Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2019., 09:03   #7561
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642

Samsung Galaxy S10+ long-term review

Na kraju priče, samsung s10+ je ok mob, nije kralj brzine kao ni fotić koja nije baš (zahvaljujući a kome drugomu neg samsugovom softveru) top klasa, izuzev samog hardvera za koje čitam da je inferironiji spram SDa a i baterije, koja nije konstantna..

Samsung igra više na dizajn i ekran, naravno u ruci daje dojam premium feel uređaja.
Samsung zapravo ima sve to upakirano što bi trebao imat jedan flagšip, ali, nije to još dovedeno do vrha, uvijek nekaj ostaje nedovršeno, al kolko čitam više je to softverske prirode.

Samsung bi trebal stavljat baterije u svoje smartfone iznadprosječne veličine, da kompenzira svoj (neispoliran) softver koji nije prijateljski raspoložen prema bateriji; fotke znaju bit preizoštrene i prenaglašenih boja, razumljivo, ostavlja woooow dojam kod korisnika, ionak kvaliteta fotke je manje bitna, bitne su slike koje "iskaču" iz ekrana.

Samsungu fali senzor iz huaweija p30p i softver iz oxygena, mislim da bi onda to bio samsung na steroidima
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 10:48   #7562
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Igrom slucaja jucer bio u drustvu s vlasnicima P30pro i S10+. Bili navecer na cugi. Dakle P30pro ga ubio od fotki (cak i prednja kamera daje dobru fotku po noci) da ne velim da izgleda kvalitetnije u ruci. Oba vlasnika su slicni, malo nadprosjecni korisnici. Jednom baterija umre kasno popodne drugom traje jos drugi dan. Jasno, P30pro. Zao mi je ali samsung nakon S7 nije napravio mob koji je u korak s vremenom i uz to vise nema najbolju kameru a amoled ima svaki flagship.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 13:45   #7563
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Igrom slucaja jucer bio u drustvu s vlasnicima P30pro i S10+. Bili navecer na cugi. Dakle P30pro ga ubio od fotki (cak i prednja kamera daje dobru fotku po noci) da ne velim da izgleda kvalitetnije u ruci. Oba vlasnika su slicni, malo nadprosjecni korisnici. Jednom baterija umre kasno popodne drugom traje jos drugi dan. Jasno, P30pro. Zao mi je ali samsung nakon S7 nije napravio mob koji je u korak s vremenom i uz to vise nema najbolju kameru a amoled ima svaki flagship.
Hahhaha, očito ste na tom druzenju kombinirali toplu zuju i buniku

Ok, noćne fotke su bolje na P30P, ako pričamo o normal light uvjetima, to je tu negdje. Video pretpostavljam niste uspoređivali?

Daj malo obajsni kako P30p izgleda kvalitetnije u ruci? Telefoni su skoro pa identični, dizajn, izbor i kvaliteta vidljivih materijala identična.

Baterija je opcepoznata stvar, samsung padavičari nisu u stanju optimizirat top flagship da potrosnja bude normalna. Mislim da to oni nikad nece ni napravit, tj uvijek ce netko to imati bolje rjeseno. Isto tako se mogu kladit da ove stvari koje su fantomski najavljivane i vidi se iz aviona da fale, to ce biti predstavljeno na S11 i bit ce prikazano kao veeeliki napredak. (tipa led notifikacija).

Jedina istinska prednost samsunga nad svim konkurentima je to da pakiraju flagship u mid size telefon, za razliku od ostalih kod kojih je manji brat uvijek slabiji od veceg brata. Pitanje je samo do kad ce...
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:11   #7564
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
kakav je video na huaweiju?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:12   #7565
Eye of Truth
Registered User
 
Eye of Truth's Avatar
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 58
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Hahhaha, očito ste na tom druzenju kombinirali toplu zuju i buniku

Ok, noćne fotke su bolje na P30P, ako pričamo o normal light uvjetima, to je tu negdje. Video pretpostavljam niste uspoređivali?

Daj malo obajsni kako P30p izgleda kvalitetnije u ruci? Telefoni su skoro pa identični, dizajn, izbor i kvaliteta vidljivih materijala identična.

