Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2009., 12:06   #511
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
****************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 02.12.2009. u 12:58.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:08   #512
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
To smo ustanovili.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:10   #513
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da sam na mjestu današnje uprave, prvo bih promijenio ime tvrtke.

Sta HG-Šrot nije dovoljno dobro ime?

__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:12   #514
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Velika većina nas je zainteresirana za kupnju u HG-u, ali se neke stvari trebaju poboljšati.
Koliko vidim najviše se spominje nestručnost i nezainteresiranost osoblja u prodavaonici. Nije u svakoj tako, ali...
Druga najčešća primjedba je dostava robe koja se nalazi u drugim poslovnicama. Nitko nije protiv toga da i plati tu dostavu, ali dajte poduzmite nešto da se to uopće može napraviti.
ja ću prije kupnje uzduž i poprijeko pogledati recenzije i mišljenja ljudi na netu,tako da mi da stručnost i nezaineteresiranost nisu tolke bitne,naravno bitne su ljudima koji znaju malo o pc-a pa dođu i kažu složite mi vi konfiguraciju,ali znaš onu staru kolko para tolko muzike,ako si slabo plaćen ti se živo fućka što te kupac pita,

što se dostave tiče ja kad sam kupovao repariranu ploču sa aukcije,sam ih zamolio da mi ne šalju doma nego u poslovnicu u rijeci da ne plaćam poštarinu,ploča stigla išo podignut i nisam platio poštarinu,kad si već šalju djelove u rijeku kamionom mogu i tu ploču ubacit.

pametno pitanje heroin,ko zna kako to vani rješavaju??
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:15   #515
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Javljam se kao osoba koja je kupovala u raznim dućanima i ima podjednako dobra i loša iskustva sa svima. Ekstreme ne navodim i tu HG-Spot ne spada.Budući da se mlada dama M. Bajkovac(oprostite ali ne znam kako da vas tituliram) zaista trudi da svoju firmu učini destinacijom gdje se rado kupuje ja imam jedno pitanje koje vjerojatno neće pridonijeti boljem poslovanju ali će definitivno odrigrati veliku ulogu pri izboru firme kod koje ću kupovati. Radi se o reklamaciji proizvoda koji su pod garancijom ali više nisu dobavljivi u trenutku reklamacije. Iskreno nisam našao jasno definirane zakonske odredbe ali sam sam svjedok prilično širokog i slobodnog tumačenja postojećih.
Konkretan primjer-kupim grafičku karticu HD5870 koja košta 2800kn sa 2 godine garancije(recimo trenutni high-end). Nakon 22 mjeseca kartica prestane raditi. U servisu je ustanovljeno da nema fizičkih oštećenja i garancija je priznata. Međutim takve kartice se više ne mogu nabaviti, a postojeća se ne može popraviti. Šta ću ja dobiti:
1) karticu nove generacije koja košta isto toliko
2) trenutni high-end od istog proizvođača
3) 3x jeftiniju karticu nove generacije koja je brža ali i tri klase ispod
4) ako ne želim ovo pod 3 vratit će mi se novac u punom iznosu
Vjerujte danas pri kupovini komponenti i izboru dućana ovo mi je glavna stavka. Molim predstavnicu HG-Spot Nova da se očituje u svezi ovoga.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:24   #516
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Uh,ovo bi i mene zanimalo,vrlo nezahvalno pitanje,i podložno masovnoj zlouporabi od strane korisnika,ali i postavljanja goleme,čak bi rekao, prevelike odgovornosti na serviserima,i njihovim procjenama,tko je za štetu kriv.

Korisnik,koji je uslijed isteka garantnog roka potegnuo brutalan potez i spalio karticu,procesor,šta god,da bi se okoristio jednom od ponuđenih mogućnosti,koje si naveo, ili serviser,koji mora biti "unutra". I upoznat sa svim živim i mrtvim načinima shebavanja hardvera,pa donijeti na temelju neke procjene sa kolegama,i samim sobom,odluku.

Vrlo teško pitanje,osobno se nadam da će odgovor glasiti u tvojem slučaju, grafičku karticu u iznosu kupljenje prije 2g,a nenamjerno pokvarene.

Ali teško..goleme su mogućnosti zloporabe,kako i sami znamo,na ovom forumu pogotovo je bilo par pokušaja,javnih pričam. Šta ako razvalim ovo,i ne skuže me...i slično. I onda se pojaviš ti,kojem je odapela slučajno,i radi par krkana ti zakompliciraju život.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:28   #517
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Uh,ovo bi i mene zanimalo,vrlo nezahvalno pitanje,i podložno masovnoj zlouporabi od strane korisnika,ali i postavljanja goleme,čak bi rekao, prevelike odgovornosti na serviserima,i njihovim procjenama,tko je za štetu kriv.

