Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2013., 08:44   #4861
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Mislim da netrebaš brinuti.....imaš potvrdu da si ga htio vratiti 3 dan i još su ti potvrdili iz HTC-a da trebaš dobiti novi.....

Tako da se sa time javis u Agram i trebali bi odobriti zamijenu....
Iako mislim da potvrda iz HTC ima vecu tezinu od biločeg drugog.....




p.s Meni je frend odnio ajfon pod garancijom u tcom i čekao je vise od 45 dana na zamjenu....nakon toga je dobio vidno korišteni ajfon koji je malo kvrckao (kao da se nesto odlomilo unutra) i taj isti dan se vratio i zahtjevao novi uređaj iz kutije.....iako je bilo u prvih 7 dana žena u tcomu mu je rekla da tih 7 dana vrijedi za sve osim za ajfon...lolčina...tek kad joj je frend rekao da mu pokaže di to pise je dobio novi iz kutije.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 09:50   #4862
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
p.s Meni je frend odnio ajfon pod garancijom u tcom i čekao je vise od 45 dana na zamjenu
To je u redu i to je normalna procedura.
Jedna stvar je ako t-centar, agram servis ili HTC imaju neki svoj interni pravilnik, ali zakonski, procedura je da ti vracas neispravan proizvod u trgovinu i ide postupak reklamacije koja se mora rijesiti u razumnom roku.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2013., 10:11   #4863
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
To je u redu i to je normalna procedura.
Jedna stvar je ako t-centar, agram servis ili HTC imaju neki svoj interni pravilnik, ali zakonski, procedura je da ti vracas neispravan proizvod u trgovinu i ide postupak reklamacije koja se mora rijesiti u razumnom roku.
Sve 5, ali meni nije normalno čekati skoro 2 mjeseca mobitel sa servisa....pa titanik je potonuo u 3 sata..o čem mi pričamo....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:16   #4864
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Mislim da netrebaš brinuti.....imaš potvrdu da si ga htio vratiti 3 dan i još su ti potvrdili iz HTC-a da trebaš dobiti novi....
Ovo je jako upitno, proizvođač rijetko ima pravo odlučivanja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:26   #4865
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@master_hrc
45 dana je normalno. Nažalost, u Zakonu nigdje ne piše konkretan broj već navode 'razuman rok' što znači da ovisiš o onome što je prodavač propisao u svojim dokumentima.

@iggy
Da nisi mislio prodavač?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 10:33   #4866
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@master_hrc
45 dana je normalno. Nažalost, u Zakonu nigdje ne piše konkretan broj već navode 'razuman rok' što znači da ovisiš o onome što je prodavač propisao u svojim dokumentima.
Ni približno. Nosilac jamstva se može obavezati po jamstvenim listovima (zato obično stavljaju 15 do 45 dana), ali razuman rok može definirati samo sud i donekle DI.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@iggy
Da nisi mislio prodavač?
Ne, proizvođač.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 11:01   #4867
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sve 5, ali meni nije normalno čekati skoro 2 mjeseca mobitel sa servisa....pa titanik je potonuo u 3 sata..o čem mi pričamo....
Ovo mi je uljepšalo dan, mislim da ću koristiti tu izreku kada budem nešto nosio na garanciju i budem imao problema, ™
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 11:13   #4868
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ovo mi je uljepšalo dan, mislim da ću koristiti tu izreku kada budem nešto nosio na garanciju i budem imao problema, ™
Meni je bezveze - koliko im je trebalo da ga (Titanic) dovedu u normalno stanje?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 12:40   #4869
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Meni je bezveze - koliko im je trebalo da ga (Titanic) dovedu u normalno stanje?
Vidim praviš se pametnjaković umjesto da se koliko toliko složimo da je više od 45 dana čekanja mobitela ful pretjerano....bez obzira kaj piše u zakonu...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 13:05   #4870
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?

Evo da javim situaciju.
Došao danas u Agram servis, gdje su oni rekli da ja nisam mogao osobno doći ( u t centru su rekli da mogu) već da sam trebao uređaj ostaviti u t centru, da ga oni prosljeđuju servisu, i da onda servis odobrava zamjenu.

Pošto sam već bio u servisu, bilo mi je glupo ići do centra i čekati da oni pošalju , šef servisa je nazvao t com.
Otišao sam u t centar, i tamo su na licu mjesta odobrili zamjenu uređaja ( i to im je kao mimo procedure ). Čekao sam sat i pol dok im nova tura uređaja nije stigla sa cityekspresom.

Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2013., 13:13   #4871
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.
Kako novi mobiteli mogu doći u takvom stanju? Ti govoriš o 3 mobitela, od čega su 2 užasna, i jedan li la ?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 13:33   #4872
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
A čuj, to su baš sitnice, nebih uopće išao mijenjati da je samo do zvučnika, ali ekran je bio savijen. da se preći preko toga, ali ne kada se radi o mobu od 5500 kn.

Očito im ove prve serije mobitela nisu dobre :/ Moj je proizveden 26/4 za češko tržište ak se ne varam. Tako da ako ce ga neko kupovati, neka upiše IMEI i S/N na ovaj link (http://219.80.249.25/IMEIQuery/IMEIQuery.aspx?ct=zh-CN) i provjeri kad je napravljen, također, navodno je na onim mobitelima koji imaju S/N: SH33 pa nadalje, ispravljeno nešto, makar je moj SH34 .
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 14:32   #4873
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nije napravljen za češko tržište, već HTC ima tamo svoju centralu za ovaj dio Europe. Tamo dolaze svi, a onda im oni stavljaju određeni firmware vezan za lokalni ISP.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 17:25   #4874
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vidim praviš se pametnjaković umjesto da se koliko toliko složimo da je više od 45 dana čekanja mobitela ful pretjerano....bez obzira kaj piše u zakonu...
Zakon ne može definirati rok popravka svakog uređaja. S druge strane, pitanje je kako se servis obavlja.
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?
A možda postoje načini popravka. Zamjena je jako "nepopularan" model popravka za servise.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 20:39   #4875
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ne vidim razlog zašto bi se moj trebao slat serviseru da se popravi u razumnom roku, kad nije softverska greška, kaj će ga na servisu ravnat peglom?

Evo da javim situaciju.
Došao danas u Agram servis, gdje su oni rekli da ja nisam mogao osobno doći ( u t centru su rekli da mogu) već da sam trebao uređaj ostaviti u t centru, da ga oni prosljeđuju servisu, i da onda servis odobrava zamjenu.

Pošto sam već bio u servisu, bilo mi je glupo ići do centra i čekati da oni pošalju , šef servisa je nazvao t com.
Otišao sam u t centar, i tamo su na licu mjesta odobrili zamjenu uređaja ( i to im je kao mimo procedure ). Čekao sam sat i pol dok im nova tura uređaja nije stigla sa cityekspresom.

Stigla su im samo dva ("jaka neka firma taj t-com"). Od toga je jedan bio u gorem stanju od mog , drugi bar nije bio savijen, te su zvučnici manje zijevali, pa sam ga uzeo u zamijenu. Dobio novu kutiju, novo jamstvo i sve u kutiji.

Sorry, nisam mogel izdržat da ovo ne stavim : http://hdportal.eu/hd_vijesti/samsun...es-2013-sajmu/

__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 20:55   #4876
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Hahahaha, dobro da u t-mobiletu nisu rekli da je savitljivost novi feature HTC-a-One. Ali onak moraš baš potrefit model.

Ono što sam primjetio je da se svi pigaju lagano, samo se neki teže vraćaju nazad.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 13:00   #4877
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
moduldevet.com - strašna trgovina... :D

Evo slike koja sve govori..i kolika je prijašnja cijena i kolika je ušteda..ma sveee...
P.S. Nadam se da ovo ide ovdje, nekad sam gledao provale ako se ne varam baš na ovoj temi..piece.

http://i41.tinypic.com/316kco4.png
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 13:13   #4878
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mislim da u ovako ozbiljnu temu ne treba kačit ovakve gluposti, netko se zeznio pri upisivanju brojki, big deal.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 15:32   #4879
Razarach
Premium
Moj komp
 
Razarach's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: N. Gradiška / Varaždin
Postovi: 455
Može li se proizvod vratiti nakon 1,2 dana bez problema ako vidim da mi ne odgovara? Radi se o tv-u.
Ili možda zamijeniti ga za drugi u istom cjenovnom rangu, ne bi trebalo biti problema zar ne?
Razarach je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 15:46   #4880
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Vracanje proizvoda uvijek ovisi o trgovcu i njegovoj dobroj volji, posto je veca/skuplja stvar u pitanju (TV) mislim da ti nece dopustiti, ali da zamjenis za drugi, to bi moglo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 15:49   #4881
geronimo_2