Baterija je opcepoznata stvar, samsung padavičari nisu u stanju optimizirat top flagship da potrosnja bude normalna. Mislim da to oni nikad nece ni napravit, tj uvijek ce netko to imati bolje rjeseno. Isto tako se mogu kladit da ove stvari koje su fantomski najavljivane i vidi se iz aviona da fale, to ce biti predstavljeno na S11 i bit ce prikazano kao veeeliki napredak. (tipa led notifikacija).

Jedina istinska prednost samsunga nad svim konkurentima je to da pakiraju flagship u mid size telefon, za razliku od ostalih kod kojih je manji brat uvijek slabiji od veceg brata. Pitanje je samo do kad ce...
Premium feel je veći na P30 Pro i meni, al skužio sam da je to vjerojatno zbog težine. Teži je i samim time bolje možda leži u ruci, sad jel to nekom prednost il ne nemam pojma, al uglavnom čovjek je više manje sve dobro rekao. To što nekim ljudima, a izgleda i tebe smeta rast Huaweia i ne prihvaćaju da se Samsung uspavao je drugi par opanaka.

Stalno tupiš na video i ok jer je to uz stereo jedina stvar u kojem je S10 u prednosti, sad koliko će ljudi te dvije stavke uzet u obzir prije fotki/baterije ne znam baš.
Eye of Truth je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:14   #7566
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
kakav je video na huaweiju?

lošiji od Samsunga definitivno.
Meni na Mate 20 Pro je smijurija naspram ženinog S10e.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:27   #7567
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Eye of Truth Pregled postova
Premium feel je veći na P30 Pro i meni, al skužio sam da je to vjerojatno zbog težine. Teži je i samim time bolje možda leži u ruci, sad jel to nekom prednost il ne nemam pojma, al uglavnom čovjek je više manje sve dobro rekao. To što nekim ljudima, a izgleda i tebe smeta rast Huaweia i ne prihvaćaju da se Samsung uspavao je drugi par opanaka.

Stalno tupiš na video i ok jer je to uz stereo jedina stvar u kojem je S10 u prednosti, sad koliko će ljudi te dvije stavke uzet u obzir prije fotki/baterije ne znam baš.

Znači i ti si bio sa kolegom Rencom na tom druzenju

Majka mu stara, kako 192g moze biti prednost u odnosu na 175g? "Veći premium feel"? Pa valjda je cilj dobiti lakši uređaj a ne teži.
Ponavljam, materijali i sama kvaliteta istih su jednaki, meni osobno dodatnih 17g mi nije plus, vec obrnuto.

Je da, mene smeta rast Huaweia, sve ne spavam po noći zbog njihovog rasta.

Kamo srece da je vise takvih igraca na trzistu, ali odgovorno tvrdim da su i samsung i huawei hohštapleri koji nikad nece napravit savrsen telefon, a s obzirom koliko se time bave i koliko novaca traze za nove modele, to je trebalo biti rjeseno prije par godina. (ok, S7 je bio iznimka koja potvrđuje pravilo)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:41   #7568
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
IMHO, P30 Pro je jako dobar uređaj koji radi fantasticne nocne fotke, ima mocan zoom feature, dobru bateriju i sl. Ali da u ruci daje dojam vece kvalitete oliti premium feel nego jedan S10/+ - no way if you ask me... Kad vec iskljucivo pricamo o kvaliteti izrade, evo par stvari sto meni "bodu oci": Ekran ima vidljivo deblje crne rubove (ne pricam o bezelima) nego sto je to kod S10/+ (slika ne ide ni blizu ruba stakla), samim time mi djeluje ko neki mid-ranger. Prijelaz između stakala i metala nije besprijekoran kao kod Samsunga. Kamera osjetno strsi van kucista sto nije slucaj kod S10/+. Tezinu mobitela definitivno ne smatram nekim premijum ficurom, pogotovo ako prelazi 150-160g a kamoli blizu 200g... Ima tu jos par sitnica, u software necu ni ulaziti. No, na kraju opet dođemo do zakljucka - 100 ljudi, 100 čudi... 100 zena, 200

