Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2015., 10:22   #1201
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nije problem u tome kako ti gledaš na to, već je nemogućnost da shvatiš zašto će netko kupiti tu tipkovnicu jer je njemu ona bitna upravo kao tebi, eto taj warp 99. Hoćeš da opet povučem paralelu s vilicom za bicikl ili se sjećaš toga otprije?

Ovdje je evidentno da diskreditiraš sve koji nemaju identično razmišljanje kao ti, toga sam se ulovio. Nemam baš ništa protiv tvog razmišljanja i razumijem ga, no držim da bi i ti trebao moći razumjeti. Nisi budala i nisi tu od jučer

--

Što se podloge tiče, koristim CorsairMM200 Wide, volim platnene podloge koje su što tanje. Prije sam imao razer destructor tvrdu podlogu i nije mi se svidjela bučnost "daske".
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 11:11   #1202
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ne diskreditiram, boli mene briga kaj ljudi kupuju, ja sam svoje mišljenje rekao.

No anyway, platnenu nisam probao, kad staneš s mišem, ne mičeš ga, jel ima onaj početni otpor?
Pitam te zato jer mi je ova plastična upravo zbog toga dobra, miš nema otpora uopće, iz stajanja i iz kretanja je identičan
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 11:19   #1203
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nema nikakvog dodatnog otpora, dapače, u odnosu na laminirani glatki stol kliže se puno bolje. Na Desctructoru prije 3-4 godine sam baš imao problem da sam miša mogao na glatkoj stranici puhanjem pomicati pa sam ga znao nehotice odgurnuti

Prije ove MM200 imao sam Razerovu platnenu Goliathus, mislio sam kupiti istu ali je razer u međuvremenu nakeljio ogroman logo preko svih modela platnenih podloga pa sam tražio dalje.

Usudio bih se reći da je MM200 bolja od Razera. Wide edition dobro dođe jer imam mjesta pored miša ostaviti i mobitel na mekanom da ne bude na stolu.

Inače je Razerova podloga jako izdržljiva, nakon 2 godine još je uvijek bila čitava i bez ofucanih rubova, ostavio sam ju u ZG bratu. Prao sam ju otprilike jednom u tri mjeseca, čisto da ju obnovim malo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 12:03   #1204
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
U odnosu na tvrdu podlogu, svakako će imat će više otpora, ali nije to neki velik otpor. Meni taman.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 12:17   #1205
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Thx Destro i nub
ja tražim što je moguće bržu sa najmanjim mogućim otporom dakle, onda ću se orijentirati na što tvrđe podloge
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 13:26   #1206
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ak možeš preporučam da odeš do linksa i tražiš da ti izvade podlogu.
Kao što sam napisao, tvrda alu podloga s teflonskim premazom je za moj ukus bila preskliska.

Razlika nije velika. Miš mi je bio uvijek precizniji i prediktivniji na platnenoj podlozi u odnosu na tvrdu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 13:39   #1207
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Da ne kažem kolko je ugodnije s platnenom.

Al ako ti je bitno da kliže maksimalno, onda tvrda... ili neki hibrid
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 14:15   #1208
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Takoder imam platnenu sharkoon 1337 Xl, ispod platna ide kao tanki sloj neke spuzvei onda je gumirano. Ogromna je ali mis po njoj ide odlicno. Vrlo kvalitnetno izradena a kosta 80ak kuna Svima preporucujem tu podlogu jer stvarno nudi puno vise za ono koliko kosta a mislim da je to i neka gornja granica love za podlogu za mis jer sve preko toga ne vrijedi te novce.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 14:33   #1209
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Takoder imam platnenu sharkoon 1337 Xl, ispod platna ide kao tanki sloj neke spuzvei onda je gumirano. Ogromna je ali mis po njoj ide odlicno. Vrlo kvalitnetno izradena a kosta 80ak kuna Svima preporucujem tu podlogu jer stvarno nudi puno vise za ono koliko kosta a mislim da je to i neka gornja granica love za podlogu za mis jer sve preko toga ne vrijedi te novce.
također imam istu podlugu jedino što me smeta što su rubovi dosta grubi, ali to sam riješio selotejpom preko rubova..ogromna je (taman za CS ) i stvarno ugdna za klizit..mislim da je u linksu 69kn a za te novce se od drugih proizvođača može dobit samo puno manja podloga
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 19:43   #1210
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Jebajiga, negdje smo morali napraviti kompromis
Pa ako je već negdje moralo biti, najbolje je da je bilo na dizajnu. Na prvu meni je taj miš izgledao kao da će me ugrist za dlan, a ispalo je da je ergonomski savršen

Jedino kaj me malo bode je onaj metalni scroll, ne znam zašto ali onaj obični gumeni na MX518/G400 mi je nekak imao bolji feel na prstu iako je ovaj precizan do bola, taj metal je malo kao neudoban.

edit: thx za preporuku podloge. Mislim u dogledno vrijeme zamjeniti svoju 4god staru Steelseries qck.
Zanimljivo da je na mjestima izlizana i tu je promjenila boju, a da to nema nikakvog uticaja na korištenje miša na njoj

Zadnje izmijenjeno od: e-one. 13.03.2015. u 19:52.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 21:09   #1211
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Jos jedan koji koristi leet xl. Odlicna podloga, mis laganini klizi, i sto je najbolje, bas je xl. Mjesta ne nedostaje
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 23:36   #1212
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ja koristim ovu
http://www.net-s.pl/index.php?id=304...9_143352_2.jpg
Kupljena je u algoritmu prije 2 godine. Dakle to tvrda podloga ali ne od aruminijuma nego od plastike koja je presvučena nekim metalnim filmom, ali od ispod je gumirana da ne klizi.
Tanka je 2,6mm i to je ono što mi je super, velika je i da, miš klizi ko po putru rastopljenom
Istina, nožice se troše poprilično, ali to je kompromis kojeg podnosim jer je kontrola i lakoća upotrebe naspram dotada Razer Goliathus(nesječam se više točno koji) kod kojeg mi se nakon manje od godine dana (tada sam puno igrao igrice) odljepilo platno a i prljala se nenormalno.
Ja od ove podloge ni ne gledam ništa drugo nego samo tvrde, eventualno neke hibridne kao Razer Megasoma 2 ali moram to probati prije nego bi kupio.

Ali ovo mi se čini kao super fora, ali nedostupno kod nas
http://www.func.net/en/products/surface-1030-2/
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 00:17   #1213
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ali ovo mi se čini kao super fora, ali nedostupno kod nas
http://www.func.net/en/products/surface-1030-2/
Dostupno, za detalje kontaktiraj Ninu (Uzi Shop).

Nakon godina korištenja Func Surface 1030, došlo je vrijeme za zamjenu i upgrade na nešto veće.
S obzirom da sam bio iznimno zadovoljan sa Funcom, logična stvar je bila uzeti 1030² XL.

__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 11:58   #1214
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Preporuka za nezahtjevne korisnike sa velikim šakama:

http://www.gembird.com/item.aspx?id=8190

Tražio sam novi miš za ured, pokazalo se da praktički nema miša za veću šaku koji nema svjetleće elemente, odnosno da nije "gaming".....i još je većina takvih 150 kn naviše.

Ovaj za 65 kuna nudi relativno decentno osvjetljenje - bilo je samo crvenog u trgovini, vjerujem da su plavi i zeleni još prihvatljiviji.

Materijal na hvatištu je lagano gumast (ugodan za držanje) a ostatak je od vidljivo jeftine plastike, miš je i prilično lagan, tipka za promjenu osjetljivosti ima lufta - ali sve skupa to nije ništa lošije od ostatka u cjenovnoj klasi, a ovaj mišonja ipak omogućuje da ga velikošakani mogu normalno uhvatit, a ne da ga drže palcem i kažiprstom u vrh glave....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 17:42   #1215
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Pozdrav!

Frend me traži da mu preporučim neki dobar bežični miš, koji bi imao veliki domet. Problem je kaj mu je komp u prizemlju, a on bi htio miš imati u podrumu, znači da ide kroz beton i nekih 10 metara. Kaže da mu trenutni miš čak i radi u podrumu, ali mu fali još jedno 3 metra do mjesta di bi ga htio imati.

Ja stvarno nisam u toku s miševima, pa me zanima imate li kakvu preporuku?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 19:23   #1216
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
imam tko MX performance? meni dopizdilo trajanje baterija na G700S, svaki dan punjenje, oš njegova baterija oš sanyo eneloop

pa me zanima koliko MX traje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 19:46   #1217
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
zbog čega ti žica ne igra ulogu?
pitam zato jer sam i ja htio bežični, a na kraju sam kupio sa žicom, jer sam skužio da gamerski miševi vole papat struju
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 19:52   #1218
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ma imam bežićno skroz sve, jednostavno sam navikao da mogu mišem i po stolu, i iz kreveta

i tako već dugo godina, 5-6

samo mi dopizdio G700S sa ovom baterijom i zato me zanima MX performance
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 09:14   #1219
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
imam tko MX performance? meni dopizdilo trajanje baterija na G700S, svaki dan punjenje, oš njegova baterija oš sanyo eneloop

pa me zanima koliko MX traje
Uz korištenje 3h u sketchupu + 2h gaymanja dnevno traje ca. 5 dana eneloop baterija koja je po defaultu došla s njim.

