Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.11.2008., 23:05   #1
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Chipset problem?!?

Pozdrav,

Prije par dana vent na cipsetu je jednostavno prestao raditi pa sam ga zamjenio zalmanovim pasivnim hladnjakom ZM-B47J.

E sad, koiko sam imao primjetiti, odma nakon sto je vent crknuo pocele su se dogadjati da nemogu pokrenuti niti jednu igru, nekad nemogu gledati video na youtubu, nekad su i windowsi skroz usporeni (čini mi se kao graficki problem), ali nisam 100% siguran da se to dogodilo odmah posto je vent riknuo...
Racunao sam da ce se problemi rijesiti kad zamjenim hladnjak ali ista stvar se dogadja... Dali je moguce da pasivni hladnjak nemoze dovoljno hladiti chipset? (stim da sam usmerio jedan 12" vent u njega) Ili je do neceg treceg probelm?

Hvala na pomoci!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline  
Staro 13.11.2008., 00:00   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a cuj, nf4 jesu bili grijalice. No osobno sam ga hladio zalmanovim plavcem i radilo je bez problema na abitovoj kn8ultra bez dodatnog propuha. Tako da ni kod tebe to ne bi smjeo biti problem, pogotovo sto imas vent koji puse preko njega.
Jedino da ti mozda taj pasivac nije dobro sjeo na chipset?
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2008., 19:22   #3
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
To sam i ja prvo posumljao ali evo sad sam skinuo pasivac i nanovo sve ocistio i stavio novu pastu...ali stvar je opet ista...

Kolika je normalna temp. chipseta?
Ako se nevaram,
koriteci SpeedFan temp trenutna je 29 °C (na speedfanu Temp3 je za chipset ????)

Ima li neki prog da iztestiram do cega bi moglo biti?

Help please....
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline  
Staro 19.11.2008., 18:25   #4
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ma taj zalman bi ga trebao držati "hladnim" i bez 120mm venta, nešto ti stvarno nije dobro sjelo, ili je premenako stisnuto uz chipset...

Usput, zalmanova pasta koju dobiješ uz njega (poznata nivea krema) nije baš nešto, to daj djeci da se igraju, a ti si uzmi artic silver 2 ili spire silver (koja je dosta jeftinija, a radi isti posao), i stavi nju, te dobro postavi hladnjak, i trebalo bi biti ok
Valg je offline  
Staro 19.11.2008., 19:22   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor -^sato. Pregled postova
To sam i ja prvo posumljao ali evo sad sam skinuo pasivac i nanovo sve ocistio i stavio novu pastu...ali stvar je opet ista...

Kolika je normalna temp. chipseta?
Ako se nevaram,
koriteci SpeedFan temp trenutna je 29 °C (na speedfanu Temp3 je za chipset ????)

Ima li neki prog da iztestiram do cega bi moglo biti?

Help please....
Kad pipneš pasivac nakon nekog vremena, kolika je temperatura otprilike? Peče jako, ne možeš držati prst gore? Ili je vruć, no bez problema držiš prst? Ako je odgovor broj jedan onda ti definitivno ne gine dodatna ventilacija, iako sumnjam da je to u igri uz 120mm vent.
tor je offline  
Staro 19.11.2008., 21:43   #6
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Komp radi 24/7... kad pipnem pasivac je topao, mogu ga slobodno drzati rukom... em kako su dosli hladniji dani ovaj vent sto puse u njega bas puse hladan zrak i mislim da nebi smilo biti do temp...

Al sto bi onda moglo biti?!? Sve normalno radi, osim youtuba, igrica i sl... divx normalno gledam....:S
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline  
Staro 19.11.2008., 21:48   #7
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor -^sato. Pregled postova
Komp radi 24/7... kad pipnem pasivac je topao, mogu ga slobodno drzati rukom... em kako su dosli hladniji dani ovaj vent sto puse u njega bas puse hladan zrak i mislim da nebi smilo biti do temp...

Al sto bi onda moglo biti?!? Sve normalno radi, osim youtuba, igrica i sl... divx normalno gledam....:S
Jesi siguran da je chipset u pitanju? Temperatura procesora, temperatura GPU-a, ispravnost memorije te njeno zagrijavanje. Te kakvo napajanje koristiš?
Valg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na