Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2016., 12:13   #7711
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Prije par dana uzeo ja starcima,a i sebi kod kuce kao glavni TV taj Samsung.

Za tu cijenu ja prezadovoljan,slika iznadprosjecna naspram prijasnjeg Grundiga sa HD rezolucijom,WiFi SMART opcije odlicno rade,umrezio preko Plex aplikacije sa kompom i streamam filmove,jednostavno uzitak gledati.

Televizor je bas minimalisticki konstruiran,daljinski je malkice velik,ali nemam osim toga zamjerke na to.
Opcije za kalibraciju slike su bas opsirne,zvucnik je prosjecan iako je dosta glasan.

Ako te nesto specificno zanima,slobodno pitaj ili ako ti treba sta fotkati da vidis,inace SMART opcije stvarno perfektno rade bilo screen mirror sa mobitela,upravljanje TV-om preko mobitela da sluzi kao daljinski itd.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 12:25   #7712
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Talking

Sve u svemu i u dućanu me ''vukao'' više samsung da ga kupim nego me samo zanima sa koje udaljenosti gledaš tv, jel ti se tih 32'' čini ok? TV koi kupim dosta dugo će se zadržati kod mene pa zato sada gledam nekako uzeti ''sve'' da sam miran... Jesi ga postavia na zid ili ti tv stoji na onom svojem nosaču? Recimo dvoumim se dali ga postaviti na zid ili ga ostaviti na njegovom stalku... Ima li opciju priključivanja LAN priključka ili sve ide preko Wi-Fi-a?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 12:36   #7713
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor maxtor Pregled postova
Sve u svemu i u dućanu me ''vukao'' više samsung da ga kupim nego me samo zanima sa koje udaljenosti gledaš tv, jel ti se tih 32'' čini ok? TV koi kupim dosta dugo će se zadržati kod mene pa zato sada gledam nekako uzeti ''sve'' da sam miran... Jesi ga postavia na zid ili ti tv stoji na onom svojem nosaču? Recimo dvoumim se dali ga postaviti na zid ili ga ostaviti na njegovom stalku... Ima li opciju priključivanja LAN priključka ili sve ide preko Wi-Fi-a?
Iskreno,imali smo prije 32" Grunding,ali sa " debelim " okvirima pa se cinio da je veci i kad smo postavili Samsunga,strava i uzas cijeloj familiji,komentari tipa : "mali je,kako cemo to gledati,trebali bismo mijenjati za 40 inch i definitivno je bio " sitan " pored Grundiga 40",ali evo nakon tjedan dana sve pet,postavili komad stiropora da ga podigne i sad je puno bolje gledati nego kad je bez stiropora ,ali kod nas je 1.5-2 m udaljenost pa mislim da ce tebi biti premalo 32" za 3 m,a uz to rekoh ovaj TV nema obruba pa se cini dosta manjim.

Ima lan utor,nisam isprobavao,ima 2 ili 3 USB utorak,3 HDMI i jos par utora koji ne znam cemu sluze,stvarno je opremljen

Takoder za 2400 kn je opremljen Micro Dimming sustavom koji stvarno pomaze,a slika je fluidna i nema nikakve "zrnatosti".

http://hdtelevizija.com/2011/02/01/s...-osvjetljenja/
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 12:49   #7714
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Cool

Imam Sharp sa debelim obrubom tako da znam za taj problem... Uglavnom dosta si mi pomogao No reci mi samo još jedno, TV se može spajat na net bez da ga se fizički spoji sa routerom, dakle preko Wi-Fi ko šta se spaja preko mobitela? Neki TV-ima piše da imaju Wi-Fi a treba ih se fizički spojiti na router ili zahtjevaju dodatni uređaj za Wi-Fi koji se spaja u USB...
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 13:05   #7715
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor maxtor Pregled postova
Imam Sharp sa debelim obrubom tako da znam za taj problem... Uglavnom dosta si mi pomogao No reci mi samo još jedno, TV se može spajat na net bez da ga se fizički spoji sa routerom, dakle preko Wi-Fi ko šta se spaja preko mobitela? Neki TV-ima piše da imaju Wi-Fi a treba ih se fizički spojiti na router ili zahtjevaju dodatni uređaj za Wi-Fi koji se spaja u USB...
Kad upalis TV,dočeka te čarobnjak i spojis se na Wi-Fi,znači kao što se spojis laptopom na Wi-Fi tako i TV cak mislim podržava WiFi AC.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 13:23   #7716
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Thumbs up

Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Kad upalis TV,dočeka te čarobnjak i spojis se na Wi-Fi,znači kao što se spojis laptopom na Wi-Fi tako i TV cak mislim podržava WiFi AC.
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 10:55   #7717
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Evo izasao update za Grundig tv (u mene je 48vle7461wl)

Stara verzija:
Kygrmr v07.034.00
Bootloader boot.ky v07.034.00

Nova verzija:
Kygrmr v07.034.09
Bootloader boot.ky v07.034.09

Taman se skida, pa javim cim uocim nesto novo.

Zadnje izmijenjeno od: pci_e3x. 08.02.2016. u 11:00.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 20:50   #7718
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
preporuka za 3 smart tv-a od 32" i jedan od 46+ hvala
bail je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2016., 13:41   #7719
YichGa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Bok,

molim preporuku za TV barem 40"

Budžet (koliko novaca planirate najviše potrošiti): do 3000 kn
-----------
Udaljenost gledanja (u metrima, otprilike): oko 2,5 - 3 m
-----------
Raspored sobe (TV će se gledati pretežno frontalno, iz manjeg ili većeg kuta): Frontalno iz manjeg kuta, soba nije previše osvjetljena jer ima 2 manja krovna prozora nasuport TV-u
-----------
Važnost Smart TV-a (koliko vam je bitno surfanje, aplikacije, igre): nije pretjerano bitno, koristim Kodi i bit će spojeno računalo i/ili laptop na TV
-----------
Igranje (hoćete li igrati na TV-u igre preko konzola, PC-ja, koliko ste zahtjevan igrač/ica): Sa PC-a manje, ali sa PS4 često, bitno da ne lagga
-----------
Media player (hoćete li gledati filmove, slike i slušati glazbu preko USB media playera u TV-u ili preko mreže): sa računala ili laptopa većinom, imam sound odvojeno na što će sve biti spojeno

Hvala unaprijed,
__________________
I FEEL LIKE I'M TAKING CRAZY PILLS!!!!
YichGa je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 15:57   #7720
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
@YichGa imas na prosloj stranici sam ukratko ne bas predetaljno opisao tv sto sam nedavno uzeo.. Kolilo vidim po tvom postu zadovoljio bi tvoje kriterije
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 14:03   #7721
YichGa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
@YichGa imas na prosloj stranici sam ukratko ne bas predetaljno opisao tv sto sam nedavno uzeo.. Kolilo vidim po tvom postu zadovoljio bi tvoje kriterije
Hvala devaa, našao sam i review http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j5000

A i par drugih kandidata, primjerice
http://www.emmezeta.hr/multimedija/t...ull-hd-led-tv/

review: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2490016,00.asp

No svakako moram prošetat po nekim trgovinama još tipa Metro koje nemaju online kataloge
__________________
I FEEL LIKE I'M TAKING CRAZY PILLS!!!!

Zadnje izmijenjeno od: YichGa. 05.03.2016. u 14:03. Razlog: ipravak