Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2012., 17:39   #1
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
CoolerMaster Storm Trooper + Corsair H80

Pozz ekipa eto i mene nakon podužeg izbivanja.Puno toga se tu promjenilo i tu i kod mene otkad sam zadnji put nešto postao,pa da se malo pohvalim sa novim igračkama kako i naslov kaže:

CoolerMaster Storm Trooper

Od prvog trenutka kad sam ga vidio znao sam,stari dobri Sharkoon Rebel9 Value Edition odlazi u povijest.To je bilo ono što sam oduvijek htio,ogroman prostor sa jako puno mogućnosti i odličnim protokom zraka te dobrim dizajnom (o ukusima se ne raspravlja,znam).Robusna i čvrsta izrada te pregršt mogućnosti za ugradnju uređaja:
-2 kaveza za diskove (2x4 2,5 ili 3,5 ) koji se mogu zarotirati za 90 stupnjeva,opcionalno se može namontirati 2x120mm ventilatori na njih.Može se nagurati ukupno 14 hard diskova u njega (nije mi namjera) !!
-kavez za 4 SSD diska,koji se može skinuti.
-ogromna i čvrsta gumirana ručka,cijenit će oni koji idu na lan party-je
-prednja strana se rastavlja i skriva filtere za prašinu,iza njih se nalaze 2x120 mm ventilatora sa tamno crvenim LED osvjetljenjem koje se da isključiti na front panelu te se također može regulirati brzina njihove vrtnje....prekrasno!!
-na dnu prednje strane iza CM logo-a krije se skrivena ladica za razne sitnice,alat isl.
-front panel baš kakav mi treba,2x3.0 usb + 2x2.0 usb+e-sata+front HD audio (ulazi za slušalice i mikrofon)+regulacija prednjih ventilatora+ogromna tipka POWER te nešto manja RESET,sve svijetli istom crvenom bojom u radu.
-ispod velike ručke odozgo nalazi se filter za prašinu koji se izvlači,ispod njega se vrti 1x200 mm ventilator (može se preinačiti u 2x120/140 ventilatore)
-sa stražnje strane za ispuh je zadužen 1x140mm ventilator kojeg sam morao nažalost skinuti zbog ugradnje H80.
-na bočnu stranicu moguće je montirati 2x120mm ventilatore (opcija)
-na dnu kućišta nalaze se gumeni nosači za napajanje tako da ne struže metal od metal,jako zgodno.
-ako se makne kavez za SSD diskove na dno kućišta može se ugraditi 2x120 mm ventilatori (opcija).
-ispod samoga kućišta nalazi se filter za prašinu podijeljen u dva dijela,izvlači se jedan sprijeda jedan straga.
U samom kućištu ima toliko mjesta da sada kad sam postavio tih par komponenti koje imam,imam dojam da bi stalo barem još dva puta toliko...
Oduševljen sam bio kad sam vidio da je iznutra ugravirana shema postavljanja matičnih ploča (od mATX do XL-ATX ),to čak ni ja ne mogu zeznut.
U takav dragulj od kućišta ugurao sam svoju sljedeću igračku:

Corsair Hydro Series™ H80

Identična stvar dogodila se sa ovim kao i sa kućištem.Stari stock hladnjak moga PhenomaII 945 jednostavno je morao napustiti svoje radno mjesto.Toliko mi je živaca potrgao,što zbog buke što zbog činjenice da jednostavno nije uspijevao držati procesor u sigurnim temperaturnim područjima prilikom igranja zahtjevnijih igara (čitaj BF3) i nekih aplikacija (nerijetko oko 70c ) da je jednostavno bilo pitanje vremena kada ću ga šutnuti van iz kućišta.E sad,vidio sam brojne rasprave o tome kako ovo u biti nije "pravo" vodeno hlađenje,kako se za te novce mogao kupit i neki high-end zračni hladnjak (Noctua dapače) ali ja sam se jednostavno vođen nekom svojom logikom odlučio za ovo i nije mi žao.Mislim da sam napravio dobar kompromis između nekih stvari pa neka bude kako jeste.
Ovako to nekako izgleda (je,znam da je malo neuredno i da takvo kućište zaslužuje da ga se ljepše posloži ali slagao sam ga na brzinu osvrćući se da mi žena ne naleti u presudnom trenutku.. ) :



Toliko za sad od mene...pozz..

Zadnje izmijenjeno od: milchy. 26.03.2012. u 17:51.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 00:17   #2
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Lijepo, lijepo. Kao što si i sam naveo, kablovinje bi mogle biti bolje sređene . Samo da se još to sredi i unutrašnjost će biti za 5+ . To si nabavljao kod nas, ili...?
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2012., 09:02   #3
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Hehehe,izgleda ko da mi se hobotnica ušuljala unutra znam . Kupio u Linksu prošli petak dok je bilo na "akciji"....spušteno sa 1099 kn na 935 kunića....
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 12:09   #4
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Kaj su ti kablovi prekratki da ih provlacis iz ploce? Dumbus je to poveci..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 12:53   #5
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kaj su ti kablovi prekratki da ih provlacis iz ploce? Dumbus je to poveci..
Gle,lijepo sam napisao da sam slagao na brzinu samo da to sve potrpam unutra.Kad stignem sve ću to lijepo posložit.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 13:14   #6
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
strašno kućište,kada sam ja mijenjao svoje dvoumio sam se izmedju njega i ovog fractala xl,pregledao tonu testova,na kraju sam uzeo fractala iz jednostavnog razloga što sam ga našao polovnog,mada sam već bio odlucio da uzimam troopera novog ako ne nadjem ništa polovno!
kao što su već napomenili svi,kablovi,da se to jako jednostavno i brzo srediti u tako prostranom kućištu!
ćak mislim da si dobio i produzni osam pinski eps za napajanje
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 19:11   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
blam je uopce metati takve slike ovdje

Il to odma sredi il bris te slike
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 22:13   #8
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
blam je uopce metati takve slike ovdje

Il to odma sredi il bris te slike
+1
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 13:35   #9
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ma ajde, pustite čovjeka, sredit će on to...to je ona sreća kada si priuštiš takvo nešto pa si pod dojmom .
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na