Korisnik,koji je uslijed isteka garantnog roka potegnuo brutalan potez i spalio karticu,procesor,šta god,da bi se okoristio jednom od ponuđenih mogućnosti,koje si naveo, ili serviser,koji mora biti "unutra". I upoznat sa svim živim i mrtvim načinima shebavanja hardvera,pa donijeti na temelju neke procjene sa kolegama,i samim sobom,odluku.

Vrlo teško pitanje,osobno se nadam da će odgovor glasiti u tvojem slučaju, grafičku karticu u iznosu kupljenje prije 2g,a nenamjerno pokvarene.

Ali teško..goleme su mogućnosti zloporabe,kako i sami znamo,na ovom forumu pogotovo je bilo par pokušaja,javnih pričam. Šta ako razvalim ovo,i ne skuže me...i slično. I onda se pojaviš ti,kojem je odapela slučajno,i radi par krkana ti zakompliciraju život.
Mislim da je pitanje sasvim jasno i da je na njega moguće dati i takav odgovor. Ako je to odgovor br. 3 onda br. 3 ali nek se to jednom jasno definira. Nekakav stav mora biti.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:29   #518
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Slažem se,ali znaš o čemu ti pričam.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:53   #519
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Mislim da je pitanje sasvim jasno i da je na njega moguće dati i takav odgovor. Ako je to odgovor br. 3 onda br. 3 ali nek se to jednom jasno definira. Nekakav stav mora biti.
Stvar je u tome sto odgovor broj 3 ti nemoze biti konacan odgovor jer je protuzakonit -osim ako se kupac s tim ne slozi. A vjerujem da ce Mihaela izbjeci odgovor.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 12:57   #520
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Šta ovima na Links forumu ne postavljate ovakva pitanja? Ha?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 13:04   #521
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
thedream - ako se ne možeš kontrolirati i izražavati kao normalan čovjek, ispucaj se, odi u šumu po drva za zimu, nemoj pisati po forumu. Vulgarne izraze za bilo koga ostavi za po kvartu, koliko puta zbog iste stvari moraš dobiti ban. Jedna od njih će biti i konačan, valjda ti je ta informacija jasna?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 13:04   #522
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Šta ovima na Links forumu ne postavljate ovakva pitanja? Ha?
Tamo ne treba postaviti, vec su se izjasnili da ti priznaju koliko je tvoja kartica zadnje kostala na njihovom cjeniku - za toliko para mozes dobiti novu.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 13:08   #523
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ok.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 13:27   #524
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Tamo ne treba postaviti, vec su se izjasnili da ti priznaju koliko je tvoja kartica zadnje kostala na njihovom cjeniku - za toliko para mozes dobiti novu.

Tocno. Iako i oni vracaju uplacene pare kad ih se stisne....


A forum im je diktatorski. Pa ako se slicna pitanja postave onda vam istrkeljaju svoje protuzakonite tvrdnje i lockaju temu.
Lazu ljudima u lice i zato obicno preporucam ostro izbjegavanje njihovih prodavaonica (ako vam cijene nisu razlog same po sebi)....



No pustimo njih, ovo je tema o HG-s, pa da vidimo hoce li Mihaela jasno i nedvosmisleno odgovoriti na pitanje, iako sumnjam.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 13:36   #525
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Javljam se kao osoba koja je kupovala u raznim dućanima i ima podjednako dobra i loša iskustva sa svima. Ekstreme ne navodim i tu HG-Spot ne spada.Budući da se mlada dama M. Bajkovac(oprostite ali ne znam kako da vas tituliram) zaista trudi da svoju firmu učini destinacijom gdje se rado kupuje ja imam jedno pitanje koje vjerojatno neće pridonijeti boljem poslovanju ali će definitivno odrigrati veliku ulogu pri izboru firme kod koje ću kupovati. Radi se o reklamaciji proizvoda koji su pod garancijom ali više nisu dobavljivi u trenutku reklamacije. Iskreno nisam našao jasno definirane zakonske odredbe ali sam sam svjedok prilično širokog i slobodnog tumačenja postojećih.
Konkretan primjer-kupim grafičku karticu HD5870 koja košta 2800kn sa 2 godine garancije(recimo trenutni high-end). Nakon 22 mjeseca kartica prestane raditi. U servisu je ustanovljeno da nema fizičkih oštećenja i garancija je priznata. Međutim takve kartice se više ne mogu nabaviti, a postojeća se ne može popraviti. Šta ću ja dobiti:
1) karticu nove generacije koja košta isto toliko
2) trenutni high-end od istog proizvođača
3) 3x jeftiniju karticu nove generacije koja je brža ali i tri klase ispod
4) ako ne želim ovo pod 3 vratit će mi se novac u punom iznosu
Vjerujte danas pri kupovini komponenti i izboru dućana ovo mi je glavna stavka. Molim predstavnicu HG-Spot Nova da se očituje u svezi ovoga.
Ja cu ti odgovorit...

...tvoj slucaj biti ce rijesin u skladu s zakonom
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline