Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2016., 11:17   #241
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ili probaj Everything.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 13:26   #242
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Ili probaj Everything.
Meni je još draži Swift Search jer ne radi indexing, portabilan je i jednako brz kao Everything na mom 1.5TB disku.
https://sourceforge.net/projects/swiftsearch/
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2016., 18:15   #243
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Meni radi ovo:
Code:
 *[1].*
( na win 7).
Kad upišeš 1, on to shvaća kao BOOLEAN TRUE i vrati sve. To čudo je jezik za sebe (Advanced Query Syntax (AQS) ), prima logičke operatore AND, OR, NOT, nešto "algebre" npr.
Code:
 *[1].* - jpg
bi vratilo sve što ima na kraju "[1]." ali ne završava sa "jpg", dok bi
Code:
rodney OR 1
vratilo sve jer "nešto ili 1" je uvijek istina. Može se pretraživati i "file properties", svašta nešta. Regularne izraze ne prima.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 16:21   #244
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
win10 Local Session Manager dođe onda mi stane krug vrtit,moram gasit pa palit,pa onda prođe,ne smijem restart radit jer će se sranja dogodit u vidu da će reć da nema ssd diska za win 10 nudit će mi samo win 7 kojih naravno nema,onda moram odspojit disk s igrama spojit samo ssd onda normalno buta ugasit,spojit hdd,upalit onda je sve ok.

goglat koji to update zeza za Local Session Manager da stoji,zadnji build mi je 14393 kaže da sam up to date.

zadnja 2 updejta su od 14.12 adobe flash player i cumulative update KB 3206632
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 11:24   #245
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Evo pronašao problem. Išao sam provjerom, prije je radilo, što sam mijenjao prije nego se problem javio, a promijenio sam lokaciju računala, stavio ga na kat niže, instalirao PCI bežićnu karticu, stavio novi SSD. I onda povukao kabel i isključio (disable) WIFI karticu i sve se riješilo.
Koji idiotizam.
Citiraj:
Autor Schtefek Pregled postova
Bok, ljudi.
Nisam nov kad se radi o računalima, windowsima i općenito kaj se kompova tiće, no ovo kaj mi se događa već neko vrijeme rastura mi živce.
I prije nego mi je došao novi 1607 Update imao sam problema koji su se samo od jednom počeli događati.
Konkretno otvorim Google Chrome i upalim Gmail i još nekoliko tabova, Chrome mi stane, komp se smrzne na neko vrijeme i nikud nikam, pokazivač se miče ali što god radim ništa se ne događa, nego nakon 15-20 sekundi sve se od jednom pokrene čak i ono što sam pokušavao dok je bio zacvikan, npr. pali se Task Manager, uključuje Start i sl. i to me strašno živcira, a probao sam i sa drugim preglednicima i isto mi se događa.
Nakon Update 1607 to se produžilo, a i povremeno mi se bez posebnog razloga komplet smrzne, tak da ga moram na silu restartat. Napravio sam Recovery, nije pomoglo, napravio sam Restart OSa to je malo pomoglo, sve dok se nije opet do kraja napravio update, onda mi se znao u nekoj bedastoj igri Toybox, koji igram sa sinom, smrznuti nekad na početku nekad nakon sat vremena igre, mislim igra je na razini korištenja resursa igrica iz 90tih, pa mi nije jasno kaj se događa. A kad sam instalirao Kaspersky, onda se poćeo još češće smrzavati. Sad sam ga ugasio, i smrzavanja se događaju rjeđe nego s njim ali opet barem 2-4 puta u 2-3 sata koliko sam na njemu. Mislio sam da su driveri od grafičke, pa sam sve izbrisao i instalirao zadnje, ma jok ništa bolje. Mislio sam da je problem do toga što imam AMD proc i AMD grafu, jer na poslu imam Intel i5-4690 pa nemam problema ali i kolegice kojima sam ja sklapao računala imaju AMD APU u svojim računalima i Update 1607 i nema problema. Lud sam, neznam kaj me zeza. Ima netko slična iskustva ili možda zna u čemu griješim. Moram samo napomenuti da sam malo prije Updatea 1607 zamijenio SSD, stari 240 Kingston sa novim 480 Tractorom, ali je bila na njega čista instalacija WIN10 napravljena od nule. Sve me fakat ljuti i ako se ovo nastavi onda bum pričekal još koji mjesec i prodal sve i nadogradil na KabyLake i GeForce. Sorry na dužem postu ali više ne znam kaj da napravim.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 02:22   #246
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Komp imam jedno 4-5 godina. Gore je windows 10 pro. Prije mjesec dana mi krenuo BSOD malo, malo. Stalno odgađao rušit sustav, danas skinuo windows, napravio bootabilan usb, ubacio ga, kada dodje do onog dijela u biosu da moram pritisnut bilo koju tipku izbaci mi opet BSOD. Ne znam kako cu reusit sustav. Od hardwarea mi se cini da sve radi..
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 02:26   #247
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor drz_nedaj Pregled postova
Komp imam jedno 4-5 godina. Gore je windows 10 pro. Prije mjesec dana mi krenuo BSOD malo, malo. Stalno odgađao rušit sustav, danas skinuo windows, napravio bootabilan usb, ubacio ga, kada dodje do onog dijela u biosu da moram pritisnut bilo koju tipku izbaci mi opet BSOD. Ne znam kako cu reusit sustav. Od hardwarea mi se cini da sve radi..
Ako ti na tom djelu baci BSOD onda nije do Windowsa nego do hardwera
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 20:17   #248
Graficar
Premium
Moj komp
 
