 20:43   #3083
I Don't Know
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 100
Ljudi isplati li mi se vise da uzmem neki antiminer u USA za oko 1500 USD ili da sastavim neki manji rig? Struju ne placam
I Don't Know je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:24   #3084
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Cheddur by Jon Cursihttps://itunes.apple.com/us/app/cheddur/id1269377156?mt=8

Preporuka aplikacije za ljude koji tek ulaze u crypto svijet

Cheddur by Jon Cursihttps://itunes.apple.com/us/app/cheddur/id1269377156?mt=8
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:25   #3085
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor I Don't Know Pregled postova
Ljudi isplati li mi se vise da uzmem neki antiminer u USA za oko 1500 USD ili da sastavim neki manji rig? Struju ne placam
s9 definitivno...ili l3+

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:27   #3086
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
[QUOTE=FRipper;3125275]Potrošnja je minimalno 150W

Dual je loše postavljen, treba to biti 29+ ETH i ostalo SIA

Za potrosnju gpu-z kaze 85-90w

A za dual, jeli ima neki poseban bios ili sta??
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:37   #3087
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor Randy Pregled postova
Za potrosnju gpu-z kaze 85-90w

A za dual, jeli ima neki poseban bios ili sta??
Nije ti to realna potrošnja

Ja sam baš mjerio, -100mV postavljeno u afterburneru:
RX470 ~ 150W
RX570 ~ 200W

Što se tiče dual mininga, igraj se sa -dcri opcijom
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:49   #3088
Randy
Premium
Moj komp
 
Randy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: ST
Postovi: 56
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Nije ti to realna potrošnja

Ja sam baš mjerio, -100mV postavljeno u afterburneru:
RX470 ~ 150W
RX570 ~ 200W

Što se tiče dual mininga, igraj se sa -dcri opcijom
Budemo probali fala ekipa!
Randy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 23:57   #3089
Booster
Registered User
Moj komp
 
Booster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Virovitica
Postovi: 45
Prvo pozdrav svim rudarima, prije par mjeseci mi frend koji rudari bacio bubu u uho i pošto sam nedavno sklopio novu konfiguraciju, ostatke stare sam iskoristio za jedan mini rig. Generalno slijedio sam upute s prvog posta i malo upijao do jedno 40 i neke stranice da ne ispadnem odma totalni kreten (eventualno mali kreten) no, imam dvije starije grafičke (da znam vuku struje) ali to je čisto za probu da vidim kako stvari funkcioniraju, radi se o Radeonkama HD7950, rig mi vuče 475W (imam energy monitor na utičnici), averange hashrate mi je 470-480.0H/s (minam ZEC-a) i baš gledam kako se u zadnje vrijeme gomilaju postovi sa izračunima efikasnosti s obziron na potrošnju...ako sam dobro pokopčao meni bi zarada bila skoro pa ništa s ovim rigom...ili sam nesto krivo pokopčao? Dobro ajde, grijem sobu s njima pa će račun za plin doći jedno 20% manji
Na dvotarifnom sam brojilu, HEP, nije mi jasno pošto svi računate po nekim tarifama manjim nego što je meni na računima za struju navedeno.
Booster je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 03:28   #3090
I Don't Know
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 100
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
s9 definitivno...ili l3+

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Da, vidim l3+ je ispod 1500 i brza je dostava kod distributera. Problem je jedino sto hvatam wifi a ruter mi nije bas blizu a koliko vidim svi ovi mineri moraju direktno kablom da se povezu.
I Don't Know je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na