Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2011., 18:18   #1
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
(riješeno) Canon A490 copy problem

Predmet: Canon A490, star 4 mjeseca.

Problem: Nakon cca tih 4 mjeseca, SD mi je trebao za jedan uređaj pa sam ga "posudio" iz gore navedenog Canona. Kopirao sve slike, obrisao sve na SD, stavio u uređaj, sve šljakalo, vratim u Canon, hoću kopirat slike natrag - ne ide!

Bio bih puno pametniji da sam to prije probao pa bih mogao reći dal se kartica s*ebala, ali probao sam s još 2 različite - ista priča.

Inače, na kartici je, kad je prvi put stavljena u fotić, napravljen format (unutar fotića). Card reader taj isti SD čita bez problema i mogu kopirati, brisati i sl. Kad karticu stavim u fotić, čita je kao Removable storage i kad probam nešto kopirati na karticu dobim "copy error".

Jel to mana ovom fotiću? - da radi "ONE WAY" (kopiranje s njega na PC i brisanje datoteka na SD-u radi) ali ne i kopiranje na SD. Prošao sam čitav MENU i osim opcije za format kartice nema ničeg. Anybody?

* EDIT

U kontaktu s Canon Supportom dobio sam odgovor da je u pitanju limitacija samog fotića! No, između ostaloga, nije samo Canon problematičan (ovakve probleme imaju i neki Panasonic-ovi modeli), naravno, problem je prisutan SAMO u
Euro verzijama (očito je ovo postao "standard" u svim novijim fotićima ovog "razreda"), a kad smo kod toga...to je već tema za sebe. Može lock.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: McT.. 03.02.2011. u 22:44.
McT. je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 20:52   #2
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
i ja sam nekad davno imao "digitalca" i ista stvar je bila, mislim da nemreš kopirat fotke preko aparata na sd, čitati sa sd-a preko kamere da
meni osobno takav način rada i nema smisla jer je to puno brže sa čitačem kartica
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na