Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2022., 14:52   #64711
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Stvarno misliš da ce za 10g baterije kostat koliko i sada?
Tako smo mislili i za 144Hz, SSD... Sad taj nekoc "skuuupi/ne treba to nikome/" placamo manje nego ikada.. I nezamislivo je da kupis komp BEZ istoga. Tako ce i ovo po meni

Prejako/brzo se zagrizlo za EV, vodik nema po meni nikakve buducnosti tako brzo. Sto znaci da ce se "morati" imati support za EV jos jaaako dugo.
Usporedba ti je kriva na više razina.
Cijena SSD-a nije toliko pala koliko se povećao kapacitet, ali nevažno u ovoj priči.

Pričamo o autoindustriji gdje i ICE su poskupili 50%, EV su u startu 100% skuplji, a uz ICE isto prate trend poskupljenja.
Krenuli su sa modelima "preptlate" kod auta, još malo i samo vlasništvo će biti rezervirano za malen broj ljudi, unajmit ćeš auto, i plaćat ćeš pretplatu, jer u suprotnom ćeš morat izvaditi dvije životne ušteđevine.
Nadam se da će se nešto nabolje promijeniti sa energijom i resursima, pa sve ovo prestane sa odlaskom nagore, ali poznavajući ljudsku prirodu i želju za ostankom na vrhu, gamad se neće dat izvuć iz položaja moći, i držat će nas na distanci sa modelima plaćanja i dizanjima cijena unedogled.

Ukratko, koliko god su skupi, biti će još i skuplji.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:54   #64712
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Pa rekao sam ti da je 99% punjenja doma.

Po gradu je EV jako efikasan, i dok god se vozim samo po gradu - morat ću puniti jednom u par tjedana, ovisno o kilometraži.
A punit ću ga tako što ću jednom u tih par tjedana auto prištekati na svoj kućni punjač, na što će mi otići valjda punih 10.2 sekunde jer se punjač nalazi točno di mi dolazi i otvor za punjenje na autu

Za put ZD-ZG i obrnuto, samo ga večer prije puta uštekam da se napuni i to je to, istih 10.2 sekunde potrošene.

.
Tocno je da je grad idealan za EV zbog rekuperacije i to mu je svakako forte. Ali, punjenje se ne sastoji samo od cina prikljucivanja kabela, kao ni crijeva goriva. Cijeli proces za ICE traje 40 sekundi, dok znamo da za EV nije tako. U tvom partikularnom slucaju gdje ti prikljucis doma i ostavis da se puni, mogu shvatiti da je tebi to "usteda vremena". I podrazumijeva pomno planiranje kako bi ti auto mogao puniti samo kod kuce i to samo u dijelu dana kad ti auto ne treba.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Meni se majke mi čini da nitko ništa ne pročita s razumjevanjem.
Bas naprotiv, problem je sto citam s razumijevanjem pa postoje neki logicki nesrazmjeri.

Uopce nemam namjeru spustati se na ikakve osobne razine, meni se EV koncept svidja i bio sam nadomak kupnje, ali kako vrijeme prolazi odmicem se od ideje, zato nastojim prikupiti +/- ljudi koji koriste svakodnevno EV u REALNIM uvjetima. U tom smislu, hvala na dijeljenju iskustva.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:09   #64713
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Vodik i dalje gura najveći proizvođač automobila tj Toyota. Njih se imho ima šošta za pitati iako više od svega će tu ulogu igrati politika.
Mene iskreno vise plasi 700 bara pod guzicom nego baterija :/
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:16   #64714
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ni 50 litara benzina nije neka sigurnost, pa se svi voze.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:19   #64715
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Rezervoar s 50L benzina nije bomba. Spremnik s vodikom na 700 bara jest.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:39   #64716
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Koga briga na kraju krajeva. Vozite sta zelite i sta vam osobno odgovara. Zasto moramo uvijek oko ove teme flame napraviti i spustati raspravu na osobni nivo?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:49   #64717
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
To što si ti nepismen za matematiku nije moj problem

Ali evo ti u kratko:
Prosječno sam u zadnjih godinu dana trošio 90 -110kn na 100km (ovisno o mjesecu tj. trenutnoj cijeni goriva), jer mi auto troši cca 8.5l/100km.

