Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2007., 19:30   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nvidia chipseti i integrirana mrežna

Zna li netko da li su u nekoj verziji chipseta konačno napravili mrežnu koja RADI?

Imam doma jednu nforce3 i jednu nforce4 i ni na jednoj mrežna ne radi kako treba pri iole većem opterećenju (surfanje je OK, ali prebacivanje veće količine podataka, nema šanse)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 21:25   #2
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zna li netko da li su u nekoj verziji chipseta konačno napravili mrežnu koja RADI?

Imam doma jednu nforce3 i jednu nforce4 i ni na jednoj mrežna ne radi kako treba pri iole većem opterećenju (surfanje je OK, ali prebacivanje veće količine podataka, nema šanse)
Pokušaj promijeniti drivere (ako već nisi) ?

Ja sam koristio integriranu mrežnu na Abit NF7-S v2.0 (NForce2) , danas imam Gygabite MBO sa nForce3 chipsetom i opet koristim nvdijinu mrežnu iako imam i Marvelovu na ploči. Nikad nisam primjetio neke probleme.

Možda je problem u ISP-u, firewallu...
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2007., 21:38   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ma sve je u redu dok surfam ili igram online...problem nastaje kad treba prebaciti npr 20GB spotova sa HTPC-a koje sam nasnimao u toku noći...pukne transfer nakon 2-3 giga

Stavio sam neku prastaru mrežnu sa DEC chipom, stvar je stara nekih 10 godina i radi bez problema

A driveri beš i ne izlaze, zadnji za nf3 je star 2 godine, a za nf4 godinu i pol...probao i par neslužbenih driver mixeva, radi nešto bolje, ali nedovoljno...jučer sam čak stavio sambu na Opensuse 10.3 i potpuno isti problem, linux ima čak i većih problema na nf3 jer se stroj skroz smrzao (na nf4 nisam probao)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 21:51   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jesi ti siguran da je ta mrežna ispravna ? Mislim, imao sam NF4 Ultra, ALi 1695 chipset i sad 6100 i nikada nisam imao tih problema.

A bome, nerijetko bacam po 20-30GB između buraza i sebe jer je moj komp brži što se tiče video obrade pa mu ja to riješim i vratim natrag. Jest da je prosjek oko 8-9MB/s (100Mbitne kartice na oba kompa) i da se 20-30GB ne prebacuje brzo - sve radi normalno.

Uz to, kad treba frendovima formatirati HDD pa prije toga spasiti podatke, isto nikad nikakvih problema, po 50-60GB prođe normalno bez pucanja ili ičega.

Da ti nije do kabla ili same ispravnosti mrežnih ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 00:04   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nije kabel, surfanje radi OK
A nije ni router, sa DELL mrežnom radi OK
Prije nije ni surfanje radilo kako treba, al sam otkrio da treba isključiti onaj njihow HW firewall
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na