Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2022., 07:19   #65071
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Najmanji problem ti je ESP kod tog auta.
Pogledaj radije po netu radi kakvih bezveznih zahvata u tom autu moraš vaditi komplet motor van
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 11:14   #65072
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Dečki, jer se može u nekom trenutku uplatiti gotovina (npr. 5t eura) a da bi se smanjila rata financijskog leasinga?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:06   #65073
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Nakon raspitivanja, što uzet, na kraju nisam dobio nikakav konkretan odgovor, neg očito svak ima svog favorita, piknuo vartu ebf, a ja imam dost kraćih relacija, pali-gasi, pa i to dost doprinosi trošenju akumulatora, a i općenito današnji akumulatori su koma, ak ćemo gledat kvalitetu istih.. Tip u dućanu mi veli za yuassu akumulatore da nisu niš posebno, dvojba se vodila oko exide ili varte, tu su praktički isti i uzima se koji je jeftiniji, naravno, varta je nekaj jeftinija spram exidea.. U današnje vrijeme, ne postoji neki, a da bi većina dala isti glas nekom proizvođaču, nek se svodi samo na to, "kupi koji je jeftiniji", a tu dosta igra i uvjeti vožnje, relacije, pali-gasi itd. Za svaki sam čuo nekaj loše, a za jedan moram odlučit koji ću kupit Ne postoji više, "ovaj je najbolji"..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:07   #65074
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Pitao slično pitanje nedavno bas za financijski, jel mogu uplatiti više kada dobijem povrat poticaja i na kraju je samo veća zajebancija jer se u biti mora gasit ovaj leasing i otvarat novi.
Radije kada ti je ostalo 5 hiljada do kraja otplatiš odjednom (platiti ces koji euro penala za unapriejd zatvaranje)
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:13   #65075
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nezahvalno je govoriti o trajnosti akumulatora po brendovima. Za primjer, Passat B5.5 i BMW F10 su oba nova došla s akumulatorima kojima je OEM Varta. Oba akumulatora su izdržala preko 10 godina…
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:21   #65076
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Nezahvalno je govoriti o trajnosti akumulatora po brendovima. Za primjer, Passat B5.5 i BMW F10 su oba nova došla s akumulatorima kojima je OEM Varta. Oba akumulatora su izdržala preko 10 godina…
Da, nezahvalno, ipak je tu u pitanju, eskploatacija akumulatora u uvjetima koji mu se nameću tokom korištenja, nekom bi isti možda trajao, 3 god. a nekom 5 god. Baš mi je tip u dućanu pričao o tome..

OEM, kaj nije to prva ugradnja.. Nakon toga, koji će aku trajati tolko godina kao i tvornički.. Baš sam se razgovaral s čovjekom koji ima focus (2015) nedavno zamjenio za drugi, stavio isto vartu koji mu je prethodno bio u autu, s tim da mu je varta tvornička ugradnja i komotno se vozio 7 god., mislim da je rekao, da se još mogao vozit, sad će vidit kolko će izvući s dotičnom vartom.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:48   #65077
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Meni tvornička varta efb crkla nakon 4 godine, tak da nebi baš rekao da je više oem dobar kao nekada. Zamijenjen za AGM, isto imam dosta kratkih relacija, s tim da je samo godinu bio kod mene.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 15:48   #65078
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Meni tvornička varta efb crkla nakon 4 godine, tak da nebi baš rekao da je više oem dobar kao nekada. Zamijenjen za AGM, isto imam dosta kratkih relacija, s tim da je samo godinu bio kod mene.
A kolegi kojeg sam naveo u prethodnom postu, isto varta efb tvornička ugradnja, zamjenio za novi nakon 7god. s tim da se još mogao voziti sa starim akumulatorom, doduše, on ima duže relacije (Samobor-VG, autocesta) pa očito je i tu je dost odigrala uloga, uvjeti vožnje.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 16:41   #65079
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Duže i relativno česte relacije pomognu jer se accu bolje i duže puni, kratke gradske relacije su dijametralna suprotnost.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 18:14   #65080
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
još malo rosberga, nemojte se ljutit, ak je spam deletajte

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 18:29   #65081
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Zajebanciju na stranu, ali on i suvozač izgledaju poprilično uplašeno kad u tunelu i na planinskoj cesti djeluju kao da uopće nemaju kontrolu nad autom.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 18:36   #65082
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ovo s zaključavanjem ne kužim.

Auto je bio u parking modu, stavio je ključ gdje je trebao i zaključao se auto?

Zašto? Kako? Pričamo o jednom od naj tehnološki naprednijim autom današnjce, koji se sam od sebe zaključa s ključem unutra?
Mommistake je offline   Reply With Quote