Primjetio sam da najviše troši kad puno klikam, sam senzor kao da manje troši nego klikovi. Primjerice kad igram D3, nakon ca. 10h igranja je gotov. To je najčešće 2-3 dana uz regularno office korištenje jer nikad u komadu ne igram jako dugo

Iako mi je već ta eneloop baterija stara (došla s mišem prije 3-4 godine), mogao bih ti točnije testirati ako te ne zadovoljavaju ove okvirne brojke.

Prije dvije godine kad sam testirao originalni G700 imao sam isti problem, miš mi je bio ok ali je baterija jako kratko trajala, uz ovakvo normalno mješovito korištenje jedan dan i ponovno punjenje. Koja korist od bežičnog miša onda

Na trajanje baterije jako utječe i udaljenost receivera, primjerice kad sam ga stavio na stol, 30cm od miša baterija je trajala nekih 50% duže, tj. i drugi dan sam ga mogao koristiti. Usporedba je s receiverom udaljenim ca. 1.5m ukopčan u stražnji USB port konpjuktora na podu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 10:51   #1220
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma imam bežićno skroz sve, jednostavno sam navikao da mogu mišem i po stolu, i iz kreveta

i tako već dugo godina, 5-6

samo mi dopizdio G700S sa ovom baterijom i zato me zanima MX performance
Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 12:29   #1221
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Uzeo jučer ASUS Strix i Gladius miš da probam.
Strix ok miš, Gladius me oduševio, no riknu je nakon 5 minuta pa ću danas probat drugi i javit dojmove.

http://www.asus.com/Gaming/ROG_Gladius/

G602 je meni 100 puta bolji od MXa
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 16:53   #1222
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.
hmm, jel se on puni il stavljaš obične baterije, kad veliš s jednim setom baterija. G700S nadopunjavam istu bateriju, a ovaj?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 16:59   #1223
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Ne puni se, imam baterije vulgaris jeftinjak s kioska i radi zakon. Kupio sam set punjivih baterija, ali još nisam potrošio ove prve, a miša imam od početka veljače mjeseca. Može raditi s jednom baterijom ili s dvije.

Jedini bed je ako imaš veći monitor ( 34'+ ) kaj je senzor prespor, ali to je vjerojatno do mog dojma, moram miša rolat po podlozi...
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 09:13   #1224
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Imam na poslu Performance MX, a doma sam nedavno kupio G602.
Neusporedivi su po pitanju baterije, MX mi je odličan za posao, bitan mi je skrol, a MX ima i lijevi/desni i gore/dolje, dok 602 ima samo gore/dolje, mx ima i druge tipke koje mi odlično služe baš za posao (ergonomija je puno bolja na MX), dok 602 ima odličan program i svaka tipka je programibilna, i sve mi je nadohvat palca i kažiprsta, odlično radi, ali kao što kaže čovjek u postu iznad, jako puno ovisi o tome kako je miš daleko od konektora, MX je znao, ako je bio predaleko, 1,5-2 m, trajati možda 2 dana (ali ja ga koristim samo na poslu, to se ne da usporediti sa intezivnim korištenjem prilikom višesatnog igranja), sad je konektor bliže pa traje po nekoliko dana, nekad čak i preko tjedan dana. Ali za gejmanje i kućno korištenje je daleko bolji 602, makar ima malo lošiji senzor (po mojem barem)
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 15:18   #1225
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
hmm, jel se on puni il stavljaš obične baterije, kad veliš s jednim setom baterija. G700S nadopunjavam istu bateriju, a ovaj?
ja isto imam g602, moj drzi od 11 mjeseca sa istim setom baterija u economy nacinu rada...u njega ti idu aa baterije, jos uvijek koristim one koje su dosle sa njim
kiki86 je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 17:24   #1226
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
hmm, golica me sad taj G602, jer ovaj G700S moram svaku noć na žicvu stavljati i puniti.

Prešao tko sa G700 na G602 da napiše koju riječ o pozitivnim/negativnim stvarima?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 19:14   #1227
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kupis mekani pleteni usb kabl za g700s i to je to, vozis ga zicno . G700s je odlican mis da bi ga mjenjao sa 602.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 19:18   #1228
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
hmm sumnjam da ce ovaj micro usb dio uci u g700s, ima neki specifican ulaz i imam osjecaj da samo original logitech moze uci. Ili neki cisti micro usb bez ovog plasticnog "ovratnika"
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 19:35   #1229
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
http://old.lanoc.org/images/reviews/...s/image_14.jpg pa ovo je sire od tog plasticnog ovratnika tako da moze ici 100%
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 19:39   #1230
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
G700 se može puniti s bilo kojim microUSB kabelom s uobičajenom veličinom "glave"
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na