Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2021., 08:47   #271
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Trebam forumaške savjete

Ovako...Split je k, dopizdia! Selim iz Splita, top pick je Pula zbog relativno jeftinih stanova u odnosu na ostatak obale.
Pa bih molia cijenjene kolege Puležane, i one koji se osjećaju tako, da mi malo pobliže objasne kvartove,investitore,stanoinvest hordu stanova,itd...

Da stavim neke info... Radim od doma,tako da za posao/lokaciju nisam vezan. Vozim auto,biciklu i tako to.
Budjet nije velik, nebi tocno pisao,al eto da se zadrzimo u 6-cifrenim brojevima, u hrvatskoj valuti EUR, sta manje to bolje

Tražim nešto 40-60kv, da je uredjen, jer ne znam nikoga u Puli,pa mi se ne naganja s meštrima.
Stanoinvest roka stanove leva leva, 1300-1900 eur/kv...Ako neko zna malo više o njima bio bih zahvalan,guglo baš i ne pomaže. Trenutno u oko upala zgrada
https://stanoinvest.biz/projekat/city-mall-a/ ima par ovih manjih stanova na jugu.
Ili eventualno https://stanoinvest.biz/projekat/bonus-5/ ovaj jedini ne prodan na Istoku,na 3 kat

Meni je to relativno ok šta se tiče udaljenosti od Arene, centra...s druge strane obilaznice nebih.

Pa eto,ako neko zna nešto više,može dočarat kakav je život u Puli, zna neke sheme oko stanova itd, pomozite, hvala!
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 10:06   #272
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Ne znam jednu osobu koja bi ti preporucila stanoinvest, a znam ih puno koji su kupovali stanove i izbjegavali iste. Bolje zaobici nego imati probleme s losijom novogradnjom. Samo ih je tesko zaobici, tbh, jer ponuda je ogromna.

Veruda, Stoja i Vidikovac su na cijeni kao ajmo reci idealni kvartovi pogotovo ako planiras familiju. Blizina mora i grada (15-25min pjeske) i, ono sto ti mogu iz prve ruke reci, puno cisci zrak. Zivio na Verudi, pa u Centru, pa sad na Vidikovcu (iako dosta nepovoljno lociran, opet bolje nego sami centar). Problem je jer centar je zagusen ljeti od topline i cijeli je betoniran. Zimi se masa ekipe jos grije na drva i osjecas se ko prsut. Na spomenutim lokacijama, osim zelenila koje dosta utjece na temperature, imas izrazenije mijesanje zraka s mora.

Zivot u Puli je tapija (tu rijec ces morati savladati) Ljeti imas guzve i opcenito zaobilazim centar ako ne moram ici, zimi je grad duhova i volim se prosetati. Ako nemas sredjen parking u centru, sretno s tim. Ja vise ne bih, hvala. Realno, nakon 30 godina zivota na Verudi, ne vidim nijedan benefit zivota u centru osim sto sam puuuno manje hodao i kretao se opcenito. Cak i biciklirao, trebas se najebati po cestama da bi izasao iz grada - jer u gradu nemas gdje voziti, cak ni cestovnjaka.

Sad sam se otudjio prema Vidikovcu, imam sumu iza zgrade, skoro svaki dan sam sat vremena u njoj (ljeti obavezno), bilo hodat, trcat... Iako smo profitirali sa zelenjavom, zivimo u novogradnji koja maltene nema zvucnu izolaciju E zivote! Sad imam priliku nauciti sto NE zelim jednog dana kupiti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 11:07   #273
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Hvala na brzom odgovoru, I appreciate it a lot!

Mislim,nisam budala, gleda sam slike tokom gradnje stanoinvesta, i koje materijale koriste, vidi se da to nema baš neke kvalitete niti zvučne izolacije,niti veze s nekom vezom...ALI, Pula nije na jakom potresnom području,najbliži rasjed je u Rijeci, ALI kupujem stan za male pare jer ne mislim tu bit XX godina, prije 5 i manje, onda prodat ili iznajmit.

Meni osobno bi ovako nešto bia idealan stan ,i da sam u ST kupia bi ga bez razmisljanja (a vec dva takva samo manja sam kupia i sredia), jer ga lagano uredim https://www.njuskalo.hr/nekretnine/i...oglas-33309368
Al u Puli, ne znam meštre, ne znam cijene, nemam veze s vezom. U Splitu znam sve

Evo njuška sa filterima veruda/stoja/vidikovac ,do 80k https://www.njuskalo.hr/prodaja-stan...ea%5Bmin%5D=40 pa predloži

Tapija sam guglao, je,dosadan je,al nije ni Split zanimljiv, viruj mi, mrtvilo sve osim sezone
Svidja mi se tvoj nacin razmisljanja sta se tice lokacije,i kad se gleda gmaps odma se vidi prednost, nema tu sta. Hrpa više zelenila,parkova i šume.
Ti vjerojatno dobro znaš koje zgrade su dobre, uglavnom građene 1970-1990, po verudi ih ima dosta ovako na prvu, svidjaju mi se ovi neboderi...
Neznan sta da kazen. Srce vuče na stari stan i sredit, mozak vuče "kupi sredjeno kakvo je da je i prst u uvo"
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 12:59   #274
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Prvi linkani je jedan od klasicnih nebodera/zgrada (volticeva-rizzijeva) iz te ere '70-90-te (tzv. vojni stanovi, tada se ful gradilo i danas su takvi na boljem glasu ako si spreman uloziti u opremanje i moderniziranje stanja). Znam dosta ljudi koji su tamo odrasli i jos zive, me included. Jedina mana sto sad ovako napamet mogu reci je layout koji datira iz tih vremena sto i sam vidis (dugacki hodnik, blagovaone su cesto male za preurediti u combo dnevni+kuhinja ako zelis zadrzati 2 sobe za spavanje i sl.). Vjerojatno vec imas sliku sto zelis napraviti sa stanom pa ti tu necu puno pametovati

Ja recimo nisam fan zvona, crkvi, dzamija i sl. a gore je jedna prilicno glasna crkva koja otkucava sve sto moze Na 9.katu i ako gleda na crkvu (a gleda na more pa pretpostavljam da je orjentiran na J-JZ) to se nedvojbeno cuje. Cuje se i na Verudi na ~200m zracne linije. Just sayin, ako ti to ista znaci u zivotu... Jedan stan sam tamo vec odbio.

Veruda porat (J-JI u nastavku od Vidikovca) je dosta noviji kvart i samim time gradnja, miran kvart, pretezno viseetazne kuce i niske zgrade, nema prometa osim kvartovskog (i ako ne gledas na zaobilaznicu). Slicno tom kvartu je i Gregovica, tamo se sad dosta gradi, ali kvart je prometno dosta izoliran.

Glede potresa, tu se ne bi previse brinuo, ne sjecam se kad smo imali ista jace od ljuljanja na 2+ katu. Onaj drugi petrinjski se osjetio kao ljuljanje (bio sam na 4 katu), a osobno ne pamtim ista jace od toga.

Dosta tih vojnih zgrada dobiva ili je dobilo nove fasade (neke i krovove) pa racunaj na to kao plus i kao trosak kojeg ces vjerojatno nastaviti placati u pricuvi. Ako mozes, mozda zaobidji stanove na zadnjem katu kao mjeru predstroznosti jer - stari krovovi, ili lose sanirani krovovi = problemi s vodom. Vidio i tih slucajeva bas u tim zgradama.

Ne znam nista o mestrima, jos nisam u toj fazi Mogu ti na pm tipa oznaciti neke lokacije koje (barem meni) izgledaju ili znam da su oke, ali sumnjam da cu ti moci pomoci vise od ovoga jer nisam prolazio proces kupovine stanova.

Ako ne planiras biti na duze staze, a turizam ne krkne na najnize moguce grane, racunaj da ce se izrentati. Bilo turistima ili lokalcima. Stanova za rentu fali, a cijene ne padaju u ovih 7 godina koliko sam u renti, samo kvaliteta ponude opada. Renta se sve s 4 zida...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:28   #275
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Je, nevolimo ni mi zvukove vjerskih ustanova
Ništa, skrolam po njuškalu, i tražim, pa šta upadne upadne...nije priša, do lita će se riješit nešto. Pa se vidimo u Puli


Hvala ti na pomoći
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:48   #276
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako te zanima, imaš u RI dosta novogradnji. Po meni, trenutno najpovoljnija u pogledu pozicije i odnosa dobiveno/uloženo je RIO projekt.