Graficar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Sincro Pregled postova
Pozdrav svima , ne znam kako ostali ali ja sma podosta namučio oko 1607 verzije ,4 put sam reistalirao verziju 1511 hvala bogu da imam usb sa strane za clean install, sve sam pokušao skinem , instalacija prođe super , boot ispod 10 sekundi čak i odigram rundu bf4 i onda show program , što god stisnem počinje freeze za freezom , hrpe hard reseta i na kraju clean install , MBO: Asus m5a99x evo r2.0, Proc: fx6300 , sapphire r7 265 , ssd : crucial bx100 , hdd WD green 500 giga, psu: OCZ SXS2 500 (ispravan testiran) , ram: corsair vengeance 2x4 giga 1600 , sve ažurirano sve ispravno . Imali netko sličnih problema , ja stavrno nemam riješenje , eh da zaboravi sestrin laptop star 7 godina asus k50ij radi na toj verziji hehe bez ikakvih problema .
Zaboravih napomenuti freezevi su se dešavali i kad sam u safe modu tako sam dodatno zbunjen , opet ponavljam sve sam isprobao opcije kako instalirati kako konfigurirati sa hrpe sajtova i ništa do sad mi nije pomoglo. Isntalacija mi je postavljena na uefi a ne na legacy , raspitao sam se i tome svako ima neko svoje mišljenje tako oko toga ne znam odgovor.
Pozz,

ako tko ima kakav fix za ovo freezanje molim za info, jer sam u istim problemima. Windowsi rade glatko i onda samo u nekom random trenu freeze - bilo nakon 3 sata, bilo nakon 15 min, ali vecinom kad je racunalo prema idle-u (nikad u igri, nikad dok nesto radim - npr. Excel, vec uglavnom u nekom surfanju ili cistoj folder navigaciji)

Da je nesto neispravno od hardware-a ne vjerujem, sve testirano, a kad se vratim na win 7 sve uredno radi.

Jedino sto sam primjetio, kako imam firewall od ESET-a, da svaki put kad se MapsBroker service random probudi i probat ic na net dogodi se freeze bilo da mu dozvolim komunikaciju ili ne.

U tom trenu Mozilla ide u Not Responding, komp i dalje radi ako nesto pokusam kliknut, ali svakim klikom (npr. Start menu) taj dio koji kliknem se zasteka do trena kad je potpuno beskoristan. Ne radi Task Manager, samo hard reseta.

Sad sam doslovno obrisao servis (prije je bio na disable, ali se ocito sam probudi u nekom trenu) i vec dugo se nije freezao, ali nekako se bojim da to nije lijek. Radi se o 1607 skinuti preko Media Tool-a.

