Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2010., 22:39   #31
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
A koliko si shipping platio?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 23:09   #32
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A koliko si shipping platio?
cifra je slijedeća 132$ sat 28$ poštarina = 987kn
ali to uopče nije bitno u cjeloj priči
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2010., 23:26   #33
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Nisam upucen u carinsku tarifu za uvoz satova, kolika je uopce? +Na to dodat pdv.

Edit: Negdje sam nasao da je 12%.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 14.09.2010. u 23:42.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 23:35   #34
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
carinska stopa na satove je 5%
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 03:00   #35
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Od same pomisli na to da neki carinik sjedi za kompom upisuje ime proizvoda i gleda prvu cijenu što google izbaci mi krene pjena na usta... jedino što sam ja zasad kupio vani je sc2 key i to forumaš tu uslugu napravio, pošto ja volim imat kutiju, dvd itd...mislo sam da uzme i pakovanje i sve to pošalju, al čim sam pročito muguće ocarinjenje ;D odma odusto.
Ovo da lupaj 40% na cijenu je smješno, i to još ne na pravu cijenu, trebalo bi ići neki % na 132$ u 2die4 slučaju, nije poštarina što si ti platio nešto što se oporezuje. UŽAS!

I što je već par ljudi napisalo, nije li Fedex neki brand koji drži do svog ugleda? Ako jest tako jedan mail ljepo napisan bi treba biti dosta da razmisle od promjeni predstavnika.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 04:01   #36
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Ljudi zapamtite.
Carina + PDV ide i na usluge(aka poštarina) i proizvode
+ neki njihovi troškovi
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 13:15   #37
mmiric
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo pošto se tema zove RHEA d.o.o. da se i ja malo nadovežem.
Evo prije točno 4 dana vidio sam preko FedEx-ove stranice da je paket stigao u ZG.
Ali pošto je bio petak nisam ni očekivao nikakve konkretne rezultate do početka tjedna i nije ih ni bilo.
Naravno da sam tek jučer(13.09.) dobio mail da mi je pošiljka zaprimljena kod njih i da nek ispunim neke obrasce kako bi oni to mogli ocariniti i poslati meni koliko moram platiti!
I tako ja fino, obzirom da to nikada nisam radio odem i nazovem njih da oni meni pojasne točno šta i kako trbam!
I nakon krasnog pojašnjenja ja se lijepo zahvalim i kažem evo sada ću vam poslati sve ali kako sam dobio i sken računa kojeg je poslao prodavač pitao sam i koji račun onda vrijedi njegov ili moj jer se razlikuju i još NAGLASIM da sam skuplje platio, dakle nisam htio muljati!
Dobijem odgovor da pošaljem mail sa podvrdom uplate sa PayPal-a i ja to fino skupa sa ostalom dokumentacijom pošaljem.
Još sam se dogovorio da me se kontaktira u vezi cifre koju ću morati platiti!
Danas me nazove uljudna gospođa i sve se mi lijepo dogovorimo, a to je slijedeće;
da ja mogu danas poslije 12h doći tamo i tamo, platiti 411kn na cifru od 987.64 HRK dakle točno 41.64% od plaćene cifre(blago rečeno pljačkaaaaaaaaaaaaa) ali reko tko ga J... idem po paket jer ga željno očekujem.
Dođem s posla i fino se spremim i reko idem nazvati da vidim gdje su točno da ne lutam.
Tako fino se ja predstavim kažem zašto i u vezi čega zovem kad ono kaže mi neka druga gospođa da nemogu danas doći po paket jer "Još nije ocarinjen"
Sada ja sav zbunjen pitam kako nije kad mi je rečeno da će poslije 12h biti spremno da ga preuzmem, i sada slijedi razgovor od neki 20min preko telefona da bih ja na kraju saznao da je gospodin Carinik imao viška vremena (op.a.) i odlučio se da će on otvoriti moj paket i provjeriti njegovu vrijednost na internetu i došao je do saznanja da taj (o satu se radi) predmet košta više nego sam ja prikazao(a poslao sam original izvod i PayPal-a), pa je odlučio da neće on to danas cariniti dok mu ja ne dokažem da sam stvarno toliko paltio!
Pazite radi se o nečemu toliko beznačajno kao što je SAT koji usput rečeno nije neki da kad ga vidi mu zapadne za oko neznam recimo pozlata ili neki dijamanti ili nešto treće, konkretno radi se o ovom satu http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT
Dalje, traže me da im pošaljem dodatnu potvrdu o plačanju točno tog iznosa i ja tu popizdim i izderem se na žensku(ni kriva ni dužna) i reko dobro sada Vam to šaljem(tražili su me izvod iz bankovnog računa) i amen i poklopim slušalicu!

