Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2017., 08:20   #1261
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
kinezi onemogućili to u global beti
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 09:14   #1262
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,009
Ako misliš na gappse, u global stable isto se ne mogu disable-ati gappsi.
U onom app property dijalogu su iz xiaomija iz nekog razloga maknuli gumb "Disable".
Ima workoaround, evo s mojeg locked BL global stable, Mi5

Iako ne smetaju puni ti gappsi, vrte se u pozadini i troš jedino RAM, nisam primijetio neki utjeca na bateriju.
Nego, pitanje u vezi flashanja, na mobu mi je global stable 8.1.2, trebao bi mi onaj automated tasks koji ima samo u beti. BL ne bi smio otključati radi garancije, kakve su mi opcije za flash?
Pitanje je kad će global stable, a i kad se pojavi biti će Nougat što znači opet potencijalni novi bugovi. Šteta da nisu napravili još jedan global stable na zadnjem MM.
Može li se iz global stable flashati global beta preko updatera?
Npr. 6.11.10 koji je zadnji MM. Nisam siguran da li bi još na nougat dok to ne počiste.
Ako se može preko updatera, treba li wipe ili bi radilo i ovako?
Kasnije iz te bete na global stable kako, updater ili EDL+miflash?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2017., 10:46   #1263
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
par postova prije ti je to objašnjeno..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 13:18   #1264
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ako misliš na gappse, u global stable isto se ne mogu disable-ati gappsi.
U onom app property dijalogu su iz xiaomija iz nekog razloga maknuli gumb "Disable".
Ima workoaround, evo s mojeg locked BL global stable, Mi5

Iako ne smetaju puni ti gappsi, vrte se u pozadini i troš jedino RAM, nisam primijetio neki utjeca na bateriju.
Nego, pitanje u vezi flashanja, na mobu mi je global stable 8.1.2, trebao bi mi onaj automated tasks koji ima samo u beti. BL ne bi smio otključati radi garancije, kakve su mi opcije za flash?
Pitanje je kad će global stable, a i kad se pojavi biti će Nougat što znači opet potencijalni novi bugovi. Šteta da nisu napravili još jedan global stable na zadnjem MM.
Može li se iz global stable flashati global beta preko updatera?
Npr. 6.11.10 koji je zadnji MM. Nisam siguran da li bi još na nougat dok to ne počiste.
Ako se može preko updatera, treba li wipe ili bi radilo i ovako?
Kasnije iz te bete na global stable kako, updater ili EDL+miflash?
1) Možeš li podijelit taj workaround za locked BL?

2) za sada na 7.1.19. nisam naišao na neke bugove, meni sve radi ok.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 16:43   #1265
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 378
Dali ste radili faktory reset nakon ovog zadnjeg updatea na 7.0 ??
zig je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 19:04   #1266
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
evo dosla danas majka u goste povodom rodjendana... lijevo - njen redmi 3s ( neutrinomobile) , desno - moj redmi 3s (grossoshop).

znaci njen opet baca u edge i baca da nema network connectiona a meni uredno stalno radi na 4g mrezi... procitao sam oko 35 stranica na miui forumu i odustao od 7.5.x verzije jer ispada da je to vezano za mrezu softverski, dakle do rom-a. ali ovaj mamin je na verziji 8.x.x. i ista stvar? dal da probam apdejtat na 8.1.1. ili da flasham preko jednostavno isto beta verziju koju i ja imam?


evo poceo je i moj opet prcat.... iskljucio danas wifi, i opet ga bacio u edge... switchanje pod prefer LTE ili prefer 3g nista ne znace.... pod trazenje mreze rucno nalazi samo 2g.... i sve bi to jos bilo ok, da taj EDGE radi... al imam osjecaj da ga samo tako prikazuje a od pola sata sta je on u edgeu, mozda 3 min uspijeva radit net... tek tolko da prodju notificationi kojekakvi (face i slicno)... nema sanse da ista otvorim na takozvanom EDGE-u jer ide mozda pola kb/s. dok odem pod test network, zatamnjeno mi je, uopce ne mogu... dakle, ko da neta nema... prije nekoliko dana mi je isto tak prebacio u edge , ali se nakon 2 restarta odblesirao... ovaj put ne... jel postoji neki nacin napravit neku samodijagnostiku pa da se vidi kaj zeza - dal hardver ili softver (ma da ja mislim da je u softveru, jer nema faking sanse da sam dobio 2/2 limuna i da staroj na njenom , trecem, isto zeza)....

kod mene se ovo pocelo dogadjati nakon spajanja na wifi i gasenja wifij-a i nazad switchanje na mobilni net....

edit: odblesirao se nakon cca 5 restarteva.... ideje?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 22:11   #1267
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Fuckas te global romove. Svaki xuaomi je drukcije flashan jer iz tvornice izlazi bez roma, onda selleri flashaju sta stignu. Ja sam se na 2 xiaomija prebacio na xiaomi.eu beta i sve radi ko bog..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 12:00   #1268
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ode Hugo Barra iz Xiaomija, bit ce zanimljivo vidjet kako ce to utjecat na buducnost Xiaomija
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 12:05   #1269
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Uređaji su im super, ali ova nebriga oko softvera je zabrinjavajuća jer već godinama ništa ne poduzimaju po tom pitanju. Isto kao ni o službenoj podršci/prodaji/servisu u Europi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 12:23   #1270
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
cinio se sretan na zadnjem "predstavljanju" nicega tj. nove boje Mi Mixa..

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2017., 16:39   #1271
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
mislim da mu je zdravlje u pitanju
nagutao se smoga ahahahahaha
uzeo lik pristojnu lovu za ove skoro 4 godine a i pristojno se znojio na"predstavljanju" pitanjima novinara kad će se moći kupiti izvan Kine

morate biti narode svjesni toga da xiomi neće službeno u europu nikad
premalo smo mi tržište za njih
njima je prioritet kina i indija
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 16:55   #1272
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
A amerika?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 17:06   #1273
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
A amerika?
Ameri kupuju iphone-e, boli ih briga za njih

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 17:07   #1274
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Fuckas te global romove. Svaki xuaomi je drukcije flashan jer iz tvornice izlazi bez roma, onda selleri flashaju sta stignu. Ja sam se na 2 xiaomija prebacio na xiaomi.eu beta i sve radi ko bog..
Same here. EU ROM koristim, i to od 5.1.2017, i ne mislim dirati dokle god sve radi.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 17:07   #1275
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ameri kupuju iphone-e, boli ih briga za njih

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Plus kinezi kad dolaze na Americko trziste imaju dosta problema oko koristenja svoje tehnologije. A s Trumpom ce vjerojatno imati jos vise.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 17:41   #1276
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
širenje tržišta donosi svoje prednosti ali i rizike, a i veću cijenu.. da dođu službeno u europu poskupili bi i koštali ko huawei koji je bar 30% skuplji za sličan mob. a ništ bolji, čak bih rekao lošiji. huawei P9 je kifla u odnosu na MI5/5S. tako da bolje za nas sve ovako ;-)
imart je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 13:50   #1277
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
stigo danas Mi Band 2... kako zakon stvarcica dok uparis s mobitelom
Ocekivao sam da ce bluetooth puno brze cijediti bateriju, ali evo, 1% baterije na 1h.... zbilja - wow
(napomena: bluetooth nisam koristio od doba mobitela s ekranom u 4096 boja )
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 13:52   #1278
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
stigo danas Mi Band 2... kako zakon stvarcica dok uparis s mobitelom
Ocekivao sam da ce bluetooth puno brze cijediti bateriju, ali evo, 1% baterije na 1h.... zbilja - wow
Mi Band je odlicna stvar.. za mene koji radim sa strojevima je izmisljen jer nikad ne cujem mobitel, sms ili nesto trece..


from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 13:53   #1279
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
upravo mi frend pricao koliko mu u poslu pomaze, vozi vlakiche za HZ
ugodno me iznenadila snaga vibre na tom malom cudu
opcija - pregrst! kaze da se cak moze sloziti i za e-bay aukcije da dobivas notificatione
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 14:00   #1280
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
Mi Band je odlicna stvar.. za mene koji radim sa strojevima je izmisljen jer nikad ne cujem mobitel, sms ili nesto trece..


