Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.09.2009., 14:15   #1
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Mobis servis i kako si pomoć

Pozdrav svima,

Pišem ovo jer jednostavno moram podijeliti s ljudima moju nevolju.
Naime, posjedujem Nokiu e51 kupljenu u t-mobile-u prije godinu dana sa urednom garancijom mobisa od dvije godine. Inače sam s mobitelom od prvog dana super zadovoljan, dok mi se pred nekoliko mjeseci nisu počele događati sitne nepravilnosti u radu. Naime znao je nakratko izgubiti mrežu, na recimo 2 sekunde i to ne stalno već možda 2,3 puta dnevno, doslovno na 2 sekunde. Isprva nisam obraćao pozornost na to, dok mi s u zadnje vrijeme to nije počelo događat tokom razgovora. Kako navečer znam pričat na mob i po dva sata, neugodno je kad ti razgovor odjednom prekine zbog gubitka mreže.

Kako imam dvogodišnju garanciju, a mobitel je star 14 mjeseci, odlučih reklamirati nedostatak u t-mobile-u. Prilikom predaje mobitela skrećem ženi pozornost i na odljepljivanje prednje ukrasne lajsne na maskici i napominjem da sam to mogao i sam zaljepiti pa rekoh kad već ide u servis neka srede oni to tamo da ne ispadne da sam ja nešto prčkao po njemu. Ostavljam ga u t-mobile-u, oni ga proslijeđuju u MESC.

Nakon tjedan dana, zovu me da si mogu podići mobitel. Dolazim sretan ko malo dijete po njega a tamo me dočekuje šok! Mobitel nije popravljen uz obrazloženje da je nastali kvar pod utjecajem tekućine i poravak ne podliježe jamstvu. Jamstvo poništeno, iako je još 10 mjeseci uredno vrijedilo, dostavljena mi je ponuda servisa za popravak koji uključuje izmjenu matične pločice i ponuda glasi 2714, 64 kn!! Naravno, ne mogu vjerovati kako su me otkantali, uzalud objašnjavam djelatnici da nije moguće da je mobitel bio u vodi, da se kunem u to, žena me ne ferma 5%. Onako ljutit uzimam mobitel u ruke i imam kaj vidjet. Na bočnoj strani kučišta gdje dolazi šaraf koji povezuje prednju i stražnju stranu maskice potrgan je komad plastike. Očito puknuće dogodilo se u servisu prilikom prejakog pritezanja šarafa.
Naravno, kad sam to vidio nisam htio potpisat ugovor o primitku i ne želim primit takav mobitel!

Uza svo natezanje, ponuđena mi je mogućnost slanja žalbe/prigovora na servis što odmah isti dan i činim, te oni ponovno šalju mobitel u MESC.

Sad čekam, iskreno, ne mogu vjerovati da je ovako nešto moguće i kak me žele preveslati, prvo ovo sa tekućinom, a zatim su mi i vratili vidljivo fizički potrgani mobitel.

Ovo sve zajedno pišem jer sam stvarno ogorčen. Mobitel je kupljen potpuno legalno u t-centru, posjeduje ovjerenu garanciju, kutiju, i od prvog dana je mažen i pažen nošen u originalnoj futrolici i bez ijedne ogrebotinice. A na kraju svega, nije to aparat za 100-tinjak kuna, pa da mi je svejedno.

Jel je netko bio u sličnoj situaciji, pa da mi opiše što mi je činiti, jer ja stvarno više ne znam...

Hvala svima na pozornosti i čitanju ovog podužeg teksta...
Bezecinho je offline  
Staro 05.09.2009., 19:59   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ako je na maticnoj vidiljiva i najmanja korozija oni ce ti ponistiti jamstvo .

mozda je stvarno dosla nekakava tekucina do maticne a mozda i seru. trebao si otici odma u mobis .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2009., 21:33   #3
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Da, u tmobileu mene uvjeravaju da je moguće doprijeti vlaga unutra zbog ljetnih temperatura i znojenja uređaja...

