Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2005., 02:15   #1
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Talking kaj se vise isplati uzeti

Nemojte se smijat na dolje navedene ploče ali slažem si treću mašinu kaj budem linuxa i setija na njoj imal , pa biram između dvije ploče:

1) ECS K7S5A ddr+sdr, sis 735 chipset
2) Matsonic MS8137+, VIA KT266A, ddr+sdr

znam da su obje ploče shit, ali me zanima koja je veći shit, odnosno koja je manji shit?

inače gore bude duron na 1000Mhz(lijepse izgleda nego 1 Ghz )
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 02:19   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ja bih uzeo Matsonica.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2005., 02:59   #3
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
također mambosonic i tim više jer ima vijin čipset.
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 03:27   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
matsonica sa via chipsetom.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 07:49   #5
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Ja sam imao jednu ECS 478 via chipset, i na kraju sam ju dao Freak-u da ima di zapiknut proc kad ga je kupio od mene da se ne ozljedi prilikom transporta....
Zašto ne pogledaš u ve-mila imaš za kojih 350kn kupit gigabyte, super ploče i sigurno ćeš bit zadovoljniji nego sa nekom ecs il matsonic koja je jeftinija nit punih 100kn
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 11:51   #6
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by 4444josip4444
Ja sam imao jednu ECS 478 via chipset, i na kraju sam ju dao Freak-u da ima di zapiknut proc kad ga je kupio od mene da se ne ozljedi prilikom transporta....
Zašto ne pogledaš u ve-mila imaš za kojih 350kn kupit gigabyte, super ploče i sigurno ćeš bit zadovoljniji nego sa nekom ecs il matsonic koja je jeftinija nit punih 100kn
Rabljenu ploču ću kupit ne novu. Znači matsonic kazate, onda ce matsonic biti

Jel se da sta ocati na njoj?
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 12:23   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Jel se da sta ocati na njoj?
Ne, možeš samo birat FSB u koracima po 33 MHz, ak se ne varam, i to preko jumpera, a za napon se ne sjećam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 12:24   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Koliko mene sjecanje sluzi a nadam se dobro

imas neke basic osnove tipa voltaza proca meme i 4 postavke za ram a sada je pitanje od modela do modela
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 13:46   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by instinct
Nemojte se smijat na dolje navedene ploče ali slažem si treću mašinu kaj budem linuxa i setija na njoj imal , pa biram između dvije ploče:

1) ECS K7S5A ddr+sdr, sis 735 chipset
2) Matsonic MS8137+, VIA KT266A, ddr+sdr
Ako bas moras birati izmedju te dvije (predpostavljam da su rabljene, right?), onda radije ECS. Ima SiS 735 s najbrzom SB-NB vezom u Socket A klasi ploca, a ima i mrezu na sebi te je generalno bolja od svih AMD/VIA/nVidia pulena.

U svakom drugom slucaju, ako je u Ve-Milu jos uvijek dostupna, PC Chips M848ALU za 270kn i 2 godine garancije...

Citiraj:
znam da su obje ploče shit, ali me zanima koja je veći shit, odnosno koja je manji shit?
A sto razlikuje Abit/Asus/Epox i ECS, osim sarene kutije s fancy UV reaktivnim ventilatorom, beskorisnih tehnologija zvucnih marketinskih imena i 3 CD-a softvera koji nikada neces koristiti?

Ne budi rob brandova i nadrih 1337 OC gurua...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 14:56   #10
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 861
Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by Bubba
A sto razlikuje Abit/Asus/Epox i ECS, osim sarene kutije s fancy UV reaktivnim ventilatorom, beskorisnih tehnologija zvucnih marketinskih imena i 3 CD-a softvera koji nikada neces koristiti?

Ne budi rob brandova i nadrih 1337 OC gurua...
Kvaliteta komponenti i izrade, mtbf i sl..
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 20.11.2005., 15:25   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by bude
Kvaliteta komponenti i izrade, mtbf i sl..
Kakas, i sam si svjestan toga. Pohvalno je tvoje koristenje buzzworda u sasvim neprimjerene svrhe, ali to mozes prodavati Perici, kada te pita kako ouvrkloukat svoj novi Pentijum.

A svi se sjecamo uplakanih Abitovaca nad crknutim kondenzatorima onomad, jelda? Ili kada su oni na Epoxu/Asusu plakali kada nisu mogli staviti nista vece od GF2 MX zbog preklapanja DIMM utora i AGP-a? Ja sam, sale radi, mjerio ESR metrom i kapacitet metrom kondenzatore na Tyanu, ECS-u i Gigabyteu. Nisam primjetio nikakve razlike. Sve ploce jos i dan nadas rade. MTBF? Mozes li pateticnije? MTBF je podatak relevantan za dugovjecnost neke elektronicke komponente jednako kao i seksualni zivot cudnovatog kljunasa za prosjecnu penziju u Letoniji...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:38   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sto se odabira maticnih tice, slazem se sa Bubbom, je bih uzeo onu sa SIS 735 Chipsetom jer kolko vidim, ova sa VIA ima DDR i SDR utore, a kolko se sjecam, takve "combo" ploce nikada nisu bile dobre, dapace, bile su spore na defoltu, a i za OC jadne...