Moju prćiju nemoj ni gledati jer su cijene bolesno nabrijane i ne opravdavaju taj novac. A kvaliteta gradnje i izgled tih zgrada je 'ajme majko'. Zato ima pun k praznih stanova. Imaš čitave zgrade koje zjape prazne. Pogotovo one gdje su investitori Rusi (hint: vešeraj za pare).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 20:23   #277
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja kad sam vidio taj projekt od 270 stanova na takvoj lokaciji - zakon pogled ali imati 270 obitelji u uskoj blizini odmah postanem neurotican

a cijene krecu tek od 2k EUR po kv
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 20:25   #278
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Nemam toliko para, za RI novogradnju,jer
"Cijene stanova ovise o orjentaciji stanova (jug-sjever), pogledu na more i modelu plaćanja i kreće se od 1.990EUR/m2 (protuvrijednosti Hrk)."

Znaci 2000 eur/kv je sjever,a jug sigurno 2300+
Realno za toliko eur/kv imam i u ST kupit
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 20:31   #279
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sam u RI u novogradnji od 2 kata a imam okucnicu odmah na izlazu s balkona(koso brdo je majka)
kupio prije 6 godina za 1250EUR/kv i sad mi ispada da mi je to najbolja investicija ikada hah.

sad gledam u Istri nesto za rentu/iznajmljivanje jer cijene nece padati. sta god ljudi mislili za krizu, ima stranaca koji imaju love i samo ce kupovati dok je za njihove pojmove jeftino.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 13.01.2021. u 21:12.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 22:00   #280
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako te zanima, imaš u RI dosta novogradnji. Po meni, trenutno najpovoljnija u pogledu pozicije i odnosa dobiveno/uloženo je RIO projekt.
Živim relativno blizu ovog i yebeno ne mogu vjerovat da ovo netko hvali.
Gore silovanje prostora i prostornog plana izgradnjom dugo nisam vidio.
Iskreno se nadam da će to tržište prepoznat.
A kamoli o nekakvim odnosima uloženo/dobiveno govoriti u fazi kad je to tek napola izgrađeno i vidi se samo armirano betonska konstrukcija.
Dakle, da, neće se srušiti potresom.
U način stjecanja zemljišta i love za izgradnju ni slučajno krenut.
Prometni čušpajz koji će neminovno nastat ukoliko ne dođe do ozbiljne rekonstrukcije prometne situacije na toj lokaciji isto tako, ne spominjati...
https://www.instantstreetview.com/@4....55h,-8.49p,1z
Lijevo je ulaz u bivši RIO kompleks, desno je semaforom regulirani tunelčić ispod pruge koji vodi na Zamet. Aj moooožda nizbrdo na Liburnijsku bude funkcioniralo. Mada sumnjam.
Možda im je ulaz izlaz na M.Jakominića. Ali u svakom slučaju jako ružan projekt.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 22:46   #281
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Hijao, prepoznajem ovaj tunel još iz vremena dok sam živio u Rijeci i išao u RIO da mi šašiju odijelo. Sjećam se da sam se prvi put uspio izgubiti unatoč navigaciji. Nemam pojma kako će riješiti izlaz na Liburnijsku, ali u tipičnoj hrvatskoj maniri (ista stvar je sa novogradnjom oko Mall of Split), očekujem da ae prvo naprave zgrade, a priključne ceste će kroz desetak godina.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 23:45   #282
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
webe, ako trebaš mogu jednog kolegu pitati za kontakte majstora. On je lani svoju staru kuću preuređivao (u biti kamena štala koju su izrasturali, kamen je kamen) i prošao je vjerojatno i sito i rešeto a naročito rešeto sa stručnjacima. Još dok smo se viđali u starom normalnom više puta je rekao da gradi kuću da bi to sada riješio samo tako

Jedino vodi računa da apartmanizacija još uvijek rastura tako da se majstore pretpostavljam dosta dugo čeka. I ima stvarno svakakvih budala ali i odličnih firmi koje rade baš po PSu. A propo, i frend preko puta gradi kuću pa vjerojatno bih i od njega mogao dobiti neke informacije po tome pitanju. Firma koja gradi se stvarno pokazala odlična, jedino što je iz moje nestručne perspektive ostaviti temeljnu ploču dva dana prije nego se krene graditi dalje, i to još na nasutom terenu, ravno samoubojstvu ali nadzorni je rekao da je to OK pa budemo vidjeli.

Ono što je xlr napisao potpisujem puta dva, Pula je realno dosta jadna došla. Nisam siguran koji je uzrok tome (ali sigurno nije jedan), ali kada u večernjim satima van sezone u centru grada možeš vidjeti 5-10 osoba na sat, nešto tu ne štima. I to je bilo prije ove vesele situacije.

