Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2017., 22:08   #1
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
(riješeno) Komp trza u igrama ako radi duže

Već duže vrijeme muku mučim sa kompom i neobicnim problemom. Naime, ako ujutro upalim komp, odem na posao, dođem doma i odem igrat Diablo 3 svako malo (svako 5-6 min) unutar igre se smrzne na par sekundi i samo nastavi. Ne mogu potvrdit da li je ponašanje isto i u drugim igrama, igrao sam BF1 prije pa to nisam primijetio. Šta je najzanimljivije reboot riješi problem i sve radi dok opet ne prođe 5-6 sati i onda počne štekat. Kako više vremena prođe bez reboota to je štekanje izraženije. U samom windowsu dok radim ovo se ne dešava.

Konfa je u profilu, vjerujem da mi se to ne bi smilo dešava. Komp vrti Hyper-V rolu, HT je uključen i vrtim par virtualki. Meni nekako smrdi na Desktop OS, ali pošto se ne igram na server OS-u ne mogu potvrditi da li je ovo ili je ipak možda sami hardware (ali koji dio HW-a) ?

Svaka pomoć je dobrodošla. Temperature/naponi nisu problem.


EDIT: Evo probao BF1 sve radi, D3 trza.

Zadnje izmijenjeno od: Firecracker. 14.06.2017. u 22:53.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2017., 22:22   #2
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Problem su USB slusalice sennheiser pc 373d . Neki K je do drivera, morat cu reportat na njihov forum. Kad otkacim sluse sa kompa nema vise trzanja. Bas zanimljiv problem. Naša sam da bi moga bit problem sa DPC i ISR latency-om i malo pogleda šta se dešava i to je to...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na