Pošaljem ja to i sada se nakon par minuta javlja ona meni mailom, da se ispričava zbog neugodnosti bla bla bla, i da je to što sam poslao dovoljan dokaz itd.....
Nakon sveg pola sata dobivam ja još jedan mail koj glasi ovako evo C/P


Poštovani ,

Nažalost podnesena dokumentacija za carinjenje Vašeg sata vraćena je od strane carine tek na kraju
radnog dana , tj. oko 15 sati i 15 minuta.

Usporedbom cijena sa interneta za model sata kakav ste naručili službujući djelatnik carine zahtjevao je dodatne
dokaze da ste sat doista platili koliko ste naveli , jer je o on na internetu pronašao cijene koje su više za navedeni model.

Napominjem da je to u posljednje vrijeme ustaljena praksa od strane carinskih djelatnika jer se pojavljuju umanjene fakture za
satove koji se prijavljuju za carinjenje.

Kako je dokumentacija vraćena na kraju radnog vremena više nismo imali vremena da Vas obavijestimo o tome na vrijeme kako
bi se postupak okončao do kraja radnog vremena i Vaš sat poslao na dostavu.

Stoga Vas molimo za razumjevanje , Vaš dokaz o plaćanju podnijet ćemo carini sutra ujutro kada bi se trebalo okončati carinjenje.


Srdačan pozdrav ,


Ivica Kolaković
Clearence and Brokerage Manager
Rhea d.o.o.
Licensee of Federal Express Corporation




Poslije sam mu napisao poduži mail čiji ću sadržaj za sada zadržati za sebe ali ukratko sam mu opisao koliko su me isfrustrirali i dakako da ću kontaktirati FedEx u vezi svega a i još neke pojedince, udruge i agencije!

Eto nadam se da nitko neće morati proći ovakvu bahatost jedne firme radi cifre od 987kn!
LP i laku noć!
U tvom opisu postupaka nisam vidio ni u jednom trenu bahatost RHEA djelatnika. Lubazni i strpljivi prema tebi, a ti im prijetiš tužakanjem zbog toga jer prenose ono šta carina zahtjeva.
mmiric je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 15:52   #38
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
ovo djeluje ko da nas država svakim danom želi sve više odjeliti od svijeta... Bože...
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:22   #39
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ja sam narucio paket vrijednosti iznad 1000 kn i dan danas ga nema,imam osjecaj da ga "fina gospoda" carine bezobrazno...sve me strah da cu dobiti od carine postu...
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 18:47   #40
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
..pa ljudi slušajte NJunju_HR za svaku pošiljku u osnovicu spadaju troškovi prijevoza a na robu koja je plačena 20% od cijene se diže za realnu vrijednost.Zamisli kada bi švercerima automobila prihvačali fakture koje oni sami pišu,gdje bi nam bila država?.zato postoje tablice i sl.

..ako je sat plačen 50 eura a u dućanu vani košta 200,onda treba realno sagledati činjenice a to je dali ima garanciju,dali je full bundle(kak bi se po naški reklo)i dali je rabljen odnosno oštečen.nakon toga se stavlja realna cijena na koju ide trošak prijevoza i dobiješ osnovicu za davanja.to što si ti platio sat manje to si i profitirao a zamisli kada bi meni seka iz njemačke počela slat stvari sa nekim smiješnim cijenama(naravno sa drugog imena) a ja ovdje otvorim firmu pa to sve lijepo prodajem.
makaza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2010., 21:27   #41
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor mmiric Pregled postova
U tvom opisu postupaka nisam vidio ni u jednom trenu bahatost RHEA djelatnika. Lubazni i strpljivi prema tebi, a ti im prijetiš tužakanjem zbog toga jer prenose ono šta carina zahtjeva.
Ti si se registrirao/la samo da bi meni odgovorio/la na post koji sam ja ovdje stavio isključivo kao iskustvo i eventualno upozorenje drugima o dotičnoj firmi.
A što se tiće onoga što od njih traži carina(odnosno carinik), ma daj molim te, pa nisam ja od jučer, imao sam ponešto iskustva sa špedicijom i carinicima, pa oni rade kako im se kaže odnosno kad vide priliku za zaradu skaću na nju brže od tigra!
Dalje mi se nemoj obraćati jer stvarno je sumnjiv ovaj tvoj post isključivo meni i to je jedini tvoj post(carinik, službenik firme Rhea d.o.o. ili možda netko tko se osjetio ugroženim mojom prijetnjom?) i još nešto ja ne prijetim, ja obećajem, a to je velika razlika!

Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
..pa ljudi slušajte NJunju_HR za svaku pošiljku u osnovicu spadaju troškovi prijevoza a na robu koja je plačena 20% od cijene se diže za realnu vrijednost.Zamisli kada bi švercerima automobila prihvačali fakture koje oni sami pišu,gdje bi nam bila država?.zato postoje tablice i sl.

..ako je sat plačen 50 eura a u dućanu vani košta 200,onda treba realno sagledati činjenice a to je dali ima garanciju,dali je full bundle(kak bi se po naški reklo)i dali je rabljen odnosno oštečen.nakon toga se stavlja realna cijena na koju ide trošak prijevoza i dobiješ osnovicu za davanja.to što si ti platio sat manje to si i profitirao a zamisli kada bi meni seka iz njemačke počela slat stvari sa nekim smiješnim cijenama(naravno sa drugog imena) a ja ovdje otvorim firmu pa to sve lijepo prodajem.
Prešao si granicu ovog slučaja, ovdje se radi o jednom komadu koji stiže na adresu na kojoj nije registrirana nikakva firma(dakle privatna adresa), ne radi se o neznam kakvoj svoti novaca i neznam kakvom artiklu(jer su otvorili pa su znali šta je unutra) da bi se obračala ovolika pozornost na taj dotični sat!
Mislim da se razumijemo, ja sam Za svaki oblik i način sprečavanja šverca, preprodaje itd... ali kada znam ono što znam o našoj carini onda čovijek na ovakvom slučaju izgubi živce!
Pa zamisli ti koliko oni pošiljaka prime dnevno(očito ne puno kada oni imaju vremena googlati da bi našli cijenu tog sata) i onda mene nađu hebavati da sam dao lažnu svotu i još se udostoje reći mi da je to učestala praksa, dakle nije mi prvi sat koji sam si kupio i to ne tako davno(prije mj. dana) i nitko me nije ništa pitao a kamoli da bi me netko hebavao da sat vrijedi puno više nego sam ga platio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A sada malo da se osvrnem i na Rhea d.o.o. i njihove troškove;
jesu li oni zastupnici FedEx-a u HR-jesu;
jesam li ja platio njihovu uslugu i to 28$(152kn po današnjem tečaju) i onda mi oni naplačuju tamo neke troškove skladištenja i više se nemogu sjetiti čega još, pa koji k sam ja onda platio????????
Mislim, ja više sigurno s njima neću imati posla, a znam dosta ljudi koji su se opekli i očito to prolazi još uvijek kod nas(HR) nekažnjeno jer je zaštita potrošača na nuli!

