Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2015., 14:23   #1
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Pasivna konfa

Imam u planu izrezati G5 i napraviti neki opaki mod ali bez i jednog venta. napajanje bi uzeo neko od seasonica bez venta, za grafu imam TR 03gt a za proc nisam pametan tj. ako npr. uzmem samo pasivac od noctue d14 na koji bi on max proc mogao ići (gledao sam ove i5 sa dosta niskim TDPom )? koliko bi trebao imati TDPa?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 21:08   #2
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Pozdravljam i zeljno ocekujem jos jedan mod G5


Kolko sam shvatio zelis fanless gamin stroj za 1080p.


Sto se hlađenja tice (a da nije vodeno), cini mi se da je to ipak malo veci " zalogaj " barem trenutno sa danasnjim hardwerom.




Kuciste u ovoj prici bio bi najmanji problem.











Nemoram ti ni govorit sto sa sobom donosi, ne imati ispuh na takvom PC-u.





Krucialno u ovoj konfi bio bi izbor adekvatnog procesora, graficke i napajanja.









PSU: Seasonic fanless http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_FL2.htm



(Zar nema sisa psu sa ventom koji se pali tek pri vecem opterecenju, npr prilikom gejmanja ?)





CPU: i7 6700T http://ark.intel.com/products/88200/...up-to-3_60-GHz








GPU: do 70 W TDP , GTX 750

radila bi na 1080p al ne na max detaljima




Mislim da bi bilo bolje da se strpis da dođu nove Nvidia / AMD grafe sa HBM2



Da polako modas kuciste.

Ovako vec imas pristojan komp, da ga vozas ovakvog " brundavog " sa ventovima.

Da na ljeto 2016 uznes nove komponente.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 19.12.2015. u 21:55.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2015., 21:21   #3
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ovisi koliko imas novaca, mogao bi ako zelis ultra tiho racunalo i dobre performanse, baciti sve pod vodu sa dva 360mm radijatora bez ventova, u tom slucaju bi mogao i gtx 970 uvaliti
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 21:29   #4
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
Imam u planu izrezati G5 i napraviti neki opaki mod ali bez i jednog venta. napajanje bi uzeo neko od seasonica bez venta, za grafu imam TR 03gt a za proc nisam pametan tj. ako npr. uzmem samo pasivac od noctue d14 na koji bi on max proc mogao ići (gledao sam ove i5 sa dosta niskim TDPom )? koliko bi trebao imati TDPa?
Pajdo Vjerovatno si pratio moj mod, slobodno ubacis iste komponente ( gpu / cpu ) i istu vodenjaru sa eLoop ventovima, uz uvjet da umjesto T1 pumpe stavis D5 pumpu i zayebes moj planirani dizajn sa radijatorom okomito postaljenim sprijeda, vec ga montiras na vrh kejsa ( odaberes neki deblji low fpi rad ) i to je to.

Dam ruku rezat, ali komp se ne cuje Glasniji je jedan mehanicki disk od kompletnog rig-a.

Ono sto bi takodjer izbacio je fanless psu, ja sam ga odabrao zbog nekih drugih stvari, ali je problem zujanje i cijena doticnog. ( Da, cuje se zujanje trafo-a, jer se prakticki to jedino i cuje u kompletnom kompu, a i mozes ustedjet na njemu te kupit neki siso hibrid ( ovaj fanless je isto sisa hibridno napajanje, ali je limitirano na 520W pa prakticki ne prelazis granicu gdje bi se trebao paliti vent na hibridnim napajanjima, mada po testovima moze isporuciti 720w bez problema ( 780w peak ) ) )

Komp mi je na stolu, 20cm od glave i vise me smeta kucanje zidnog sata u sobi, kao i kucanje sata u susjednoj sobi
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 22:57   #5
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako ti se ne čeka slijedeća gen grafi koja bi trebala imati osjetno bolji perfomance/watt (samim time vjerojatno i jače pasivnjače)

http://geizhals.de/palit-geforce-gtx...-a1145866.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 23:51   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Rekao si da imas Thermalright HR-03 GT

http://www.thermalright.com/html/arc.../hr-03_gt.html







+



GTX 750

jel uopce ide on na tu grafu ?
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 20.12.2015. u 06:11.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2015., 13:07   #7
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
@blue spirit- ajmo bolje reći povremeni gaming jer taj komp bude ide curi vjerovatno. Mislim da i nije toliki zalogaj jer bi se dalo fino to sve iskombinirat samo što HR kaska s nekim proizvođačima. Kućište mi je uber i ovaj put si mislim dati i vremena i truda da sve bude pic pic . Imam tog hibridnog Sisa kojem se vent pokrene jedanom u sto godine. Čak se jedva pokrenio na 8800 ultra sli znači psu ubija Grafu bi gledao baš takvu nekakvu, što novije a da treba što manje struje. Nemojte gledati moj trenutni komp jer ovaj bude skroz zaseban Nisam znao ovo što se grafa tiče tako da je moguće da budem grafu zadnju uzimao. Hvala na savjetu.

@sphere- Nisam za vodu i mislim da nebudem nikad toliko nepotrebnih komplikacija radi nje a samo koji C manje, recimo

@Perestrojka- tvoj mod mi je samo bio poticaj jer sam već godinama vrebao taj case Kao što sam gore rekao, voda nikako čak ni kao Predator Hvala na savjetu da izbacim ovaj Fanless jer sam i sam u startu bio skeptičan u vezi njega bez obzira na SS kvalitetu.

@manuel- ova je odlična samo takve su jako rijetke kod nas. Budem kontaktirao UZI-ja

@blue- imam neke veze sa željezarskim radnjama tako da budem napravio bez problema Koliko znam ide na 8800 verzije i 48x0 ali se samo napravi nastavak i bok


Mislio sam disk staviti u Himuro ali mi to uopće nema smisla. Em više vibriranja em veće temperature
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na