Citiraj:
Kamo srece da je vise takvih igraca na trzistu, ali odgovorno tvrdim da su i samsung i huawei hohštapleri koji nikad nece napravit savrsen telefon, a s obzirom koliko se time bave i koliko novaca traze za nove modele, to je trebalo biti rjeseno prije par godina. (ok, S7 je bio iznimka koja potvrđuje pravilo
Potpis. Nece nikad napraviti savrsen mob (iako bi mogli), cak ni blizu savrsen... Uvik mora biti nekih sitnih nedostataka - barem kod flagship modela, dok se ti nedostatci samo gomilaju kod srednjih i nize rangiranih modela.
Razlog je jednostavan, zele da svake godine kupimo novi mob, da budemo "kvalitetni potrosaci"...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:43   #7569
Eye of Truth
Registered User
 
Eye of Truth's Avatar
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 58
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znači i ti si bio sa kolegom Rencom na tom druzenju

Majka mu stara, kako 192g moze biti prednost u odnosu na 175g? "Veći premium feel"? Pa valjda je cilj dobiti lakši uređaj a ne teži.
Ponavljam, materijali i sama kvaliteta istih su jednaki, meni osobno dodatnih 17g mi nije plus, vec obrnuto.

Je da, mene smeta rast Huaweia, sve ne spavam po noći zbog njihovog rasta.

Kamo srece da je vise takvih igraca na trzistu, ali odgovorno tvrdim da su i samsung i huawei hohštapleri koji nikad nece napravit savrsen telefon, a s obzirom koliko se time bave i koliko novaca traze za nove modele, to je trebalo biti rjeseno prije par godina. (ok, S7 je bio iznimka koja potvrđuje pravilo)
Ne, nisam bio na kavi, al radim na poslu svakodnevno sa oba, s tim da sam si P30 Pro ostavio kao mob koji stalno koristim i nisam ni najmanje požalio. Prije tog sam bio korisnik Samsunga nekoliko godina.

Slažem se da je cilj imat lakši, al barem meni Huawei bolje leži u ruci i to sam 100% siguran da je zbog težine. Koliko god glupo zvučalo al tih 17g čini razliku.

Samo sam ti napisao da nije ništa krivo zaključio, to je to, a ti si taj koji si lupio čovjeku dijagnozu.

No hard feelings.

A ovo za konkurenciju i savršen mob se slažemo, al opet kako definirat savršen mob?
Eye of Truth je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 16:49   #7570
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
[QUOTE=Eye of Truth;3324929
A ovo za konkurenciju i savršen mob se slažemo, al opet kako definirat savršen mob?[/QUOTE]

Onaj kojim sti zadovoljan i ima više pluseva nego minusa.
Ja sam se preporodio sa s10e. Od kamere koja je punchy što volim + lako se obrade slike i dobije dovoljna razina za socijalne mreže + video koji je perfekan uz odličan mikforfon.
Dolby zvuk, strašan ekran, zgodan, leži u ruci, wireless charge shema, vodootporan...sve to mi je super uz 3.5 jack itd itd.

Da ima boljih ima, da je dobar paket za 2700 kako sam ga piknuo ima.
Smatram da huawei ima bolju kameru i bateriju, ali nije bolji overall package od s10 konkurencije.

ovisi što ti treba, ali meni je 10x zoom nebitan, dok kvalietatn zvuk i snimke su mi jako bitne a fotke su opet tu iza p30.

Savšren telefon ne postoji, niti ga žele napravit jer onda nećemo kupovat svake godine nove sheme i gimmicke i to je to.
U svakom slučaju koji god telefon, ako si zadovoljan i svaki dan te ugodno iznenadi, to je ond savšren telefon
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 17:29   #7571
Eye of Truth
Registered User
 
Eye of Truth's Avatar
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 58
E točno to, zato i ne mogu napravit savršeni mobitel i da žele jer je pojam savršenog mobitela kod svakog drugačiji.

Svatko gleda nešto drugo, moj šef je primjerice od svih S10 i P30 uređaja sebi ostavio Ulefon Armor. Super mu je jer je industrijski mobitel, može ga bacat i radit šta hoće, duplo je jeftiniji i ima još veću bateriju od ostalih. Jebe se njemu za detalje oko kamere/ekrana/zvuka.

