Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2020., 08:18   #781
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
@Disco jbg drajveri su kakbvi jesu. Ja jos nisam imao nikakbih problema,doduse ni ne igram neku siroku paletu igara.
Koliko sam ja skuzio iz GN videa,to je to kaj se tice UI izgleda,sada ce valjda ici u rjesavanje problema sa driverima. A i veli da im komunikacija izmedju timova i nije nesto.
Kao prvo, to su su trebali momentalno riješavat, a ne ići šminkat drivere.
NV ima isti izgled od ne znam ni ja kada...Xp, Vista?
Prioritet bi bio stabilnost i upotrebljivost, teka nakon toga šminka.
Ali ja sam čudo da dosta korisnika ima problema sa driverima, ne samo recenzenti, pa recenziraju oni još uvijek navi GPUe.

A to sa komunikacijom se pristojno izrazio i pravio lud. Očito je da im to nije prioritet, pa se prave mutavi, kao nitko ništa ne zna, ali riješit će odmah sada kada znaju. A ako je stvarno problem u komunikaciji...ajoj....ali ja iskreno en vjerujem.

Šteta šta je AMD nabio tu stigmu o lošim driverima pa ih ljudi izbjegavaju dok kožni guli muški, a sada mu se i rođakinja priklonila, pa deru zajedno.

EDIT: @Manuel: vau, pa taj YT frajer ima normalnu konfu, fino (a ne neki i9/3950 i slično). Videi za raju.
EDIT2: I ope dosta komentara ispod njegovog videa o igrama koje ne rade uopće, do crnih ekrana, do restarta kompa....previše treba kemijat sa AMD driverima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 15.01.2020. u 08:52.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 09:12   #782
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ovo oko amd i loših drivera je meni totalno deplasirajuce, to se odnosi na doba catalysta, od izlaska crimsona stvari su se bar u mom slucaju pocele masivno poporavljati, navi gpu nemam pa ne znam kako je za njih ali imao sam 280x pa masu polarisa i vegi, sve mi radi/lo bez problema, i to osjetno bolje od nvidie, a imao sam pascala i maxwella(maxwell je još uvijek u pogonu na laptopu).
Nvidia ni dan danas nije riješila problem skaliranja slike kad laptop pristekam na tv, nekad uopce ne raspozna drugi device nego trebam restarta laptop, ono totalno debilne stvari ih jebu u 2020... za amd da prištekam na peglu bi mi iz prva dao sliku, nikad nikakvih problema oko switchanja displaya s njima nisam imao
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 09:40   #783
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Doduše kad već spominješ laptop, imam neki HP sa sandyem i 6470, tu su pak neki prastari driveri (zadnji koje je HP izdao, original AMD ne prihvaća) i nigdje nikakvih problema.
Doduše, igrao sam većinom starije igre i emulatore. Znam samo da je za igre na quake3 engineu trebalo u driverima postavit profil za quake3, ili se .exe od igre trebao preimenovat quake3.exe...ne sjećam se točno. Prije toga igra radi užasno, sve trza neovisno o postavkama, nakon toga radi superglatko neovisno o postavkama.
Tako da ni ja nemam loših iskustava, ali opet sumnjam da toliko ljudi laže po netu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:10   #784
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Nikakvih problema od prvog dana kada sam uzeo safirku...to kad ekipa uzme u startu loš proizvod za koji svi testovi kažu da treba zaobići-jebenica,udri po AMD-u,to više nikad neće u moj komp itd...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:18   #785
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Nikakvih problema od prvog dana kada sam uzeo safirku...to kad ekipa uzme u startu loš proizvod za koji svi testovi kažu da treba zaobići-jebenica,udri po AMD-u,to više nikad neće u moj komp itd...
Jos jace iad to kazu zbog nekih stvari od prije 15 godina koje nvidia i dalje ima
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 14:51   #786
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
s tim da su amd driveri odnosno kompletni softwerski paket tri stepenice iznad nvidie i po pitanju fičura i po pitanju kontrole + razni modovi od communitiya
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 15:17   #787
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Malo OffTopic ali ajde...


Imao sam redom (od negdje 2008/9 na dalje, nadam se da neću neku preskočit):

.
.
.

XFX Radeon HD 4770 512MB
MSI Radeon HD7700 1GB
XFX Radeon R9 270 2GB DD
MSI GeForce GTX 470 1.28GB
Sapphire Radeon R9 270X 2GB Dual-X OC
Sapphire Radeon R9 285 2GB Dual-X OC
Sapphire Radeon R9 Fury 4GB Tri-X OC


Jedini problemi kojih se sjećam da sam imao su:
  • sa GTX 470 imao neke random zelene poligone koji su se pojavljivali u Far Cry (1). Koliko se sjećam, to je bio poznati bug sa nV karticama/driverima "at the time". Bila je to tada već stara igra, msm da nisu nikad to riješili.
  • sa Fury sam imao crash to desktop u The Witcher: EE. Prvo je crko/zašteko zvuk preko Display Porta, a onda su se srušili driveri. To su bili Adrenalin 19.12.1, restartali su se tek nakon system reboota.
  • sa Fury se rebootao sistem u The Witcher: EE (nisam siguran da li je problem u R9 Fury driverima, to su bili Adrenalin 19.12.2). Reboot sistema mi se nije dogodio od ne znam kada, vjerojatno zadnji put negdje davno kad sam previše OC-ao starog FX-a...

Ovi crashevi od kad igram Witchera je moguće da su i do GoG Galaxy 2.0 launchera jer je par puta zaštekao zvuk i GoG Galaxy je blokirao tj. ostao je samo okvir prozora sa bijelom pozadinom i scrashao se zvuk preko DP. Iako, igra se nije crashala tj. AMD driveri se nisu srušili, a povratkom u igru (Alt Tab nakon što me prebacilo na desktop) je sve radilo normalno samo bez zvuka. GoG Galaxy sam ubio preko Task Managera, ali da proradi zvuk sam morao restartat sistem.


Ukratko, ne mogu reć' da su nV ili AMD driveri smeće. Sa AMD/ATi nisam imao nikad problema do sada. Mogu samo zaključit da su im vjerojatno prve iteracije Adrenalin2020 drivera vjerojatno bili smeće

A moguće je i da imam selektivno pamćenje pa sam nešto zaboravio Ali vjerojatno nije bio neki big deal ako sam uspio zaboravit...


DISCLAIMER:

Ako netko misli da sam AMD/ATI fanboy (na prvu može izgledat tako ), u moju obranu izlažem da sam u mladosti bio vlasnik raznih grafičkih kartica zasnovanih na raznim GeForce čipovima (FX5600, MX440, 7900GS, 9600GSO... možda sam još kojeg i zaboravio).
S njima generalno nisam imao problema.. osim što je FX5600 bio spor čip i što glupi MX440 nije imao Pixel Shadere. Ali buđet mi tada nije dopuštao ništa bolje



Ako mislite da ste imali problema sa ADM/Ati/nVidia driverima, očito niste nikad bili vlasnici S3 i SiS grafičkih čipova





Uglavnom, On Topic:


Javim vam da li ima problema sa AMD driverima kad kupim Radeon zasnovan na RDNA2

Čini mi se da su do pojave RDNA driveri bili dobrano ispolirani, ali RDNA im je nova arhitektura i nisu stigli toliko doradit drivere kao sa GCN-om. Nadam se da će do RDNA2 i to bit bolje
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 17:44   #788
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
[QUOTE=JC Denton;3371640]Malo OffTopic ali ajde...


Imao sam redom (od negdje 2008/9 na dalje, nadam se da neću neku preskočit):

.
.
.

XFX Radeon HD 4770 512MB
MSI Radeon HD7700 1GB
XFX Radeon R9 270 2GB DD
MSI GeForce GTX 470 1.28GB
Sapphire Radeon R9 270X 2GB Dual-X OC
Sapphire Radeon R9 285 2GB Dual-X OC
Sapphire Radeon R9 Fury 4GB Tri-X OC


Jedini problemi kojih se sjećam da sam imao su:
  • sa GTX 470 imao neke random zelene poligone koji su se pojavljivali u Far Cry (1). Koliko se sjećam, to je bio poznati bug sa nV karticama/driverima "at the time". Bila je to tada već stara igra, msm da nisu nikad to riješili.
  • sa Fury sam imao crash to desktop u The Witcher: EE. Prvo je crko/zašteko zvuk preko Display Porta, a onda su se srušili driveri. To su bili Adrenalin 19.12.1, restartali su se tek nakon system reboota.
  • sa Fury se rebootao sistem u The Witcher: EE (nisam siguran da li je problem u R9 Fury driverima, to su bili Adrenalin 19.12.2). Reboot sistema mi se nije dogodio od ne znam kada, vjerojatno zadnji put negdje davno kad sam previše OC-ao starog FX-a...

Ovi crashevi od kad igram Witchera je moguće da su i do GoG Galaxy 2.0 launchera jer je par puta zaštekao zvuk i GoG Galaxy je blokirao tj. ostao je samo okvir prozora sa bijelom pozadinom i scrashao se zvuk preko DP. Iako, igra se nije crashala tj. AMD driveri se nisu srušili, a povratkom u igru (Alt Tab nakon što me prebacilo na desktop) je sve radilo normalno samo bez zvuka. GoG Galaxy sam ubio preko Task Managera, ali da proradi zvuk sam morao restartat sistem.


Ukratko, ne mogu reć' da su nV ili AMD driveri smeće. Sa AMD/ATi nisam imao nikad problema do sada. Mogu samo zaključit da su im vjerojatno prve iteracije Adrenalin2020 drivera vjerojatno bili smeće

A moguće je i da imam selektivno pamćenje pa sam nešto zaboravio Ali vjerojatno nije bio neki big deal ako sam uspio zaboravit...


DISCLAIMER:

Ako netko misli da sam AMD/ATI fanboy (na prvu može izgledat tako ), u moju obranu izlažem da sam u mladosti bio vlasnik raznih grafičkih kartica zasnovanih na raznim GeForce čipovima (FX5600, MX440, 7900GS, 9600GSO... možda sam još kojeg i zaboravio).
S njima generalno nisam imao problema.. osim što je FX5600 bio spor čip i što glupi MX440 nije imao Pixel Shadere. Ali buđet mi tada nije dopuštao ništa bolje



Ako mislite da ste imali problema sa ADM/Ati/nVidia driverima, očito niste nikad bili vlasnici S3 i SiS grafičkih čipova





Uglavnom, On Topic:


Javim vam da li ima problema sa AMD driverima kad kupim Radeon zasnovan na RDNA2

Čini mi se da su do pojave RDNA driveri bili dobrano ispolirani, ali RDNA im je nova arhitektura i nisu stigli toliko doradit drivere kao sa GCN-om. Nadam se da će do RDNA2 i to bit bolje [/QUOTE


Tako i ja, nikad problema bilo nvidia ili amd. Do korisnika je uglavnom.
Zadnje grafe hd4670, gt 240, hd 4980, HD7850 1gb , R7 265 2 gb, GTX 780ti, R9 290 sapphire 3x, rx 580 nitro+ i sad gtx 660 i nikakvih problema s nijednom.
To su ti one bablje priče, kao intel bilo koji radi s svim ddr4 memorijama na max brzini, a opet neide svima kako su zamislili a na večini ryzena ide al svejedno je intel na glasu kao plug and play a AMD neradi ništa kako triba, a zapravo radi. Ali neka, zato bar imamo second hand tržište s izborom 6\12 ryzen ili 4\4 intel za slične novce jer kao intel drži cijenu.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 15.01.2020. u 18:11.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 18:19   #789
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Al jebeš i amd sad kad je krenija u gpu segmentu naplaćivati gpu 1.5 razred iznad.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 19:20   #790
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Al jebeš i amd sad kad je krenija u gpu segmentu naplaćivati gpu 1.5 razred iznad.

Mogu se slikat, ne dam. Zato i čekam RDNA2!



Ako budu preskupi, opet ću kupit rabljeno.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 19:35   #791
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Pratu konkurenciju .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 19:40   #792
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moš ga jebat kad ovisimo o intelovim gpu da cijene utjeraju u red. Em nisu poznati po dobrim cijenama, em neće u to gaming tržište ući pretjerano ambiciozno, barem u prvoj generaciji.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 19:57   #793
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
s tim da su amd driveri odnosno kompletni softwerski paket tri stepenice iznad nvidie i po pitanju fičura i po pitanju kontrole + razni modovi od communitiya
Ne znam da li misliš na gaming, ako da kaj konkretno?
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 20:57   #794
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne znam da li misliš na gaming, ako da kaj konkretno?
sto se gaminga tice konkretno ficuri poput freesynca(jeftinija ver.gsynca), radeon chill, anti lag, image sharpening i sl., pa onda wattman odnosno sada preformace tab na amd panelu, amdov streaming i scene editor koji su prešišali gamestream, pa pracenje statistika svih instaliranih igara, cijeli paket je jednostavno bolji i sa više gizmoa.

prije nego netko krene ali pa nvidia ima gsync koji sada radi na freesync monitorima, nije to to jer kod amd-a freesync uparen sa radeon chillom radi odlicno, odnosno komplementarni su ficuri jedan drugome.

od comunity modova stvarcice poput memory tweaker xl su prakticki free performance za one željne malo istraživanja i igranja, nvidia to nema i sa politikom kakvu vode nece ni imati

edit. i vecina tih ficura radi na gpuima starim 10+god
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:17   #795
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To mi je najjače. 8 god. stare gpu (od hd7000) dobivaju nove feature
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:22   #796
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
sto se gaminga tice konkretno ficuri poput freesynca(jeftinija ver.gsynca), radeon chill, anti lag, image sharpening i sl., pa onda wattman odnosno sada preformace tab na amd panelu, amdov streaming i scene editor koji su prešišali gamestream, pa pracenje statistika svih instaliranih igara, cijeli paket je jednostavno bolji i sa više gizmoa.

prije nego netko krene ali pa nvidia ima gsync koji sada radi na freesync monitorima, nije to to jer kod amd-a freesync uparen sa radeon chillom radi odlicno, odnosno komplementarni su ficuri jedan drugome.

od comunity modova stvarcice poput memory tweaker xl su prakticki free performance za one željne malo istraživanja i igranja, nvidia to nema i sa politikom kakvu vode nece ni imati

edit. i vecina tih ficura radi na gpuima starim 10+god
Iako mi je u srcu amd ali tenutno koristim intel/nvidiju kao gameru nvidija to sve ili možda ne baš sve, odrađuje jako dobro kroz drivere i geforce experience. Ima freesync ali i hardverski gsysnc, sharpening, fast sync, low katency te automatsku optimizaciju game postavki optimalnu za tvoj komp/grafu, FPS brojač, snimanje i sl. "gluposti". Kaj se hardverskog twikanja tiče, overkloka i sl. moguće da je stvar stava omogućiti to službeno ili prepustiti korisniku da riskira na vlastitu odgovornost, iako je rizik minimalan uz sve današnje zaštite.
Da kasne za AMD-om, kopiraju ga ali imaju na kraju.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:38   #797
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
I još jedna stvar koja me kod nvidie živcira da po defaultu krate na spektru farbi, a podosta sam uvjeren da bar 50% ekipe ovdje sa foruma koji su tehnicki/IT potkovaniji od average Joa nema pojma o tome
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 22:22   #798
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Treba ih malo podesiti za full spektar.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 08:31   #799
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Treba ih malo podesiti za full spektar.

Ovo sam već negdje naletio pred par godina, to mi je nevjerovatno. Teška glupost.


Ne znam jel im to negdje znači nešto za 3D performanse, ali je svejedno teška debilana da tako nešto moraš ručno podešavat.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 09:30   #800
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ovo sam već negdje naletio pred par godina, to mi je nevjerovatno. Teška glupost.


Ne znam jel im to negdje znači nešto za 3D performanse, ali je svejedno teška debilana da tako nešto moraš ručno podešavat.
naravno da znaci, lošiji prikaz....





inace kyle bennet iz hardocp-a je radio blind testove freesync vs gsync i više ekipe je dalo glas amd-u
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 09:59   #801
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
naravno da znaci, lošiji prikaz....





inace kyle bennet iz hardocp-a je radio blind testove freesync vs gsync i više ekipe je dalo glas amd-u

S obzirom na generalnu kvalitetu prikaza u današnje vrijeme, to nije pretjerano primjetno za većinu korisnika u RL. Nekad su se vodile veće debate oko toga.


Da citiram jednog lika iz komentara tog videa:


Citiraj:
Autor Dex4Sure
AMD has slightly sharper image while Nvidia has slightly softer image. This has been prevalent for ages. Most people can't tell the difference.
Svejedno, bilo bi zanimljivo napraviti test i vidjeti da li i koliko takve stvari utječu na performanse.

AMD u driverima i nekoliko postavki i za kvalitetu svega i svačega (filtering tekstura i slične stvari), ne sjećam se kako je kod nVidia-e?


Anyway, možda smo malo OT pa završimo na temi o driverima
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 10:42   #802
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Sto se tice novih Adrenalin 2020, meni ne radi nikako na 5700 XT od prve verzije 2020 pa sada ova sto je izasla 16.1, Division 2 prvi boot obavezno black screen,PC freeza (discord ostane raditi), nakon reseta udje u igru, Dota Underlords u pol gamea black screen, PC freeza pa i discord krepa... Nikakvi OC na kompu, jedini "oc" je XMP na ramu, instaliram stare drivere, zadnja verzija prije prve verzije 2020, ne gasim komp po tjedan dana nikakvih nuspojava A to malo dok mi i radi verzija 2020 u Divisionu,neznam jel nekakvi placebo efekt, ali bi se zakleo da igra nekako ljepse izgleda, mozda zbog nekakvog color profila u driverima, nemam pojma... I da, overlay za performace monitoring, radi par minuta pa se ugasi, pa alt tab pa radi, za mene jako lose iskustvo sa novim driverima. Jedina novost meni u driverima jest kad ocita igre, prva verzija 2020 mi je govorila da mi je grafa slaba za Division 2, da uzmem Radeon VII, sad kaze da je dobra xD
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 17:01   #803
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
Sto se tice novih Adrenalin 2020, meni ne radi nikako na 5700 XT od prve verzije 2020 pa sada ova sto je izasla 16.1, Division 2 prvi boot obavezno black screen,PC freeza (discord ostane raditi), nakon reseta udje u igru, Dota Underlords u pol gamea black screen, PC freeza pa i discord krepa... Nikakvi OC na kompu, jedini "oc" je XMP na ramu, instaliram stare drivere, zadnja verzija prije prve verzije 2020, ne gasim komp po tjedan dana nikakvih nuspojava A to malo dok mi i radi verzija 2020 u Divisionu,neznam jel nekakvi placebo efekt, ali bi se zakleo da igra nekako ljepse izgleda, mozda zbog nekakvog color profila u driverima, nemam pojma... I da, overlay za performace monitoring, radi par minuta pa se ugasi, pa alt tab pa radi, za mene jako lose iskustvo sa novim driverima. Jedina novost meni u driverima jest kad ocita igre, prva verzija 2020 mi je govorila da mi je grafa slaba za Division 2, da uzmem Radeon VII, sad kaze da je dobra xD
Division 2, ista stvar kod mene, kod full screena nema slike. U window modu radi.
Na 19.2.3 sve normalno radi.
Mislim da je nešto sa frekvencijom osvježavanja slike, ali nije mi se dalo istraživati.
Kod mene je 144Hz refresh rate.

PS
Nema freeza kod mene, alt enter normalno radi.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 19:27   #804
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Kod mene je 75 Hz 1440p, mozda mu smeta i TV koji je spojen na extend, ali na starijoj verziji mu ne smeta xD
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 00:46   #805
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 09:59   #806
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Koji će to odron od gpu biti

300w potrošnje ziher, daleko od flagship nvidije po performansama, a nisam siguran koliko ih mogu pratiti i u ray tracingu

Također je velika razlika ako izađe uskoro kao dio ove generacije i natječe se sa rtx 2080/super i 2080Ti, te pred kraj godine kao dio sljedeće generacije te se natječe sa 7nm+ nvidijama. Mislim da će biti ovo drugo


Imaju sad neke glasine da uskoro izlazi nekakva RX 5950 XT, to je onda ova generacija, te vjerojatno bez ray tracinga

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.01.2020. u 10:04.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 10:40   #807
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dakle definitivno šparam za Ampere
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 12:07   #808
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Biti će i odron od cijene. Hrpa odrona zadnjih godina.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 14:45   #809
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da je sad neki Navi ekvivalent jeftiniji cca 20% od nekog RTX-a rekao bih ajd, božpomoz. Ali ako koštaju isto, nek onda imaju i kurčev RT, kolko god neupotrebiv u gaymingu bio, kad već nisu jeftinije jel
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 16:25   #810
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Koji će to odron od gpu biti

300w potrošnje ziher, daleko od flagship nvidije po performansama, a nisam siguran koliko ih mogu pratiti i u ray tracingu

Također je velika razlika ako izađe uskoro kao dio ove generacije i natječe se sa rtx 2080/super i 2080Ti, te pred kraj godine kao dio sljedeće generacije te se natječe sa 7nm+ nvidijama. Mislim da će biti ovo drugo


Imaju sad neke glasine da uskoro izlazi nekakva RX 5950 XT, to je onda ova generacija, te vjerojatno bez ray tracinga
5120 SP, 1500MHz base clock, 12GB GDDR6(16Gbps), 384-bit? Buildzoid je pokušao tako nešto izvesti iz onih glasina o ~500mm^2 dieu, i rekao da nije nevjerojatno da bude 70% brža od 5700 XT unutar 300W TDP. To bi značilo 20-25% brže od 2080 Ti(1440p/techpowerup), ali možda i jednako toliko iza 3080 Ti?
Smartic je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na