A ljeti je meni i gore kada vidim neoprane mase kako tumaraju gradom, zuje ko pčele na lošem tripu. Sigurno da je dobrim dijelom za ovo stanje kriv masovni turizam, to se lako može vidjeti i na okolnim mjestima gdje su stare jezgre uglavnom rasprodane strancima, ljudi su pošli dalje i onda imaš situaciju da hodaš 10 km i vidiš 10 ljudi, uglavnom istih. I opet, u starom normalnom.

Htio bi nekako za sve okriviti i multikulturalnost, ali toga dosta malo ima da bi bilo značajno. A ako krenem u opisivanje toga što mislim o raznim vladajućim strukturama slijedi mi opravdano udaljavanje s foruma na neko vrijeme. Treba imati želudac za takve ljude.

Prometna situacija je relativno katastrofa, ljeti u nekoliko navrata (za kišnih dana) bude prometni kolaps zbog dosta limitarnog ulaska/izlaska u grad (što stanovnike samog grada vjerojatno manje dira), poslovna situacija nije baš nešto (kada odbiješ turizam i uslužni sektor ne ostane baš puno), ima nešto proizvodnje hrane okolo grada a trgovačkih centara siguno neće nedostajati za narednih 30 generacija, bez da se išta novoga otvori.

I slažem se da je Veruda/Vidikovac najbolja opcija iako po meni nije vi Veli vrh za baciti ali tu je pitanje koliko blizu mora odnosno nekih normalnih plaža želiš biti.

Svakako se valja paziti stanoinvesta jer to šta oni grade, od onoga što sam ja vidio, je nevjerojatan fušeraj. Lani su dovršili jednu zgradu di je nekoliko frendova uzelo stanove. Taktika je bila masivno kašnjenje (na koje je dosta njih, naročito podstanara, dosta negodovalo jer je u takvim uvjetima vrijeme doslovno novac) koje je iskorišteno kako bi dosta toga prošlo ispod stola jer ti "nadzori" nisu htjeli uzrokavati dodatna kašenja pa je politika bila "a nećemo sada još dulje čekat".

O kvaliteti izgradnje neću niti trošiti tipkovnicu. Samo ću ovo dodati (jer je predobro): frendu su se ulazna vrata nešto malo previše počela klatiti pa došao njegov stari to pogledat. Ispalo je da su vrata bila učvršćena tek s nekoliko vida pa su to malo popravili s bušilicom i dodali par vida sa svake strane. Kada je htio zabušiti prema gore, upao je sa svrdlom u nekakav prostor (zapunjen pur pjenom) direkt iznad vrata

Mislim da ih je to zadovoljstvo na kraju koštalo 1450 ili 1550, više se ne sjećam. Ali imali su zadan neki raspon cjena kada su potpisivali ugovor i konačna cijena je igrom slučaja ispala upravo ta maksimalna

Moj srednjeročni plan je sagraditi kućicu negdje u šumi.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 00:26   #283
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Svakom svoj grad najgori


Split preko zime je takodjer mrtvilo, i Šibenik,i Zadar,i Makarska,i Omis,a i Dubrovnik.
Usudio bi se reć da jedini grad koji nije mrtvilo van sezone je Zagreb.

U Splitu, u centru ,van sezone nema nikoga,i ne radi 90% kafica/restorana,samo su sezonski. Ljudi se skupljalju u mallovima, tj shopping centrima.
Takodjer ljeti je kolaps prometa, grad ima jedan posteni ulaz/izlaz,sa semaforima...dok je Ultra treba 2 sata za uc/izac iz grada


Šta se tiče gradnje općenito, cijena materijala i cijena radnika je ista za cilu obalu i Zagreb. Najsocijalnija novogradnja bez zemljišta investitora dodje oko 800 eur/kv + zemljiste. E sad, ovo šta radi stanoinvest,i mnogi po splitu (romić,radošević aka manas, razni mali privatni investitori) sve je to najsocijalnija gradnja,s tim da je zemlja skuplja nego u Puli,pa je kvadrat 2000-2200 eur+parking.
U Puli je kvadrat 1400-1500 uz uključen parking. Da je skuplje, nebi nitko kupovao u Puli, nego bi u Rijeci,Zadru,Splitu.... Zato mora bit jeftino
Zadar npr ima isto jeftinija zemljista,jer se ima di širit,pa je opet cijena 2000 eur, ne znam zašto.


Ako hoćemo kvalitetnu novogradnju,a usudia bi se reć da je to u Splitu eventualno ORA i Morske Vile,tu je cijena 3500 eur/kv, dijelom zbog lokacije,ali velikim dijelom zbog kvalitete. Ali opet,iz iskustva kupaca/poznanika vidim da to i dalje nije ni blizu kvaliteti dobrih socijalističkih građevina. Opet tu ima poplava,prokisnjavanja,vlage itd odmah nakon useljenja. Dati 3500 eur/kv je meni suludo,al to je moje osobno mišljenje.
Ja radje za 200k eur kupim 2 stana od 50kv, u jednom živim drugi mi donosi prihod, nego jedan "elitni" stan od 60kv.


@mkey moj problem kupnje starogradnje u Puli je taj ako i nabavim ok majstore,ja moram negdi živit 3-6 miseci dok se to sredjuje. Ne mogu iz Splita koordinirat, a to mi znači nać još jedan stan i bit podstanar dok se ovaj uređuje, a uz životinjsko carstvo teško da će nas neko primit za podstanare . Ako se odlučim za tu soluciju, svakako se javim pa mi prosljediš kontakte


Srića imam štemalicu,bušilicu,vidalicu i hrpu vidi da povatam sve štokove i vrata haha


Mi ne želimo kuću,taman ulazimo u 30tu, još smo mladi za negdi sagradit kuću i odredit "e sad tu živimo" ...to dolazi u 40toj
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 08:09   #284
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Svašta vi smatrate mrtvilom. Ne može grad od 200.000+ ljudi biti "mrtvilo" kako god okreneš.
Sve mi se čini da vama nedostaje gužva, da nemate gdje parkirati...
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 09:12   #285
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Ima onda tko kakav prijedlog za Zagreb?

Koliko vidim podigli su cijene najma. Isla sam gledati jedan stan frajer trazi 300 eura stanarine, pologa 300 eura i zadnja stanarina 300 eura

Vidim da su počeli ljudi prodavati i stanove , skoro sve centar Zagreba...
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 09:29   #286
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ima onda tko kakav prijedlog za Zagreb?

Koliko vidim podigli su cijene najma. Isla sam gledati jedan stan frajer trazi 300 eura stanarine, pologa 300 eura i zadnja stanarina 300 eura

Vidim da su počeli ljudi prodavati i stanove , skoro sve centar Zagreba...
A što je tu čudno?

Uvijek ide polog jedna ili dvije stanarine + odmah prva stanarina.

Ja u vž plaćam 350EUR stanarinu i morao sam dati prvu stanarinu i 2x350 EUR kao polog. Znači za useljenje sam trebao oko 8000kn.

Moj stan je rentan već godinama po 250EUR a garsonjera od 30 kvadrata i to u Trnju.

Tako da, sretno s pronalaskom, ali 300EUR za stan je meni sasvim povoljno za ZG. I svi će te tražiti bar jednu ratu odmah (kao plaćanje stanarine, pošto se stanarina plaća mjesec unaprijed) + polog. Tako da, Računaj na barem 600EUR unaprijed.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 09:39   #287
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ima onda tko kakav prijedlog za Zagreb?

Koliko vidim podigli su cijene najma. Isla sam gledati jedan stan frajer trazi 300 eura stanarine, pologa 300 eura i zadnja stanarina 300 eura

Vidim da su počeli ljudi prodavati i stanove , skoro sve centar Zagreba...
Hebate pa ja u Brodu svoje stanove rentam za 300e. Ako ima serklaž i armaturu uzmi to i fucukaj, al cisto sumnjam 🙄
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 09:51   #288
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Što se kupnje tiče, eto, malo info.

Ja sam svoj kapario 2018. godine (planirano useljenje 2021.), zgrada je u finalnoj fazi.

Išao na provjereno (Marlex - VŽ ekipa će znati o čemu pričam).

No, manje važno... Meni su svi još tamo 2018. govorili, nemoj kupiti, požaliti ćeš, tržište mora pasti, cijene moraju pasti, i tako sam ja skoro odustao (a navala je bila takva da je 90% stanova otišlo 3 mjeseca nakon što su raspisali natječaj). I OK, cijena je prvo bila 1200EUR/kv, pa skočila na 1500EUR/kv, i mene to skoro odbilo. Na kraju pristao po nešto manjoj cijeni od 1500EUR/kv.

Sada, 2020./2021. cijene idu od 1700-1900EUR/kv, ista zgrada, ista firma.

Tako da, sve one priče o padu cijena nekretnina, već 3 godine slušam, i ništa ne drži vodu.