Ja sam samo renca branio da ne ispadne da stvarno jede buniku, a zapravo je čovjek između dva jako slična uređaja iznio činjenice i prednosti jednog od njih(ako izuzmemo subjektivni dojam o kvaliteti izrade). To je to
Eye of Truth je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 00:14   #7572
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Nemrem prezvakat taj edge ekran nikako i sad sam 100% ziher da kupujem mob samo s ravnim ekranom.
Video sam spominjao u ranijim postovima. Jasno ko dan da samsung tu nema konkurenciju kako u stabilizaciji tako i u slow motionu, kvaliteti zvuka i cinjenici da ima 60fps na 4k. Ali ima i predpotopno 15w punjenje i slabu autonomiju baterije koja je vise softverski problem nego problem baterije.
A ruku na srce ja imam 10% videa u camera folderu pa ti vidi.
Iznenadilo me sto p30 pro iako cak s 6.47" ekranom nije ostavio dojam tacne. Al brijem da to nije za mene bas nosim mob cesto i u dzepu... i taj edge...
Dakle meni bi u igri bili mobiteli kao P30 i S10e. S10e ima fakat slabasnu bateriju i ciglih 0.4" manji ekran sto mi isto nije nevazno kad prelazim sa S7. Ostalo top. Gledao sam i mi9 al fotke koje taj mob radi cim padne svjetlo su smijesne.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 07:21   #7573
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
U mene je drugačije iskustvo po pitanju trajanja baterije. Na Note-u 9 još uvijek nisam ostao bez baterije tj. nisam ga uspio u jednom danu spustiti ispod 15%. S laganijim korištenjem uredno mi izdrži 2-3 dana. Bi li možda moglo bolje s nekakvim softverskim optimizacijama? Vjerojatno bi, ali prezadovoljan sam i s ovakvim trajanjem baterije.

Vezano za brže punjenje, meni osobno možda najnepotrebnija stvar.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 09:45   #7574
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor reiben101 Pregled postova
U mene je drugačije iskustvo po pitanju trajanja baterije. Na Note-u 9 još uvijek nisam ostao bez baterije tj. nisam ga uspio u jednom danu spustiti ispod 15%. S laganijim korištenjem uredno mi izdrži 2-3 dana. Bi li možda moglo bolje s nekakvim softverskim optimizacijama? Vjerojatno bi, ali prezadovoljan sam i s ovakvim trajanjem baterije.

Vezano za brže punjenje, meni osobno možda najnepotrebnija stvar.
Pa note serija je izuzetak. Traju im baterije. Brzo punjenje je itekako dobro doslo u danasnje vrijeme gdje gazimo te mobitele s velikim ekranima. Kuzim da ima light usera ali takvi bacaju lovu na uredjaj od 4+ tkn...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:26   #7575
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Tako je, ovi koji manje vise na mobitelu bi trebali gledati low end šaomi dok su flagšipovi rezervirani za profice.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 11:46   #7576
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Pa valjda je bitnije što radiš na mobu, nego koliko ga vremenski koristiš. Imaš masu ljudi koji cijeli dan vise po viberu, messengeru itd. i oni bi bili kao heavy useri, a u biti ne rade ništa što ne bi moglo ić na bilo kojem mobitelu s velikom baterijom.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 12:43   #7577
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Odokativnom metodom (čitanjem) rekao bih da je kolega bio sarkastičan 😁
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 23:42   #7578
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
uvijek me zanimalo što ta heavy useri rade?
igraju igrice? programiraju? pišu romane?
ili samo malo jače surfaju fcb reddit i tapatalk?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 06:16   #7579
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Vjerojatno vrte rendere po cijeli dan
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:19   #7580
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vjerojatno vrte rendere po cijeli dan
Antuntun benčing brajo i kompering rezultata

Ozbiljno, tko je light user a tko heavy user je nebitno. Bitno je tko želi koji uređaj. Znam ljude koji imaju mobitel od 1500 kn i po njima štoljaju abnormalno sa poslovnim mailovima, a i ljude koji imaju mob od soma eura pa im koristi za facebook i naslikavanje.

To klasificiranje pr0 i n00b usera je bezveze. Jedino je bitno koliko para imaš za kupiti mobitel. Čoek da soma eura za S10+ a treba mu samo za Viber. Ne treba na njega skočit i reć "neeeee druže, ne. ti moraš kupit Šamija ili Motorolu za 1500 kn jer ti ovo ne treba, nisi pr0".

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 14:49   #7581
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
mene je samo zanimalo što ti heavy useri rade na telefonu da tako mažu bateriju, a jasno ne koriste aplikacije ko mi light noob useri: fcb/wap/vib i po novome faceapp lololol.

