Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2009., 22:40   #1
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Iskustvo s Fedex Hrvatska (Rhea d.o.o)

Cisto ako netko bude narucivao s ebay-a ili na bilo koji nacin.

Dakle, narucio sam komponentu iz Malezije, postarina je 30$. Stvar je stigla u roku 4 dana i dosla je u ruke Rhea d.o.o koja zastupa Fedex u Hrvatskoj.

Trenutno sam u studentskom domu, na paketu pise moje ime, prezime, paviljon, broj sobe.

Dostavljac udje u pogresni paviljon (prvi koji se vidi s ulaza) pokuca na vrata sobe s mojim brojem kad nema nikoga u sobi. Prolazi neka cura i kaze da zna stanara i da ce mu ona dati paket. Covjek daje curi paket, ona se potpise bez ikakvog pokazivanja dokumenata, dakle moze napisati i Pajo Patak (dobro, morala bi neki zenski lik) i na tracking stranici se pojavi "DELIVERED TO KRIVO_NAPISANO_IME_TE_CURE".

Sada meni upitnik iznad glave, gdje je paket i odakle to ime u igri.
Zovem fedex hrvatska i oni odgovaraju da ne mogu naci paket po mome imenu, samo po tracking numberu (koji jad). Onda nakon nekog vremena uvjeravanja, jer nisam imao tracking number uz sebe, kaze da je vjerojatno zapelo na carini. A taj isti dan ujutro paket dostavljen.

Sutra zovem opet, drugi covjek na telefonu, zove dostavljaca na mobitel i pita je li islo sto jucer u studentski dom, kad ono ispadne da jest. Mrtav hladan dostavljac govori da je ostavio kod nekoga u sobi X. Sto je najsmjesnije, cura uopce nije bila iz te sobe (ako zanemarimo sto nije bila ni u mom paviljonu) nego slucajno u prolazu, inace iz sobe Y.
Ne zna ni kako se zove, ima zapisanu jednu varijantu imena, a na stranici pise druga. Covjek preko telefona cita trecu varijantu!

Na kraju se zenska preziva cetvrtom varijantom. Dostavljac komentira da cesto ostavlja kod susjeda, kao to je normalno. Pa paket dolazi s drugog kontinenta a on uzima za pravo dostavit nepoznatoj osobi.

Iz fedexa mi govore da ce vratiti dostavljaca u dom da me odvede u sobu gdje je ostavio paket. Dostavljac me umjesto toga zove na mob i uvjerava da je do sad uvijek stimalo ostavljanje kod susjeda. Nista od dolaska.
Dodaje da ljudi na tom katu bas nisu znali hrvatski. Naime, to je paviljon sa strancima. Najbolje paket iz Malezije ostavit nekome od tamo na razmjeni studenata.

Na kraju sam ispitao cijeli paviljon, pokucao na milijun vrata, uspio naci curu koja se priblizno zove kao sto su oni napisali, od docimera nazicat broj telefona, dogovorio sastanak i skupio paket, cura je stvarno postena i cuvala ga je neotvorenog. Doduse, nije mi jasno zasto ni kako ali nakon svega mi je bitno samo da je tu i da sadrzaj stima.

Prije narucivanja sam citao iskustva s Fedexom s forum.hr i bilo je dosta losih stvari, ali uglavnom oko carine. Ovo je stvarno prelose ispalo.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2009., 22:55   #2
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
tipicno balkansko poslovanje i mentalitet - posalji im par misli, a mozda i drustvu za zastitu potrosaca...
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2009., 23:55   #3
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
OMG. Ajd da ostavi kod "točnog" susjeda pa još nekako, ali pobogu ovaj koda je pogriješio ulicu a kamoli kućni broj. Nemoš vjerovat, yebo bi dostavljaču familiju dok mi nebi rodio paket. Nevjerovatno, takav paket koji je sa druge strane svijeta on ode ostavljat drugima. Idiot
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 00:05   #4
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Koma... Nego kaži, kako je prošlo s curom?
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 00:08   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Kako u jednoj pjesmi kaže "Tog ima samo kod nas..." nažalost
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 17:33   #6
Timberrr
Premium
Moj komp
 
Timberrr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg-kc
Postovi: 32
Evo da i ja malo stavim svoje iskustvo s RHEA d.o.o
Naručim ja ipod 15gb(rabljeni) 14.01 za 40$ s poštarinom,stvar dođe 20.01 na carinu,negdje 24.01 mi dodje obavijest da je došla stvar iz amerike te moram punomoć! ispisat.Reko ok,napisat ću.Napišem ja i pošaljem,ali,nije to bilo dosta nego je carinik uočio da na računu piše ipod 15gb,a meni su poslali ipod 30gb(vjerojatno je carinik radio u apple-u pa zna razlike).Reko ja da nemam pojma i da sam naručio 15gb i 15gb mora bit.Kaže forwarding agent Rhea-e(vjerojatno došao iz CIA-e) da moraju razmotrit slučaj te da će me obavijestit.I za 2 dana on se meni javi i rekao da će carinik pustit u lijepu li nam državu HR paket ako dostavim svoj račun(a kod njih je kopija).Reko ok,pošto sam vam spustio hlaće još ću se i naguzit kako vama paše.I pošaljem ja račun tako da imaju 2 kopije.Nakon toga se carinik smilovao,i za nevjerojatnih 40$+347kn carinskih davanja dobio sam mp3 player.Ako nećete do 30g završit u psihijatrijskoj ustanovi nemojte ni slučajno fedex-om kupovati.Još čekam da mi paket stigne,hehe.
Timberrr je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 23:15   #7
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
pa koji qurac uopce i narucujete preko njih ako svi govore da se narucuje preko pošte kao npr usps kad je iz amerike itd...al eto valjda se netko uvijek treba pravit pametan i onda kukat po forumima kako su ga zajebali
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 23:24   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
pa koji qurac uopce i narucujete preko njih ako svi govore da se narucuje preko pošte kao npr usps kad je iz amerike itd...al eto valjda se netko uvijek treba pravit pametan i onda kukat po forumima kako su ga zajebali
jel se sad osjecas uzasno pametno?

mozda neki trgovci ne salju uspsom nego samo fedexom, dhl-om i slicnima?

rendula je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 23:35   #9
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
To je jedna obična prevarantska firma taj rhea d.o.o., samo šalju sve pakete na carinu preko svog špeditera da zarade još više. Nije mi jasno kako se jedan takav brand kao fedex može zajebavat s tim balkancima i muljatorima.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 00:04   #10
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto nitko neproba kontaktirat fedex s konkretnim slučajevima, objasnit situaciju i vidjet njihov odgovor! Već je netko napisao, sumnjam da bi si takva firma dopustila ovakvo fušarenje...
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 00:16   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo iskustvo iz suprotnog tabora... ups.

prvo doduše... nisam se sretao sa njima prije.

susjeda uzela onaj gps sa adsl-om i nema je doma... unatoč tome što imamo naljepnicu grupnih prezimena na sandučiću i dijelimo jedno te isto dvorište, vrli kurir se nije dao omest našim pričama o susjedstvu i odmah na mobitel zvat susjedu "dobar dan, tu je syss i njegova mater te oni tvrde da bi preuzeli paket za tebe... jel to ok?".

pošteno po meni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 01:47   #12
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
ja bar imam dobro iskusto sa fedex-om, naručio sam lcd za laptop iz Kanade cijena 99$, poštarina nekih 55$, stiglo za 5 dana, dobro upakirano u kutiju, a u kutiji neka hard kutija od UPS-a i unutra LCD, prošlo carinu nisu ni otvarali, meni osobno pak cityexpress dovezao.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote