Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2019., 19:55   #6361
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nema IR

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Onda možda sačekam Redmi Note 8.
Čini se ok.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 21:11   #6362
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
jel moguce da poco F1 ima toliko slab wifi?


znaci na 2,4GHz usporedba moto g5, samsung s5 i poco f1


u sobi gdje je modem svi mjere max, oko 30Mbps


kad odem sobu koja je najvise udaljena moto g5 mjeri oko 10Mbps, samsung 8Mbps, a poco F1 polako gubi mrezu. kad se zakvaci mjeri oko 1Mbps
Općenito xiaomi ima problem s wifi ali ne hardverski nego softverski. Kad si spojen na Wifi pogledaj u infu o wifi koja ti brzina veze piše mora biti ista kao i na routeru(naravno ako si u prostoriji gdje je router) ako je router na 2.4 300Mbps isti ti mora pisati i u infu.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2019., 21:15   #6363
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Uzmi si RN 7, znam da ti ne treba tacna ali ekran je dosta "veći" (promjenili su se omjeri ekrana u zadnjih par godina pa sad ne možeš raditi direkt usporedbu), dulji je od tvog mobitela "samo" 8mm. Nakon toga imaš Pocophone F1 koji je skuplji, ima najjači procesor (SD 855) i IPS ekran, ili Mi 9T koji ima amoled ekran ali nešto slabiji procesor od F1 (SD730).

Uzeo sam RN7, upravo ga postavljam. Valjda ce sluziti kao stari RN4.
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2019., 23:58   #6364
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor vujasin Pregled postova
Uzeo sam RN7, upravo ga postavljam. Valjda ce sluziti kao stari RN4.
Ma kaj opcenito...mi9 mi mjeri 93 u dnevnom di je i router..soba do (cigla) 80...najudaljenija soba ( beton) 30....stan 65 kvadrata. Mjereno vise puta. S7 je tu bio puno gori.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 07:38   #6365
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Općenito xiaomi ima problem s wifi ali ne hardverski nego softverski. Kad si spojen na Wifi pogledaj u infu o wifi koja ti brzina veze piše mora biti ista kao i na routeru(naravno ako si u prostoriji gdje je router) ako je router na 2.4 300Mbps isti ti mora pisati i u infu.
Evo jucer jos malo vise testirao, a uzeo i mi9t od strica da usporedim. I dalje prostorija u kojoj je modem nije problem, svi su na oko 30Mbps. Cak ni prostorija do, padne brzina ali svi mjere isto, oko 25Mbps.
Ali ova najudaljenija soba, radio po 5-6 mjerenja, moto g5 sva mjerenja oko 9-10Mbps, samsung isto tako oko 7 do 9 Mbps. A mi9t i f1.. bilo je tu svega, par mjerenja do 10Mbps, ali nekoliko ih nisu mogli napraviti jer bi izgubili mrezu.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 09:23   #6366
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Citiraj:
Autor vujasin Pregled postova
Uzeo sam RN7, upravo ga postavljam. Valjda ce sluziti kao stari RN4.
Zapravo sam uzeo redmi 7 a ne rn7. Zadovoljan sam jedino sto je kuciste bilo kvalitetnije na starom redmi 4. Ovaj je plastican stari je imao aluminijsko kuciste.
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 09:34   #6367
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
Evo jucer jos malo vise testirao, a uzeo i mi9t od strica da usporedim. I dalje prostorija u kojoj je modem nije problem, svi su na oko 30Mbps. Cak ni prostorija do, padne brzina ali svi mjere isto, oko 25Mbps.
Ali ova najudaljenija soba, radio po 5-6 mjerenja, moto g5 sva mjerenja oko 9-10Mbps, samsung isto tako oko 7 do 9 Mbps. A mi9t i f1.. bilo je tu svega, par mjerenja do 10Mbps, ali nekoliko ih nisu mogli napraviti jer bi izgubili mrezu.
Na tako malim brzinama DL ne možeš vidjeti razliku. Testirao sam RN5 i MI 4C
RN5 sa najnovijim update i MI 4C MIUI 9.6 by xiaomi.eu 8.4.19. router s kojim sam testirao na 2.4Ghz ima teoretski 300Mbps a na 5Ghz 1300Mbps brzina DL preko žice preko 200Mbps.Wifi 5Ghz RN5 isto kao i MI 4C( Pojavila bi se i tu razlika da imam veće brzine DL) Na 2.4Ghz je razlika drastična RN5 postiže nešto malo više od 50Mbps a MI 4C malo više od 150Mbps
MI 4C


RN5
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 10:03   #6368
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Ma svejedno je meni jel on meni daje 2 il 10Mbps. Meni smeta sto njemu pada signal pa se odspoji s mreze.
I kaj sam jos primjetio, znam da nije pokazatelj, ona ikona jacine wifi signala. Na motoroli i samsungu je stabilno na dvije crtice, dok kod saomija ide od toga da fali samo jedna crtica do toga da izgubi mrezu, i to u par sekundi.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 11:01   #6369
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo nakon nekog dužeg korištenja RN7 par stvari koji me jebu:

- nakon nekog vremena (update?) mi je samo prestao prikazivati one male brojeve iznad ikona whatsupa, vibera, sms-a i telefona da imam poziv, poruku, SMS... Imam gore u notifikacijama kad spustim, no to ne radim često sam od sebe, pa se dogodi da dugo ne vidim neku poruku...

- imao sam masu random nepoželjno otvorenih aplikacija i slučajnih poziva... Ajd za aplikacije, ali ovo za pozive je nezgodno. OK shvaćam jedan krivi korak, ipak to na kraju vjerojatno ja stisnem, ali da se otvori viber, odem u pozive, nađem random kontakt i još zovem nekoga u samo jednu sekundu što sam digao glavu, pa ne napravim valjda 3-4 slučajna dodira. Možda istišćem neku random "šifru" tj. kombinaciju, nemam pojma.... Uglavnom nisam nikad imao takve "penzionerske" greške, nit znam ikoga da ih radi...

- Par puta mi se kod slikanja dogodilo da nije sejvao (odnosno ni napravio) slike, iako sam očigledno stisnio za fotogorafiranje (više puta i više slika za redom). Trebao sam provjeriti u galeriji očito. Naravno kad je bilo najbitnije

- Manje bitno - ali iritantno - stock player ne može puštati pjesme redom nego po abecedi... Možda mnogima to nije bitno, ali je sranje kod konceptualnih albuma gdje stvari moraju ići određenim redom

- Do sada se nisam navikao na pisanje (česte greške stiskanja slova pored, te slučajnog stiskanja kruga gdje mi spusti prozor), no dobro to je do mene.

Ugl. što se tiče pozitivnih strana, mobitel je kvaitetan što se tiče buildqualitija, dobra kamera i baterija, samo eto ovaj softverski dio je malo "bumpy ride"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 11:27   #6370
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
Ma svejedno je meni jel on meni daje 2 il 10Mbps. Meni smeta sto njemu pada signal pa se odspoji s mreze.
I kaj sam jos primjetio, znam da nije pokazatelj, ona ikona jacine wifi signala. Na motoroli i samsungu je stabilno na dvije crtice, dok kod saomija ide od toga da fali samo jedna crtica do toga da izgubi mrezu, i to u par sekundi.
neznam kaj bi ti reko na mi9 sve radi odlicno nista slicno ovome...mozda da se javi jos neko ko ima te mobove
renc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2019., 12:55   #6371
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Nemaju svi problem sa Wifi ali većina da sve ovisi o software koji je instaliran. MI 4c je isto imao taj problem dok nisam promijenio software hardverski wifi kartica 2.4Ghz podržava 300Mbps a 5Ghz podržava 866Mhz i tako piše u infu Wifi mreže. ovi noviji modeli možda nemaju taj problem. Treba mi doći Xiaomi Mi 9 tako da me baš zanima kakvo je stanje sa wifi kod njega.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 18:01   #6372
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Nemaju svi problem sa Wifi ali većina da sve ovisi o software koji je instaliran. MI 4c je isto imao taj problem dok nisam promijenio software hardverski wifi kartica 2.4Ghz podržava 300Mbps a 5Ghz podržava 866Mhz i tako piše u infu Wifi mreže. ovi noviji modeli možda nemaju taj problem. Treba mi doći Xiaomi Mi 9 tako da me baš zanima kakvo je stanje sa wifi kod njega.
Upravo sam ti gore napisao da kod MI9 sve radi top. Dakle max koliko može ići u svim sobama. Global ROM zadnja verzija.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 18:05   #6373
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kod mene sa MI 9T (global i EU - stable i developer) apsolutno nikakvih razlika između Mi 9T i Galaxy S8.

Oba rezultata mjerenja su skoro identična.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 18:08   #6374
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Kakva je kamera na 9T u odnosu na s8?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 18:21   #6375
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ovisno šta tražiš i želiš.

Meni osobno bolje na Mi 9T - imam zoom, wide i bolji slow mo.
Na S8 su za nijansu bolje noćne slike i općenito kvaliteta. Ali to kada stavim na komp, za moje oko ista stvar.

Kada gledaš razliku u cijeni (kada uzmeš dan izlaska oba mobitela) i time kvalitetu slike, skuplji S8 ne opravdava ni pod razno, ali ipak pričamo o dosta "starijem" modelu.

Sve u svemu, jako zadovoljan, još kada staviš GCam - noćne slike su neusporedive, skoro kao Pixel

Par postova unazad, kada sam ga dobio.

https://drive.google.com/open?id=1AD...iFBuZUb9L9d8uH
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 21:11   #6376
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Ovaj "drugi prostor" iliti incognito mode je zgodna stvarčića...lijevi palac za icognito, desni palac za normalan rad

Malo sam još toplo-hladno sa baterijom. Baterija bi trebala biti vrlo dobra po testovima, puno bolja od proslog moba, ali meni je poprilično ista...jest da imam AOD stalno upaljen..ali mozda sam ocekivao ipak vise.
Nixis je offline   Reply With Quote