I moje razmišljanje... Prošao sam nekih 6-7 starogradnji u VŽ-u. Od zgrada starih 50 godina (2-3 kata) do nebodera od nekih 12-15 katova (isto starih bar 40 godina).

I ljudi žele 80 000EUR za 65 kvadrata stan. I ok, bacimo to u EUR po kvadratu, ispada da plaćam 1250-1300EUR stan koji trebam renovirati, stolarija, namještaj, a da ne pričam o režijama (samo grijanje zna ići čak do 100EUR mjesečno).

Ovako, dao 100EUR više po kvadratu, imam novogradnju, režije nikakve (Energetski razred A), garažu, dobar kvart (sve nove zgrade, mladi ljudi) i nemam ulaganja sljedećih 15-20 godina.

Da je starogradnja bila po 800-900EUR kvadrat, još bi razmislio, ovako, ne vidim matematiku.

Samo u režijama koliko ću ušparati.

Pričam s frendom koji živi u jednoj od tih starijih zgrada. Režije su mu oko 1300kn. Meni su trenutno režije 600kn (a živim u zgradi s nižim energetskim razredom). Samo ću na režijama ušparati oko 600-700kn mjesečno. Što je dobrih 1000EUR godišnje.

Tako da, starogradnja do 1000EUR, novogradnja do 1500EUR kvadrat i tako ima smisla. Ostalo, za mene nikako. Pričam o VŽ. Zagreb, znam da su cijene puno više.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:01   #289
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Dok su kamate niske ,lova jeftina, i masovno se printa, nema pada cijenama.
Ja sam 2016 uboja kvadrat za 1400, početak 2020 za 2000 , za stanove na sličnim lokacijama i sličnog (ne)uređenja. Starogradnja, ST, 1975, za kompletnu renovaciju


I sad gledam u Puli, cijena takodjer može rast,a vidi se i po projektima stanoinvesta... od 2018 pa unaprid cijene lagano idu stalno gore. Sad imaju najave zgrada za 2022-2023, već je 200 eur skuplje


Režije su već individualne, ove obe iz 1975 su obnovile fasade/PVC/krov preko EU, režije niske, pričuva malo skočila,ali ništa strašno. Sad je 5kn po m2
Toplana/paušala/harača hvala bogu nemamo
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:36   #290
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
U Zagrebu je situacija takva da te starogradnja ispadne nakon renovacije skuplje nego novogradnja u istom kvartu.

Imaš slučajeva čak da je zgrada stara 40g skuplja od novogradnje koja se nalazi 200m dalje niz ulicu.

Dosta su tu krive i agencije koje umjetno pumpaju cijene, pa onda ti kao prvatni prodavač vidiš cijenu na njuškalu pa i ti staviš takvu i jbga...dobiješ zatvoreni krug precijenjene starogradnje koja se safta po njuškalu duže od 1g.

Ono što valja se proda u roku tjedan-dva dok ono precijenjeno stoji i dalje, duže od 1g.
Oglasa za stan valjda ima 15, stan se prodaje preko 1g, traže 2080€/m2 za stan star 40g, na 4katu bez lifta....

Pošto sam i ja u kupnji stana i pratim već njuškalo jedno 2g cijene su iste možda i malo veće. Al ono što se promijenilo u ovoj godini je da sam vidio da je dosta stanova iz centra iz jednodnevnog najma stavljeno na prodaju, to je bilo i nakon prvog potresa i sada nakon drugoga.
Uglavnom kolko vidim se sada dosta stanova iz centra prodaje mada ne znam tko bu to kupio sada. imam osjećaj da će centar Zagreba propast jer nitko neće željeti živjeti u tim zgradama, a novaca za velke rekonstrukcije ekipa nema jer po zgradama žive stari ljudi u mizernim penzijama.

Iz priča i čitanja, cijene na njuškalu lako idu 10% dole od oglašene, neke idu čak i 20% sve zavisi od situacije u kojima se prodavatelji nalaze.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:58   #291
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Dosta su tu krive i agencije koje umjetno pumpaju cijene, pa onda ti kao prvatni prodavač vidiš cijenu na njuškalu pa i ti staviš takvu i jbga...dobiješ zatvoreni krug precijenjene starogradnje koja se safta po njuškalu duže od 1g.
Agencije su krive puno i previše.
Prvo uzimaju 3% i prodavaču i kupcu. Što je za naše uvjete puno novaca da bi se nekretnina okačila na Nj i crozillu.
A i nezakonito.
Drugo, ljudi onda vide, aha ovaj je oglasio po toliko, pa ću ja još 10% gore.
Agencije na to uredno pristaju.
Primjer stana kojeg sam ja kupio:
120 000 bez agencije, sa agencijom 124 500.
Ljudi traže 120 neto.
Da je išla agencija mene bi stan izašao 124 500 + 3% agenciji + porez.
Zaobišao agenciju, odmah, nisam nikog varao, ostalo mi skoro 10 000€ u đepu.
Malo niz ulicu, identičan stan, 4-5 istih zgrada, kroz par mjeseci oglašen za 140 000.
Gradnja iz 80-ih.
S druge strane, ne mogu prodat etažu i dva apartmana od ukupno 150m2 neto stambene površine za 170 000. Apartmani spremni za turizam i rade.
Stan treba renovaciju, al evo podstanar uredno unutra živi. Ybga.
Kad kupuješ svima je skupo, kad prodaješ je prejeftino. I cijene rastu jer ih svi dižu i nikom se ne žuri. Tako ni meni.

Preporuka za Rijeku, tražite privatne oglašivače u Burzi.
A papirologije se ne treba bojat, sve smo ja i žena sami riješili.
Glavno da nema zabilježbi na nekretnini. I kad je kreda u pitanju, banka to sve provjeri.
Šanse za zayeb su ravne nuli.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 11:14   #292
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Ja ovih dana rješavam kupnju stana u ZG, nakon 2 godine potrage. Okej, nije uvijek bilo istim intenzitetom i korona je u jednom trenutku sve zaustavila, ali dvije godine pratim oglase. Još do 2018. su cijene bile dosta niže i onda su odjednom porasle i zadržale se na toj razini do danas. Šta se tiče oglašenih cijena, rekao bih da većina prodavatelja u startu stavi bar 10% višu cijenu od onoga što očekuju. A neki i debelo višu, pa onda takvi oglasi stoje na Njuškalu po godinu dana i čekaju da se neko upeca.

Agencija može olakšat proces, ali nisam imao baš najbolja iskustva s njima, ljudi kao da rade svoj posao preko neke stvari. I ta njihova usluga definitivno ne vrijedi para koje naplaćuju.

Po pitanju dileme novo/starogradnja, jednostavno treba uzet u računicu cijenu starog stana + trošak renovacije i usporedit s novogradnjom. Sranje s novogradnjom je šta te uz visoku početnu cijenu usput oderu i obaveznim parkirnim/garažnim mjestom i spremištem, šta ti dodatno poveća cijenu kvadrata stambenog prostora. Mislim, garaža je super stvar. Ako imaš 15k+ eura viška
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 11:50   #293
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Preporuka za Rijeku, tražite privatne oglašivače u Burzi.
A papirologije se ne treba bojat, sve smo ja i žena sami riješili.
Glavno da nema zabilježbi na nekretnini. I kad je kreda u pitanju, banka to sve provjeri.
Šanse za zayeb su ravne nuli.

Ja sam onomad upustio u kupnju stana koji je imao ukupno 3 zabiljezbe (porezna, založno banke i ovrha) bez agencije, uz jako puno srece sam uspio sve rijesit i na kraju kupit stan, (iako je u par trenutaka spletom okolnosti izgledalo da će bit frula) ali svima od tada savjetujem da ni ne gledaju stanove koji imaju bilo kakve "mrlje" u ZK izvatku
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 12:38   #294
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Glavno da nema zabilježbi na nekretnini.
Šanse za zayeb su ravne nuli.

A što je sa služnostima, pravima doživotnog plodouživanja, pozitivnim/negativnim zabilježbama postojanja građevinskih, uporavnih dozvola, ?
Nisu sve zabilježbe iste.

NHF, ali ljudi koji razmišljaju kao ti su mi tokom godina donijeli popriličnu količinu novca jer ispravljati nastalu grešku je par puta skuplje nego da ti netko od nule pregleda situaciju.





Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja sam onomad upustio u kupnju stana koji je imao ukupno 3 zabiljezbe (porezna, založno banke i ovrha) bez agencije, uz jako puno srece sam uspio sve rijesit i na kraju kupit stan, (iako je u par trenutaka spletom okolnosti izgledalo da će bit frula) ali svima od tada savjetujem da ni ne gledaju stanove koji imaju bilo kakve "mrlje" u ZK izvatku

Neke stvari se mogu riješiti, - založno pravo, problem je ako je zabilježba donesenog Rješenja o ovrsi, što za sobom povlači zabilježbu zabrane otuđenja i opterećenja nekretnine.
Što se tiče agencija za nekretnine, rekao bi da su u najvećem dijelu živi užas (a tokom godina sam radio ili pregldavao ugovore od 20+ agencija), jer ti ljudi ne znaju pročitati vlasnički list, a pojmovi tipa zabilježba, hipoteka, zabilježba spora, zabilježba otvaranja stečajnog postupka su im nepoznanica.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 14.01.2021. u 12:46.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 12:44   #295
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Kupnja stana bez angažiranja odvjetnika mi je onak, neviđena glupost.
Platit ćeš ga možda 1% ukupne cijene stana, a mirno buš spavao
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 13:03   #296
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Odvjetnik je prijedlog koji je sasvim na mjestu.

Malo off, mi ga nedavno angazirali nakon sto nam je drzava bez najave "oduzela" trecinu gradjevinskog zemljista koje je u eksploataciji zadnjih 40+ godina (poljoprivredno zemljiste koje je kasnije urbanizirano, ali neizgradjeno). Valjda se drzava malo stisla od korone i krize, pa se na ovaj nacin osiguravaju i uzimaju nazad ono iz drustvenog vlasnistva. Ne znam kako ce se ta prica na kraju zavrsiti, ali da ce biti lako (i jeftino), sumnjam.
https://www.glasistre.hr/istra/ovo-s...vodnjan-672255
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 13:08   #297
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kupnja stana bez angažiranja odvjetnika mi je onak, neviđena glupost.
Platit ćeš ga možda 1% ukupne cijene stana, a mirno buš spavao

Iznenadio bi se koliko ljudi to radi.
Pa onda bude povuci-potegni, plakanja po uredu, prijetnji rastavama braka i slično.
Kad sam bio mlad i na početku karijere bilo mi je žao ljudi koji su sami "pisali" ugovore i onda uletili u probleme.
Onda sam zaključio da su ljudi u najvećem dijelu sami sebi krivi za problem koji je nastao.
Kad kupiš novi auto nije problem platiti kasko od 4-5-6 000 kn godišnje, ali je problem platiti toliko odvjetniku jednokratno da ti provjeri ZK stanje, i upiše te u zemljišne knjige.
S time da je kupovina stana/kuće za 90 % ljudi valjda najveća i najbitnija investicija koju će napraviti.
Naravno kod kupoprodaje prodavatelja boli neka stvar, kupac se uvijek treba trest


Jebga, mene ako boli zub ne pitam malog od kume koji je na drugoj godini stomatologije što je , nego odem do zubara.
A ljudi mrtvo hladno daju malom od kume koji je na trećoj godini prava da im napiše kupoprodajni ugovor za nekretninu.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 13:10   #298
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Odvjetnik, da. Ybg, ja ni to nisam. A bilo je na repertoaru.
Ali roknut agenciji sve skupa 6% cijene? U mom slučaju 8000€.
Za što?
Zaobić ih u širokom luku ako je ikako moguće.
To je legalizirani lopovluk, ništa drugo.
I da, služe samo i jedino da napumpaju cijene.
Cvatu zbog nereda, odgovaraju nizašta, i služe ničemu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 14.01.2021. u 13:16.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 13:35   #299
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ja sam kupovao u Vž preko agencije 2016.g, samo prodavač je plaćao 3%, ja nisam njima ništa platio. Sve su oni riješili ,provjere, ugovori itd. Jako bili fer i susretljivi



Uletio sam u kredit u nekoj akciji gdje je bila gratis procjena, bilježnik i još par stavki.
Starogradnja 1970. me ispala 680EU/m2. Odlična pozicija, orjentacija sjever jug, 2 balkona itd. Trebalo je urediti, al je uređeno po mom,tak da se moglo proći i jeftinije za rent samo.


Tad je bilo novogradnji po 1200eu/m2, al ne u centru, sporedna cesta,i da vidiš drveće i travnjak kroz prozor



Sad su cijene duplo skuplje-prodan stan kat niže od mene, uređen al ne do temelja ko moj.


Tako da nevjerojatno kako su cijene porasle. A i rent je tu porastao
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 14:42   #300
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Cijene su porasle iz dva razloga, APN (vecinom) i hrpa turista pa su se ljudi prebacili na rentanje preko AirBNBa (za zagreb pricam). Cijene novogradnje i dalje lagano rastu jer APN se nastavlja izgleda ali treba vidjeti kako ce ova kriza i korona utjecati na ostatak cijena.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na