Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2008., 19:12   #1
Langbaobao
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Stabilnost sustava sa 4x1Gb memorije na XP-u

Dakle, imam kantu sa sljedecim karakteristikama:

MBO: Asrock ALiveNF5-eSATA2+
CPU: AMD Athlon X2 5200+
RAM: 2x 1Gb DDR2 800MHz Kingmax
GPU: Radeon 3850 256Mb

I mislio sam dodat jos RAMa. Naime igram Warhammer online i 2 Gb rama su minimum za ugodno igranje (navodno igra koristi nekih 1.6 Gb u prosjeku) ali kako mi kazu ljudi, igra se ne buni ako ima jos malo vise (racunajuci da sistem i ostalo ipak pojedu nekih 300-400 Mb od ta dva gigabitea rama). Opcije koje razmatram su kupovina dodatnih 2x 512 Mb ili 2x 1Gb rama. Da nije problema sa 32 bitnim Windowsima XP uzeo bih odmah dodatna dva vafla od 1 Gb svaki jer je razlika u cijeni nekih 15kn po vaflu a i dalo bi se iskoristiti kasnije ako se stavi neki 64 bitni operativni sistem. Dakle svjestan sam da ako se stave ukupno 4 Gb rama, Windowsi XP nece prepoznati svih 4 Gb zbog ogranicenog adresnog prostora odnosno of tih 4 Gb bit ce dostupno nekih 3.x Gb.

Ono sto me zanima je da li ima kakvih problema sa stabilnosti sistema u tom slucaju. Naime vidio sam da neki s foruma imaju takve konfiguracije sa 4 Gb pod Windowsima XP pa bi me zanimala njihova iskustva.
Langbaobao je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 19:14   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Koliko ja imam iskustva XP normalno radi sa 4GB u smislu stabilnosti, to što ih nekoristi to je drugi par postola
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2008., 20:25   #3
Langbaobao
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Mada, to me zanima, da li ima problema sa stabilnoscu. Odnosno da li sve radi ok, da problemi ne usporavaju sistem, da radi bez problema u dal channel modu i sl. Znam da nece biti dostupno svih 4 Gb i to me ne zanima. Samo me zanima da mi ne padnu performanse sistema ako stavim ta jos dodatna 2x 1Gb.
Langbaobao je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 20:43   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Langbaobao Pregled postova
Mada, to me zanima, da li ima problema sa stabilnoscu. Odnosno da li sve radi ok, da problemi ne usporavaju sistem, da radi bez problema u dal channel modu i sl. Znam da nece biti dostupno svih 4 Gb i to me ne zanima. Samo me zanima da mi ne padnu performanse sistema ako stavim ta jos dodatna 2x 1Gb.
Citiraj:
Koliko ja imam iskustva XP normalno radi sa 4GB u smislu stabilnosti, to što ih nekoristi to je drugi par postola
A šta ti napisha
Sve će bit OK, pod uvjetom da je HW uredu, i to je to. EOD
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na