Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2012., 21:06   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
baterija za apc ups

pozdrav,
gdje se kod nas mogu kupiti nove baterije za ups? točnije, treba mi za apc, model baterije je rbc4, 12V 12Ah (tako barem piše na netu, nisam ga još otvarao).
možda mogu i manje unutra, nije mi toliko bitan rad na bateriji koliko to da mi se komp ne restarta kod onih kraćih ispadanja struje od pol sekunde i kod padova napona kojih sad zbog ove zime nije falilo.

ili jednostavno da kupim bateriju za skuter i spojim ju van ups-a?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 21:14   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2012., 21:41   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 00:31   #4
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
možda bi stavio unutra slabiju bateriju, moram viditi dali bi išla. jer nova od 12Ah bi samo trunula unutra, ispadi struje su skroz rijetki, htio bi samo da mi drži komp onih par sekundi dok traje undervoltage i onaj tren kad nestane skroz.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 00:48   #5
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Stavi ovu od 7,2 Ah, te najčešće dođu u manjim UPS-ovima. http://www.chipoteka.hr/proizvodi/283000
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 08:52   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Vjerojatno bi mogao stavit ove od 7,2 Ah ali računaj da se ne smanjuje samo vrijeme rada na bateriji nego i teret (trošila) koja može napojit. S manjom bi mogao imati više problema.
S druge strane investicija od cca 440 Kn nije puno za x god. rada, a ako uzmeš 7,2 Ah uštedit ćeš cca 150 Kn.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 10:42   #7
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
kupi si jeftini auto akomulator ! i malo deblje žice za to spojiti i dvije kleme, čekić-klješta u ruke i gotovo za po sata, a picek će da peva sat vremena !

dakako ako imaš volje slagati to sve skupa !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 11:12   #8
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
treba držat samo komp, mogu i bez monitora preživit jer se ne gasi kod pada napona, ali ajmo reć da će komp i monitor bit spojeni na ups, uz prosječnu potrošnju od 100W za tu kombinaciju, mislim da će bat od 7.2Ah bit sasvim dosta.

nego, ima li smisla na surge protect utičnice spajat ostatak aparature (receiver, cd player, satelit...) ako su oni već spojeni na produžetak koji ima surge protection? neznam dali ups ispravlja napon na tim utičnicama ili je samo zaštita? model ups-a je apc sc 620.
na netu pod filtering piše ovo : Filtering
Full time multi-pole noise filtering : 0.7% IEEE surge let-through : zero clamping response time
ubi me ako znam šta to znači.
inače ups sam maznuo iz firme nakon šta su prešli na novi ups sustav, neka gromada velika kao termopeć na koju je cijeli kat spojen, tako da ove manje ups-ove su si svi pouzimali doma.

picek?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 11:39   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Ako si dobro napisao oznaku onda i nije neka gromada, po oznaci koju si naveo:
http://www.apc.com/resource/include/...ase_sku=SC620I

Ako imaš produžni sa surge protect - om onda nema potrebe to spajat i na surge protect utičnice ups - a. Druga je stvar ako želiš i ups funkciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 12:37   #10
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
"gromada" je u firmi, ovako od oka je kocka sa stranicama od pola metra... ovi manji su normalne veličine.

taj kojeg imam je upravo taj kojeg si linkao. vjerojatno bi stavio manju bateriju unutra, moram samo viditi koja paše. moj komp ne troši puno, mislim da ups pokazuje ukupnu potrošnju tako da ću instalirati softver koji je došao sa njim, ali sumnjam da će preć 100W.

av uređaje ne kanim spajati na bateriju, ako i nestane struja lijepo se malo maknut od tehnike, ako baš zagusti imam netbook.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na