Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2017., 21:29   #2641
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Doduše ja se nadam da će price undercut biti poprilično veći od 10%

Bariarnil intel useri sa današnjim chipsetima sigurno nisu prime publika da se razumijemo. Eventualno 1155 socket useri. Ali i to je jedan veliki IF (ako im treba multithread i/ili nvme)

Prosječan kupac i5 6500 ga sigurno neće mjenjati par godina, niti u amd-u sigurno ne računaju da će iole bitan broj takvih vlasnika prodati to, ispušiti lovu na relativno novoj platformi da bi kupili štajaznam što od zena.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 21:59   #2642
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Doduše ja se nadam da će price undercut biti poprilično veći od 10%

Bariarnil intel useri sa današnjim chipsetima sigurno nisu prime publika da se razumijemo. Eventualno 1155 socket useri. Ali i to je jedan veliki IF (ako im treba multithread i/ili nvme)

Prosječan kupac i5 6500 ga sigurno neće mjenjati par godina, niti u amd-u sigurno ne računaju da će iole bitan broj takvih vlasnika prodati to, ispušiti lovu na relativno novoj platformi da bi kupili štajaznam što od zena.
I to je pod upitnikom poznavajući zapadni svijet. Ti ljudi su skloni izmišljanju tople vode i trošenju novaca. Testovi , nabrijavanje , overclocking...

Razmišljaš Manuale kao prosječan uplašeni Balkanac koji to neće raditi (većina Istočne Europe..) , koji svaku kunu preokrene par puta , ali nije takav svijet, ljudi troše na gluposti i trošili su (i kod nas je toga bilo nekada...). Koliko ljudi iskoristi sve mogućnosti novog Iphone-a ili još gore kod nas Mercedes E klase (a jedva ima za jesti...)...

Sve zavisi od rezultata u stvarnosti i normalno dijelom cijene, a i ekonomskog stanja u svijetu. Puno je tu faktora , koliko su ljudi skloni senzacijama i nečem novom govori ti burza . čim su izletjele nove ploče odmah taj dan cijene dionica HOP u nebo ...

http://quotes.wsj.com/AMD

Prime publika kako bi rekli su informatičari (željni rušenja Intelovog monopola...) , a tu spadaju i Intelovi korisnici kojima je preko glave nedostatka konkurencije i ako AMD imalo bude konkurentan posebno u cijeni (a biti će INAČE ĆE IZGUBITI , a toliko glupi nisu...) , ljudi će sastavljati kompove sa AMD novim procesorima.

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 30.01.2017. u 22:06.
  Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 22:26   #2643
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma nisu na zapadu baš tako nabrijani. Naravno da ima ljudi koji će mijenjati tek kupljeni i5 6500, ali takvi nisu većina... Mislim na kraju krajeva sve govori steam statistika (znači skup ljudi koji kupuju orginal igre, a tu debelo pretežu ljudi iz zapadnih zemalja). Statistika koja kaže da debela većina nema ni full hd monitor... Kolka je tu onda masa koja će mijenjati 1151 i5-ice i i7-ice... Kažem to uopće nije publika za Zen (iako će se narovno zalomiti koji tu i tamo)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:14   #2644
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Bariarnil intel useri sa današnjim chipsetima sigurno nisu prime publika da se razumijemo. Eventualno 1155 socket useri. Ali i to je jedan veliki IF (ako im treba multithread i/ili nvme)

Prosječan kupac i5 6500 ga sigurno neće mjenjati par godina, niti u amd-u sigurno ne računaju da će iole bitan broj takvih vlasnika prodati to, ispušiti lovu na relativno novoj platformi da bi kupili štajaznam što od zena.
exactly
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:15   #2645
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Bariarnil intel useri sa današnjim chipsetima sigurno nisu prime publika da se razumijemo. Eventualno 1155 socket useri. Ali i to je jedan veliki IF (ako im treba multithread i/ili nvme)

Prosječan kupac i5 6500 ga sigurno neće mjenjati par godina, niti u amd-u sigurno ne računaju da će iole bitan broj takvih vlasnika prodati to, ispušiti lovu na relativno novoj platformi da bi kupili štajaznam što od zena.
exactly
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:25   #2646
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Meni teže ide u glavu da kad out of the box složim i7 3770k i FX8350 konfu pokrenem komp, pokrenem Prime95 i jedna iz utičnice vuče 150 W a druga 250 W.

