Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.10.2013., 21:33   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
(riješeno) Memorija uzrokuje BSOD

Prije mjesec dana sam poceo dobivat BSOD, prvo sam mislio da je softwerska greska pa sam reinstalirao te neke drivere ali niej pomoglo. A bilo mi je cudno sto se sistem nekad smrzne vec kod butanja prije windowsi. Pa sam promjenio pastu na CPU, bila je vec zapecena. CPU sad radi na 45 - 59C ovisi kako ga opteretim.

No nakon par tjedana opet BSOD. I onda mi je palo na pamet da bi to mogao biti ram. Imam 8GB Corsair vengeance ddr3. I isprobam ja jedna po jedna u prvi slot kad kod jednog ne radi komp, nece da boota uopce. Maticna je 970 extreme 4. I ima one butone na sebi reset i gasenje. I kad je resetiram tako onda ponekad boota. Ali sam napravio memtest.org i izbacilo mi je 60 000 errora s ovim keksom koji navodno ne valja. I mene sad zanima kako da ja budem siguran da je otisao taj keks ili dali je mozda otisao utor. Sad komp radi na 4gb i jos nije dosao BSOD. A mislim da mi je 4gb premalo. Pa sad dali mogu sto napraviti s ovim navodno pokvarenim ramom i ako ne, kako da sad kupim novi ram? Dali da gledam i kupim tocno takav kao sto imam? Ili mogu i neke druge verzije kupiti?

I kako to da nakon 3 godine cijena tog rama ne pada. Cijena je ista kao i kad sam kupio komp, cak mi se cini da je mozda i porasla, za taj isti ram koji imam u istom ducanu.
__________________
dada-as je offline  
Staro 24.10.2013., 22:23   #2
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Logika ukazuje, ako želiš testirati utor za ram, da ubodeš u drugi utor pa testiraš ponovno. Zar ne? (ili ubodeš drugi keks koji imaš u taj isti utor pa ponoviš testiranje)

Corsair vjerovatno ima lifetime warranty, samo ga moraš slati njima. Ako imaš račun i jamstveni list, tamo ti piše detaljno ostalo.

Ako pitaš da li da kupiš isti ram ili neki drugi, vjerovatno niti ne osjetiš razliku, tako da će ti bilo koji odgovarati.
tskarda je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2013., 22:33   #3
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
NEVJEROJATNO. Ima netko tko daje lifetime warranty. E sad, buduci da daju takvno nesto odna su vjerojatno vrlo sigurni u svoj proizvod, pa sad bi aj to trebao malo bolje testirat.

Dosad sam samo utvrdio da ovaj ram ne radi kada je sam ustekan unutra. Kada ustekam isti takav drugi on radi. Zajedno rade samo kada je ovaj koji je prvi ustekan u prvi utor a ovaj u drugi pa rade kao dual chanel. I memtest s ovim koji radi ne baca nikakve errore, a kad ustekam i ovaj "pokvareni" u drugi slot onda baca errore.

Pa sad kakve su mis anse da taj ram je neispravan?
Nebi htio im poslat ram i onda da mi kazu da kod njih radi ko urica.
__________________
dada-as je offline  
Staro 24.10.2013., 22:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
proučite malo lifetime garancije... eol lifetime proizvoda
syss je offline  
Staro 24.10.2013., 23:30   #5
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
http://forum.corsair.com/forums/show...863#post679863

Evo nastavio aj tamo, pa ako koga zanima sta bude.

Uglavnom nemam neki garancijski list za taj ram. Imam samo ispis racuna za cjeli komp jer sam komp kupio kod www.ADM.hr i oni su mi ga poslali doma. Taj komp je radio kak treba od 2011.
__________________
dada-as je offline  
Staro 25.10.2013., 16:14   #6
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Izgleda da sam na krivom putu. Ovaj Corsairs sad navodno radi. A problem je sad u Hard Disku, Windows mi je poceo bacati error da ce mi hard disk krepat. HDD imam oko 2 i pol godine i radi se o HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1Tb 7200rpm 32MB cache Serial ATA II, Kupljen u ADM.hr.

E sad mene zanima kako da ja potvrdim da je disk krepao? Jer evo sad sam u compu i sve radi, ali sve cesce mi windows izbacuje pop up da napravim backup jer ce disk krepat.

Sad skidam neki boot tool za samsung da provjerim oce li stvarno krepat.

Ako je gotov, kako da onda dobim reklamaciju jer mislim da je na disk warranty 3 godine a ja sam u drugoj godini. Dali disk formatiram? Obrisem? Nebih volio poslat HDD na reklamaciju sa svim svojim podacima.
__________________
dada-as je offline  
Staro 25.10.2013., 16:32   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Skini si Hiren's Boot CD. Na njemu imaš sve potrebne alate za testiranje komponenti. Koristi tvornički alat za testiranje diska jer ti u protivnom možda neće priznati garanciju. Podatke svakako prebaci na neki drugi hard.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.10.2013., 17:03   #8
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Wow, hvala. Ovaj HIREN je zakon. To treba snimiti na nekoliko CDea, da se ima...

E sad, ja sam koristio ES Tool, to je kao za samsung dos diagnsotic. I nisam dugo diagnosticirao vec na prvom runu mi je rekao disk error, erase disk i sad cu sacuvat ovo sto imam na USB i DVD i obrisat cu sve pa cu onda vidjet sta ce reci.

Vec se zezam s ovim mjesec dana, prvo sam mislio da je driver neki kriv, onda ram i sad na kraju HDD. A bio mi je sumnjiv taj HDD, jednom sam nesto skinuo na HDD i kaze on da je skinuo a fileva nigdje. Odmah sam pomislio da je virus, al opet tesko da je virus jer nemam ga gdje dobiti na ovom kompu nema nikakvih programa ili sumnjivih stranica koje bi mogle proc. A i nons top je Comodo IS upaljen.

Neznam, sad cu ja to erasati pa vidjeti, al me cekaju sad neprospavane noci...
__________________
dada-as je offline  
Staro 26.10.2013., 13:27   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Skinuo HIREN i imam SMART error dok je disk formatiran. Znaci otisao disk. Sad cu vidjet garanciju oce li mi je dat ovi u ADM jer imam jos pola godine pravo
__________________
dada-as je offline  
Staro 15.07.2017., 12:41   #10
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
I evo dici cu ovaj topic iz mrtvih i napraviti updejt.

Ram sam zamjenio i ubacio u neki komp (od starci), oni ne koriste cesto komp, a RAM je povremeno radio, a povremeno nije. Kad nije onda nije htio bootat.

Taj comp je dao svoje i ceka na tavanu, a ram sam izvadio i pokusao sad napraviti mining rig s njim. Kad eno ga na baca errore. znaci taj RAM je isto krepao, ponekad radi, a ponekad ne radi. A kako se tu radi o prodaji 8GB rama za 2x4GB rama i samo voaj jedan keks ne radi kak treba.

Gore sam pisao da corsairs daje garanciju lifetime, a i to se vjerojatno ne ispalti slati buduci 8GB dodje 500 kuna, znaci ova polovica kosta 250. Pa toliko ce me mozda kostat slanje, a nemam i racun, pa me zanima jel mogu sta s ovim RAMom napravit? jel mozda postoji neki tool s kojim bi ga mogao popravit ili nesto? Downclockat, overclockat ili nesto?

jer on povremeno radi, zande upalit komp i radit cjeli dan, a onda drugi dan nezeli ni upalit komp.

Ili ga mogu nekom uvalit ovako pokvarenog, koliko mogu dobiti ako kazem da prodajem pokvareni RAM koji povremeno radi?

Ili ga poklonit ili sto da radim s njim, ovako me tu zulja u oko na stolu.
__________________
dada-as je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2017., 08:11   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Prodao bi potencijalno pokvareni RAM? Svaka čast na moralnosti...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.07.2017., 09:20   #12
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
I evo dici cu ovaj topic iz mrtvih i napraviti updejt.

Ram sam zamjenio i ubacio u neki komp (od starci), oni ne koriste cesto komp, a RAM je povremeno radio, a povremeno nije. Kad nije onda nije htio bootat.

Taj comp je dao svoje i ceka na tavanu, a ram sam izvadio i pokusao sad napraviti mining rig s njim. Kad eno ga na baca errore. znaci taj RAM je isto krepao, ponekad radi, a ponekad ne radi. A kako se tu radi o prodaji 8GB rama za 2x4GB rama i samo voaj jedan keks ne radi kak treba.

Gore sam pisao da corsairs daje garanciju lifetime, a i to se vjerojatno ne ispalti slati buduci 8GB dodje 500 kuna, znaci ova polovica kosta 250. Pa toliko ce me mozda kostat slanje, a nemam i racun, pa me zanima jel mogu sta s ovim RAMom napravit? jel mozda postoji neki tool s kojim bi ga mogao popravit ili nesto? Downclockat, overclockat ili nesto?

jer on povremeno radi, zande upalit komp i radit cjeli dan, a onda drugi dan nezeli ni upalit komp.

Ili ga mogu nekom uvalit ovako pokvarenog, koliko mogu dobiti ako kazem da prodajem pokvareni RAM koji povremeno radi?

Ili ga poklonit ili sto da radim s njim, ovako me tu zulja u oko na stolu.
Odvrti par krugova memtesta zasebno svaki modul i ako na oba baca greške baci ram u smeće.
Ako sam dobro shvatio, ti bi defektan-pokvaren-neupotrebljiv ram pokušao nekom nesretniku prodat i tako ga smisleno zajebat ?
Kakva osobica moraš bit za tako nešto ?
Revolver3844 je offline  
Staro 19.07.2017., 23:30   #13
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ili ga mogu nekom uvalit ovako pokvarenog, koliko mogu dobiti ako kazem da prodajem pokvareni RAM koji povremeno radi?
Nitko ti neće kupiti neispravan ram - znači ako u oglasu navedeš da je neispravan

A ako ga misliš uvaliti pokvarenog bez da u oglasu napišeš da je neispravan onda se pripremi na razapinjanje na forumu... Vidim da je već krenulo u tom smjeru

Skrati si muke i glavobolju, baci ga u smeće i zaboravi na njega
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na