from my Le X720 on TT
Koliko si konvertiranih dolara dao u kunama?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 14:07   #1281
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja sam uzeo sa dodatnom opremom (jedan mijobs kozni remen https://ae01.alicdn.com/kf/HTB127ZWK...or-Mi-Band.jpg), 32,99$ iliti 242,15kn remen mi se na kraju cini uzi i tanji nego na slici, pa mi je malo - "zenskast" tak da ce vjerojatno ici sestri uz poklon u 4. mjesecu

ako je samo Mi Band 2, onda mislim da je oko 23,99-24,50$ , ovisno kolko zastitnih folija uzmes.... uglavnom stiglo za ravno 10 dana, isto garantirano "bez dodatnih troskova", s aliexpressa.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 14:11   #1282
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
morate biti narode svjesni toga da xiomi neće službeno u europu nikad
premalo smo mi tržište za njih
njima je prioritet kina i indija
AKo je ovo istina(i bog zna da na forumima svašta i svako piše),onda nije ni čudo šta ih Huaweii šiša na ljestvici i to u hendikepu....a ako nastave sa time uskoro će i OPPO,bar tako ljestvice prodaje govore(otpuhaše ih u trećem kvoteru 2016.)

Reći da je Europa premalo tržište za nekoga može samo BEEP, ili ako je stvarno tako,u Xiaomiju rade BEEEEEP,znajući da malo veći igrači od Xiaomija,Hisense i slični,ginu za Europsko tržište,daju se reklame u prime timeu Lige Prvaka itd itd,nudi se sve od vekerica preko frižidera do 4k televizija.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 24.01.2017. u 14:18.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 14:32   #1283
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Huawei i Xiaomi uspoređivati je isto kao nogometnim žargonom kao i Juventus i BATE Borisov. Huawei je gigant u telekomunikacijskom svijetu te je jako veliki igrač. Xiaomi nije još. Možda bude. Sad nije.

I nemojte samo uspoređivat uređaj uz uređaj. Valjda vam je jasno da je taj hardver u njemu najmanja i najjeftinija stavka. Plaća se support, r&d, marketing itd itd. A tu je Xiaomi debelo debelo iza Huaweija iako mu je, pod debelim navodnicima, Mi5S "jako puno bolji" od P9. Naravno, ako pogodiš pravi ROM.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 15:01   #1284
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
reklama čini junaka.. čim se više reklamiraš, tim bolje ide prodaja.. ali ide i cijena gore. jer kupac plaća te silne reklame. imaš kako si rekao mi5s koji je 30% bolji od p9 a 30% jeftiniji. zašto? ne zato jer je bolji nego zato jer se huawei reklamira. čak na našoj tv. znate li koliko su skupe tv reklame? strašno skupe. i teleoperateri ih guraju ljudima pod ugovore itd.
xiaomi radi dobre uređaje i imaju dobre operativne sustave, samo bi za europu trebalo neku centralu u kojoj bi stotinu ljudi kao npr ja flashali europske romove i tiskali upute na europskim jezicima. huawei je telekomunikacijska tvrtka kojoj je proizvodnja mobilnih telefona samo mali dio posla. i govoriti kako je to super brend nije potpuno točno. istina razvijaju svoje procesore hisilikone ali oni su daleko slabiji od qualcomma i exynosa. ljudi kupuju ono što im kupci, reklama i ostalo servira. tako i ti kupuješ samsung jer ga dobiješ jeftino a ne jer je najbolji android uređaj na svijetu. mnogi uređaji su preplaćeni, konkretno apple naravno, samsung malo možda jer stvarno imaju inovacije koje koštaju i razvijaju mobitele. uawei je debelo precijenjen i osim dizajna ne nudi ništa bolje od jednog OPPO. le eco također kao i xiaomi vrijedi svakog eura i operativni sustavi su im odlični, ne treba pogoditi rom, nego flashnuti zadnji europski ako si u europi. i amen. a zašto neka kompanija ne širi proizvodnju po cijelom svijetu postoje mnogi razlozi, koji su uskoro će se saznati, a možda ih otkupi neka druga kompanija.. možda čak huawei..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 15:16   #1285
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Opet teorije zavjere o reklamama i plaćenim oglasima. Tvrdi prestane sa tim nebulozama, a ti nastaviš. Samsung je firma koja ne radi mobitele samo. Njima ne treba reklama. Kao ni LGu. Apple je tu stotinama godina, također im ne treba posebna reklama. Xiaomi je taj kome to treba.

Ti znaš koliko ljudi je u stanju flešati ROM? Mene sad kolega s posla koji je Average Joe pita koji mob za 1500 kuna.
I ja mu velim Xiaomi Redmi 4 Prime i uz to mu velim "treba SAMO poslat zahtjev za unlock bootloadera i onda flešat EU ROM". Čak i da pristane, da me ne stera u qrac odma, sterat će me kasnije kad mu se prva pizdarija sa softverom dogodi.

To što mobitel nije dobar out of box, ne znači ništa tebi, meni i 20tak majstora sa PCE foruma i još stotinjak sa ostatka foruma u HR. To su PROMILI korisnika mobilnih uređaja u Lijepoj Našoj. Analogiju prenesi na EU, pa ti bude jasno zašto nemaju toliku prođu. OK, ima nešto i u platežnoj moći ali svejedno. Ljudi se ne žele zajebavat sa mobitelom kojeg plate 200 EURa. A to jel LG ima 32 antuntun bodova manje od Xiaomija a košta 200 kn više, ne znam jel puše i klinci u osnovnoj.

Zato Xiaomi ne može prerasti u velikog ozbiljnog igrača kao što je to Huawei. Ok, ne još.

I da me lokalni fiškali Xiaomija nebi krivo shvatili. Nisam nigdje napisao da je Xiaomi loš brand. Naprotiv. Ali nema kaj tražiti u borbi sa velikim igračima. Doduše, oni ni je vode tu borbu, oni su svjesni gdje su. Te borbe vodite vi tu na forumu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 15:29   #1286
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
srećom radio sam u trgovini skupom robom i znam koliko se reklama plaća.
izrada huaweija, xiaomija i samsunga košta podjednako, ali kupac koji kupi samsung i huawei plaća i REKLAMU koja se vrti po medijima.. i xiaomi plaća reklamu smartphone hrvatska jer imaju njihove bannere na webu..
ajde smiri se možda jesi stručnjak ali nisi trgovac. dakle na it tehnici su male zarade ali na mobitelima ogromne. izrada mobitela košta 30% cijene u dućanu. ostalo plaćaš reklamu, koji dio ti nije jasan? i veličini igrača nebih volio jer je 2015 xiaomi bio 3 najveći proizvođač mobitela na svijetu a sad je 4. ili 5. prestigao ga je huawei. čime, kvalitetom?, ne. nego reklamom. a to da bi xiaomi mogao proširiti podršku na ostatak svijeta, bi, možda i budu, ovisi o politici firme. nekome možda nije važno da bude u top 5 proizvođača mobitela. sony i lg i htc su daleko ispod ovih gore pa ih nazivaš igračima, a xioami nije igrač?
možda nije tebi, ali samo možda. jednom skužiš da prjcjenjenoj robi plaćaš reklamu (da nebude zabune radio sam u dućanu sa biciklima, da cijene su bile od 2 do 22000kn i jako dobro znam zašto su neki brendovi skuplji od drugih, ne zbog kvalitte nego se skupo reklamiraju.)
još je lakše kod smartphonea kojeg zapravo složiš ko lego kockice jer nijedan dio u njemu ne proizvosi proizvođač telefona. nedavno je bila recenzija htc pixella. nijedan dio unutra nije htc. samsung ako pređe na qualcommove procesore neće imati nijedan samsung dio.
znači bitno je kao kod laptopa čim bolje složiti komponente u lijepo kućište i dobro se izreklamirati i onda si igrač.
nije to tvornica automobila. ak su hrvati mogli sastaviti vivax i meanit, nda svatko može sastaviti smartphone od komponenti sa svih strana svijeta.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 15:45   #1287
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
stigo danas Mi Band 2... kako zakon stvarcica dok uparis s mobitelom
Ocekivao sam da ce bluetooth puno brze cijediti bateriju, ali evo, 1% baterije na 1h.... zbilja - wow
(napomena: bluetooth nisam koristio od doba mobitela s ekranom u 4096 boja )
Cura i ja imamo po jedan Mi band 2, kad sam ga ja uzeo tada jos nije niti imao ikonu notifikacije za npr Viber...ali evo nakon nekolimo mj u updejta sve aplikaciju umaju svoju dedicated ikonicu. Učestalo budu updejti ugl jako sam zadovoljan.

Bacio sam oko malo i na Xiaomi Mi Amazfit smartwatch ali nekako me nije pridobio....

https://www.youtube.com/watch?v=S7A29ePjV3E
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 16:09   #1288
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
@imart
Malo si promašio poantu. Dobro je Brko rekao. Prvenstveno plaćaš support. Reklama naravno pomaže, ali ne možeš reći da je presudna. Sam si naveo vivax i meanit. Reklamiraj ih isto kao samsung i apple i ako imaju isti price range šta misliš šta će ljudi uzeti.
Velika većina ljudi nisu entuzijasti i zaboli ih za eu rom i kako ga flešat. Hoće mob koji radi out of the box. Ako si korisnik koji hoće imati hr jezik i gappse po defaultu i dobiješ xiaomi-a sa kuhanim romom od nekog kineza bez toga, malo će ti značiti što je taj mob hardverski superioran recimo huawei-u.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 16:31   #1289
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Brko ima pravo kad veli da je Huawei ozbiljniji (za sad) igrač..njima su mobovi samo mali "dio ponude". Konkretno sada konkuriraju Ericssonu u nekim puno većim "utakmicama" od onih u moblinoj (smartphone) industriji...
Ono što je Imart (valjda) htio reći je da je Xiaomi sada bliže Huaweiu nego li je ikada bio i vrijeme će pokazati što i koliko može...za sada ne trpaju toliko reklama i nisu službeno prisutni na EU tržištu. Na kraju krajeva nemaju niti približno isti broj ljudi, pogona ni novca.
On topic,
Za sada je činjenica da Xiaomi radi vrlo solidne uređaje za vrlo vrlo povoljne novce, postoji razlog zašto ih ekipa s balkana uvozi čak i iz Kine...jebu ih samo kamere koje su ispod prosjeka u klasi (ako ne računamo Mi5s) i nepostojanje službenog servisa u HR. Dolaze im sad i novi modeli koji, bar na papiru, dosta obećavaju i po tom pitanju (kamera itd).
Kad pišemo o Samsungu...napisati ću ovo samo jednom. Za pare koje treba dati za S7 edge rađe uzmem novi ajfon....jebiga, sry, ali bolji je uređaj a bome i bolja je i podrška i resale vrijednost, čak i u odnosu na samsung....Žena ima iphone 6, imala i 4ku i 3ku...imamo ipad mini 1.gen i ipad novi....a imamo i samsung tablet....sve tp radi ok ali daleko sam najzadovoljniji bio sa apple uređajima....a bome i ferceraju bez greške sve ove godine...build quality appleovih tableta je najbolji kojeg sam vidio na tabletima...daleko...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 24.01.2017. u 16:38.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 17:12   #1290
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
srećom radio sam u trgovini skupom robom i znam koliko se reklama plaća.
Kao trgovac si imao uvid u knjige i financije? Taj gazda mora da je imao jako velikog povjerenja u tebe.

Nego, nisi li ti nedavno rekao kako ti izdvajaš 4000-5000 kuna ko iz pičke za mobitele? Ne znam čemu si se onda tako jako uhvatio te "nepravde" o cijenama uređaja.

Citiraj:
izrada huaweija, xiaomija i samsunga košta podjednako, ali kupac koji kupi samsung i huawei plaća i REKLAMU koja se vrti po medijima.. i xiaomi plaća reklamu smartphone hrvatska jer imaju njihove bannere na webu..
Po toj tvrdnji, QuidZz, virty, jopis, ja i još gro kolega sa foruma koji imamo Galaxy S7 pušimo marketing? Ne bih rekao da smo mi Average Joe-vi pa uzimamo ono što nam TV servira.
Pa da se Xiaomi toliko vrti po TV-u, nebi ga kupio iz razloga o kojem pričamo cijelo vrijeme - afterdale support i servis u EU. E da, i radi dobro out of box te ga ne treba flešat.

Citiraj:
ajde smiri se možda jesi stručnjak ali nisi trgovac. dakle na it tehnici su male zarade ali na mobitelima ogromne. izrada mobitela košta 30% cijene u dućanu. ostalo plaćaš reklamu, koji dio ti nije jasan?
Koji dio tebi nije jasan? Zna se koliko što košta iz tog mobitela. Samo što će Samsung prodati 40 milijuna primjeraka JEDNOG MODELA uređaja u godinu dana, a Xiaomi 30 milijuna svih uđuture i to možda.
I sve to samo zbog reklame? Ma daj.

Citiraj:
i veličini igrača nebih volio jer je 2015 xiaomi bio 3 najveći proizvođač mobitela na svijetu a sad je 4. ili 5. prestigao ga je huawei. čime, kvalitetom?, ne. nego reklamom.
A je li ti palo napamet da Indija i Kina sačinjavaju cca 40% ukupnog svjetskog stanovništva. Da, Xiaomi je treći prodavač mobitela na svijetu (iako nikad čuo za taj podatak, ali ajde). Ali opet, kome? Na kojem tržištu? Kina i Indija.
I opet pitam - što to vrijedi nekome tko sutra kupuje mobitel za 2000 kn? "Xiaomi ti je super, rulaju u Indiji i Kini". Uzet će Xiaomija i slat ga u Kinu ili Italiju kad/ako mu rikne? Lokalni serviser i/ili kužioc će mu flešat romove svako malo? Je, na PCE/it forum svijetu to zvuči idealno i jednostavno jer jebeš to, to je pola ure posla. Kao što rekoh, nas 20-tak ovdje ne čini 1 promil korisnika i kupaca mobilnih uređaja u HR, a kamoli da pričamo o nekim postocima.

Citiraj:
a to da bi xiaomi mogao proširiti podršku na ostatak svijeta, bi, možda i budu, ovisi o politici firme. nekome možda nije važno da bude u top 5 proizvođača mobitela. sony i lg i htc su daleko ispod ovih gore pa ih nazivaš igračima, a xioami nije igrač?
Naspram Sonya i LG-a, Xiaomi je, da prostiš, go qrac. Ne žive te firme od mobitela. Kao što rekoh, nije matična ploča, procesor i RAM sve što mobitel ima.
Je li idiocki dati za neki LG sa 1GB RAM-a soma kuna naspram Xiaomija sa 2GB RAMa i jačim procom i jačom baterijom? Je. Tebi. Mojoj strini i njezinoj familiji recimo nije.

Citiraj:
možda nije tebi, ali samo možda. jednom skužiš da prjcjenjenoj robi plaćaš reklamu (da nebude zabune radio sam u dućanu sa biciklima, da cijene su bile od 2 do 22000kn i jako dobro znam zašto su neki brendovi skuplji od drugih, ne zbog kvalitte nego se skupo reklamiraju.)
A bicikli i mobiteli su jedno te isto?

Citiraj:
još je lakše kod smartphonea kojeg zapravo složiš ko lego kockice jer nijedan dio u njemu ne proizvosi proizvođač telefona. nedavno je bila recenzija htc pixella. nijedan dio unutra nije htc. samsung ako pređe na qualcommove procesore neće imati nijedan samsung dio.
Ma da, to je pičkin dim.

Citiraj:
znači bitno je kao kod laptopa čim bolje složiti komponente u lijepo kućište i dobro se izreklamirati i onda si igrač.
Na ovo zbilja nemam komentara. Zatečen sam i ne znam što bih rekao.
Ti sigurno ne radiš u bilo kakvoj proizvodnoj firmi niti obrtu koji živi od svoje usluge?

Citiraj:
nije to tvornica automobila.
A bome niti prodaja bicikala.

Citiraj:
ak su hrvati mogli sastaviti vivax i meanit, nda svatko može sastaviti smartphone od komponenti sa svih strana svijeta.
Zašto onda ne nabaviš komponente za recimo S7, ne slažeš ih u garaži, ne pišeš softver, ne rješavaš ljudima RMA i tako to, ako je to tako jako jednostavno.

Vidi, da ne rastežemo. Ti si za sebe u pravu. I budi. Neke u te štorije uvjeriti nećeš da je Xiaomi super brand ali ih jebe SAMO reklamiranje te da je to jedini problem te tvrtke.
Nekoga možda hoćeš, no to je sad problem neke druge osobe.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na