Cijena jeftine struje je oko 0.5kn/kWh, auto koji sam naručio realno troši u prosjeku nešto ispod 200Wh/km, odnosno 20kWh/100km, daklem nekih 10kn/100km.

Razlika je odokativnih 100kn po 100km, odnosno nekih kunu po km.
A ako ti je lakše - može pasti i na 0.9kn po km ako se stabiliziraju cijene goriva.

S tim da imam sad i solare na krovu, tako da ću se osobno voziti i po osjetnoj boljoj računici, ali ajde neka ostane ovih 0.9-1kn po km uštede.

A i da se malo spustim na tvoju razinu, gušta radi - toliko su dobri ICE-ovi da izbiju znanje matematike ovim ICE-libanima ()
Za nekoga tko barata matematikom daleko bolje od mene, daj please u racunicu onda ubaci i cijenu tih free solarnih panela koji su ti se spontano materijalizirali na krovu kuce, i gubitke pri punjenju.

Kao sto rekoh, jedini problem koji sam imao sa time da ti "stedis kunu po kilometru" jest, da te u startu taj kilometar morao kostati minimalno kunu, a sad te kosta 0, i onda racunica stima. Ali kao sto smo vidili, ne stima. A kako nazvat nesto sto nije a ti si uvjeren da je nego religiozno propovjedanje?

Sretan sam stvarno za tebe i da tebi EV pase, i osobno isto gledam potencijalno neki manji EV za zimu i grad, ali pricat da stedis kunu po kilometru mi je teski humor...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 15:59   #64718
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Vjerujem da većini treba sada za nadolazeće mjesece. U Tokiću zimska Sonax tekućina za šajbe 5L 38kn
https://kupivozi.hr/ciscenje-odrzava...20-3-1-332500/
Gdje stoji da je 5L?

Mislim da su ovo samo 3L
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 16:03   #64719
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Tulio Pregled postova
Gdje stoji da je 5L?

Mislim da su ovo samo 3L

A jbt zajeba, nisam ni čitao već samo pogledao sliku karnistera. Prije sam takav uzimao od 5L i automatski zabrijao da je i ovaj
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 16:05   #64720
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Tko ne zeli robovati boomerskim mitovima o strujadinima, evo nekoliko pocetnih izvora o vjecno dezinformiranim temama kao sto su CO2 emisije, dugotrajnost, skaliranje...


https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeu...ro-und-contra/
https://www.avere.org/our-communicat...yth-debunking/
https://www.volkswagen-newsroom.com/...obilitaet-5031
https://www.futurezone.de/digital-li...ktencheck.html
https://ecomento.de/ratgeber/wie-hoc...-elektroautos/
https://www.tagesspiegel.de/wirtscha...h-5514112.html
https://utopia.de/ratgeber/elektromo...achhaltigkeit/
https://www.zeit.de/zustimmung?url=h...erie-recycling
https://www.autonews.com/article/201...under-the-hood


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Koga briga na kraju krajeva. Vozite sta zelite i sta vam osobno odgovara. Zasto moramo uvijek oko ove teme flame napraviti i spustati raspravu na osobni nivo?
Tako je, mi nikome ne prebacujemo ako ne kupi BMW ili BEV!
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 17:34   #64721
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Meni se nekako sve vise svidjaju PHEV, odnosno plug-in hibridi. Osim njihove cijene naravno.

Vecinu kilometara odradim po gradu i onda je taj domet od 40-60km koliko imaju na struju (po podacima) sasvim dovoljan za jedan dan gradske voznje. Ako i "zafali" uvijek je tu benzinac. Zivim u kuci, pa mi nije problem punjenje.



