Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2020., 12:35   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Asus X75V se ne zeli pokrenut

Radi se o Asusu X75V, star cca 7 god, do prije godinu radio normalno, kod poprilično odgovorne vlasnice, i tada počinje prvo blesiranje, jednostavno se nije htio upalit.

Laptop je zadnjih par godina bio uglavnom na stolu, a baterija napunjena na 85% odlozena u ormaru.


Tada vlasnica kombionacijom stavljanja baterije/pristekavanjem punjaca/skidanjem baterije i tako u krug ga uspjeva upalit i u pravilu se lap pali normalno (svaku put upali) a kad nece ista procedura (skidanje/stavljanje baterije i punjača) nekad upali nakon par pokusaja, nekad treba duze pokusavat, ali uvijek je na kraju upalio.


Uzeo sam laptop, napravio servis (kompletno čišćenje+nova pasta), sklopim laptop, stavim bateriju i probam ga upalit i upali iz prve, vlasnica kraj mene sva u čudu kak je upalio iz prve samo na bateriju.
Sve provjerim i sve radi, ugasim ga, ona ga jos jednom upali/ugasi i nakon toga laptom se ne zeli upaliti nikako, zanči 30x smo pokusali radit sto je prije radili (skidanje stavljanje baterije i punjača) ali 0 bodova.


Indikativno je to da ni jedna lampica ne svijetli, sto bi značio da nema upoče struje na MB (ni punjac ni baterija)



Prvo sto mi pada na pamet je zamjena Power boarda ili od kud krenut?


Unaprijed puno hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 13:03   #2
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 242
pa izmjeri napone prvo instrumentom po ploci
dbL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2020., 15:23   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nekakav spoj je u pitanju jer čim se zagrije, spoj popusti i izgubiš kontakt. Promjena power boarda bi mogla pomoći, ali je pitanje vrijedi li to iznosa i zahebancije za 7g. star laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 17:23   #4
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Uzeo sam laptop, napravio servis (kompletno čišćenje+nova pasta), sklopim laptop, stavim bateriju i probam ga upalit i upali iz prve, vlasnica kraj mene sva u čudu kak je upalio iz prve samo na bateriju.
Makni mu cmos bateriju (provjeri joj napon), isprazni ga na gumb za paljenje i pusti da odstoji malo, te onda ga spoji, ali smo na punjač.
Ujedno provjeri izlazni napon na punjaču i ako se možda ima nekakvi zamjenski pri ruci, pa da se i s njim isproba.

Sama baterija od laptopa zna raditi takve probleme da se laptop potpuno zblesira. To "čuvanje" baterije je glupost...
veve je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 23:17   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Makni mu cmos bateriju (provjeri joj napon), isprazni ga na gumb za paljenje i pusti da odstoji malo, te onda ga spoji, ali smo na punjač.
Ujedno provjeri izlazni napon na punjaču i ako se možda ima nekakvi zamjenski pri ruci, pa da se i s njim isproba.

Sama baterija od laptopa zna raditi takve probleme da se laptop potpuno zblesira. To "čuvanje" baterije je glupost...

Izmjerio napon, 0 bodova, riknuo punjač. Sutra mi dolazi novi pa ću vidjet sta dalje.


Hvala svima na savjetima
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na