Uglavnom, ne slažem se s time, a fotografije koje su mi dostupili, (jer je pločica slikana), su tako loše kvalitete da se ne može razaznati apsolutno ništa...
Bezecinho je offline  
Staro 05.09.2009., 22:44   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
od znojenja lol...

al od recimo razgovora dok pada neka kisa sitna moze.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 06.09.2009., 13:16   #5
Huck
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Dakle meni se dogodila potpuno ista situacija u Mobisu s istim mobitelom E51 iz ponude T-Mobilea. Jedino što sam ga ja odnio prvi put s problemom da se mobitel gasi ako neko nazove dok je na vibri. Onda se nije dao upaliti nekoliko sati pa odjednom bez ikakvog razloga je. I tako u nedogled.
Prvi put kada sam odnio mobitel na servis sa istim kvarom rekli su da su ažurirali software i da će to riješiti problem. Međutim nakon 2 dana, prvi put kada je zazvonio, a bio je na vibraciji opet isti problem. Mobitel sam stavio na policu i odnio ga na servis tek nakon 2 tjedna jer sam bio malo u gužvi s vremenom i Mobis mi nikako nije bio usput.
Kada sam mobitel odnio drugi put na servis zbog ISTOG kvara zamolio sam čovjeka koji ga je zaprimio da ga ovaj puta ozbiljno poprave jer ga nisam kupio da hodam po servisima s njim nego da ga koristim. Za 3 dana sam dobio objašnjenje da mi je poništena garancija (a ostalo je još 14 mjeseci) zbog utjecanja tekućine u mobitel i račun na 2669,80 kuna.
Proveo gotovo sat vremena u razgovoru s gospodinom iz Mobisa zaduženim za reklamacije na rad servisa. Također razgovarao sam sa Nokiom Care koji tvrde da u svakom slučaju stoje iza svog servisa i da mi savjetuju da ukoliko nisam zadovoljan da se obratim svom odvjetniku ili udruzi za zaštitu potrošača. Također su odgovorili da se pod ekstremnim uvjetima korištenja mobitela smatra izlazak iz klimatiziranog prostora što može dovesti do kondenzacije i da to ne pokriva garancija. Isto tako garancija ne pokriva prodor tekućine ukoliko vam se znoje ruke. U biti člankom 2 Nokia se ogradila od bilo kakve odgovornosti u slučaju bilo kakvog kvara.
Naime u oba razgovora doživio sam krajnju ignoranciju prema korisnicima uređaja Nokia. Dapače , prema meni su ta objašnjenja smiješna jer ukoliko nisu u stanju proizvesti mobitel koji može normalno funkcionirati u po njima ekstremnim uvjetima korištenja u klimatiziranom prostoru i onda izlasku iz istog ili u slučaju znojenja ruke neka se uopće ne bave tim poslom i neka si nađu nešto što su sposobni obavljati.
Do sada sam bio zadovoljan s Nokiom kao proizvođačem međutim, nakon ovog iskustva sumnjam da ću ikada više kupiti njihov mobitel.
A što se tiče Mobisa o njima imam još gore mišljenje jer po meni, očito u suradnji s Nokiom, sudjeluju u pljački kupaca jer im ovo nisu izolirani slučajevi i nije vezano za samo ovaj tip mobitela.
Naime znam osobno još dvojicu kolega koji su dobili potpuno identičan odgovor servisa i poništenu garanciju za dva različita tipa Nokia mobitela.
Nadam se da će neko imati više sreće od mene s Mobisom i Nokiom ukoliko bude imao sličan slučaj. Ja nisam uspio napraviti ništa i to me najviše boli. Što me pljačkaju a ja bi se trebao samo smješkati.
Huck je offline  
Staro 06.09.2009., 15:26   #6
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
Radio sam jedno vrijeme u T-mobile, i jako često se to dešavalo s mobisom. Iz moje perspektive, statistički značajnije nego s ostalima. Naime u 2mj kolko sam radio, 3 nokie su tako otkantne i ništa drugo. A jednom sam samo čuo priču za jedan SE za koji je vlasnik priznao da mu je pao u kadu punu vode. A u međuvremenu sam čuo još za dosta nokia.

Nokia kao uređaj mi se sviđa, i čini mi se najbolja za mene, ali Mobis mi je stvarno velika mentalna blokada.

Kojem Nokia Care si pisao, u Hrvatskoj ili Finskoj?

Jer u Nokia.hr radi par ljudi i mahom su bivši Mobisovci, tako da...

Zadnje izmijenjeno od: matman. 06.09.2009. u 15:55.
matman je offline  
Staro 06.09.2009., 16:38   #7
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
ajajaj.. imao i ja slicno sra**e, isto mobis... iako je bila rijec o SE...
mobitel se gasio, ja ga nosio na servis (pod garancijom), tri puta, i oni tri puta "stavili novi softver i rijesili problem". cetvrti put su mi rekli da je voda usla u mob i da ne vrijedi gara, i da moram novu plocu platit 1300kn. a u izlogu mu stoji taj (tad vec stariji mob) za 999kn, bez kartice. ja njega pitam, reko, os ti to kupit meni novi mob i sebi uzet visak il sam ja sam idiot.... nakon par par minuta povuci-potegni sam izgubio zivce, rasuo mob u pod servisa i otisao.... ako me (ne)sreca opet odvede tamo, idem sa 3-4 limenke suzavca...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 06.09.2009., 18:16   #8
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Da, i mislio sam si da nisam pojedinačni slučaj... Mislim, ovo je velika sramota za proizvođača kao što je Nokia, ali i za ovlašteni servis u HR. Na ovakav način pljačkati kupce zaista nije u redu. Na kraju krajeva, kada izdvojiš za uređaj malo poveću svotu novca očekuješ u najmanju ruku fer odnos i podršku servisa, odnosno proizvođača.

Iskreno voli bih da mi točno pokažu na kojem dijelu pločice su oni pronašli tragove tekućine, jer jednostavno ne mogu vjerovati da uslijep temperaturne promjene i kondenzacije može voda ući u njega i oštetiti ga. U današnje vrijeme sa današnjom tehnologijom izrade i materijalima, ovo mi je smješno.

Na kraju krajeva ispaštamo mi...

Ne, stvarno sam ogorčen, toliko da bi se najradije obratio udruzi za zaštitu potrošača, ali se pitam ima li smisla...
Bezecinho je offline  
Staro 06.09.2009., 21:13   #9
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Frend je imao istu priču s S.Ericssonom..otkantali su ga jer je voda navodno bila unutra..
..zajebana je ta voda koja se odjednom stvori kada je mob u k-rcu.
Brown Acid je offline  
Staro 06.09.2009., 21:21   #10
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,353
Hmh...moja 6650 Fold je na servisu već 43 dana.Otišao vanjski ekran,rekli da to ne ulazi u jamstvo,cijena popravka 190kn...već sam par puta pitao što je s tim a oni uvijek rekli javit će...naravno-nisu...e bemti...
tomek@vz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2009., 21:34   #11
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ajajaj.. imao i ja slicno sra**e, isto mobis... iako je bila rijec o SE...
mobitel se gasio, ja ga nosio na servis (pod garancijom), tri puta, i oni tri puta "stavili novi softver i rijesili problem". cetvrti put su mi rekli da je voda usla u mob i da ne vrijedi gara, i da moram novu plocu platit 1300kn. a u izlogu mu stoji taj (tad vec stariji mob) za 999kn, bez kartice. ja njega pitam, reko, os ti to kupit meni novi mob i sebi uzet visak il sam ja sam idiot.... nakon par par minuta povuci-potegni sam izgubio zivce, rasuo mob u pod servisa i otisao.... ako me (ne)sreca opet odvede tamo, idem sa 3-4 limenke suzavca...

