Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2016., 13:10   #511
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554



Bluetooth crashes in MMB29X.Z1.3582 and later...

Some of you have experienced restarts when it comes to Bluetooth in the latest software. This is not harmful for the phone, in this case it is just a sign of bad software programming. The phone is trying to interpret something that just doesn't makes sense so the only option is to reboot.

More technical details:
Once again we integrated the FM-radio which needed some changes in Bluetooth as well. We actually needed to integrate a new driver for Bluetooth (a driver is a piece of software needed to communicate with the hardware). This driver implements (among other functions) a read function and a write function where the read function reads from the Bluetooth chip and the write function writes to the Bluetooth chip.
Whenever an app wants to get some music from Bluetooth, it calls the kernel driver read function and supplies a little memory buffer and a length of the memory buffer so the read function can fill it.
The funny thing with this vendor supplied driver was that it didn't even care about the length of the buffer, if the Bluetooth accessory has a lot of music in the pipe, the driver will just write all of it into this buffer. Since the buffer size doesn't suffice in all cases, the phone reboots...
The solution is to respect the length of the supplied buffer and let the app ask for more data whenever it has emptied the buffer.

Sorry about this, we have a solution on its way...

EDIT: This particular programming problem is called "Buffer overflow".
https://en.wikipedia.org/wiki/Buffer_overflow




To je zapravo fix fix-a za BT , jest da je moglo i bez toga, ali u vrlo kratkom vremenu ispravljaju..

Šteta da nije tako s official i kod njih i kod drugih...
-->
Danas novi update na MM Concept Z3:
updated camera i nešto vezano baš za concept.

Inače, spominjao se i ovdje BT bug, to se tamo riješava isto, čisto kome se da čitati, tamo objašnjavaju sve i rješavaju obično u 7-10 dana..




Bluetooth crashes in MMB29X.Z1.3582 and later...

Some of you have experienced restarts when it comes to Bluetooth in the latest software. This is not harmful for the phone, in this case it is just a sign of bad software programming. The phone is trying to interpret something that just doesn't makes sense so the only option is to reboot.

More technical details:
Once again we integrated the FM-radio which needed some changes in Bluetooth as well. We actually needed to integrate a new driver for Bluetooth (a driver is a piece of software needed to communicate with the hardware). This driver implements (among other functions) a read function and a write function where the read function reads from the Bluetooth chip and the write function writes to the Bluetooth chip.
Whenever an app wants to get some music from Bluetooth, it calls the kernel driver read function and supplies a little memory buffer and a length of the memory buffer so the read function can fill it.
The funny thing with this vendor supplied driver was that it didn't even care about the length of the buffer, if the Bluetooth accessory has a lot of music in the pipe, the driver will just write all of it into this buffer. Since the buffer size doesn't suffice in all cases, the phone reboots...
The solution is to respect the length of the supplied buffer and let the app ask for more data whenever it has emptied the buffer.

Sorry about this, we have a solution on its way...

EDIT: This particular programming problem is called "Buffer overflow".
https://en.wikipedia.org/wiki/Buffer_overflow




To je zapravo fix fix-a za BT , jest da je moglo i bez toga, ali u vrlo kratkom vremenu ispravljaju..

Šteta da nije tako s official i kod njih i kod drugih...
schetz je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 14:37   #512
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ili ako te i malo BK za svoj telefon, flešaš si unbranded verziju zadnjeg official FWa bez ikakvog rizika ili posljedica i ne čekaš svog lopovskog operatera da izbaci OTA update pun svojih rozih idiotarija koje cuclaju bateriju
Neznam,meni nijedan T-Comov servis ne cucla bateriju
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 16:48   #513
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ili ako te i malo BK za svoj telefon, flešaš si unbranded verziju zadnjeg official FWa bez ikakvog rizika ili posljedica i ne čekaš svog lopovskog operatera da izbaci OTA update pun svojih rozih idiotarija koje cuclaju bateriju
Buduci sam ja glup i neobrazovan paor i te informatike mi nisu najbliskije, voljan sam nekome ponuditi razuman novac (dakle, protuvrijednost alkohola) da mi zaflesa taj jebeni mobitel, Z3.

Vita jela zelen bor, molim brzi odgovor.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 17:31   #514
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zvao sam te u Karlovac na čevape dok je Vojo Šešelj još bio u zatvoru... poziv i dalje vrijedi sa proširenom ponudom uflešavanja mobitela.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 14:23   #515
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Bubba....bnema ti druge nego na Kordun

Nego,stigla Xpera X u T-Com....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 21:16   #516
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ako tko nabavi, mada sumnjam jer je Sony fan baza sve tanja, nek javi dojmove.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 22:56   #517
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Pa kako su krenuli sa regresijom u pogledu baterije i stagnacijom u polju kamere(koja je ionako loša bila) nije ni čudo da su ljudi otišli konkurenciji.

Ionako još nebu ni HTCa ni X Performansa do ljeta stoga bumo sačekali rivjue

Ko za kufera upravo izašao rivju,....

I to bi bilo to,nije XP već X ali baterija je midranger,kamera opet(dijele istu),ubili su zvuk....good bye Sony,welcome HTC

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 20.05.2016. u 23:06.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 00:39   #518
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Al najjača fora ovo što vidim na reviewu... U settingu zaslona ima opcija da uključiš da dva puta stisneš power tipku da ti upali kameru... Sve ok, samo što telefon ima JEBENU posebnu tipku za tu kameru

Definitivno su sad jeli lude gljive i em je uređaj preskup za ono što nudi, jer budimo realni niko više ne puši ovih 23mpx, to je možda bilo wow do Z3 al poslije više nije bilo čak niti smiješno već tragikomično. O softverskim stvarima ne želim ni započinjat jer idu u stilu korak naprijed puzajući pa 3 nazad skokom
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 20:55   #519
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Uspio sam flashati Z3, cak je proslo bezbolnije nego sto sam mislio. I ondah mi je Sony alat@PC ponudio neki update na 575 verziju. Kul.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 12:49   #520
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 18:39   #521
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Uspio sam flashati Z3, cak je proslo bezbolnije nego sto sam mislio. I ondah mi je Sony alat@PC ponudio neki update na 575 verziju. Kul.
Jeli ti sve ostalo kao prije update? Mislim postavke, apps i ostale datoteke koje si imao?
japa je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 20:35   #522
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Jedno pitanje ako netko zna... prijatelju mi se na Z3 odvojio ekran zajedno sa staklom sa gornje strane od kucista mobitela (grubo rečeno dao da je popustilo "ljepilo" baš sa rubova ekrana koje ga drži pričvršćenog za kučište). Vidi se i spoj - onaj flat kabel koji spaja ekran i unutrašnjost i ništa nije oštečeno već samo odvojeno i mob radi.

Što da radi ili gdje da odnese a da ga ne "oderu"? Imao ko sličnu sitaciju?
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 20:38   #523
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako je pod jamstvom, neka ga nosi na servis. To pokriva garancija.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 21:32   #524
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Imao ko sličnu sitaciju?
Ma uopće ne kaj si pop the cherry? Prvi puta?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 21:33   #525
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Nije više pod jamstvom , zato i pitam

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
__________________
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 21:34   #526
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
A nosi onda u neki servis,ionače to je opče poznati problem za Z3 seriju...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 22:08   #527
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Jeli ti sve ostalo kao prije update? Mislim postavke, apps i ostale datoteke koje si imao?
Sve sam zdrobio, tako da ti ne znam reci. S druge strane, kada se napravio onaj update koji mi je ponudio Sony PC software, sve je ostalo kak je bilo, to da.

Moze li se ukljuciti ona fora "sharinga" prostora izmedju interne memorije i SD kartice, nesto mi je ostalo u sjecanju da to Android 6 podrzava?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 22:46   #528
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Moze li se ukljuciti ona fora "sharinga" prostora izmedju interne memorije i SD kartice, nesto mi je ostalo u sjecanju da to Android 6 podrzava?
Moze, no samo preko ADB-a. Ali imaj na umu da moras imati stvarno extra skupu i brzu sd karticu, inace ti ne gine jako spor mobitel. IMHO gluparija sto je google to uopce ubacivao, ne isplati se bez extremno skupe i kvalitetne sd kartice, a cak i tada je upitno.

Ja imam class 10 scandiska, 128GB. I nije mi se bas isplatilo
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 23:15   #529
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Moze, no samo preko ADB-a. Ali imaj na umu da moras imati stvarno extra skupu i brzu sd karticu, inace ti ne gine jako spor mobitel. IMHO gluparija sto je google to uopce ubacivao, ne isplati se bez extremno skupe i kvalitetne sd kartice, a cak i tada je upitno.

Ja imam class 10 scandiska, 128GB. I nije mi se bas isplatilo
Ma OK, cisto informativno me zanimalo. Bitno mi je ionako da je sve "u cisto" instalirano i da ne gnoji previse. Osim sto su (IMO) bezrazlozno promijenili par featureova kod poziva, nista spektakularno nisam primjetio, osim klasicnih sprdacina poput:

a) ne mogu kopirati dijelove SMS/WhatsApp poruka
b) nema agregirane liste odlaznih/dolaznih poziva jednog kontakta
c) i dalje integracija Skype poziva i GSM poziva ne radi kako spada, odnosno ima sva neocekivana i kriva ponasanja

Sve u svemu, osim za dokone tinejdjerke zeljne pelfija, na sredini 2016. ne postoji suvisli poslovni mobitel. Zivio BlekBeri!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 23:20   #530
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Bio moj Z3C na servisu zbog odljepljivanja prednjeg stakla, sve riješeno za 10 dana . Inače danas je stigao i MM update preko ažuriranja sustava (VIP). Sve dobro šljaka, malo je ručniji od L5.1, ali dobro

Zanima me gubi li se rootanjem garancija i kako je to najjednostavnije napraviti? Htio bih rootati mob samo da mogu obrisati ove bezvezne aplikacije tipa Whats New i Google ovo, Google ono...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 13:09   #531
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
OK jučer se pojavio 6.0.1 OTA update za Z3 (VIP mreža) instalirao sam i sve 5 osim wifi-a. Jednostavno je spor i sporo radi sve vezano za net. Testirao sam na speedtest i ping je prevelik, a brzina ni pola one sa 5.0. Citam po netu i ima dosta ljudi koji spominju taj problem. Ima jos netko ovdje taj problem i moguce rijesenje :-) ?
japa je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 15:30   #532
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Meni se čini kao da mi internet malo sporije radi te kao da mi chrome malo šteka... Isti mob i softver

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 19:59   #533
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
E pa baš to, da.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 20:29   #534
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Meni danas stiglo z3 compact. Upalio i odma na 6.0.1 apgrejd i nekon toga jopet neki apgrejd stigo od 190mb, a jos ni sim nisam turijo unutra. 😂

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 09:31   #535
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Čini mi se da sa firefoxom radi brže... Iako sam dojma da je mobitel malo sporiji nego sa L5.1, možda mi se samo čini...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 09:43   #536
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
OK jučer se pojavio 6.0.1 OTA update za Z3 (VIP mreža) instalirao sam i sve 5 osim wifi-a. Jednostavno je spor i sporo radi sve vezano za net. Testirao sam na speedtest i ping je prevelik, a brzina ni pola one sa 5.0. Citam po netu i ima dosta ljudi koji spominju taj problem. Ima jos netko ovdje taj problem i moguce rijesenje :-) ?
negdje sam vidio neki mention da treba wipe cache-a napraviti za problem sa sporim wifi-em.. probaj googlat to...
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 10:24   #537
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citam recenziju od Xperie X, pa skupa je pun kufer, 5tkn, Performance bu sigurno bila oko 5800kn, ne nudeci nis novog... A Sony prakticicira sve manje baterije. Eh di su dobra stara vremena dok je Z3 palio i zario.. Sony, ne bu dobro!
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 11:41   #538
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Performance bude 700€+ sigurno. .575 je stigao za većinu Z3 serije, navodno ispravlja hrpu bugova, upravo flasham. Za Wifi ja nikad nisam imao problema, ali baš nikad na MM niti sa Z5c niti sa Z3c tako da ne znam koje bi se rješenje moglo izvuć, ali sam čitao da upravo .575 rješava to zbog boljeg drivera.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 17:40   #539
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kod mene je .575. Što se tiče Chromea i štekanja, deinstalirao sam sva ažuriranja i ponovo ga instalirao i čini mi se da bolje radi...

Gubi li se rootanjem garancija?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 23:19   #540
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Probao sam sve, ali još nista nije pomoglo sa stekanjem kod surfanja. Ne znam da napravim downgrade na Lolipop ili da vidim oce izdat kakvu zkarpu..
japa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na