A Vi koji se tu registrirate samo da bi kritizirali moj konkretan slučaj Vama želim svu sreću i nek vam Rhea d.o.o. bude jedina firma koja će vam ikada vršiti usluge carinjenja!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 15:07   #42
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
A Vi koji se tu registrirate samo da bi kritizirali moj konkretan slučaj Vama želim svu sreću i nek vam Rhea d.o.o. bude jedina firma koja će vam ikada vršiti usluge carinjenja!
Evo, ja imam nešto postova, mogu ja?
Nije mi se dalo ostalo citirati jer si nadrobio enormnu količinu gluposti, pokazuješ apsolutno nepoznavanje tih postupaka, o ostalom da ne pričamo.
Čemu to? Ljut si zato što si platio proceduru po PS-u? Slijedeći put razmisli i raspitaj se o proceduri.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 16:56   #43
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
A sada malo da se osvrnem i na Rhea d.o.o. i njihove troškove;
jesu li oni zastupnici FedEx-a u HR-jesu;
jesam li ja platio njihovu uslugu i to 28$(152kn po današnjem tečaju) i onda mi oni naplačuju tamo neke troškove skladištenja i više se nemogu sjetiti čega još, pa koji k sam ja onda platio????????
Sam si si tu odgovorio...Rhea je zastupnik FedEx-a...U dr zemljama (čitaj ne balkanskim i/ili banana zemljama), FedEx je FedEx, i onda nema dodatnih troškova špedicije, hendlanja, skladišnina i sl. Bar je tako i s mojom firmom. Mi smo samo zastupnici globalnog branda, plaćamo dodatna davanja da bi dobili dozvolu za carinsko skladište i car. garanciju (a vjeruj mi to je puno više od 30-40 kn skladišnine i 140-200 kn špedicije koju ćeš ti ili netko drugi platiti)
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 17:14   #44
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Evo par centi od mene na temu Rhea d.o.o., odnosno te kriminalne organizacije koja evidentno exploita neke rupe u zakonu.

Dotična tvrtka je u sudskom registru registrirana i preregistrirana na toj adresi jedno 5-6 puta što se vidi iz sudskog registra koji je javan, a registrirani su za valjda 30 različitih djelatnosti.

Zatim, jedan od osnivača je bio Ermin Alamerović koji više, zamisli čuda, se ne nalazi na popisu glavnih u upravi. Dotični je izgubio licencu za FedEx u BiH zbog malverzacija sa međunarodnom poštom i vodi se spor u državnom odvjetništvu BiH protiv njega.

Druga osoba, koja se sad vodi kao predsjednik, Josip Krznarić, je otprije poznat USKOK-u zbog slučaja sa lažnim veleposlanikom Gvineje Bisao(?) kad je bilo nešto oko najma tog prostora kojim se sasvim slučajno nalazi na adresi Rhea d.o.o.

Sve pakete namjerno šalju svojoj špediterskoj kući da naplate stvari koji se inače ne naplaćuju, a vi ste im obavezni platiti jer ste im napisali punomoć(bilo je slučajeva da su paketi bili vrijednosti 10$, a oni bi naplatiti još 100$ manipulativnih troškova), bar dok ne dođe do suda jer pravno gledano, ta punomoć je jako klimava i loše formulirana(izvor od poznanika odvjetnika i nekoliko njih što rade na carini).
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 25.09.2010. u 23:39. Razlog: ispravke
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 19:29   #45
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Super, sad sve to lijepo sa dokumentacijom proslijedite na Fedex...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 19:30   #46
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Iskreno...sve kurirske službe u HR su totalni lopovi, najveći razlog tomu je premalo izvoza gdje sam pošiljatelj plaća transport i špediciju (skoro sve ide na trošak primatelja),te se zbog toga moraju naplatiti prilikom uvoza. Kao što je navedeni prevareni kolega 2 die 4 rekao "Platio sam shipping 28$"- to je plaćeno pošiljatelju dotićne pošiljke koji tek onda FedEx-u platio transport. Realno da se roba nije carinila, Rhea nebi imala ni kune zarade od toga. Upravo zato se svakakva govna zadržavaju na carini, a fizičke osobe su uvijek najbolja meta što zbog nepismenosti (nažalost),što zbog ne poznavanja zakona a bome ni googla ,te najbolji razlog je što većina fizičkih osoba nije spremna ulaziti u sudske sporove zbog mp3 playera, fotića, satova i sl.
Uglavnom dragi kolege, kada kupujete nešto u inostranstvu, prije no što kliknete na onaj divni gumbić "BUY", raspitajte se malo o shippingu, carinskim pravilima i zakonima i sl.
ILI nađite štelu na carini ili dotičnim kurirskim službama.
TOČKA.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 23:21   #47
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Iskreno...sve kurirske službe u HR su totalni lopovi, najveći razlog tomu je premalo izvoza gdje sam pošiljatelj plaća transport i špediciju (skoro sve ide na trošak primatelja),te se zbog toga moraju naplatiti prilikom uvoza.
Idiotarija broj 1. Očigledno nemaš pojma o tim poslovima, niti se više zarađuje na izvozu, niti se zarađuje na fizičkim osobama, niti se uvijek naplaćuje u RH, niti se najčešće šalje o trošku primatelja, niti se njima isplati posao za ovakve gluposti...

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Kao što je navedeni prevareni kolega 2 die 4 rekao "Platio sam shipping 28$"- to je plaćeno pošiljatelju dotićne pošiljke koji tek onda FedEx-u platio transport.
Idiotarija br. 2. Plaćanje poštarine nema nikakve veze s uvozom robe u RH niti je to sav trošak koji se plaća Fedexu (a ni bilo kome sličnom), kao što se ti troškovi ni ne mogu naplatiti odmah pri slanju pošiljke.

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Realno da se roba nije carinila, Rhea nebi imala ni kune zarade od toga.
Idiotarija br. 3. Nema "da se roba nije carinila". Rhea (kao i svaki špediter) naplaćuje sve postupke koji su potrebni pri uvozu preko takvih službi, bez obzira da li se plaća carina i/ili PDV. Sva roba ide na carinsku kontrolu, za razliku od obične pošte, iako bi i oni mogli uskoro dobiti "pojačanje".

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Upravo zato se svakakva govna zadržavaju na carini, a fizičke osobe su uvijek najbolja meta što zbog nepismenosti (nažalost),što zbog ne poznavanja zakona a bome ni googla ,te najbolji razlog je što većina fizičkih osoba nije spremna ulaziti u sudske sporove zbog mp3 playera, fotića, satova i sl.
Idiotarija br. 4. Ovdje je dosta očigledno tko ne poznaje zakone. Baš i ne vidim koji to mp3 player, fotić, sat i slično mogu proći bez davanja.
Isto tako, sva poduzeća tu proceduru prolaze uvijek, nije moguć ni ulaz robe u RH ni ikakva upotreba iste bez plaćanja davanja.

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Uglavnom dragi kolege, kada kupujete nešto u inostranstvu, prije no što kliknete na onaj divni gumbić "BUY", raspitajte se malo o shippingu, carinskim pravilima i zakonima i sl.
ILI nađite štelu na carini ili dotičnim kurirskim službama.
TOČKA.
Idiotarija br. 5. Što se tiče carine, imaju sve na carinskim stranicama. Druga stvar je špedicija, to je nevezano s tim.
Ako baš žele jeftino proći, obična pošta + možda prođe kroz carinu na pošti zbog brda pošiljaka i nedovoljno ljudi koji bi proveli cijeli carinski postupak. AKo se uzima paketna distribucija (Fedex, DHL, UPS...) roba će proći sve po PS-u - i bit će naplaćeno sve po PS-u.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 23:22   #48
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Super, sad sve to lijepo sa dokumentacijom proslijedite na Fedex...
Misliš da nisam? Na nekoliko fedex mailova, nikad odgovora nisam dobio.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 23:26   #49
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Idiotarija broj 1.
Idiotarija br. 2.
Idiotarija br. 3.
Idiotarija br. 4.
Idiotarija br. 5.
utopija

Teorija (zakon) je jedno a praksa nešto sasvim drugo. Nažalost.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 23:35   #50
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
utopija

Teorija (zakon) je jedno a praksa nešto sasvim drugo. Nažalost.
Pa najgore u cijeloj priči i je što je sve izvedeno i po PS-u i po zakonu, a nastala opća pobuna i pljuvanje - protiv toga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 00:22   #51
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
To je točno, ali dotična nam "Rhea" se stvarno ponekad ponaša bahato i to samo zato jer ima (misli da ima) "monopol" na carinjenje svih pošiljki koje se naručuju preko Fedexa.

Mene osobno najviše smeta nemogućnost odabira. Odabira špeditera i carine gdje želim cariniti robu koju sam naručio. A "Rhea" je ta, koja svojim masnim-paprenim-prevelikim cijenama raznoraznih troškova u praksi to onemogućava, odnosno ucijenjuje.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 00:43   #52
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
To je točno, ali dotična nam "Rhea" se stvarno ponekad ponaša bahato i to samo zato jer ima (misli da ima) "monopol" na carinjenje svih pošiljki koje se naručuju preko Fedexa.

