Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2017., 12:17   #1
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Sa wifija na kucnu mrezu, koja opcija

Znaci imam WIFI na koji se treba autenticirati username i password, kako bi se MAC adresa zabiljezila u sustavu te uredjaj mogao koristiti mrezu. Da li postoji neki router koji ce se tako autenticirati, a onda dalje s te mreze dijeliti na kucni lan sa svojim DHCP adresama? znaci da ima neki ko browser ili opciju da se upise user/pass....

fala na idejama
  Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 13:05   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Treba ti dakle ap koji moze raditi u station/client modu. To mtik moze samo ne znam da li ima opcija da pored passworda uneses i username. Pretpostavljam da se spajas na neki open hotspot.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2017., 13:46   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
To MikroTik svakako može odraditi, a možda i neki drugi uređaj ako navedeš tip konekcije tj. autentifikacije.
Obično sistem zabilježi MAC adresu prilikom prvog spajanja pa kasnije dopušta samo njega.
Isto tako računaj da trebaš "uloviti" tu neku mrežu (čitaj usmjerenje / antena prema davaocu usluge), a drugo je WiFi kojim trebaš "pokriti" stan / prostor / kuću.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 14:37   #4
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ovo je konkretno na kampusu gdje se svi rezidenti autenticiraju username/pass i onda istekne nakon nekog vremena, pa treba opet. kad budem isao opet tamo cu provjeriti.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 15:54   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Uf, bit će tu muke, mislim da je netko već tražio nešto slično ...
Kvaka22 je da su namjerno odabrali xy (sad se ne mogu sjetiti imena) način autentifikacije koji nema baš svaki uređaj.
Jednim dijelom baš kako bi spriječili / otežali napraviti šta si zamislio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 19:34   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
secureW2. treba ti pametan uređaj.

nisam siguran za mikrotik. uglavnom nešto šta će znat iskomunicirat sa radius serverom. guglajući nisam ništa pametno po tom pitanju uspio nać, a ovako nabrzinu u meniju od mikrotika ima nekih opcija, ali te trazi wpa supplicant identity šta neznam šta bi trebalo biti, a kasnije ima opcija za username i password, ali eduroam ima pap autentifikaciju, koliko se sjećam, a ovdje nudi nešto drugo.

ako se radi o zatvorenom prostoru, najjednostavnije rješenje ti je - zakači neki wifi stick na prozor da imaš dobar signal, spoji se laptopom na taj wifi, instaliraj connectify i nek ti emitira tvoj wifi preko antenica u laptopu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 10:56   #7
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 11:35   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Nisi pažljivo čitao šta smo gore napisali, to neće raditi, nema secureW2 (btw. rijetko koji uređaj ga ima).
Ovo može poslužiti za ostale (normalne) situacije, mada mi ne izgleda nešto ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 13:48   #9
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kak mogu provjeriti tocno koji tip autentifikacije ima? nakon sto se logira, da li se moze onda provjeriti s nekim programom koji analizira, ili je to do servera?

inace kad sam raspberry pi probao autenticirat, morao sam spoofat MAC adresu na mobitelu, spojit se i onda se rpi spojio bez potrebe unasanja usera i passa...
  Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 19:39   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
inssider 2 pa vidi šta ti on kaže....
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2017., 11:48   #11
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Ako podržavaju WPA-Enterprise trebali bi svi raditi. EAP ima puno metoda, najbolje da provjeriš kod administratora na faksu/kampusu ili na stranicama SRCA, sigurno ima uputa za spajanje.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2017., 19:32   #12
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
u istanbulu je kampus, tak da kad budem tamo, raspitat cu se

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.09.2017. u 20:25.
  Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 12:24   #13
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
da resurrectam malo. ako oni meni odobre u sustavu MAC adresu, onda ne trebam utipkavat user/pass jel tako? mikrotik bi se spojio automatski i onda dijelio dalje wifi signal na kucni network?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na