EDIT:
Citiraj:
MTBF je podatak relevantan za dugovjecnost neke elektronicke komponente jednako kao i seksualni zivot cudnovatog kljunasa za prosjecnu penziju u Letoniji...
: lol2 :
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:48   #13
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
ecs, matsonic, pcchips, yatwey(ako sam dobro napisao) su niža klasa ploča koja se stavlja u računala "hoću intrnet" il "pc za odlikaše" a i cjenom su stepenicu ispod tako da.... buba ima donekle i pravo, ime se dosta plaća.... ali ako sebi slažem računalo za kućnu svakodnevnu upotrebu sigurno da neću stavit neku od navedenih ploča.... što je je, to je nižerazredni kompjuterski otpad namjenjen ljudima koje ne interesira ništa drugo osim niže cjene....
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 16:02   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
OT: A kakva je ovo ploča? Jel valja šta? Kakav je taj chipset SiS 963L? Treba mi samo za stavit Bartona 2600+, 512 MB RAM-a i 9600Pro, nikakvo klokanje, FireWire, GLAN i ostale gluposti.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=8358
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 16:22   #15
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Originally posted by domy_os
OT: A kakva je ovo ploča? Jel valja šta? Kakav je taj chipset SiS 963L? Treba mi samo za stavit Bartona 2600+, 512 MB RAM-a i 9600Pro, nikakvo klokanje, FireWire, GLAN i ostale gluposti.

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=8358
Za to sto tebi treba je i predobra ali ne ocekuj sad neke bjesne gliste s njom, ploca ce obavljat svoju zadacu i to je sve.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 19:29   #16
bude
Warcraft III TFT
 
bude's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 861
Re: Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by Bubba
Kakas, i sam si svjestan toga. Pohvalno je tvoje koristenje buzzworda u sasvim neprimjerene svrhe, ali to mozes prodavati Perici, kada te pita kako ouvrkloukat svoj novi Pentijum.

A svi se sjecamo uplakanih Abitovaca nad crknutim kondenzatorima onomad, jelda? Ili kada su oni na Epoxu/Asusu plakali kada nisu mogli staviti nista vece od GF2 MX zbog preklapanja DIMM utora i AGP-a? Ja sam, sale radi, mjerio ESR metrom i kapacitet metrom kondenzatore na Tyanu, ECS-u i Gigabyteu. Nisam primjetio nikakve razlike. Sve ploce jos i dan nadas rade. MTBF? Mozes li pateticnije? MTBF je podatak relevantan za dugovjecnost neke elektronicke komponente jednako kao i seksualni zivot cudnovatog kljunasa za prosjecnu penziju u Letoniji...
A mozda ipak ti malo kakas, a ne ja. Provjeri omjer prodanih ploca/vracenih na garanciju za pojedine brandove pa ces vidjet da i nisi pretjerano u pravu.
__________________
A64 Venice
Epox 9npa+ Ultra
Super Talent 2x512 MB
Saphire x700 pro
2x80 GB @ RAID0

bude je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 19:41   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by bude
A mozda ipak ti malo kakas, a ne ja. Provjeri omjer prodanih ploca/vracenih na garanciju za pojedine brandove pa ces vidjet da i nisi pretjerano u pravu.
Hajde, Bude, uveseli nas i pokazi nam tu statistiku, na temelju najmanje 10000 komada. Sto se mene tice, IME na jedno 40ak komada, samo je jedna crknula, tj. bila je DOA. Usput nam mozes reci sto te tocno smetalo kod modela ECS/M'sonic/PcChips ploca s kojima si radio...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 19:49   #18
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by Bubba
Hajde, Bude, uveseli nas i pokazi nam tu statistiku, na temelju najmanje 10000 komada. Sto se mene tice, IME na jedno 40ak komada, samo je jedna crknula, tj. bila je DOA. Usput nam mozes reci sto te tocno smetalo kod modela ECS/M'sonic/PcChips ploca s kojima si radio...
Ajd filizof jen ,reci ti nama zakaj ti sebi kupujes Tyan, a kazes da su ovo dobre ploce, pa se kakti mi palimo na imena
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 20:03   #19
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Bas mi je javio tip da hoće 150 kn za svaku, mislim da se to ne isplati, i jos bi 150 za durona na 1ghz, ma nema veze, naso sam na newsima soltekicu nekakvu i xp1600+ za 150 kn
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 21:25   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by ZED
Ajd filizof jen ,reci ti nama zakaj ti sebi kupujes Tyan, a kazes da su ovo dobre ploce, pa se kakti mi palimo na imena
Iz istog razloga iz kojeg ne kupujem nVidiju/ATI i Promise (recimo) nego 3DLabs i ICP Vortex; koncepti koji tebi i ostatku vjerojatno nikada nece biti jasni - lova, posao, svrsishodnost i produktivnost.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 22:40   #21
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Re: Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by Bubba
Iz istog razloga iz kojeg ne kupujem nVidiju/ATI i Promise (recimo) nego 3DLabs i ICP Vortex; koncepti koji tebi i ostatku vjerojatno nikada nece biti jasni - lova, posao, svrsishodnost i produktivnost.
daj buba nemoj se zanositi...i ti i ja i svi ostali znaju da nisi najpametniji na svijetu i ne znaš sve (u slučaju da toga nisi svjestan ili ti to možda nitko nije rekao do sada - u što čisto sumnjam) pa se stoga nemoj obraćati s visoka i podcjenjivati forumaše...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:03   #22
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
joj, nisam stavil topic za svađu, nedaj bože da se vi nađete negdje, kaj bi to fajta bilo
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:15   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by masni
daj buba nemoj se zanositi...i ti i ja i svi ostali znaju da nisi najpametniji na svijetu i ne znaš sve (u slučaju da toga nisi svjestan ili ti to možda nitko nije rekao do sada - u što čisto sumnjam) pa se stoga nemoj obraćati s visoka i podcjenjivati forumaše...
U svakom slucaju, nikada nisam tvrdio da sve znam, no sama cinjenica da se osjecas ugrozenim govori dovoljno.

