Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2009., 00:19   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Hrvatsko - Engleski rječnik (baza od 186.096)

Dosta često mi treba HR - ENG riječnik, automatski prevoditelji koji znaju šta rade su u domeni Star Treka pa često pokrenem mali riječnik koji radi i pali. Nisam uvijek on line (npr. na putu nasred Velebita ) a i ne volim stalno googlat i koristiti on line riječnike, oću neki off line.
Vidio stari topic (ovaj) na forumu koji je netko "greškom"? postao pod probleme da dosta vas koristi Bosiljak riječnik i da postoji baza EH.txt koju je napisao dr. Goran Igaly.
Pošto koristim taj rječnik, i mada nisam na ti sa programiranjem a niti sa Accsessom ipak sam zaključio kako stvar radi te sam poslao e-mail na Taktika Nova da mi pošalju EH.txt i obrazložio šta namjeravam sa time, i zatim sam u programu koji besplatno na korištenje daje Bosiljak d.o.o. pronašao mjesto gdje je baza i jednostavno je malo opravio i obogatio tako da sada ima 186.096 umjeto dosadašnjih 113.059 (lijep porast od 73.037 više ako uzmemo u obzir da jedan WordTranslator ima svega 45.000 ukupno )
Dakle ekipa iz PCX zna ko sam mada me jako dugo nije bilo po forumu i ne znam jesam ili nisam moderator za sve što sam nekad bio pa ako se oni slažu da nisam prekršio nikakva autorska prava i narušio nečije intelektualno vlasništvo samo neka me PMaju da li da postavim link na novu bazu (13,9 MB) jel mislim da dosta ljudi bi to interesiralo i mnogi bi koristili.
Još jednom sav trud za aplikaciju i sakupljanju riječi ide gore pobrojanim pojedincima i tvrtkama, moje je bilo to samo spojiti u cijelinu.
Napišite da li želite i da li se slažete da PCX to postavi na svoj server da slobodno skinete, a i ako se "kolege" iz uprave PCX slože sa time postupak kako postaviti novu bazu i baza slijede.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 10:24   #2
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
LICENČNI SPORAZUM: Program Englesko-hrvatsko-engleski rječnik potpuno je besplatan za korištenje i ne smije se prodavati drugim privatnim ili pravnim osobama. Možete ga umnožavati i distribuirati drugim osobama. Bosiljak d.o.o. ne daje nikakvu garanciju na program i ne odgovara za nikakvu štetu nastalu korištenjem ovog programa.

Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Napišite da li želite i da li se slažete da PCX to postavi na svoj server da slobodno skinete, a i ako se "kolege" iz uprave PCX slože sa time postupak kako postaviti novu bazu i baza slijede.
Svakako jer koliko vidim nikakva zapreka ne postoji
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2009., 16:06   #3
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
može, daj samo
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 17:04   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Prvo trebate skinuti rječnik sa orginalnom bazom od 113.059 riječi koji možete naći OVDJE nakon što instalirate tu verziju iz 2003. (malo će vas gnjaviti da se pokušavaju instalirati starije file preko novijih samo kliknite Keep ove koje imate i to je to) ...

Sada imate instaliran riječnik i on završava ako je sve bilo po defaultu na C:\Program Files\Rjecnik i sada tamo morate pronaći mapu Data, unutra postoji Rjecnik.mdb ... e to je stara baza koju treba zamjeniti sa OVOM mojom novom i to je to.

Moguće je ako se nekom da skinuti instalaciju i u njoj u Rjecnik.CABu samo izmjeniti Rjecnik.mdb i onda se odmah instalira nova baza riječi ali to je zadiranje u tuđe programiranje pa ćemo ovako "seljački" ostaviti BTW ne znam šta je programu ali NEMOJTE kliknuti na popis riječi koje ponudi na hrvatskom jel iz nekog razloga onda ih pomakne pod engleski ... po engleskom ispisu možete klikat koliko god vas volja ... to je jedina mana koju sam skužio ali mislim stvar je mala, radi i pali ... Eto kažem samo ne kliknut na riječi koje su ponuđene ispod Hrvatski ali ako vam treba scrolat prema dole ili gore ponuđene hrvatske riječi jel je preveliki izbor imate kliznik sa desne strane i to radi tako da nije neki bad.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 22.06.2009. u 17:15.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 17:20   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
e to je stara baza koju treba zamjeniti sa OVOM mojom novom i to je to.
link na tvoju bazu ne radi.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 17:39   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Opravljeno BAZA iz nekog razloga je na neipravnom linku \\ umjesto // Sorry
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 18:25   #7
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
hvala.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 18:37   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Da, koliko vidim sve je regularno, stoga 5 na trudu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2009., 22:36   #9
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Opravljeno BAZA iz nekog razloga je na neipravnom linku \\ umjesto // Sorry
Radi, dosta koristim bosiljak tako da
MIK je online   Reply With Quote
Staro 28.06.2009., 13:50   #10
Beeman
Premium
Moj komp
 
Beeman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
hvala!
Beeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2009., 14:35   #11
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Black Dragon, hvala puno za ovo. Bas mi je tak nesto trebalo. Idem odma slozit to.

Jer koristim bosiljkov offline rječnik više godina i super je zbog sučelja, jednostavnosti, i mogućnosti manualnog umetanja novih riječi. No nije super zbog sadržaja, nimalo. Više puta me razočarao jer kad npr. gledam film strane produkcije sa eng. titlovima većinu riječi znam, a one koje neznam ili ih uopće nema u bazi rječnika ili su prevedene jako loše: prepisane samo bez engleskih slova (xyqw) i dodan hrvatski sufix.

__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 10:40   #12
ivmaric12
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Najviše mi treba njemački prijevod , tako da super što sam naletio na ovu temu. Nadam se da će mi pomoći.
ivmaric12 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na