Kada idem van grada negdje na put ne moram planirati punionice i strepiti da li cu imati gdje napuniti struju jer ima i klasicni benzinac, a benzinskih ima svugdje. Znam da prilikom rada na benzinskom motoru trosi vise (a i slabije ide) od klasicnog ICE sa istim motorom zbog povecane tezine, ali to mi je s obzirom na omjer voznje struja/benzin sasvim jos uvijek prihvatljivo jer kao sto sam napisao vecina kilometara je u gradu. S druge strane kada se oba kombiniraju tu je lijepa snaga.



Uglavnom, meni se cini nekako je bi meni trenutno najbolje "sjeo" neki PHEV jer vecinu vremena mogao bi na struju, nije mi problem puniti, a kada zatreba tu je uvijek benzinac i ne moram strahovati zbog dometa, punionica, guzvi na punionicama i slicno.

Nemam namjeru tako skoro mijenjati auto, ali kada bude vrijeme definitivno cu dobro promotriti i ponude plug-in hibrida.
Odličan je ako ga ne kupiš na dulje vrijeme. Dobiješ kombinaciju dvije gluposti, moderni ICE motor sa svom mogućom elektronikom, i EV pogon koji je još kompliciraniji od pogona od običnog EV-a. Kad nešto krepa nećeš bit na nuli sa njime da lijepo troši litru goriva na 100km

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 17:51   #64722
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Tu su svi u temi instantno diplomirani inženjeri okoliša ili možda čak i magistri čim krene EV/ICE flejm war, jer tu diskusije nema, diskusija podrazumijeva da će jedna strana potencijalno promijeniti mišljenje, a ne samo gurati svoje. Ovo je kao da slušam hardcore ateista i katoličkog fanatika, iz toga nema nikakve koristi, jedan tupi svoje, drugi svoje i nijedan se neće nikad maknuti.

Svi imaju neke računice, broje CO2 molekule, odjednom čuvaju CIOS, Redwood reciklažu baterija, prde cvjetiće, a nikad još nisam vidio niti jedan taj izračun osim eventualno neke brzinske matematike što se tiče cijene punjena baterije ili cijena benzina. Rasprava je sama rika, a nigdje nema sadržaja, nečeg opipljivog, da je ovo u školi to bi bio kec za sve i ponovno sjest za udžbenik i eventualno odraditi tu matematiku kojom se svi hvale nekak
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 18:04   #64723
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Pa i nije bas ako ti trebaju 2 auta u kuci. Mi bi se za sada mogli i provuci sa jednim, ali zasto uvijek razmisljati da li ce ujutro biti prolom oblaka vani pa necu moci pjesice na posao jer je zena otisla sa autom na posao? Osim toga, evo i najstarija kci upravo polaze vozacki, pa ce i njoj trebati neko prometalo. Uglavnom, nama trebaju 2 auta i nakon sto sam dugo razmisljao i trazio rjesenja u polovnim benzincima, ovo mi je doslo kao ogromno olaksanje i konacno neko realno rjesenje.
Ma ja se slazem. Ovisi od slucaja do slucaja, a generaliziranje jel nesto isplativo ili ne, bez da se napise kako se i koliko tko vozi nema veze s vezom.

Kad znas kolko i kako se vozis onda podvuci troskove i vidi jel stedis i ako trosis vise jel imas/hoces platiti ekstra za to sto dobijes.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 18:15   #64724
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Interes.

Koga briga za ekologiju i nečije zdravlje dok se diže saldo na računu.