Bilo kako bilo, za razliku od tebe, ja ipak ne ouvrklokiram a ipak znam osnovne elektircke velicine, sto se za tebe ne bi moglo reci. Dakle, ne FUDaj i offtopicari, jer jedino sto je ovdje podcijenjeno je ECS...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:19   #24
plextor
Registered User
 
plextor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Gledajte ak su obje smeče ne bi ni jednu uzeo onda onda bi za te pare rade uzeo neznam neki Abit ili Asus
plextor je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:32   #25
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by plextor
Gledajte ak su obje smeče ne bi ni jednu uzeo onda onda bi za te pare rade uzeo neznam neki Abit ili Asus
Gdje ceš dobit Asusa ili Abita za tu lovu?
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:39   #26
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Inace, dogovoril sam se s tipom da mi za 340 kn da:

AMD Duron 1000 Mhz, Morgan jezgra
Coolermaster hladnjak, bakrena jezgra
ECS K7S5A ddr+sdr, sis 735 chipset
256 DDR Kingmax 433
Kaj mislite jel se isplati?
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:51   #27
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Originally posted by instinct
Inace, dogovoril sam se s tipom da mi za 340 kn da:

AMD Duron 1000 Mhz, Morgan jezgra
Coolermaster hladnjak, bakrena jezgra
ECS K7S5A ddr+sdr, sis 735 chipset
256 DDR Kingmax 433
Kaj mislite jel se isplati?
To bi već moglo proć.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 23:52   #28
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by Bubba
U svakom slucaju, nikada nisam tvrdio da sve znam, no sama cinjenica da se osjecas ugrozenim govori dovoljno.

Bilo kako bilo, za razliku od tebe, ja ipak ne ouvrklokiram a ipak znam osnovne elektircke velicine, sto se za tebe ne bi moglo reci. Dakle, ne FUDaj i offtopicari, jer jedino sto je ovdje podcijenjeno je ECS...
nisi tvrdio da si najpametniji, ali se tako postavljaš i to dovoljno govori o tebi - podcjenjuješ sve od reda...možda se ti osjećaš ugroženo i to se manifestira kroz tvoje "svi ste vi glupi i neuki, ja znam sve" postove...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2005., 00:11   #29
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by masni
nisi tvrdio da si najpametniji, ali se tako postavljaš i to dovoljno govori o tebi - podcjenjuješ sve od reda...možda se ti osjećaš ugroženo i to se manifestira kroz tvoje "svi ste vi glupi i neuki, ja znam sve" postove...
agreed.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2005., 00:40   #30
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Re: Re: Re: kaj se vise isplati uzeti

Citiraj:
Originally posted by masni
nisi tvrdio da si najpametniji, ali se tako postavljaš i to dovoljno govori o tebi - podcjenjuješ sve od reda...
Kojesta. Zgodno je to sto ovaj forum pati od vrlo simptomaticnog sindroma raznjupanosti u slucaju da netko zna nesto vise od lokalnih mocnika ili im se (pazi drskosti) usudi suprostaviti, odmah postane meta dusebriznika i moralsita te se caste raznim imenima ala Googler i slicno. Steta, dobrih diskusija nije bilo odavno, sve se svodi na jeftinu psihologiju i ucastele krilatice ala "get a life, kupio ja jucer dva u Pevecu". Ne mogu reci da mi je zao ako vrijedjam neciju tastinu no za dobru diskusiju, koja nadilazi teme srednjoskolskog debatnog kluba i nacina debatiranja u istom, sam uvijek spreman.

Citiraj:
možda se ti osjećaš ugroženo i to se manifestira kroz tvoje "svi ste vi glupi i neuki, ja znam sve" postove...
Jos 3 ispita i postajes diplomirani psiholog?

Ali eto, uopce nisi drug. FUDas i offtopic si, a bas je lijepo krenulo... Ajmo mi zato jedno konkretno: "Sto tebe smeta kod ECS-a, slobodno navedes model i ostatak hardvera, uz sto detaljniji opis?"
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na