Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2009., 21:15   #31
Hunt.ONE
ЬГΛY.Z0ИЗ
Moj komp
 
Hunt.ONE's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sisak
Postovi: 258
__________________
This post is copyrighted ©
Hunt.ONE je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:11   #32
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Prijedlog za seminar iz racunalstva

Trebam radit seminar iz podrucja racunalstva(4 seminarska rada).
Teme su poput Local area network, removable media, Internet, Operativni sustavi, maticna ploca, ram itd.(sve ponudene su zauzete).
Ima li netko prijedlog o cemu bi mogao pisat, a da bude interesantna i dostupna tema?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:01   #33
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
IPv6 .
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:11   #34
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
assembler, zapis realnih brojeva u računalu...
matman je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:15   #35
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
IPv6 .
Ovo mi se svida.
Imas mozda nekih materijala?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:27   #36
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
Trebam radit seminar iz podrucja racunalstva(4 seminarska rada).
Teme su poput Local area network, removable media, Internet, Operativni sustavi, maticna ploca, ram itd.(sve ponudene su zauzete).
Ima li netko prijedlog o cemu bi mogao pisat, a da bude interesantna i dostupna tema?
Uzet ću si za pravo da glumim vidovitog Milana i pitati te da ne ideš možda u Ruđer (srednju)?

Ako ideš i ako su to ta 4 seminarska od Koraca, onda ti predlazem da uzmes temu koju ces moci i iskoristiti za maturalni rad.
Ja nekad davno uzeo wireless. Jer o tome ces moci napisati stranice i stranice, a u sklopu njega mozes proci i TCP/IP, te zajedno sa njim i IPv6. Jer 4 seminarska o IPv6 neces bas tako lagano protegnuti!
  Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 23:41   #37
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Uzet ću si za pravo da glumim vidovitog Milana i pitati te da ne ideš možda u Ruđer (srednju)?

Ako ideš i ako su to ta 4 seminarska od Koraca, onda ti predlazem da uzmes temu koju ces moci i iskoristiti za maturalni rad.
Ja nekad davno uzeo wireless. Jer o tome ces moci napisati stranice i stranice, a u sklopu njega mozes proci i TCP/IP, te zajedno sa njim i IPv6. Jer 4 seminarska o IPv6 neces bas tako lagano protegnuti!
Mogao bi ti pocet zaradjivat na tarotu
E neznam dal je wireless bio predlozen i dal ha je netko uzeo, bas moram pogledat.
Imas ti to jos negdje?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 00:53   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
Mogao bi ti pocet zaradjivat na tarotu
E neznam dal je wireless bio predlozen i dal ha je netko uzeo, bas moram pogledat.
Imas ti to jos negdje?
Velika vjerojatnost je da te teme uopce nemas pod predlozene, pa ce ti dati da radis. (ako je meni dao, dati ce bilo kome )

Ovo je otprilike finalna verzija, samo nije ulickana
http://www.best.hr/share/privatno/Borna/Wireless.rar

Ali pošto ti je početak godine, uzmi si to ako želiš kao neku smjernicu da vidiš šta sve možeš nas***i u jednoj takvoj temi. Malo je stariji rad, te tada nije bilo ni 802.11n npr.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 01:03   #39
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Inače, da ne bi bilo zabune , čovjek se preziva Korać.
Bolje da ovu temu više ne pratim, pregrist ću jezik...
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 01:05   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Inače, da ne bi bilo zabune , čovjek se preziva Korać.
Bolje da ovu temu više ne pratim, pregrist ću jezik...
Pa napisao sam "Korac" (doduše bez naših znakova). Pa kaj te muči kolega?
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 01:06   #41
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
U fajlu piše "Korač". Niš me ne muči, i ne povlači me za jezik.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 01:17   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sad mene zanima kad bi pronašao zadnju print verziju kaj je meni pisalo
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 12:48   #43
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Inače, da ne bi bilo zabune , čovjek se preziva Korać.
Bolje da ovu temu više ne pratim, pregrist ću jezik...
Profesore, jeste Vi?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 14:09   #44
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
Profesore, jeste Vi?
a mogo bi bit...

pogledaj zanimanje
http://forum.pcekspert.com/member.php?u=6429

teacher... hahhha
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:05   #45
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor zaebani Pregled postova
Profesore, jeste Vi?
nije ne brini se
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:26   #46
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
nije ne brini se
Cuj, opreza nikad dosta.
Al jedan od profesora je, mislim sa 3 kata :P
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:30   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa nije da je kat prepun

PS: Jel još koristite diskete za particioniranje na DOU ili ste prešli na USB-ove? (samo me interesira )
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:32   #48
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa nije da je kat prepun

PS: Jel još koristite diskete za particioniranje na DOU ili ste prešli na USB-ove? (samo me interesira )
10 disketa
RSO,SPP,DOU...
nije se nis promjenilo u rudjeru bez brige
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 01:41   #49
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
U planu je. Al nekako su učenici lijeni. Svi bi nešto htjeli, al samo da ne moraju ništa znati niti raditi i uložiti. Ne ide to tako. Dakle, gospodo, izvolte, predložite ovdje, a tamo se pojavite.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 12:05   #50
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
A gle, bitno ti je da uzmes temu koja se tebi cini zanimljiva i koju ti sam zelis obradit/naucit/shvatit. Za dostupnost materijala se netrebas brinut, Korać će ti dat sve što ti treba i uputit te sto tocno ocekuje od tebe. ( A hvala Bogu i na netu ima toliko eBook-ova za download, da ono... ;D )
I pozdravi profesora ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 12:35   #51
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
U planu je. Al nekako su učenici lijeni. Svi bi nešto htjeli, al samo da ne moraju ništa znati niti raditi i uložiti. Ne ide to tako. Dakle, gospodo, izvolte, predložite ovdje, a tamo se pojavite.
Koliko znam gore je NOD32, prije svakog pokretanja usb-a ucenik pokrene NOD, ode na scan USB-a, ako ne napravi to i racunalo se zarazi lako se rjese problemi sa nedovoljnom ocjenom.
Mislim kako su se problemi rjesili u recimo miocu?
Tamo je usb osnovna potreba, kad sam frendu rekao da koristimo diskete bio sam glavna šprdnja
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 13:04   #52
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ja ne pričam o korištenju sticka za storage, isto tako se te diskete ne koriste za storage podataka. Plus što za stick nema potrebe, kapacitet diskete je sasvim dovoljan za posao a ograničava mogućnosti trpanja gluposti na nju... To kaj se netko tamo smije jasno pokazuje nepoznavanje materije i problematike. Onog trenutka kada dođe do potrebe, koristit će se stickovi.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 13:11   #53
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ja ne pričam o korištenju sticka za storage, isto tako se te diskete ne koriste za storage podataka. Plus što za stick nema potrebe, kapacitet diskete je sasvim dovoljan za posao a ograničava mogućnosti trpanja gluposti na nju... To kaj se netko tamo smije jasno pokazuje nepoznavanje materije i problematike. Onog trenutka kada dođe do potrebe, koristit će se stickovi.
Onda se nismo skuzili, jer ja mislim na storage.
Recimo zasto se nemoze koristiti na RV-u ili na Racunalstvu u 3 razredu?
Mislim da bi svakom bilo jednostavnije i pouzdanije sejvat vjezbe na usb i ponijet doma (zavrsit, spremit, ucit) sa usba-a nego sa diskete.
Prvi nemam floppy disk na kompu.
Al dobro to sam samo ja.
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 15:06   #54
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
šta nemaš muda u RL raspravljat sa profesorom pa sad ispituješ preko foruma ccc
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 15:15   #55
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
šta nemaš muda u RL raspravljat sa profesorom pa sad ispituješ preko foruma ccc
S tim profesorom sam ja uvijek raspravljao na satu, a sad ga vise nemam i ne vidjam ga
Bez brige budi
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2009., 18:44   #56
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ja ne pričam o korištenju sticka za storage, isto tako se te diskete ne koriste za storage podataka. Plus što za stick nema potrebe, kapacitet diskete je sasvim dovoljan za posao a ograničava mogućnosti trpanja gluposti na nju... To kaj se netko tamo smije jasno pokazuje nepoznavanje materije i problematike. Onog trenutka kada dođe do potrebe, koristit će se stickovi.
Hmm, ne bi se baš složio. Integritet podataka na floppy-ima je katastrofalan. Onda usporedbe radi. Floppy drive najjeftiniji koji sam na nabavi našao košta
http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=010003
, a za te pare se dobije 2 gige stick
http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=3528&servisID=1
A na stick se bez problema može strpati meni u stilu ultimate boot CD-a, gdje bi se nalazili svi programi / image-i disketa potrebni za rad. Ali dobro, znam kakvo je stanje gore kada sam ja još tokom svog školovanja morao od doma dofurati working disketu sa fdiskom jer je jedan cijeli labos bio van funkcije pošto je imao SATA diskove koje stari kernel nije vidio.
Zar ne bi bilo logično zaposliti onda jednog učenika neka to napravi, pa ga nagraditi tako da ne mora te seminare recimo pisati, a da mora dokumentirati što je radio i zašto je radio, te od toga napraviti maturalni rad. (garantiram da možda 1 ili 2 učenika u generaciji bi mogli tako nešto napraviti anyway, pa neće biti navala) :P
  Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 01:32   #57
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Prije par dana smo izvukli diskete sa DOS-om na sebi, koje su napravljene prije oko 15 godina, i ne bi vjerovao, 100% uspješnost očitanje podataka. Da ne pričam ostalo, ovo je bio ovak najdrastičniji primjer. A sad da ne počnem pričati gdje sam sve vidio da se drže diskete, i onda se čude kaj ne rade. Kaj se tiče SATA diskova i kernela, nadograđen je.
Uglavnom, napominjem, svatko tko ima pametne prijedloge, mi smo na raspolaganju, USB-ovi su ove godine na repertoaru, ali ne kao storage podataka, za to ćemo smisliti nešto konkretnije. I ukratko, prije vaših prijedloga, očekujem da ćete porazmisliti o manama i mogućem izrabljavanju novih tehnologija. Tek onda dođite. U zadnjih par godina ja na svoje oči nisam vidio JEDNOG učenika koji je rekao : "Ajmo napraviti nešto pametno za buduće generacije učenika", kao što je to bila prije praksa svake godine. Da, dobro ste čuli, prije su učenici dolazili u školu i prije vremena, i ostajali nakon.
@Mad_Duke : Hvala, ali dobro sam ja upoznat u cijene na tržištu i znam da danas diskete nisu isplative. No, kad se cijela računalna organizacija složi da pokrije probleme korištenja stickova, tad će se i koristiti. Do tada ,floppy rulez.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 00:47   #58
wkoner1
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Maturalni rad - tehnička škola

Bok!

Do slijedeceg tjedna bi trebao odabrati temu za maturalni rad. Pošto su mi sve ponuđene teme nekorisne i nezanimljive, a navodno profesori podrzavaju nove ideje, htio sam se raspitati ovdje sto mislite o: Wireless anteni (moguce i sa LED indikatorom snage signala)

S obzirom da mi je i potrebna dobra Wifi antena, zanima me koliko bi to kostalo kada bi radio neku ne preveliku ali ipak da ima veci domet od klasicnih wifi stickova (neznam sad tocno u dbi). Koliko bi to profesor cijenio? Programska podrska? Koliko bi tesko bilo napraviti LED indikator snage (recimo 1 crvena 2 zute 2 zelene lampice?) i to povezati s antenom i nekakvim wifi stickom (koji nebi radio jer pretpostavljam da je prekomplicirano?)

-ako netko ima slican ili nekakav zanimljiv maturalni rad za predloziti, slusam

Svi konstruktivni komentari su dobrodosli!
wkoner1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 01:33   #59
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ideja nije losa, ali samo sto nevidim smisao ledica na anteni buduci da u OS, odnosno u softveru kartice mozes to vidjeti i sam

a da pokušaš sa necim tipa "standardi bežičnog umrežavanja računala: usporedba, prednosti, nedostatci i sigurnost podataka" ? (naravno, ti sam formuliraj naslov, ovo moje je prevelika kobasica )
to sam ja mislio raditi, ali tada sam bio prelijen za čitanje tolko materijala pa sam odabral neku laganiju temu iz geografije
domis je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 10:49   #60
wkoner1
Premium
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ideja nije losa, ali samo sto nevidim smisao ledica na anteni buduci da u OS, odnosno u softveru kartice mozes to vidjeti i sam

a da pokušaš sa necim tipa "standardi bežičnog umrežavanja računala: usporedba, prednosti, nedostatci i sigurnost podataka" ? (naravno, ti sam formuliraj naslov, ovo moje je prevelika kobasica )
to sam ja mislio raditi, ali tada sam bio prelijen za čitanje tolko materijala pa sam odabral neku laganiju temu iz geografije
a nekak mi je maturalni rad vise pojam napraviti nesto konkretno i zanimljivo pa sam htio ovo...

a cini mi se super zanimljivo imati taj indikator, koji je optional jel

ajmo, iskustva
wkoner1 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na