Upravo takav osječaj sam ja dobio, naravno nije statistički potvrđen, ali SE je mušičav mobitel i ja sam ih u 5g reklamirao barem 5 purta (k750 i k770), na 770 su mi dva put cijeli ekran mijenjali i tipkovnicu jednom jer sam ja bedak ga čistio alkoholom na vatici (što k750 nije smetalo, tamo su mi joystick mjenjali) i očito je ušlo ispod ekrana i razlialo pixele ili nešto, uglavnom vidla bi se ljubičasta mrlja. Drugi put sam zaboravio i ista stvar.
I priznali mi garanciju, samo sam dugo čekako jer se ti displayi naručuju, nije ih EMSC (Electro Magic Servisni Centar) imao na lageru.
Da je bio pod Mobisovom garancijom...

Uglavnom dobio sam dojam da se SE puno više kvari i osjetljiviji je, a puno se manje čuje za takve slučajeve jer se radi o drugom serviseru. Sad je to MSan, zanima me kak će to sad bit.

Zadnje izmijenjeno od: matman. 07.09.2009. u 02:06.
matman je offline  
Staro 07.09.2009., 00:36   #12
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Bezecinho Pregled postova
Da, i mislio sam si da nisam pojedinačni slučaj... Mislim, ovo je velika sramota za proizvođača kao što je Nokia, ali i za ovlašteni servis u HR. Na ovakav način pljačkati kupce zaista nije u redu. Na kraju krajeva, kada izdvojiš za uređaj malo poveću svotu novca očekuješ u najmanju ruku fer odnos i podršku servisa, odnosno proizvođača.

Iskreno voli bih da mi točno pokažu na kojem dijelu pločice su oni pronašli tragove tekućine, jer jednostavno ne mogu vjerovati da uslijep temperaturne promjene i kondenzacije može voda ući u njega i oštetiti ga. U današnje vrijeme sa današnjom tehnologijom izrade i materijalima, ovo mi je smješno.

Na kraju krajeva ispaštamo mi...

Ne, stvarno sam ogorčen, toliko da bi se najradije obratio udruzi za zaštitu potrošača, ali se pitam ima li smisla...
Mobis, kao takav ima direktivu direktno od nokije da svaku i najmanju oksidaciju na glavnom modulu mobitela sankcionira warranty voidom.

Čak i da oksidacija dodiruje samo jednu točku vodljivu na modulu, to je void.

Nadalje, nagledao sam se mobitela, i svi koji su oksidirani u 90% slučajeva dolazi sa malenim oksidacijama koje se nađu mikroskopom na minijaturnim elementima, a na istim modelima telefona je u najvećem broju slučajeva isto područje modula "pod utjecajem tekućine".

Može se dogoditi, bez zajebancije, da dok pričaš pljuneš u mobitel, da ti znoj (da, znoj) uđe u mobitel i da to izazove oksidaciju.

Ovo što su ti oni maskicu strgali navodno, zamijenit će ti ju novom, ali će ti ponuda o swapu telefona i dalje stajati.

Budite također svjesni da je upravo vaš mobitel samo jedan od stotine tisuća istih takvih koji silaze sa pokretne trake.

Mobitel nije napravljen da bi izdržavao sve moguće vremenske okolnosti, ma koliko ti mislio da se uza svu tu tehnologiju to mora moći...
Naime, napretkom mobilne tehnologije se dogodilo to da su se mobiteli smanjili. Sve super i sve 5, ali sad se ti dijelovi kvare češće jer je jedan čip višefunkcijski, komponente na modulu su sve manje i manje, tako da sve manje i manje kondenzirane/pljunute/polivene kapljice mogu itekako utjecati na rad aparata...

Ako trebate dodatni info javite mi se na msn ili pm jer sam izuzetno dobro upoznat sa svime

BTW, kakav mobis i servis sonyericssona? MESC nema servis za njih...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 07.09.2009., 17:09   #13
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Hmh...moja 6650 Fold je na servisu već 43 dana.Otišao vanjski ekran,rekli da to ne ulazi u jamstvo,cijena popravka 190kn...već sam par puta pitao što je s tim a oni uvijek rekli javit će...naravno-nisu...e bemti...
Pretpostavljam da znaš da nakon mjesec dana na servisu imaš pravo tražiti potpuno novi uređaj...
Bezecinho je offline  
Staro 07.09.2009., 19:04   #14
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Netočno. Nakon 45 dana ima pravo.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 07.09.2009., 20:09   #15
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Onda će ga nazvat 44. dan i reći mu da je mob gotov
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.09.2009., 20:24   #16
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Naravno. Mene su iz siemensa jednom davno zvali dan prije isteka. I već si gunđam kak su se pice izvukle, kadli ipak mi dali novi.
A ovo sa znojenjem, tu spiku su prvi uveli RAM3 za motorolu. Bilo neko vrijeme po medijima, masa odbijenih popravaka s obrazloženjem kakti oksidacija matične, uzrok, voda, znojenje i slično.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 07.09.2009., 22:28   #17
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,353
Pa nisam baš siguran u to...mislim da u jamstvenom piše da vanjski ekran nije pokriven garancijom...možda se varam.
tomek@vz je offline  
Staro 08.09.2009., 11:45   #18
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ja sam svojom njokijom zadovoljan

Radi se o 6120 classic i to cudo svasta prezivljava. Igramo nogomet sa tim, cijela se raspada. Minimalno jednom tjedno ljepim i krpam masku Bila je i oprana raznoraznim tekucinama, a jedino sto je riknulo je bljeskalica i to kad sam ju zalio pivom
E da, ima jos garanciju do kraja ove godine, mogao bi odnjet da vidim sta ce rec u mobisu.

Imam pozitivna iskustva sa samsung serisom u OS. Mama koristi samsunga E250 (valjda), i to cudo je upalo u tavu punu vrelog ulja, iscupali smo ga, oprali, osusili i radio je skoro tjedan dana nakon toga. E ali jedno jutro se upali, ali nereagira ni na jednu tipku. Ja to odvuko na servis i zovu nakon par dana da dodjem po to. Kaze covjek da su unutri nasli nekakvo ulje, da su sve ocistili i da radi. Nisu nista naplatili, a i garancija nije ponistena Uglavnom, u odnosu na mobis predobro. Planirao sam ove godine uzimati N97, ali nakon svega ovoga cu jos dobro razmisliti, mozda se pocastim nekim androidom.
Momir je offline  
Staro 08.09.2009., 13:02   #19
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pa nisam baš siguran u to...mislim da u jamstvenom piše da vanjski ekran nije pokriven garancijom...možda se varam.
Ekran gotovo nikad ne prolazi pod jamstvo jer uvijek se smatra da je ostecen ili puknut zbog neke fizicke sile i to je dovoljno da se odbije i da ti ga naplate

Sto se tice famozne vlage i znoja i ostalih izlika , naslusao sam se o tome vec od hrpe ljudi , nazalost servisima se ne moze nista po tom pitanju , jako dobro su se ogradili od svega i zapravo ispada da na mobitelu garancije i nemas kad ti je poniste samo tako , doslovno zbog nicega , jer a vlaga se i isto tamo mogla zavuci i nepravilnim skaldistenjem uredjaj nakon procesa prozivodnje ...

Autoru teme bi porucio da jednostavno zaboravi , nazalost ne moze im se nista napraviti po tom pitanju , i da nabavi novi uredjaj koji ce zadovoljiti njegove potrbe i za koji se nadam da ce ga sluziti bolje nego ovaj .
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na