Znamo oboje da slozit komp nije samo sve pospajat i utakat kabele.
Taj i7, a pogotovo FX mogu puno manje trosit s par klikova.

Evo dosta OT ali ne zelim da se ljudi boje neceg sta nije uopce strasno.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:36   #2647
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Znamo oboje da slozit komp nije samo sve pospajat i utakat kabele.
Taj i7, a pogotovo FX mogu puno manje trosit s par klikova.

Evo dosta OT ali ne zelim da se ljudi boje neceg sta nije uopce strasno.
Koji dio ''out of the box'' nije jasan?
Kad radim recenziju procesora testiram ga na tvorničkim postavkama.

A ionako većina ljudi ne zna ni što je BIOS a kud još da diraju postavke radnog napona.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 23:42   #2648
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ma jasno mi je, amd je zajeba s stock postavkama, plus onaj turbo.
Moj na stocku je katastrofa, dosta vise se grije nego kad je ocan i prilagodjen napon.

Ali bilo bi fer od vas kad radite te recenzije da probate kako se undervolta itd. test bi bija puno zanimljiviji.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 08:46   #2649
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Ma jasno mi je, amd je zajeba s stock postavkama, plus onaj turbo.
Moj na stocku je katastrofa, dosta vise se grije nego kad je ocan i prilagodjen napon.

Ali bilo bi fer od vas kad radite te recenzije da probate kako se undervolta itd. test bi bija puno zanimljiviji.
Da, ne znam ni ja čemu toliko lufta na stock postavkama.

Većinu FX-a undervoltaš i overclockaš, onda dođu na svoje
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 09:57   #2650
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
iz svoje perspektive prodo bih 6500 i kupio 6700(nakon što piknem drugu 470ku).
Jooj nemoj slagat Crossfire...dobronamjeran savjet.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 10:20   #2651
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Jooj nemoj slagat Crossfire...dobronamjeran savjet.
Šta fali?!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 11:12   #2652
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Točno, šta fali?
Ekipa ovdje zna da sam već imao Crossfire i da ću drage volje još jednom(samo što sad imam frisink )
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 11:22   #2653
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Točno, šta fali?
Ekipa ovdje zna da sam već imao Crossfire i da ću drage volje još jednom(samo što sad imam frisink )
Dobro, hororična cinjenica je da pise "AMD" na tome svemu, ali jebi ga, nitko nije savrsen...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 13:40   #2654
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovo je onaj tip kojeg sam ranije quotao, pr0 overclocker koji ga navodno ima (i francuzi su rekli da ga ima nekoliko overclockera)

Citiraj:
For 24/7 stable operation you shouldn't expect more than 4.2GHz on heavy air cooler / watercooling ( 8c16t part ) [ I give myself a wink here ]
Actually 4.2 would be a good piece from the silicon lottery.

3D performance still not quite there with Intel's counterparts.
4.2 ghz je i moje nagađanje (ali za prosječan OC)

Inače izračunao sam koliko intel cijeni extra pci-e lanes na istim hexa procesorima (i7 6800K vs 6850K). U jednom od najjeftinijih naših shopova koji ima oba komada, 6800K je jeftiniji 28%, a u americi (newegg) 30%. Znači to je to. Quad channel isto utječe na cijenu koji postotak da ga jebeš, idem sa konzervativnih 5% i zaokružujem na 35%. Dolazim do računice da bi intelov 8c16t (i7 6900K) umjesto 8900kn koštao najviše 5800kn da ima manje pci-e lanesa i dual channel. Ako je Zen kompetitivan, te ako je price undercut konzervativnih 15% (a vjerojatno je više), flagship bi koštao max 5000kn. Toliko kod nas košta skuplja verzija intelove hexe (6850K), pa se uklapa i u moju drugu teoriju da amd ide sa većim core thread contom na intelove (4c8t na 4c, 8c16t na 6c12t itd.).

