Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2008., 23:30   #1
krokač
Registered User
Moj komp
 
krokač's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 16
chiftec sg-01b & etc.

Zanima me dali se isplati kupiti i dali je dobro kućište. Trenutno imam neko unnamed i nisam zadovoljan... zanimaju me vaša mišljenja i dali se može za te pare kupiti neko bolje. U njega mislim staviti, s vremenom, 4 venta s time da je jedan od njih chiftec 1225s (12cm), a i ostali bi bili chieftec-ovi na njih bi stavio i potenciometar zalmanovov (za 4 venta) i maknuo hladnjak sa cpu-a, koji je sada trenutno box. Umjesto njega mislio sam staviti zalman-ov CNPS7500 AlCu LED. svi savjeti su dobro došli....
krokač je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 08:14   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Chieftec SG-01B je jako cvrst i kvalitetan, al ima par nespretnih rjesenja: diskovi nisu hladjeni i straga je rupa za svega 92mm vent.

Koji CPU imas? Mozda je box bolji od zalmana... A ak nemas tak nabrijanu konfu, dovoljna su ti 2 venta - onaj prednji i onaj 120mm u napajanju. Govorim iz iskustva, ja sam bez problema drzao dvoprocesorsku masinu u tijesnom Codegenu gdje je protok radilo iskljucivo napajanje.

Pogledaj Sharkoon Rebel9. Kosta kojih 350kn, ali itekako vrijedi te novce. U njemu sve slazes kako hoces, da se napravit fantastican protok zraka, ali i vrlo, vrlo tih komp. Pod uvjetom, naravno, da uzmes verziju bez bocnog venta i da zacepis rupe za iste jer samo smetaju.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 21:49   #3
krokač
Registered User
Moj komp
 
krokač's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 16
imam Semprona 2800+@1.6, AM2 i zadovoljan sam. nikad, makar ga gazio, nije se pregrijao (35-39C max) ali sve jedno bih kupio neki bolji cooler. uskoro mislim kupiti AthlonaX2 4000+, pa dali postoji neka varijanta da sada kupim neki cooler koji će mi i kasnije na tom athlonu dobro hladiti?
krokač je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:50   #4
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Iako je BOX cooler sasvim dobar, odi na AC Freezer 64pro.

BTW, vidim sad si ispunio Moj Komp, to zbilja nije ugrijano i bit ce ti dovoljan i Chief SG-01. Ali ako imas tih 50kn, odi na Rebela.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 19:00   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
SG je odlično kućište ali samo ako tražiš kompaktno full ATX kućište.Minusi su mu što straga stane samo 92mm vent i nećeš moć stavit neki veći hladnjak unutra tipa Scythe Ninje ili Sonic Towera...al inače-nema problema.Ovo za hlađenje diskova se lako riješi (makneš kavez,objesiš disk na špagu,staviš ga iza prednjeg otvora za zrak.A ako imaš PSU sa 12 cm ventom onda ni ova mana sa 92mm ventom straga nije neki bauk.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na