Svaki info je dobrodosao, unaprijed hvala.
Graficar je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 20:41   #249
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Snimio susjedu win10 i imam problem - nema zvuka. Win očito ništa nije sam povukao, mbo je N68C-S UCC, nema drivera za win10, snimio za win7, no stalno mi iskače poruka da je snimljen za 32-bitne, a nije... Instalirao i codec pack za svaki slučaj

Kud još ne znam po win10, tu je još i na hrvatskom

EDIT

Riješio, čačkao neke bitove i hercaže...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.01.2017. u 20:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 12:30   #250
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Povremeni BSOD , ponekad i više puta na dan.
Pc radio OK sa win7(64) i od kad su instalirani win10 (nadogradnja) pa nakon ovih problema čisti install sa svim nadogradnjama do danas i dalje isti problem. Radi se o Asrock A770DE+ , Athlon II 250 , 4Gb ddr2 800, HD5700Series. Provjereno sa drugim napajanjem i drugom grafom i odrađen memtest ali ne pomaže
Instalirah "Who crashed" daje ovaj raport:

Crash Dump Analysis
--------------------------------------------------------------------------------

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Tue 10.1.2017. 1:18:25 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\011017-19406-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgmms1.sys (0xFFFFF8061BC8DC20)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFF9703D3B47840, 0x0, 0xFFFFF8061BC8DC20, 0x0)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgmms1.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics MMS
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Tue 10.1.2017. 1:18:25 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: dxgmms1.sys (dxgmms1+0x3DC20)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFF9703D3B47840, 0x0, 0xFFFFF8061BC8DC20, 0x0)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgmms1.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics MMS
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Mon 9.1.2017. 20:38:40 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\010917-18468-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x14A6F0)
Bugcheck code: 0x139 (0x3, 0xFFFFF80062F28990, 0xFFFFF80062F288E8, 0x0)
Error: KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: The kernel has detected the corruption of a critical data structure.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Mon 9.1.2017. 20:29:33 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\010917-18359-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x14A6F0)
Bugcheck code: 0x1A (0x3F, 0xA3E4, 0xEB9CD3B3, 0xE99CD3B3)
Error: MEMORY_MANAGEMENT
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a severe memory management error occurred.
This might be a case of memory corruption. More often memory corruption happens because of software errors in buggy drivers, not because of faulty RAM modules. This problem might also be caused because of overheating (thermal issue).
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Mon 9.1.2017. 17:51:50 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\010917-18250-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x14A6F0)
Bugcheck code: 0xA (0xFFFFE781D3C0DBD2, 0x2, 0x1, 0xFFFFF803BEB639EC)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.
---------------------------
Ima li tko ideju do čega je problem i što još da pokušam ????
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2017., 13:18   #251
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
@ D/G
Imaš neki wireless adapter/karticu u kompu (npr. TP-link)?
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 13:20   #252
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor S3arch1ng Pregled postova
@ D/G
Imaš neki wireless adapter/karticu u kompu (npr. TP-link)?
Nemam , na lan-kablu je net.

..od periferije ima web kamera i printer ali probao sam i bez uključenih na usb portove isto ne pomaže.
Vadio sve iz kućišta i ponovo sastavio, usput očistio i ništa nije bolje, (do temperatura nije).

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 10.01.2017. u 13:29.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:09   #253
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Prvi error je vezan uz DirectX podršku. Dakle ili sam DirectX ruši OS ili se manifestira kao nekompatibilnost s verzijom drivera grafičke kartice.

Drugi error vežu uz opću nestabilnost u radu uslijed neispravnog hardvera. Dakle može biti RAM, CPU, bilo da je do overclockinga ili nečeg sličnog.

IMHO probaj odraditi update drivera i DirectX-a. Provjeri RAM, izvadi ga i gumicom prođi preko konektora da se skine eventualna patina. Vrati sve postavke na default ukoliko je računalo overclockirano.

Ukoliko možeš bilo bi poželjno isprobati računalo s nekom drugom grafičkom karticom a da nije iz iste generacije kao tvoja.

Također, imaš li instaliran neki program koji bi mogao imati problema s kompatibilnošću s Win 10.
Meni su recimo neke starije igre znale srušit Win 10
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:26   #254
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Vidio sam to za DirectX ali neznam što bi tu mogao probat izmjeniti
Pc nije nikad overclock-an ( to je od mog sina a takve rabote bi jedino ja radio , ali nisam).
Mjenjao sam grafu sa HD5770 na GTX 650 ( normalno sa drajverima) i držao je par dana sa istim problemima bsod-a
Od igara najčešće se radi o LOL iako zna i bez igre izbaciti bsod a obično drži podignut browser Crome (FB) .... a i bez njega isprobano isti problem.
Gledao sam kondenzatore na mbo, ne primjećujem napuhanost ni curenje istih...
Probat ću naći neke druge drajvere za mbo i možda nakon 7 godina noviji BIOS iako i sa ovim je radio OK dok je bio win7 .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:35   #255
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Digni nove drvere za MBO
Skini zadnje drivere za grafičku karticu i očisti sve ostatke.
Digni zadnji update za DirectX
Skini Malvarebytes i skeniraj računalo na malvare

Na kraju, ukoliko je sve noramlno radilo na Win7 a obzirom da nemaš baš najnoviji hardver, možda da razmotriš opciju povratka na Win7 ukoliko ti Win10 nije neizbježan za rad.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 18:57   #256
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Danas popodne dolazim doma s posla, sidnem za komp i automatski tipkam pin na lock screenu (kao i inace) kad odjednom neka greska u stilu "vasa lozinka je promijenjena na drugom uređaju stoga trebate ukucati prvo password da bi se uopce mogli logirati sa PIN-om". Wtf?! Nitko osim mene nije dira komp, izvrtija sam scan ssd-a u sumnji da postoji neki virus/crv/nesto - na kraju nista. Svejedno cu provjeriti
jos sa spybotom/malvarebytesom... Sad, dali je neki noviji update prominija nesto vezano uz login sa pinom ili su se sami windowsi zblesirali - ne znam. Dali se ikome dogodilo nesto slicno?
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 12:55   #257
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Mirkomekani je u zadnje vrijeme izdao update koji je skrsio DHCP na dosta velikom broju racunala. Moja jako odokativno-subjektivna procjena: oko 1-5%, i to ne samo win 10 racunala, nego i 7 i 8. Manifestira se na nacin da racunalo ne zeli povuci IP adresu, sto god napravili. Gasi-pali, disable-enable network interface... skeniraj antivirusom... nista od toga...
Kako na poslu imam veci broj racunala u lokalnoj mrezi, jedno 2 tjedna sam radio samo to!
Jedino sto je pomagalo je da im upisem fiksnu adresu (onu koju bi racunalo samo trebalo povuci). Kad se situacija na poslu malo smirila procitao sam o cemu se radi:
Windows 10 update broke DHCP, knocked users off the Internet...
Naravno da su izdali drugi update da zakrpaju taj propust, al ga naravno racunala nisu povukla jer nisu mogla na intenet
Uglavnom, cisto da se zna. Mozda nekom pomogne. Nekad se pitam koliko racunala zavrsi u smecu zbog takve gluposti?!?
Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 16:24   #258
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
...

Zadnje izmijenjeno od: Omar_Tokic. 13.01.2017. u 16:35.
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 16:33   #259
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ajde molim te sam editiraj/obrisi post prije nego ti moderatori dodjele tjednu nagradu

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=189336
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 13.01.2017. u 16:42.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 20:16   #260
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AKo slučajno nekome ne bude radila ps2 tipkovnica na win10, rješenje je da prilikom paljenja kod win10 loga isključite pc (sklopka na napajanju ili ako je nemate ištekat iz struje).

Susjeda to jebalo, našao na netu i bome djeluje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:52   #261
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Imam problem kod instalacije Wins 10 na svoj desktop.
Računalo radi normalno dok je na njemu Win 7.

Konfiguracija koju imam je sljedeća:
Asus Rampage 3 extreme (zadnji dostupni bios), intel i7 930, 3x4gb ddr3 kingston furyx, ati radeon 7850 1gb, samsung 840 evo 120gb ssd za OS + SAMSUNG HD103SJ 1tb hdd za storage.

Prilikom pokretanja instalacije (probao sam sa svim dostupnim verzijama Win 10 u zadnjih godinu dana, probao sa usb-a i sa dvd-a instalirati) ili ne dovrši instalaciju ili se nakon instalacije windows smrzne nakon cca 10-15 minuta rada.
Nakon ideje da bi moglo biti do sata kontrolera (ssd je bio spojen na sata 3 konektor koji je na marvelovom kontroleru dok je drugi disk bio na sata 2 kontroleru koji je intelov) i stavljanja ssd na sata 2 i dalje instalacija ne prolazi kako treba, smrzne se u završavanju setup-a (najčešće kod Getting devices ready, ali nekad čak i završi do kraja pa tek kod postavljanja account-a ili mreže) ). Ista stvar se događala i kad je ssd bio na sata 3 kontorleru.

Ima li itko ideju koji bi mogao biti problem?
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 17:29   #262
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Probaj instalirat u drugom kompu pa ubacit ssd. Jesi si istedtirao memoriju?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 17:36   #263
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
Imam problem kod instalacije Wins 10 na svoj desktop.
Računalo radi normalno dok je na njemu Win 7.
***
Ima li itko ideju koji bi mogao biti problem?
A što nenapravis update s Win 7 na Win 10 i rijesen problem ? cca 45-60minuta posla max.... osobn osam par puta to radio i svaki put proslo sve u najboljem redu...
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 10:49   #264
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Probaj instalirat u drugom kompu pa ubacit ssd. Jesi si istedtirao memoriju?

morat ću naći žrtvu koja će pristati na to da instaliram kod njega, no zar neće biti problem s driverima ako je na drugoj konfiguraciji (znam da će win update povući nove za moju, ali bojim se da neće biti nekih konflikata)
Memorija je testirana i ispravna je.

Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
A što nenapravis update s Win 7 na Win 10 i rijesen problem ? cca 45-60minuta posla max.... osobn osam par puta to radio i svaki put proslo sve u najboljem redu...
hmmm... morat ću pogledati i probati i to.


nije problem da mi treba win 10 očajno ali me živcira kad nešto ne radi kako treba
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 11:05   #265
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Neće, win10 to podnosi bez problema.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 13:01   #266
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
morat ću naći žrtvu koja će pristati na to da instaliram kod njega, no zar neće biti problem s driverima ako je na drugoj konfiguraciji (znam da će win update povući nove za moju, ali bojim se da neće biti nekih konflikata)
Nece biti problema, no preporuka je da barem platforma bude ista.
No iskreno, to nije rjesenje. Postoji razlog zasto se to dogada, i vrlo vjerojatno je hardverske prirode. Tj neka komponenta ne radi bas kako bi trebala.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 15:46   #267
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
Ima li itko ideju koji bi mogao biti problem?

Mozda da bootaš neku live linux distribuciju pa da vidiš kako ti se komp tamo ponaša? Neznam kako stojiš s linuxom ali meni je jednom to pomoglo. Odmah nakon mountanja diskova i malo pisanja i brisanja sam dobio poruke koje su ukazivale na probleme s jednim diskom. To te nebi koštalo puno vremena... Možeš tamo onda nešto i testirat usput...


Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 09:51   #268
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Mali problemčić koji imam sa W10: Naime, kad mi se uključi screensaver (oni balončići koji trebaju "letjeti" preko desktopa) onda mi umjesto desktopa prebaci na crni ekran. Imao sam isti screensaver na w7 i radio je normalno. Ima neko prijedlog/riješenje?
Driveri su svi updateani, windowsi isto
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 13:42   #269
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da nemaš možda uključeno gašenje ekrana postavljeno na jednako minuta koliko i screensaver?
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2017., 21:15   #270
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Windows 10 folder write permision

pozdrav svima,

muka mi je od ovog sustava pa pomagajte, naime danas sam palio laptop i windows antimalware mi zapeo (koristio 40% cpu i 2gb ram), internet nije uopce radio, killat proces nisam mogao ali sam ga ostavio sat dva mozda se dobije i naravno da nije pa sam morao reinstalirati sustav, sve super i bajno no krenuo sam otvoriti video sa bs playerom na D particiji i dobijem ovu gresku



znam znam, tko jos koristi bs player ali zgodan mi je radi skidanja titlova, a i vjerojatno ce i neki drugi program (nisam jos nasao da jos neki ima problem) isto kad tad naici na write error pa bi volio odma to rijesiti...inace mogu normalno kopirati po D particiji, otvorim word i normalno spremim .doc na nju ali kad pokrenem sa bs playerom izbaci tu gresku, stisnem ok i jos 4 puta izbaci (sa vlc nema problema)

e sad, guglao sam i probao sve one guidove za preuzet vlasnistvo nad folderima ali nista ne pomaze, evo kako izgleda situacija





i sad tu na kraju stisnem ok, ono zamjeni vlasnika ali gresku i dalje baca (na prvoj slici se vidi da imam full control)...takoder sam i probao "disable inheritance" pa nudi da convertiram nasljedene ovlasti u eksplicitne ali opet se isto dogada
vacs je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na