Mene osobno najviše smeta nemogućnost odabira. Odabira špeditera i carine gdje želim cariniti robu koju sam naručio. A "Rhea" je ta, koja svojim masnim-paprenim-prevelikim cijenama raznoraznih troškova u praksi to onemogućava, odnosno ucijenjuje.
Ako je Rhea domaći predstavnik Fedexa, jasno je da ima "monopol", kao što je stvar i sa svakom drugom distribucijom. Neće Fedex slati preko HP-a ili DHL-a.
Druga stvar je što treba malo proučiti stanje prije narudžbe robe izvana. Ne može pojedinac birati što bi i kako i gdje (EDIT) nakon što je odabrao specifičan način isporuke.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 00:59   #53
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
To je točno, ali dotična nam "Rhea" se stvarno ponekad ponaša bahato i to samo zato jer ima (misli da ima) "monopol" na carinjenje svih pošiljki koje se naručuju preko Fedexa.

Mene osobno najviše smeta nemogućnost odabira. Odabira špeditera i carine gdje želim cariniti robu koju sam naručio. A "Rhea" je ta, koja svojim masnim-paprenim-prevelikim cijenama raznoraznih troškova u praksi to onemogućava, odnosno ucijenjuje.
..pa gle možeš napraviti provoz na UPS pa da vidiš tamo belaja s time da i provoz košta.

..kada naručujete robu odaberite sa kojim kurirom da vam pošalju,ali kao što je kolega gore naveo najbolje je poštom iz isključivog razloga što se tamo utapaju u paketima pa ne stignu sve odraditi kak spada.

..najmanja vrijednost poslane robe određene za carinjenje za privatne osobe je duplo veća nego za firme pa da vidiš kada ti stignu škare na firmu sa fakturom na 30 eura pa ide troškovi skladišnine,troškovi iskupa,troškovi obavijesti..pazi neki imaju i trošak šta uopće rade račun,pa špedicija i dostava...jel si možeš zamisliti koliko te škare na kraju koštaju???..

..za svaku robu koja stigne fedexom možeš prilikom dospijeća obavijesti reći da imaš špeditera te će im oni dragovoljno faksati papire,što i toplo preporučujem ako imaš nekog poznatog.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 02:01   #54
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako je Rhea domaći predstavnik Fedexa, jasno je da ima "monopol", kao što je stvar i sa svakom drugom distribucijom. Neće Fedex slati preko HP-a ili DHL-a.
Točno, ali ne može meni Rhea (niti bilo tko) određivati koji špediter će mi cariniti robu. Oni imaju "monopol" na distribuciju-prijevoz.

Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
..za svaku robu koja stigne fedexom možeš prilikom dospijeća obavijesti reći da imaš špeditera te će im oni dragovoljno faksati papire,što i toplo preporučujem ako imaš nekog poznatog.
Upravo se o ovome"dragovoljno" i radi. Oni su to "dragovoljno faksiranje" počeli tako masno naplaćivati, da ti je jednostavnije (čitaj jeftinije) dati njima punomoć da ti ocarine robu.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 10:55   #55
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Točno, ali ne može meni Rhea (niti bilo tko) određivati koji špediter će mi cariniti robu. Oni imaju "monopol" na distribuciju-prijevoz.
Naravno da imaju "monopol", iako monopola u ovom slučaju nema jer imaš brdo mogućih opcija za transport. U tome i je cijela bit priče, inače ne bi imalo smisla uopće biti predstavnik.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 13:12   #56
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
@ Old Iggy
Varaš se. Radim nu kurirskoj službi već par godina. Prije toga u jednoj većoj špediciji 4.god. Mislim da ti cijelo vrijeme prićaš o jednom a ja o drugom.Ti o špediciji a ja o kurirskoj službi! VELIKA RAZLIKA!
Da ti odmah odgovorim na ovo idiotarija broj 1.- u izvozu transport u kurirskim službama nije isplativ kada primatelj plača transport (primjer kolega iz prve stranice ove teme " dobio sam acc number od primatelja". najčešća rećenica koju čujem na dnevnoj bazi, dok u uvozu od ukupno cca 300 pošiljaka dnevno (uključujući i dokumente), omjer transporta koji plača primatelj u HR je možda 10%. Idiotarija br. 2, oćito me nisi razumio.ja sam se odnosio na panjeve koji kažu "Pa ja sam pošiljatelju dao 200$ za avionski prjevoz, a sad da još i vama moram platit hendlanje, špediciju i skladište".
Idiotarija 3. Nisam ja rekao da je Rhea napravila grešku što je carinila robu, tu je sve po zakonu, ali opet ovo stoji prije navedeno, da roba nije zadržana na carini i da je odmah otišla na dostavu, zarada na tom paketu bi bila nikakva!
Idiotarija br.4- roba redovito biva puštena s carine, sve ovisi koji carinik je na pregledu!imaš tu na forumu primjera kako su ljudi naručivali stvari a da im je samo dostavljač pokucao na vrata s paketom!
Idijotarija 5- ovdje samo potvrđuješ moju tvrdnju....OBIČNA POŠTA i BOK!
Pusa
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 13:31   #57
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
@ Old Iggy
Varaš se. Radim nu kurirskoj službi već par godina. Prije toga u jednoj većoj špediciji 4.god. Mislim da ti cijelo vrijeme prićaš o jednom a ja o drugom.Ti o špediciji a ja o kurirskoj službi! VELIKA RAZLIKA!
Da ti odmah odgovorim na ovo idiotarija broj 1.- u izvozu transport u kurirskim službama nije isplativ kada primatelj plača transport (primjer kolega iz prve stranice ove teme " dobio sam acc number od primatelja". najčešća rećenica koju čujem na dnevnoj bazi, dok u uvozu od ukupno cca 300 pošiljaka dnevno (uključujući i dokumente), omjer transporta koji plača primatelj u HR je možda 10%. Idiotarija br. 2, oćito me nisi razumio.ja sam se odnosio na panjeve koji kažu "Pa ja sam pošiljatelju dao 200$ za avionski prjevoz, a sad da još i vama moram platit hendlanje, špediciju i skladište".
Idiotarija 3. Nisam ja rekao da je Rhea napravila grešku što je carinila robu, tu je sve po zakonu, ali opet ovo stoji prije navedeno, da roba nije zadržana na carini i da je odmah otišla na dostavu, zarada na tom paketu bi bila nikakva!
Idiotarija br.4- roba redovito biva puštena s carine, sve ovisi koji carinik je na pregledu!imaš tu na forumu primjera kako su ljudi naručivali stvari a da im je samo dostavljač pokucao na vrata s paketom!
Idijotarija 5- ovdje samo potvrđuješ moju tvrdnju....OBIČNA POŠTA i BOK!
Pusa
Koliko vidim, radio si u špediciji koliko ja u ritmčkoj gimnastici.
U cijelom ovom opisanom slučaju izvršen je potpuno standardan postupak, kako od Rhea d.o.o. tako i CURH-a. Sve ostalo su naklapanja i neshvaćanje ljudi kako procedura ide.
Kako sam u tom poslu preko 15 godina, stalno na carini i oko nje, radio sa svim većim kurirskim službama i špedicijama i patio se na razne načine kako smanjiti troškove jedino što mogu preporučiti je malo razmisliti prije narudžbi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 14:02   #58
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Koliko vidim, radio si u špediciji koliko ja u ritmčkoj gimnastici.
U cijelom ovom opisanom slučaju izvršen je potpuno standardan postupak, kako od Rhea d.o.o. tako i CURH-a. Sve ostalo su naklapanja i neshvaćanje ljudi kako procedura ide.
Kako sam u tom poslu preko 15 godina, stalno na carini i oko nje, radio sa svim većim kurirskim službama i špedicijama i patio se na razne načine kako smanjiti troškove jedino što mogu preporučiti je malo razmisliti prije narudžbi.
onda si jako razgiban kao gimnastičar. Nisam ja rekao da to nije standardni postupak, nego me čudi što se drugi čude!

pusa
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 14:31   #59
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
onda si jako razgiban kao gimnastičar. Nisam ja rekao da to nije standardni postupak, nego me čudi što se drugi čude!

pusa
Teško da sam razgiban.
A bit će da onda obojica pričamo o istom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 14:40   #60
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Teško da sam razgiban.
A bit će da onda obojica pričamo o istom.
bit će da je veza u banani pa se ne razumijemo...uglavnom ljudi držite se pošte- bar još neko vrijeme dok i oni ne poćnu zahebavat... a za skuplje strvari...hmm...javite se meni
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na