Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2016., 16:56   #1
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
(riješeno) Nestabilan komp, i5, i7, stari/novi hardware

Ovako, na konfiguraciji koju imam u opisu ima imao sljedeće probleme:

- miš je znao prestati raditi po 1-2 sekunde na momente
- svi uređaji spojeni na USB (2.0 ili 3.0, front ili back) su bili prestali kompletno raditi - samo restart kompa je pomogao pa kroz pola sata, sat ili više ista stvar
- crni ekran u sekundi, zvuk nestane nakon 5 sekundi nakon nekoliko situacija - gledanja youtube-a, bilo kakvog videa u nekoliko playera ili web browseru, nakon izlaska iz igre, prilikom Skype poziva/sheranja ekrana unutar par minuta ili random prilikom rada (editor ili IDE za web development).

Sve to mi je ukazivalo na probleme sa matičnom pločom (prvi dio) i probleme sa Windows 7. Pošto komp nisam dirao 5 godina, napravio sam upgrade na i7 6700K, Asus Z170-PRO, Corsair DDR4 i Samsung EVO SSD.

Instalirao Windowse 10 na novi SSD, iz stare konfiguracije ostavio samo napajanje i grafičku karticu i kad ono, problem crnog ekrana se i dalje javlja.

Napajanje i grafičku nemam rezervnu da bi mogao testirati i skužiti u čemu je problem. Zanimljiva stvar je to da je komp super stabilan prilikom igranja (CS:GO više manje u zadnje vrijeme). Nakon par sati igranja bez ikakvih problema, izađem iz igre i nakon par minuta evo crnog ekrana.

Ima netko ideju što bi mogao biti problem? Nova konfiguacija nije još overclockana, a na staroj sam probao sa i bez overclockanog procesora.
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:21   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Problem slike ti automatski sugerira grafu, probaj uštekat monitor u ploču.

Napajanje treba potestirati, i to ne nužno na same napone, već je moguće da imaš problema s masom. Il je neka komba kućište-napajanje, s istim problemom mase, tj probijanja.

Da ti monitor nije prdeknio?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2016., 17:41   #3
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Dva monitora su spojena na komp, na oba se dogodi isto, tako da oni vjerojatno nisu problem.

Komp sam sastavio unutar i van kućišta, nema razlike u ponašanju.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Problem slike ti automatski sugerira grafu, probaj uštekat monitor u ploču.

Napajanje treba potestirati, i to ne nužno na same napone, već je moguće da imaš problema s masom. Il je neka komba kućište-napajanje, s istim problemom mase, tj probijanja.

Da ti monitor nije prdeknio?
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:49   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
A kad monitor spojiš na ploču? Grafu izvadi van. Jesi probao samo s jedim monitorom?


Meni se događalo kad imam 2 monitora da mi se pojavljuje tearing slike, a s jednim uvijek sve savršeno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 18:22   #5
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Jedno kratko vrijeme je bio spojen direktno, nisam testirao sa integriranom grafičkom previše.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
A kad monitor spojiš na ploču? Grafu izvadi van. Jesi probao samo s jedim monitorom?


Meni se događalo kad imam 2 monitora da mi se pojavljuje tearing slike, a s jednim uvijek sve savršeno.
instinct je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 23:20   #6
instinct
Premium
Moj komp
 
instinct's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Varaždin
Postovi: 183
Izgleda da je grafička u banani. Testirao na 3 kompa, na svima se isto ponaša dok integrirana ili frendova R9 280X radi bez problema.
instinct je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na