šala mala, moja bat na s10e meni izdrži jednu smjenu od 12 sati gdje sam u području bez signala pa mi cijelo vrijeme pokušava uhvatiti signal i troši ju, odigram par partija igrica, inst/fcb/wap klasika + povremeno slikanje te minimalno 60-90min razgovora na telefon.

To je meni i više nego dosta, a sad što bi netko tjedan dana bateriju imao, neka kupi onaj od 55mAh pa će bit bez brige.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 14:51   #7582
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nakon par sati guglanja, uzeo sam ovaj.


Relativno je fast i ono sto mi je bitno, na sebi ima USB-c, a i cijena je ok.
ODličan, stigao danas, prezavoljan, hvala ti
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 15:10   #7583
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
ODličan, stigao danas, prezavoljan, hvala ti



Nema na čemu, ja pak nisam prezadovoljan.


Prvo, nema tu govora o brzom punjenju, drugo, baterija se poprilično zagrije, tako da sluzi svrsi, ali nista wow
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 23:14   #7584
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nema na čemu, ja pak nisam prezadovoljan.


Prvo, nema tu govora o brzom punjenju, drugo, baterija se poprilično zagrije, tako da sluzi svrsi, ali nista wow
Pa meni je fora što ga ostavim i zaboravim dok sam na kompu. Ne puni brzo istina, ali meni služi ionako za pripunjavanje.

DAj mi reci, jel štetno za bateriju ako ga ono baciš par pua na punjač u danu? Jel to isto kao i kabal, barem za telefon? nekako mi je to čudno da se samo tako puni, pa da ne oštetim bateriju na taj način ako me kužiš.
Noobsko pitanje, ali prvi put imam telefon s wireless chargeom pa mi ej to sve novo,
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 23:38   #7585
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ne sekiraj se oko nebitnih stvari. Moš ga dopunjavati kad hoćeš, ionako kod nas 90% ovdje nijedan mob ne doživi degradaciju baterije
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 09:53   #7586
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova
Pa meni je fora što ga ostavim i zaboravim dok sam na kompu. Ne puni brzo istina, ali meni služi ionako za pripunjavanje.

DAj mi reci, jel štetno za bateriju ako ga ono baciš par pua na punjač u danu? Jel to isto kao i kabal, barem za telefon? nekako mi je to čudno da se samo tako puni, pa da ne oštetim bateriju na taj način ako me kužiš.
Noobsko pitanje, ali prvi put imam telefon s wireless chargeom pa mi ej to sve novo,

Ne znam i iskreno nisam istrazivao, jer bmk, za nadopunjavanje je ok, glavno punjenje mi je ionako preko noci na OEM Samsung 1,55A punjaču.


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne sekiraj se oko nebitnih stvari. Moš ga dopunjavati kad hoćeš, ionako kod nas 90% ovdje nijedan mob ne doživi degradaciju baterije

Moj S7 je nakon 2,5 godine imao bateriju na 62%, oko 1200 ciklusa punjenja, tako da
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 10:01   #7587
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Spadas u onih 10%.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 12:19   #7588
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne znam i iskreno nisam istrazivao, jer bmk, za nadopunjavanje je ok, glavno punjenje mi je ionako preko noci na OEM Samsung 1,55A punjaču.
Koji točno w. charger imaš? Trebaš pročitati specifikaciju i žičani punjač.
Mnogi se zalete da je to fast charger ali zapravo nije. Zato je Samsung štancao više modela i unio pomutnju.

Nije bitan orginalni kabel.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 09:24   #7589
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Pozdrav. Frendica ima Samsun A3 2016,i pošto je kupila sebi drugi mob tog je htjela dat sestri i napravili smo hard reset. Sad kad sam nanovo upalio mob pita me da je mob zaključan na google account i da ubacim taj acc jer je uređaj poništen. Ona se maila ne sjeća tj nema pojma a bilo koji da stavimo traži tog starog. Kako bi mogli to riješiti? mob nije više pod garancijom.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 09:58   #7590
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Nikako, trebala je obrisati Google račun s mobitela prije hard reseta.
Sada treba otključati mobitel sa svojim gmail računom i onda ga može obrisati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na