Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2023., 09:10   #65491
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
kad se vec spominje kupnja novog vs rabljenog. u tjedan dana skocio broj oglasa automobila na njuskalu za cca 2000. Ne znam je li to "sezonski", botovi itd. Ako se ovaj trend nastavi onda mozda ima naznaka o padu prodaje rabljenih?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 09:19   #65492
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ja budala cekam neki k s odlukom o kupovini...
Mene je najviše narajcao na novi lik u autosalonu kada mi je nakon kaj smo malo pospikali pokazao mail od toyote gdje od 1.2022 diže cijene za cca 500€, je da je smiješna cifra (sada gledano) al me to navelo da odlučim hoću li čekat još ili idem pa kud puklo.

Da sam čekao bio bi u istim go*nima ko i ti. Doduse moj stari auto nije imao nikakvih ulaganja, samo je imao godina i malo mjesta.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 09:31   #65493
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
A ja popušio 70k poticaja od države za el. auto...
Tako mi i treba kad sam ih branio da nije sve namješteno

Sve se činilo ok u startu:
1. prvi dan natječaja dobio potvrdu o tome da sam prijavljen i da su sredstva osigurana
2. pa unutar tjedan dana dobio i potvrdu o uspješnom "dovršetku prijave"

Da bi nakon 3 mjeseca dobio odbijenicu pod navodom da je auto kuća (koja jedina i može prijaviti čovjeka na natječaj, ne možeš sam) greškom 2 puta uploadala isti dokument.
Trebali su u brzini poslati nekih 7 dokumenata, ali su greškom poslali 6 a umjesto 7. opet 6.

Napisao molbu/žalbu ovima iz FZOEU.
Poslao sam osobno ponovo sve dokumente, rekao da slobodno dam na uvid originalni email koji je poslan autokući da vide da je sve poslano točno i na vrijeme, i da je bezveze što me odbijaju zbog banalne greške koja uopće nije bila s moje strane i koju je tako lako ispraviti...

Džabe, upravo dobio odbijenicu, samo kao papagaji ponavljaju da je auto kuća jedan dokument poslala 2 puta i da im nije bio poslan jedan od dokumenata

Javio sam Kia-i situaciju i rekao da odustajem od kupovine, vraćaju mi kaparu jer je greška bila na njihovoj strani i to je to.
A taman mi bilo ostalo još samo 3 mjeseca do dolaska prinove
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 09:41   #65494
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Mene je najviše narajcao na novi lik u autosalonu kada mi je nakon kaj smo malo pospikali pokazao mail od toyote gdje od 1.2022 diže cijene za cca 500€, je da je smiješna cifra (sada gledano) al me to navelo da odlučim hoću li čekat još ili idem pa kud puklo.

Da sam čekao bio bi u istim go*nima ko i ti. Doduse moj stari auto nije imao nikakvih ulaganja, samo je imao godina i malo mjesta.
U 3 godine je model kojeg pikiram poskupio 5000 eura (ok, ja ga gledam nesto manje od godinu dana) Od toga samo u zadnjem mjesecu je cijena skocila 1000 eura -.-

Najtuznije je sto pare imam, ali sto Mommi kaze, nema garancije na rokove i ugovori su takvi da ti mogu ponuditi stogod zele jer ces postati ocajan od cekanja.

Nemam bas muda kupovati rabljene, a i oni su u de vrlo blizu novima. Nema vise one auto izgubi xy vrijednosti cim izadje iz salona
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 09:46   #65495
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Sve ovisi kakvi su prohtjevi i želje. Možda ga baš imaju na lageru pa ti isporuka bude ekspresno (uz neki sitni kompromis ili ne čak).
Jesi bio u salonu i provjerio u tih godinu dana koliko gledaš auto?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 09:50   #65496
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Sve ovisi kakvi su prohtjevi i želje. Možda ga baš imaju na lageru pa ti isporuka bude ekspresno (uz neki sitni kompromis ili ne čak).
Jesi bio u salonu i provjerio u tih godinu dana koliko gledaš auto?
Gdje si to čuo/vidio?

Osobno osim Kije i Hyundaia koji nisu dali mogućnost customizacije (imaju 3-4 modela), nitko drugi nema nikakav auto na lageru trenutno, bez obzira na prohtjeve (MG evenutalno, možda...).

Za kiju i hjundaja, više ne vrijedi jer su prodali sve što su imali na lageru, sada se i kod njih čeka godinu+.

Kija je imala onih xceed 1.5 tubro benzinaca na lageru do prije nekih 6 mjeseci, mogao si dobiti auto za par tjedana. Sada se čeka.. Potvrdio osobno.

Susjed u zgradi uzeo Hyundai Tucson prije 6 mjeseci, auto bio gotov za 20 dana. Kolega s posla bio u 12. mjesecu u istoj trgovini, čeka se 300 dana, nikakav model nemaju na zalihi.

Znam za Kiu, znam za Hyundai, znam za cijeli zubak koncern (VW, Škoda, Audi), znam za Mercedes, znam za Mazdu, znam za BMW. Nitko nema. Jel postoji netko tko actually može isporučiti ikakav auto unutar mjesec dana?

Mislim da nema trenutno na zalihi ničega, eventualno ono što imaju u trgovini ili izložbene primjerke.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.01.2023. u 10:00.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:02   #65497
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Gdje si to čuo/vidio?
Kod punca. Otišao i Toyota mu stigla u 4 dana. Kupljeno u prosincu.

Kolega prošle godine oko ljeta Škodu uzeo isto tak. Bila mu je okej koja je na lageru i isporuka odmah.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:03   #65498
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kod punca. Otišao i Toyota mu stigla u 4 dana. Kupljeno u prosincu.

Kolega prošle godine oko ljeta Škodu uzeo isto tak. Bila mu je okej koja je na lageru i isporuka odmah.
Ok, evo, ja ti mogu osobno reći da Škoda više nema ništa.

Za Toyotu nisam znao, kao što sam gore i napisao.

95% auta trenutno nije moguće kupiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:05   #65499
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nisam neki pobornik novih automobila. Bolje i isplatljivije je uzeti auto cca dvije godine star sa cca 20-40k km i jasno s tvorničkim jamstvom.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:11   #65500
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ok, evo, ja ti mogu osobno reći da Škoda više nema ništa.

Za Toyotu nisam znao, kao što sam gore i napisao.

95% auta trenutno nije moguće kupiti.
Sve jasno, samo eto ima i nekih koji su dostupni.
Kod Mazde čak bi reko da možda ima model CX-60 na stanju, makar ajd, stanje prije par mjeseci kad je došao nije relevantno.
Na poslu se isto BMW-i čekaju preko pol godine i nema info kad će u proizvodnju. Godinu prije im je trebalo oko 6 mjeseci da stignu. Ovi će premašit sad.

Al bit priče je da tih godinu dana koliko se xlr premišlja, mogao je već možda vozit taj auto. Da je tad naručen, ili stavljen na čekanje ako netko odustane od kupnje, a to se redovno događa.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:17   #65501
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Jedan član šire obitelji radi nekoliko godina u DE u BMW-u, veli da zadnjih mjeseci nije normalno koliko posla ima i koliko automobila izlazi svakodnevno s trake.
Jedan frend radi u Fendt-u (traktori), također veli da nije normalno koliko rade u zadnje vrijeme i najviše narudžbi su za one najskuplje traktore i da mu nije jasno tko to kupuje...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:18   #65502
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kinezi?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:25   #65503
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
A ja popušio 70k poticaja od države za el. auto...
Tako mi i treba kad sam ih branio da nije sve namješteno

Sve se činilo ok u startu:
1. prvi dan natječaja dobio potvrdu o tome da sam prijavljen i da su sredstva osigurana
2. pa unutar tjedan dana dobio i potvrdu o uspješnom "dovršetku prijave"

Da bi nakon 3 mjeseca dobio odbijenicu pod navodom da je auto kuća (koja jedina i može prijaviti čovjeka na natječaj, ne možeš sam) greškom 2 puta uploadala isti dokument.
Trebali su u brzini poslati nekih 7 dokumenata, ali su greškom poslali 6 a umjesto 7. opet 6.

Napisao molbu/žalbu ovima iz FZOEU.
Poslao sam osobno ponovo sve dokumente, rekao da slobodno dam na uvid originalni email koji je poslan autokući da vide da je sve poslano točno i na vrijeme, i da je bezveze što me odbijaju zbog banalne greške koja uopće nije bila s moje strane i koju je tako lako ispraviti...

Džabe, upravo dobio odbijenicu, samo kao papagaji ponavljaju da je auto kuća jedan dokument poslala 2 puta i da im nije bio poslan jedan od dokumenata

Javio sam Kia-i situaciju i rekao da odustajem od kupovine, vraćaju mi kaparu jer je greška bila na njihovoj strani i to je to.
A taman mi bilo ostalo još samo 3 mjeseca do dolaska prinove
Baš pušing, šteta.

Meni jučer javili da mi je leasing odobren i završit papire da konačno strujić dojde doma
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 10:33   #65504
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Gdje si to čuo/vidio?
Sada se to jedino može dogoditi jedino ako netko odustane i auto koji je naručen stigne.
Obično ekipa zna popizdit kada čekaju auto 300+ dana i nazovu ih iz salona da je netko odustao od takvog samo druge boje ili slične opreme i da je dostupan odmah pa se znaju odlučit za taj jer njihov nema ni broj šasije...


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nisam neki pobornik novih automobila. Bolje i isplatljivije je uzeti auto cca dvije godine star sa cca 20-40k km i jasno s tvorničkim jamstvom.
Nađi sad takav
A kakve su cijene ispadne te takav mrvicu jeftiniji nego novi.
Tko je do 2021 kupio auto bilo novi (uz ogromne popuste koje su djelili) bilo rabljeni taj je prošao odlično, sve nakon je banana.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote