Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2015., 15:22   #1
ekoraca
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Višnjan
Postovi: 6
Max tv + strujni adapter + router?

Neznam di da postavim pitanje, pa sam otvorio novu temu.

Zanima me, kako mogu povezati max tv do rutera al "bez" mreznog kabla. Situacija je sljedeca, u kuci imam ruter od t-coma, nemoguce mi je donijeti telefonski kabel do drugog stana da spojim ruter direktno ukopcam maxtv preko mreznog kabla pa u tv.

Dali postoji nacin da preko strujnog adaptera wlan, dovedem signal od jednog stana do drugog, tj od rutera do stana, i tamo ustekam max tv prijamnik u adapter da mi je konektiran normalno kao da je spojen sa kablom?
Imam odvojiva brojila, u kuci jedan u stanu drugi pa ne vjerujem da powerline adapteri podrzavaju.

Solucija airlive duo, ili neki router da podrzava iptv? Znaci, ubacim airlive duo u stan, konfiguriram da se spaja na ruter od tcoma, i podesim da mi vezu prima i daje u stanu, a daje na drugi ruter kojo podrzi iptv?

Ako netko zna, sta mi je sve potrebno da to napravim ili neka druga solucija.
Hvala
ekoraca je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 15:54   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,089
Vodjenje signala preko strujnih ethernet adaptera je moguce samo ako su oba kraja na istoj fazi, pa to provjeri prije odluke. To je inace najjednostavnije i najpouzdanije rjesenje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2015., 16:53   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Za powerline varijantu treba ista faza, do cca 200M dužine kabela i ono bitno "unutar" kruga brojila stana / kuće,
problem je "prolaz" kroz brojilo, a ovdje bi kao trebalo proči kroz dva,
ne vjerujem da će zamišljeno raditi.

Ako su stanovi "jedan poviše drugog", razvuci mrežni kabel sa vanjske strane zgrade,
uzmi onaj sa širmom u sebi (S/UTP ili SF/UTP Cat 5e).

Tek kao zadnju opciju razmatraj wireless link za koji ti treba 2 x AP podešena u Bridge mode i nekakve usmjerene antene (std. default omnice to nisu),
primjera radi 2 x TL-WA5210G (ap sa panel antenom za vanjsku montažu) dođu cca 800 Kn, prilično skup sport.

Zbog toga vrati se na varijantu sa Lan kabelom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 17:17   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,089
Jedan frend mi bas ima slicnu kombinaciju, kat razmaka, ali za internet i spaja se powerline-om uredno, iako sve prolazi kroz dva brojila. U cem bi bio problem prolaska kroz brojilo/a nije mi bas jasno. Znam otprilike kako brojilo izgleda iznutra, al svejedno ne kuzim u cem je caka da onemogucava prolaz.

Mozda je stvar u tipu brojila, jer frend ima oba ona stara "analogna", pa mozda ove nove kao "digitalne" izvedbe nekako djeluju na gubitak signala...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 17:41   #5
ekoraca
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Višnjan
Postovi: 6
Pricao sam sa elektricarem, fazu je lako promjeniti. Imam glavno brojilo, jedan brojac glavni, i onda salje struju do app na monofazni (onaj stari sta se vrti u krug).

Udaljenost di je sada ruter, i di bi trebao bii je manje od 10m. al je caka u tome, da si moran provuci telefonsku zicu do app, a to ne zelim, necu kanalice po sobama.

zato gledam ili solucija powerline ili airlive duo ili nesto trece.

http://h2-shop.com/OVL-GW-300NAS
ekoraca je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 17:46   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Jedan dio problema je prolaz / gušenje moduliranog signala kroz brojilo,
drugi je dodatna dužina strujnih kabela "između" ta dva brojila ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 18:17   #7
ekoraca
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Višnjan
Postovi: 6
Izmedju ta dva brojila udaljenost nije veca od 10 metara. Al nekako me vise vuce ovo sa acces pointom, ruteron, repetitorom.
Samo zelim da mi netko potvrdi, umjesto tcom rutera, stavim drugi na njegovo mjesto u kuci, u app stavim airlive duo ruter, koji ce primit signal sa ovog u kuci, i kablom spojiti u app taj od tcoma u kojeg cu lan kablom povezati max tv. Teoretski bi radilo, al u praksi?

Zato bi volio cut misljenje od nekog ko se kuzi malo vise u to, sta kupiti kako spojiti (bridge, acces point i repetiror?) tj kako sve konfigurirati.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.02.2015. u 12:29.
ekoraca je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 19:30   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Ostaje tcom ruter (zbog x razloga) a ti na MaxTv port Lan kabelom spajaš jedan ap - drugi ap pa Lan kabelom u MaxTv prijemnik.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 19:54   #9
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Stvarno me zaboli želudac od ovakvih pitanja. Pravite apartmane, dvorce i štaja znam šta, al vam je teško dat kunicu majstoru da vam razvuče mrežu po objektu, i da nemate takvih problema... Znam odgovor na pitanje , al ga ne dam džabe...
__________________
he,he
zlatko je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 20:14   #10
ekoraca
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Višnjan
Postovi: 6
Citiraj:
Autor zlatko Pregled postova
Stvarno me zaboli želudac od ovakvih pitanja. Pravite apartmane, dvorce i štaja znam šta, al vam je teško dat kunicu majstoru da vam razvuče mrežu po objektu, i da nemate takvih problema... Znam odgovor na pitanje , al ga ne dam džabe...
Prijatelju dragi, kuca je gradjena prije 25 godina, tada mi seljani, tj nasi starci nisu bili previse upuceni u tehnologiju, i nisu gledali 25 godina u buducnost tehnologije i sta ce kako i kada trebati..
Drago mi je da znas odgovor, sad ga ni dzabe nebi htio cut!

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ostaje tcom ruter (zbog x razloga) a ti na MaxTv port Lan kabelom spajaš jedan ap - drugi ap pa Lan kabelom u MaxTv prijemnik.
Reci mi, kupujem bilo koji ap? ili jedan treba bit gore kao na linku, da podrzava iptv ipak?

Zahvaljujem na odgovoru usput

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.02.2015. u 12:31.
ekoraca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2015., 12:52   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,605
Trebaš dva AP - a zbog toga šta je MaxTv konfiguriran tako da radi odvojeno od wireless - a gl. routera,
ta dva AP - a treba podesiti u Bridge link (AP - Client), obavezno na različitom kanalu od onog na kojem radi wireless gl. routera, ...
Za uređaje uzmi u obzir 2 x TL-WR743ND.

Za PowerLine varijantu ti treba 500 Mbps kit (dva uređaja),
idealno bi bilo kada bi ih mogao negdje posuditi i probati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 21:51   #12
ekoraca
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Višnjan
Postovi: 6
Hvala ti na odgovoru. Isprobat cu sutra soluciju sa adapterom, ako ga uspijem negdje naci za isporbat da ne kupujem bez veze.
Ako ne kupujem ova dva ap.
Javim se u pp ako mi bude trebala pomoc za konfiguriranje ako nije problem.

Moze lock teme.
Hvala jos jednom

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.02.2015. u 22:28.
ekoraca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na