Ako nije baš skroz na njegovom nivou, te ako je uz to price undercut još veći onda ide i do 6800K cjenovnog nivoa
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 15:05   #2655
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovo je onaj tip kojeg sam ranije quotao, pr0 overclocker koji ga navodno ima (i francuzi su rekli da ga ima nekoliko overclockera)

4.2 ghz je i moje nagađanje (ali za prosječan OC)

Inače izračunao sam koliko intel cijeni extra pci-e lanes na istim hexa procesorima (i7 6800K vs 6850K). U jednom od najjeftinijih naših shopova koji ima oba komada, 6800K je jeftiniji 28%, a u americi (newegg) 30%. Znači to je to. Quad channel isto utječe na cijenu koji postotak da ga jebeš, idem sa konzervativnih 5% i zaokružujem na 35%. Dolazim do računice da bi intelov 8c16t (i7 6900K) umjesto 8900kn koštao najviše 5800kn da ima manje pci-e lanesa i dual channel. Ako je Zen kompetitivan, te ako je price undercut konzervativnih 15% (a vjerojatno je više), flagship bi koštao max 5000kn. Toliko kod nas košta skuplja verzija intelove hexe (6850K), pa se uklapa i u moju drugu teoriju da amd ide sa većim core thread contom na intelove (4c8t na 4c, 8c16t na 6c12t itd.).

Ako nije baš skroz na njegovom nivou, te ako je uz to price undercut još veći onda ide i do 6800K cjenovnog nivoa
Ma nek amd bude i malo slabiji samo da mu tdp bude ok i bit će kupaca, naravno uz manju cijenu od intela. Vjerujem da danas dosta ljudi gleda tdp.
Više uopće ne uzimam u obzir grijalice od procesora i grafičkih za konfiguraciju.
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 15:09   #2656
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Ryzen SR5 izgleda će biti 8C no SMT:

http://www.tomshardware.de/amd-ryzen...ws-257775.html
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 16:43   #2657
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Vec vidim val odusevljenja uzrokovan SMT drkanjem.
Ne shvacaju da nisu Intel i ne mogu si priustit fus, nadam se da ce se informacija pokazat neistinita ili da ce se prodavat za kikiriki.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 17:17   #2658
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Nista cudno, ako tako ispadne... SR3 = 4c + SMT(?), SR5 = 8c, SR7 = 8c + SMT...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 17:35   #2659
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Možda je problem u disejblanju/spajanju modula...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 22:54   #2660
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo i asusovih mbo

AMD Ryzen AM4 Motherboards From ASUS, AORUS and MSI Detailed – ASUS Crosshair VI Hero and Prime X370 Pictured

Izgleda da je gigabyte ozbiljno zabrijao na rebrandig. Na "Aorus" pločama nigdje ne piše gigabyte...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 23:29   #2661
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Uvažili su moje hejt-mejlove.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 07:23   #2662
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ajd ako bude stvarno iskljucen SMT na 8C, mooozda se budu mogli otkljucat ala Phenomi
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 08:51   #2663
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
http://www.hardocp.com/news/2017/01/...nch_timetables

AMD CEO Lisa Su confirmed that the consumer Ryzen CPU lineup will be launching in early March.

"There will be widespread system availability from day one"

That statement implies that vendors like Dell or HP will be asked to wait, while AMD caters to boutique PC vendors.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 09:20   #2664
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Uvažili su moje hejt-mejlove.
E da mi je to procitat
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 09:58   #2665
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Malo OT, jucer su tete iz amd racunovodstva pokazale fin.izvjestaj za Q4.(bolji nego ocekivano).
Ugl. cetvrti kvartal za redom Amd biljezi pozitivan prihod, sesti kvartal za redom biljezi prihod veci nego su fin.nostradamusi procjenili.
Takodjer su smanjeni i rashodi naspram ocekivanih

Zelim reci da je baba dobrano okrenula stvari u AMDu i da kad nesto prica za buducnost(zen/vega) ne prica bezveze odnosno bez pokrica, barem mi se tak cini.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 01.02.2017. u 10:03.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 10:22   #2666
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Znaci cekam Zen2 ili Zen3, prvi ce sigurno imati nekakvu kocnicu
Prvi atloni brzi vruci i voljeli zagoriti, atlon xp popravio stvari. Prvi atloni 64, po svemu odlicni, ali brzo zamjenjeni (s754/S939) i slabo se klokali, drugi popravili. Prvi phenomi, sta reci, osim da su bili promasaj, phenom 2 daleko bolji. Prvi fx, vruci, rastrosni, slabo klokabilni, noviji popravili sve
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 10:25   #2667
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Točno, šta fali?
Ekipa ovdje zna da sam već imao Crossfire i da ću drage volje još jednom(samo što sad imam frisink )
Stare igre podržavaju SLI/Crossfire prilično dobro, ali je PITA pronaći moderne igre koje dobro skaliraju bilo da se radi o DX11, DX12 ili Vulkanu.

Ukoliko igraš dosta Early Access igara isključivo u multiplayeru kao ja nećeš se baš usrečiti.

U većini slučajeva dodatni GPU neće biti pravilno iskorišten (isto vrijedi i za SLI) iako se skaliranje popravlja s podizanjem rezolucije (4K). Mnogi developeri zanemaruju razvoj SLI/Crossfire jer broj multi-GPU korisnika i dalje predstavlja veoma mali dio PC tržišta.

Dakle subjektivno meni bi Crossfire bio nerazumno rješenje dok osoba koja se ne bavi samo iglanjem iglica može zanemariti sve navedeno.

__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 10:29   #2668
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Dakle subjektivno meni bi Crossfire bio nerazumno rješenje dok osoba koja se ne bavi samo iglanjem iglica može zanemariti sve navedeno.
Elem!

Jer koliko sam ja primjetio, taj CF je potpuno transparentan za OCL/ROCm, odnosno koristi dva GPU-a potpuno normalno racunaju paralelno, bio CF ukljucen ili iskljucen. Pa predpostavljam da se onda njegova (ne)optimiziranost moze samo gledati kroz prizmu (ne)podrzanih igara.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:24   #2669
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ukoliko igraš dosta Early Access igara isključivo u multiplayeru kao ja nećeš se baš usrečiti.
Općenito nije neka sreća u životu igrati Alfa, beta, kao i za gotove igre u prvom tjednu (odnosno nekoliko tjedana). Bilo zbog bugova, driver supporta, CF/SLI podrške, problema sa serverima i sl.

Citiraj:
Autor sti Pregled postova
http://www.hardocp.com/news/2017/01/...nch_timetables

AMD CEO Lisa Su confirmed that the consumer Ryzen CPU lineup will be launching in early March.

"There will be widespread system availability from day one"

That statement implies that vendors like Dell or HP will be asked to wait, while AMD caters to boutique PC vendors.
Nice. Inače i neslužbeno se priča da je launch početkom 3. mjeseca. Kevin (tech showdown) gnjavi ljude koji su pod NDA pa je to navodno to uspio izvuć.

GDC je inače od 27.2 do 3.3. a NDA (valjda za mbo ako nije i za procesore) je 28.2.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:34   #2670
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Stare igre podržavaju SLI/Crossfire prilično dobro, ali je PITA pronaći moderne igre koje dobro skaliraju bilo da se radi o DX11, DX12 ili Vulkanu.

Ukoliko igraš dosta Early Access igara isključivo u multiplayeru kao ja nećeš se baš usrečiti.

U većini slučajeva dodatni GPU neće biti pravilno iskorišten (isto vrijedi i za SLI) iako se skaliranje popravlja s podizanjem rezolucije (4K). Mnogi developeri zanemaruju razvoj SLI/Crossfire jer broj multi-GPU korisnika i dalje predstavlja veoma mali dio PC tržišta.

Dakle subjektivno meni bi Crossfire bio nerazumno rješenje dok osoba koja se ne bavi samo iglanjem iglica može zanemariti sve navedeno.

Ne zanemaruju dev. aplikacija(igri) već AMD i NVIDIA pišu profile za drajvere.

Ta tehnologija ni u teoriji ne može radit dobro...e sad neki ne primjete defekte, al to ne znači da ih nema.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na