Ako će se najviše zarađivati na autima u koje će se ubacivati ugljen, to će se promovirati/poticati.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 18:18   #64725
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Iskreno, nesto me nije ni bilo briga jel stedim il ne. Zena htjela automatika, a meni se stvarno nije dalo peglati sa polovnim Golfom automatikom radi kojeg bi me vjerojatno zvala barem jednom mjesecno da je dodjem pokupiti ili nedajBoze da me probudi ujutro u 6 da ju vozim na posao jer je Golf opet krepao. Catkiller mi bacio bubu u uho oko ovog Fiata, otisli, probali i odusevili se. Uopce mi ne igra ulogu jel na struju ili na burek od nutele. Prevozno sredstvo kao i svako drugo.
Dajte ljudi opustite se ili barem serite malo o BMW-ima. Ovo postaje dosadno.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 18:25   #64726
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Tocno je da je grad idealan za EV zbog rekuperacije i to mu je svakako forte. Ali, punjenje se ne sastoji samo od cina prikljucivanja kabela, kao ni crijeva goriva. Cijeli proces za ICE traje 40 sekundi, dok znamo da za EV nije tako. U tvom partikularnom slucaju gdje ti prikljucis doma i ostavis da se puni, mogu shvatiti da je tebi to "usteda vremena". I podrazumijeva pomno planiranje kako bi ti auto mogao puniti samo kod kuce i to samo u dijelu dana kad ti auto ne treba.

Bas naprotiv, problem je sto citam s razumijevanjem pa postoje neki logicki nesrazmjeri.

Uopce nemam namjeru spustati se na ikakve osobne razine, meni se EV koncept svidja i bio sam nadomak kupnje, ali kako vrijeme prolazi odmicem se od ideje, zato nastojim prikupiti +/- ljudi koji koriste svakodnevno EV u REALNIM uvjetima. U tom smislu, hvala na dijeljenju iskustva.
A u tome i je fora, od početka tvrdim da EV nije dobro riješenje za svakoga, ali za mene je, te sam napisao zašto je.
Računajući i ovaj dio za punjenje - napisao sam zašto je meni samo plus, a nikako minus, jer kupujem auto za sebe i za svoje potrebe, ne za tuđe, je li tako?

Samo što nekima to jednostavno ne sjeda, i samo kruže oko toga da ako nije dobro za njih ne može biti dobro za nikoga, ne mogu na zelenu granu s tim ljudima nikako (pun intended ).

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Za nekoga tko barata matematikom daleko bolje od mene, daj please u racunicu onda ubaci i cijenu tih free solarnih panela koji su ti se spontano materijalizirali na krovu kuce, i gubitke pri punjenju.

Kao sto rekoh, jedini problem koji sam imao sa time da ti "stedis kunu po kilometru" jest, da te u startu taj kilometar morao kostati minimalno kunu, a sad te kosta 0, i onda racunica stima. Ali kao sto smo vidili, ne stima. A kako nazvat nesto sto nije a ti si uvjeren da je nego religiozno propovjedanje?

Sretan sam stvarno za tebe i da tebi EV pase, i osobno isto gledam potencijalno neki manji EV za zimu i grad, ali pricat da stedis kunu po kilometru mi je teski humor...
Stvarno sam se zafrkavao za matematiku u prvom postu, ali sad me počinješ stvarno zabrinjavati

Doslovno sam ti napisao osnovni matematički izračun, i pokazao da ovisno o cijeni goriva štedim cca 1kn (koji put manje, koji put više), a ti opet pišeš o nekom teškom humoru?

Koji dio izračuna ne razumiješ? - Ovo se ne sprdam, ozbiljno te pitam jer ti želim pomoći ako treba informaciju po informaciju.

Glede mojih solara - brate mili što se njih uhvati i njihove isplativosti?
Spomenuo sam ih samo usputno, čisto da kažem da će meni isplativost biti još i veća od spomenutih kunu po km.

A što se tiče toga da su "besplatni" - pa normalno da nisu, niti to tvrdim.
Ali da su isplativi - itekako jesu.

Čisto brzinski, jer stvarno mi se neda i o tome sad - da sam ih platio punu cijenu, trebalo bi mi okruglo 6 godina i 2 mjeseca da se isplate (pod uvjetom da cijena struje ne ode gore - a ići će).
Kako sam lijepo uletio u poticaje, te još u ovu šemu da mi ne obračunaju PDV (iako su za mene naručili dijelove i prije te odluke vlade, skidam kapu ovima što su mi radili i što mi nisu onda mjenjali i nabavnu cijenu, jer cijena jest narasla u međuvremenu) - matematika kaže da sam ih za nekih 2 godine i 10-11 mjeseci otplatio.
Nakon toga čisti plus.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Tu su svi u temi instantno diplomirani inženjeri okoliša ili možda čak i magistri čim krene EV/ICE flejm war, jer tu diskusije nema, diskusija podrazumijeva da će jedna strana potencijalno promijeniti mišljenje, a ne samo gurati svoje. Ovo je kao da slušam hardcore ateista i katoličkog fanatika, iz toga nema nikakve koristi, jedan tupi svoje, drugi svoje i nijedan se neće nikad maknuti.

Svi imaju neke računice, broje CO2 molekule, odjednom čuvaju CIOS, Redwood reciklažu baterija, prde cvjetiće, a nikad još nisam vidio niti jedan taj izračun osim eventualno neke brzinske matematike što se tiče cijene punjena baterije ili cijena benzina. Rasprava je sama rika, a nigdje nema sadržaja, nečeg opipljivog, da je ovo u školi to bi bio kec za sve i ponovno sjest za udžbenik i eventualno odraditi tu matematiku kojom se svi hvale nekak
Slažem se, i žao mi je što se i sam donekle uvučem u takve stvari.

Kad se priča o nekim apstraktnim stvarima - razumijem da se ljudi ubace u to svom energijom, i u tom slučaju mogu razumjeti uplitanje emocija i manju spremnost na saslušavanje druge strane, ali ne mogu shvatiti takvo ponašanje i raspravu za neku temu poput EV-a.

Ovo je doslovno - napišeš zašto je EV super za tebe, ali i napišeš da definitivno još nije super za sve, i još napišeš zašto je super za tebe - ovi se napale i počnu ti objašnjavati da ti zapravo ne znaš što je dobro za tebe, ne znaš svoje vozačke navike, koliko trošiš za prijevoz, što ti je zgodno za punjenje a što ne...
Mislim... genijalno

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Igore daj slike te Škod-EV6 da Wragg, Hamm i ja malo slinimo! Što kaže krug obitelji i prijatelja na "stealth" auto?
Ma nikako da dođe nova makina, po zadnjem bi trebao stići u 4mj.
Nikako dočekati
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 06.12.2022. u 18:31.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 19:45   #64727
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Odličan je ako ga ne kupiš na dulje vrijeme. Dobiješ kombinaciju dvije gluposti, moderni ICE motor sa svom mogućom elektronikom, i EV pogon koji je još kompliciraniji od pogona od običnog EV-a. Kad nešto krepa nećeš bit na nuli sa njime da lijepo troši litru goriva na 100km

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk



6 milijuna prodanih Toyota Priusa te opovrgava
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:25   #64728
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
6 milijuna prodanih Toyota Priusa te opovrgava
Preko milijarda korisnika Facebooka potvrdjuje da su ljudi u globalu jednostavno glupavi, cast izuzecima... Pa tako i 6 milijuna prodanih Priusa...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:32   #64729
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
6 milijuna prodanih Toyota Priusa te opovrgava

Valjda aludira na marke koje su nedavno usle u taj svijet, nikako ne toyotu koja to radi vec 20 god
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:48   #64730
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Valjda aludira na marke koje su nedavno usle u taj svijet, nikako ne toyotu koja to radi vec 20 god
Upravo ovo, Toyoti jedinoj vjerujem. Ovo zadnjih par godina šta ostali sklepaju da smanje co2 za par grama da budu unutar propisa je glupost.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:17   #64731
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Evo ni nakon 6 mjeseci čekanja, danas saznao da mi je Twingo došao u HR...stvarno ga se nisam nadao pod borom
Naravno da za 3 tjedna imam i registraciju Insignije bankrot

Ima li zainteresiranih za kupnju druge najopremljenije Insignije karavan u Rvata?
Nema mi prevelkog smisla imat drugi skupi auto za par vožnji mjesečno
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:23   #64732
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Toooo daj škodu sad već pričamo.


Za obožavatelje lika i dijela škode. Samo dizlo <3

photo-2022-12-04-16-23-31-2 photo-2022-12-06-13-02-11


Kod mene ipak malo drugacija situacija




Malo prije u Gundulicevoj mi Glovo biciklist lagano odvalio suvozacki retrovizor, naravno da ima frajer stazu pored pjesacke, ali on radije vozi kolnikom i gura se s tom kutijom na ledjima medu aute..

To mi je vec drgi put u godinu dana da me na slican nacin dostavljac sredi..
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:25   #64733
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Automobili

@vga - Opa, super, čestitke

Napiši koji info o Insigniji, možda se zainteresiramo
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:29   #64734
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Za nekoga tko barata matematikom daleko bolje od mene, daj please u racunicu onda ubaci i cijenu tih free solarnih panela koji su ti se spontano materijalizirali na krovu kuce, i gubitke pri punjenju.

Kao sto rekoh, jedini problem koji sam imao sa time da ti "stedis kunu po kilometru" jest, da te u startu taj kilometar morao kostati minimalno kunu, a sad te kosta 0, i onda racunica stima. Ali kao sto smo vidili, ne stima. A kako nazvat nesto sto nije a ti si uvjeren da je nego religiozno propovjedanje?

Sretan sam stvarno za tebe i da tebi EV pase, i osobno isto gledam potencijalno neki manji EV za zimu i grad, ali pricat da stedis kunu po kilometru mi je teski humor...
Nije covjek stavio panele radi auta nego auto koristi panele za 0kn. Ugrađivati panele samo radi auta je besmislica.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 21:57   #64735
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
Kod mene ipak malo drugacija situacija
Mislis realna

Ja sam sa 1.6hdi imao po 9-10l/100km zimi... Da, islo je i na 5l u savrsenstvu i dugim turama, no eto, grad, upali, zagrij, odvozi 2km i ugasi je vecina vremena. Preporodio sam se automobilom o kojem se ne smije pricati :P
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 22:36   #64736
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Pa ga natankas od cepa do cepa i skuzis da te BC lagao za pol litre-litru #mamumuljubim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 22:59   #64737
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
@vga - Opa, super, čestitke

Napiši koji info o Insigniji, možda se zainteresiramo
Thanks.

Ista ovakva sa linka - https://www.reezocar.com/en/occasion...350473582.html

prva rega 1/2021, 35000km, garancija još 5 godina, 2 seta guma, od opreme kolko znam poklikano apsolutno sve kaj se dalo na njoj...al od bitnijega:

Matrix LED svjetla
Head-up display
8-way podesiva kožna električna sjedala sa memorijom i masažom za vozača
grijana i hlađena prednja sjedala
grijanje stražnjih sjedala
grijanje prednjeg stakla
grijanje volana
adaptivni tempomat
zatamljena stakla
vozački i unutarnji retrovizor se automatski zatamnjuju
tipke na volanu za promjenu brzina
prednji i stražnji parking senzori, stražnja kamera
adaptivni ovjes
automatsko parkiranje
elektručna vrata prtljažnika

Pošto će mi Twingo bit daily, imat Insigniju da stoji na parkingu za 3 puta godisnje na more nema nekakvog smisla
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 23:01   #64738
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova


Kod mene ipak malo drugacija situacija
Probušen ti je tank i curi ti gorivo?

Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova

Malo prije u Gundulicevoj mi Glovo biciklist lagano odvalio suvozacki retrovizor, naravno da ima frajer stazu pored pjesacke, ali on radije vozi kolnikom i gura se s tom kutijom na ledjima medu aute..

To mi je vec drgi put u godinu dana da me na slican nacin dostavljac sredi..
Jesu li barem stali i dali podatke?

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Mislis realna

Ja sam sa 1.6hdi imao po 9-10l/100km zimi... Da, islo je i na 5l u savrsenstvu i dugim turama, no eto, grad, upali, zagrij, odvozi 2km i ugasi je vecina vremena. Preporodio sam se automobilom o kojem se ne smije pricati :P
Puno je to 9-10 litara pa i na kratke relacije. Ujutro je doma-teretana-doma to je 2km i tu sam oko 6-7-8 litara po kompu i popodne mirnovec to je cca 2km i tu sam na oko 5-6 litara. Znam voziti 2.0 hdi od punca i to je isto neka kikiriki potrošnja. Ne znam kako uspiješ toliko sa 1.6....

Svaki dan imam kratke rute ali je average i dalje nizak. Štoviše mislim da je tu negdje kao i kod tebe tj. kao i kod manje više svih hibrida. Oko pet litara.



Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Thanks.

Ista ovakva sa linka - https://www.reezocar.com/en/occasion...350473582.html

prva rega 1/2021, 35000km, garancija još 5 godina, 2 seta guma, od opreme kolko znam poklikano apsolutno sve kaj se dalo na njoj...al od bitnijega:

Matrix LED svjetla
Head-up display
8-way podesiva kožna električna sjedala sa memorijom i masažom za vozača
grijana i hlađena prednja sjedala
grijanje stražnjih sjedala
grijanje prednjeg stakla
grijanje volana
adaptivni tempomat
zatamljena stakla
vozački i unutarnji retrovizor se automatski zatamnjuju
tipke na volanu za promjenu brzina
prednji i stražnji parking senzori, stražnja kamera
adaptivni ovjes
automatsko parkiranje
elektručna vrata prtljažnika

Pošto će mi Twingo bit daily, imat Insigniju da stoji na parkingu za 3 puta godisnje na more nema nekakvog smisla

Nice Very nice.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 23:23   #64739
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Probušen ti je tank i curi ti gorivo?
kad vozim gradom, stvarno imam takav dojam.. ovo sto kazes, kratke relacije od par kilometara po Zagrebu koje su tebi oko 7 litara, ja ne mogu ispod 15 nikako. Doduse kad sam vozio Polo 1.2 TSI ( 74 KW ) prosjek je bio oko 8.5 litara kombinirano tako da mi je 2 litre razlike prihvatljivo sada na autu sa 200+ KW.



Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jesu li barem stali i dali podatke?
Nisu naravno, lagani okret glavom i natavak slaloma.. Super je to kad dobijes toplu hranu do vrata unutar pola sata od narucivanja, ali u prometu je ta ekipa katastrofa..

Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Thanks.

Ista ovakva sa linka - https://www.reezocar.com/en/occasion...350473582.html

prva rega 1/2021, 35000km, garancija još 5 godina, 2 seta guma, od opreme kolko znam poklikano apsolutno sve kaj se dalo na njoj...al od bitnijega:

Matrix LED svjetla
Head-up display
8-way podesiva kožna električna sjedala sa memorijom i masažom za vozača
grijana i hlađena prednja sjedala
grijanje stražnjih sjedala
grijanje prednjeg stakla
grijanje volana
adaptivni tempomat
zatamljena stakla
vozački i unutarnji retrovizor se automatski zatamnjuju
tipke na volanu za promjenu brzina
prednji i stražnji parking senzori, stražnja kamera
adaptivni ovjes
automatsko parkiranje
elektručna vrata prtljažnika

Pošto će mi Twingo bit daily, imat Insigniju da stoji na parkingu za 3 puta godisnje na more nema nekakvog smisla
Auto stvarno ima vrhunsku opremu, svaka cast.

Koliko auto otprilike vrijedi trenutno?
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 23:30   #64740
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Problemi jednog vlasnika auta na struju

https://streamable.com/jmdzc8
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na