Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2007., 14:56   #1
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
"review" SmartVision CDVB-2300C i eXcello DVB-T8007

Pošto sam nedavno nabavio oba uređaja, pa reko da i ja nabacim neki review. Dakle, radi se o digitalnom satelitskom receiveru (SmartVision CDVB-2300C) i digitalnom zemaljskom receiveru (eXcello DVB-T8007).

Oba dolaze sa hrvatskim uputstvima, doduše ovaj od SmartVisiona ima plastificirane u boji korice, a eXellova uputstva su samo plastificirana

Tehničke karakteristike

SmartVision CDVB-2300C

prima: DVB, MPEG2
ulazna frekvencija: 950 do 2150 MHz
ulazni nivo signala: -65 do -25dBm
Band Switch kontrola: 22 kHz
LNB napajanje: 13.0 + 0.5V/18V + 0.7V, max 400mA
Tip demodulacije: QPSK/FEC Coding (DVB prETS 300 421)
Brzina prijenosa: 2 < Rs < 45 Mbaud (SCPC/MCPC)
Audio dekompresija: MPEG1 layer I i II / Musicam
Video dekompresija: MPEG2 Main Profile @ Main Levels With Letter
Video buffer: 64 Mb SDRAM
Brzina prijenosa: do 15 Mbit/s (max 228 Mbit/s)
Video izlaz: PAL 25 fps @ 720x576
Video format: 4:3, 16:9
priključci: LNB IN, LNB OUT(loop), R/L RCA audio out, S/PDIF out, RCA video out, RS232, SCART out, RF IN, RF OUT


eXcello DVB-T8007

ulazna frekvencija: 51 do 858 MHz
ulazni nivo signala: -75 do -20 dBm
širina pojasa: 6M/7M/8M
Tip demodulacije: COFDM: 2K i 8K
Audio dekompresija: MPEG2 layer I i II
Video dekompresija: MPEG2 Main Profile @ Main Levels
Video izlaz: PAL 720x576
priključci: RF IN, RF OUT(loop), RS232, R/L RCA audio out, S/PDIF out, RCA video out, S-Video out, SCART-TV out, SCART-VCR out


Namještanje i uporaba

SmartVision CDVB-2300C
U bundle-u dolazi daljinski, baterije i RGB kabel. Jamstvo je godinu dana. Uređaj se automatski namješta čim se prvi puta upali. Našao je Astra satelit bez problema i na njemu 200-tinjak slobodnih programa. Osim Astre, ima pretprogramire lokacije za Hotbird i Turksat, a ima i pohranjene programe za 64 ostala satelita. Podržava do 16 antena, te ima i DiSEqC podršku. Nedostatak je što uređaj nema opciju da izbaci iz set-upa programe koji su kodirani, pa se to mora ručno namještati. Korisna stvarčica su favorite programi, te se može do 8 različitih lista favorite programa napravit. Teletekst je dobro napravljen, ali kada se uključi, ugasi zvuk pa čovjek nezna šta se dešava na programu. EPG je dobro napravljen, ali nažalost još nije velika većina tv postaja implementirala tu mogućnost. Kvaliteta slike je odlična, prije ovoga sam imao analogni receiver i ne može se uopće uspoređivati. Isto vrijedi i za radio, na kojem je zvuk kristalno čist, bez ikakvih smetnji.

eXcello DVB-T8007
U bundle-u dolazi daljinski, baterije i RGB kabel. Jamstvo je godinu dana. Uređaj je odmah našao sva četiri nacionalna programa i poredao ih od 1-4. Ima podršku za favorite programe, ali samo jednu listu što baš i nije pohvalno. Zanimljivo je da receiver ima stavku za namještanje vremena, ali ga ne prikazuje na prednjoj ploči dok je u stand-by modu što je malo čudno. Teletext je standardan i jednom kad prođe sve stranice čim se unese broj odmah pokaže tu stranicu. Samo moram reći da je komplicirano doći do njega, treba stisnuti jednom tipku "TXT" i onda još dva put "OK" što se moglo i jednostavnije. Naši TV programi još ne šalju nikakve EPG informacije, tak da to nisam mogao isprobati, a nemamo ni nikakvih zemaljskih radio postaja koje emitiraju u DVB-T formatu tak da i od toga ništa za sad. Slika je puno bolja nego kod analognog signala. Iako su mi neki programi bili kristalno čisti i na analognom signalu, svejedno se vidi razlika. Slika je oštrija, a boje su izraženije.

Daljinski upravljači

SmartVision CDVB-2300C


Daljenski je kod ovog receivera odličan. Sve tipke odgovaraju opisu i nisu ni pretvrde niti premeke, te se nemora točno naciljat u receiver. Plastika ne škripi i čini se dovoljno tvrda da pretrpi puno godina rada.

eXcello DVB-T8007


Ovaj daljenski je užasan. Tipke su premeke, nekad prebaci po 2 programa odjednom (ja nemam takvih problema, al se stari muči sa tim). Plastika škripi, iako je daljinski star 2 tjedna. I što je najgore, stalno se mora ciljat točno u receiver.

Eto to bi bilo to, ukupni dojam koji sam ja dobio je da je SmartVision dosta kvalitetniji od ovog eXella, iako se ne radi o uređajima sa istom funkcijom... Neznam jel to zbog daljinskom ili šta
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2007., 15:04   #2
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
da te pitam za satelitskog, kolko programa možeš vidjeti, koliko si se mučio za namještanje antene, il šta ide tanjur??? daj mi malo pojasni, oću još programa osim ova 4.
64VT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2007., 15:21   #3
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
napisao sam da je pronašao 200-tinjak programa na Astri koji nisu kodirani... većina ih je smeće, al ima jedno 50-ak dobrih

antenu imam 90cm tanjur. Prvo sam ju usmjerio točno prema jugu (bilo je podne ) pa sam išao mic po mic na istok i prvo sam ulovio Hotbird... onda sam otišao na net, pogledao di je Hotbird, di je Astra i skuzio da moram još na istok pomaknut, pomaknuo još na istok i uhvatio Astru, imam signal 97%. To je što se tiče horizontale, vertikala je puno lakša, odeš na stranicu od Astre i tam uneses sve podatke i on ti pokaze na kolko stupnjeva treba bit nagib, a na drzacu od antene su ti napisani ti stupnjevi. Naravno, prvo nariktaš vertikalu pa onda horizontalu.
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2007., 15:36   #4
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
i kolko me košta tanjur sa onim na njemu, koji ima najeftiniji od onih koji valjaju, i slika je ista ko na ovom dvb-tu jelda, mislim trebala bi bit?
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2007., 20:58   #5
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
da, slika je ista

čak su počeli neki programi emitirat u HDTV-u, al ovak jeftini receiveri nemaju tu opciju... još

joj, više se ne sjećam kolko sam platio tanjur i LNB... bum ti javio sutra
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na