Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2013., 11:48   #1741
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Ja baš zadnjih par dana pregledavam razno razne osvrte na taj tablet i svi kažu da je manje više dosta dobar.. istina je da nisam gledao forume baš previše.
A i vidio sam da je custom podrška za crystal dosta dobra..ima cm mod za njega, pa mi i zato izgleda kao zanimljiva kupnja.
Ali ovo za garanciju defintivno stoji, a i sad nabrzinu koliko sam vidio i taj vivax hvale
A koje su to točno specifikacije bolje? Pa koliko vidim gotovo su identični.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 12:31   #1742
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
U Linksu su se pojavili tableti marke TrekStor od 7, 8 i 9.7". Cijene su u skladu s mogućnostima. Čisto za usporedbu, vani je 7" model 70 EUR, a 8" model 149 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2013., 12:41   #1743
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
@lourdin: Crystal ima obični TFT, Vivax nudi IPS... a i generalno jači SoC (iako, ako ga namjeravaš koristiti samo za čitanje, ti to i ne znači nešto)

@cocnut: navodno da Trekstorovi tabovi nemaju google play out of the box, pa tak nešto treba imati na umu pri kupovini
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 13:59   #1744
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Znači da krivo piše za Crystal na onim stranicama preko kojih se prodaje, jer tamo isto navode IPS, dok sam u nekim reviewima vidio da je to MVA display. Što meni iskreno ništa ne znači ali kao piše da nisu loši i da su skoro dobri kao IPS.

A za SoC mi zaista nije bitno jer sumnjam da ću ikakve igre pokretati na njemu (pogotovo ne neke zahtjevne).

EDIT: da malo povećam budžet? Naime, vidio sam da se po njuškalu prodaje Galaxy tab2 7.0 već za 1000kn. Uzimajući u obzir moje prohtjeve, jel bi to bilo isplativo?

Zadnje izmijenjeno od: Lourdin. 30.03.2013. u 20:20.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 20:49   #1745
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ok, molio bi ljude koji znaju i upuceni su da me malo savjetuju, jer ja nisam niti u tabletima niti u opcenito android svijetu......... nisam imao potrebe.

nego, ozbiljno razmisljam o kupovini tableta. namjena nije nikako igranje (jer jednostavno nemam potrebe), primarno bi sluzio za citanje poprilicnog broja PDF-ova (tako da bi ekran morao biti? ne znam ). i svakako je pozeljno da je touch sto bolji, tj imao sam prilike koristiti jeftine prestigije, nisam odusevljen sa potrebom za muskim stiskom da bi okrenuo stranicu PDF-a.........


nista extra nije potrebno. no da li postoji kakav tablet da je cijenom ok (ne treba dual core ili pojma nemam sta), da ima poveci ekran, da ima ok odaziv na tipkanje i da se moze puniti preko micro USB-a (jer imam prijenosni akumulator-bateriju)?

i da, molio bi linkove na trgovine kod nas, ako je kako moguce. polovno isto dolazi u obzir, iako je novo ipak novo, sa garancijom. zahvaljujem .


EDIT.

sada sam malo kopao unazad 10tak stranica i klikario po linkovima, pa me zanima opcenito sto mislite o:

Ramos W27 Daul Core 1.5GHz 10.1” Android Tablet PC Računalo
LC POWER Tyon Sina-1, 10.1'' IPS multitouch, Dual Core ARM Cortex A9 1.5 GHz, 1GB DDR3, 16GB Flash, WiFi, microSD, G-senzor, mHDMI, 2x microUSB, 2x kamera, Android 4.1

nekako su se ova dva isfiltrirala sama od sebe, velika dijagonala kod obojice, reza jaca kod Sine, baterija kod Ramosa, hardver (pretpostavljam, ako dobro citam) kod Sine, 3G bi isao kod Sine preko USB-a (koliko vidim po opisu, iako nije net primaran)........ jedino sto ne vidim da li Sina podrzava FLV, a to bi mi igralo povecu ulogu. kod Ramosa pise da vrti i njega . i ok, Sina ima 24 mjeseca, Ramos 12 mjeseci garancije, pobjednik je jasan.


prakticki, najvise me zanima kakvi su ekrani na oba tableta. logikom kada vidim IPS i multitouch kod Sine bi trebao on biti definitivno bolji, ili grijesim?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 31.03.2013. u 08:54.
Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 09:34   #1746
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
@clifton
U pravu si, TrekStor nemaju GP nego AppCenter. Izbjegavati!

@burko
Uzmi LC Power. Da si bliže EU, savjetovao bi ti Archos 101 Titanium za 199 EUR. Odbitkom poreza došao bi te oko 165 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 09:43   #1747
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
thnx. a gledao sam da isto preporucujete ovako nesto iz trsta..... jbg, sta da krepa, opet do trsta? ili slati postom, isto kosta dodatno.........

znaci, LC. ima kakva preporuka u tom rangu da je ovih specifikacija? sada citam da je jedini problem kod LC-a sto ima slab slab wifi domet . ajd, nije toliki problem, ali i jest . i da ekrani znaju biti problem, pozadinsko osvjetljenje.

cisto jer me zanima, ovaj Ramos je koliko dobar/los, s obzirom da je s ovom cijenom?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 09:46   #1748
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Od 01.07. podršku ti MORA pružiti uvoznik u HR bez obzira gdje si ga u EU kupio. MediaWorld daje 2g. gare na sve što kupiš kod njih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 09:51   #1749
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pod uvjetom da udemo u EU . ok, to je za Archosa............

ima tko da ide pa da mu uplatim pare, tipa na mjesecnoj bazi ili nesto tako? cak sam i voljan riskirati sa novim odande, naravno uz dodatnu kompenzaciju uz uplatu........ ili sve zaboraviti i uzeti LC-a .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 10:35   #1750
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Vidi malo s ninom. Navodno da ide češće u tom smjeru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2013., 13:11   #1751
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
@Lourdin: nekako mi se ta solucija sa Samsungom čini još najbolja. za tvoje zahtjeve i više nego dovoljno.

@Burko: za tu lovu za LCa, ja bi bacio oko i na Prestigio Multipad Ultimate 10.1, sad mu je pala cijena za nekih 300tinjak kunića i nešto je jeftiniji od Sine. oko LCa se diglo dosta negodovanja oko wifija, problema sa ekranom... iako ni Prestigio nije cijepljen od takvih stvari. proveo sam nekih pola sata radeći na njemu, i tab je sasvim solidno složen, responzivan i prilično ugodan za rad.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 14:25   #1752
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ok, hvala. a sto je ovolika razlika u cijeni?

PlayCom

Protis?

ili negdje drugdje, jer je svugdje oko 1990 kuna pa na vise? prakticki 3G model je u playcomu kao obicni svugdje drugdje?


i prestigio....... imao sam ih par komada u rukama. svaki je kasljucao, zapinjao, iako je hardverski trebao vrtiti sve bez frke. ok, to jesu bili jeftiniji modeli, no kakvo je tocno stanje s ovim, to ne znam....... najvise me zanima odaziv ekrana i lakoca tipkanja, kakav je dojam to ostavilo na tebe?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 14:35   #1753
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
malo pročekiraj po nabavi, nađe se za 1400tinjak kuna naokolo. čini mi se da je baš ovaj tjedan došlo do neke korekcije cijena sa tih skoro dva soma na niže. imao sam Ultimate (non3G) u rukama i činio mi se sasvim okej, ekran iako MVA je bio skroz odazivan, u radu bez ikakvog laga, sve je klizilo kako bi trebalo. bio je na ICSu, sada dolaze sa JB. moguće da je na sve to utjecalo da je tab bio maltene izvađen iz kutije, bez ikakvih instalacija dodatnih appova, ali na mene je ostavio sasvim solidan dojam.

iskreno, i meni uskoro predstoji nabavka tableta, i isto nisam načistu za što bi se odlučio. premišljam se ko mlada

ono što sam zaboravio napomenuti za Prestigio, ali vrijedi i za LC, zaboravi na punjenje tabova preko USBa. fićr RK3066 SoCa.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 14:49   #1754
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma da, citao sam da njima koji su vece dijagonale, zbog jace baterije, USB nije dostatan zbog preslabe struje........ jbg, nema veze, nosat cu adapter .

sad stvarno ne znam sto uzeti...... iako me nekako jos uvijek najvise vuce LC, iako postoji potencijalna problematika sa prikazom i ocit problem sa slabim wifijem....... ne znam, nisam nikako pametan.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 16:40   #1755
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Pozdrav.
Razmišljam da bi uzeo tablet, a iskreno nemam pojma kaj se isplati uzeti. Gledao sam malo Asus Transformer Prime TF700T, ali bih Vas molio da mi velite sto se isplati najbolje uzeti.

