Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2009., 14:56   #1
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
"Delayed write failed" problemi

Pozdrav svima, s vremena na vrijeme mi se dolje u kutu pojavi baloncic s errorom "Delayed write failed" i onda jos neki filename (nedavni je bio system 32/config, a znao mi je i podatke od accounta sa MSN-a). Nekoliko sekundi nakon tog javljanja mi se zbloka komp i pocne pištat kao lud. Ugasim ga i upalim, ali se ne digne do kraja, vec samo do onog logo-a od Windowsa i tamo ostane dok ga ne ugasim, isljucim iz struje i ostavim minutu-dvije, tada opet radi kao da se nista nije dogodilo. Bio sam na netu i rekli da da se to javlja kod (izmedu ostalog) - oni su tako to rekli, a to i pise u "Windows help and support" kada searcham za taj problem.

The LargeSystemCache Registry tweak and ATI video adapters. One peculiar set of circumstances that has been observed on multiple machines with ATI video adapters and more than 512MB of memory involves the LargeSystemCache Registry setting, a DWORD entry found in HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management. This setting governs the amount of memory set aside by the system for certain kernel processes. If it's set to 1 (which allegedly improves performance on systems with more than 512MB of memory), it can cause data corruption on some systems, and produce the "Delayed Write Failed" error. Try resetting it to 0 if it's been set.

U "Windows help and support" navode da trebam ici u

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\3ware Storage Controller\Cache Control

ali ja uopce nemam "3ware Storage Controller" pa tu stanem. Ovo sto sam skinuo sa neta necu bas pratiti jer znam da nisu bas sve informacije na netu vjerodostojne pa ako je netko imao slican problem ili zna kako ga rijesiti, bio bih jako zahvalan ako bi mi mogli pomoc.
Phylip je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 15:03   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ako nije problem do HDDa, onda je nešto SW prirode.

Kako ti je SMART izbaacio stanje (pogledaj Everest)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2009., 15:36   #3
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
odmah nakon sto sam stavio post, srusio komp, nakon sto mi se pojavio baloncic "Failed to save sata C:/M(neki znak)t..."

ne znam za viruse i spyware, imam najnovije updatean AVG i najnoviji Sypbot Search and Destroy koji ne detektiraju nista. Jedino AVG detektira ntoskrnl.nesto ,ali sam pogledao na net i kazu da to treba biti u Windowsima. Sto se tice hard diska, imam dva, jedan novi i jedan stari, jel ima to veze? S tim da su na jednom instalinrani cijeli Windowsi, a na drugom do pola (prekinuo sma instalaciju jer nisam htio izgubit podatke na njemu).

Nakon sto mi se zbloka komp, ako cekam dovoljno dugo(manje od sat vremena, tako negdje), pojavi se plavi ekran sa puno toga napisanog, nije onaj klasicni error ekran.
Phylip je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:45   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nedavno imao jedan slućaj sa istim errorom. Razlog, za ne povjerovati skoro, provjeri ili zamjeni ako treba SATA kabel(e) od HDD.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 18:22   #5
Phylip
Premium
Moj komp
 
Phylip's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Instalirao sam sa interenta program Spy Hunter koji je našao neke trojance koji prate tipkanje na tastaturi i uzimaju passworde i omogućuju pristup mom kompu onom koji ga je poslao. Čini se da je lik/likovi išao na hrpu stranica koje ja nisma imao pojma. Otkad sam izbrisao te trojance, nije mi se nijdenom zblokirao. Piše u opisu trojanca da usporava komp jer stalno izvšava neke sveoje procese.

Što se tiče kabela, prije je pomagalo da mi komp duže ostane uključen kada sam detaljno očistio utore za kablove pa ima i nešto u tome.
Phylip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na