Hvala
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 17:12   #1756
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Čemu bi ti služio i o koliko para se radi? Za 3.000kn se na oglasnicima nađe nekorišteni Note 10,1" koji ima quad core i 2Gb rama te je stvarno hardverska mrcina od tableta. TF700, kao i drugi tableti bazirani na Tegri, navodno ima lag. Isto tako je bilo nekih problema oko očajnog GPS signala zbog zadnje stranice koja je od aluminija.
Ako nekako možeš izvana nabaviti Nexus 10 (400 EUR - 16Gb, 500 EUR - 32Gb), to bi ti bila najbolja kupnja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 18:36   #1757
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čemu bi ti služio i o koliko para se radi? Za 3.000kn se na oglasnicima nađe nekorišteni Note 10,1" koji ima quad core i 2Gb rama te je stvarno hardverska mrcina od tableta. TF700, kao i drugi tableti bazirani na Tegri, navodno ima lag. Isto tako je bilo nekih problema oko očajnog GPS signala zbog zadnje stranice koja je od aluminija.
Ako nekako možeš izvana nabaviti Nexus 10 (400 EUR - 16Gb, 500 EUR - 32Gb), to bi ti bila najbolja kupnja.
Citanje knjiga, net, filmovi, ajde neke za ubiti vrijeme mislim igre i tak. Ali glavna namjena bi mu bila filmovi i citanje knjiga.
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 06:55   #1758
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Nađi u oglasniku Galaxy Tab 2 10.1" i uzmi njega (cca. 2k kn nekorišteni).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 10:31   #1759
Sagitarrius
Registered User
Moj komp
 
Sagitarrius's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Bok svima, ko ima iskustva sa crtanjem na tabletima, da mi preporuci olovku? Naime imam POV tablet 10.1 i sve super radi, i probo sam do sada 3 olovke i ni jedna mi ne radi kako treba. Prstima najnormalnije crta, brzo i sve 5 ali to mi nije dovoljno precizni tj. nije mi to dobar nacin, a olovke mi ostavljaju crtkanu liniju kako god da povucem i u raznim programima za crtanje , jednostavno ne rade dobro. Pa trebam sad preporuku. Tnx
Sagitarrius je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 12:53   #1760
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
@Clifton: Hvala na savjetima. Tab 2 7.0 je nabavljen i sad kreće istraživanje
Na prvu mi se dosta svidio, nadam se da će taj dojam i ostati.

Još samo jedno pojašnjenje molim.
Ako rootam garancija se ne gubi? Garanciju gubim samo ako stavim drugi ROM gore?
Ili se gubi i ako rootam?

Zadnje izmijenjeno od: Lourdin. 02.04.2013. u 17:20.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 13:45   #1761
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ako je tko radio malo duze, molio bi par recenica misljenja o Prestigio Multipad Ultimate 10.1. razmisljam i o njemu kao opciji .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 19:35   #1762
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
Lourdin, jesi ga našao za pristojnu cifru?

Burko, naletio ovih dana na review ovdje, čini mi se da su ga prilično trezveno bacili pod povećalo: http://www.notebookcheck.net/Review-...t.88767.0.html
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 20:43   #1763
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Taman onoliko koliko sam povećao budžet
Za sada je ok, jedino sam primjetio da mi u velikim pdf-ovima malo šteka (tipa pathfinder rule book i tome slično jer su nakrcani i tekstom i slikama i tablicama)

Nego.. ono moje pitanje za root i garanciju ako znaš možda?
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 20:45   #1764
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
skoči do bugovog foruma, iako je pod konstantnim napadima polupismene balavudrije, tema o Samsung Tabu 2 7ici je začuđujuće razumna, ima dosta o rootanju i romovima, za isto i vezano uz garanciju zbilja ne bih znao.
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 21:59   #1765
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Jep..tamo sam isto pitao, ali nitko ništa ne odgovara.. ma nije hića, samo me prsti svrbe
No kad sam već kupio sa garancijom bilo bi šteta odmah je se riješiti
Sve u svemu, hvala na pomoći.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 06:52   #1766
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Kao i kod mobača, rootanjem gubiš garanciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 10:46   #1767
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Eh.. šteta.. al dobro, ostavit ću ga onda kako jest za sada.
Hvala.

Edit: Postoji li možda neki način da se to ne primjeti prilikom pokušaja ostvarivanja garancije? Neka aplikacija ili neki način da se sve vrati u tvorničke postavke, te da se ne može vidjeti da je uređaj naknadno modificiran?

Ako su malo čudna pitanja, ispričavam se , ali ovo mi je prvi put da se susrećem sa Androidom

Zadnje izmijenjeno od: Lourdin. 03.04.2013. u 11:56.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 15:31   #1768
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 19:47   #1769
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
odakle je najbolje narucit taj archos titanium 101 i kako najlakse rijesit taj povrat poreza? U zg sam tako da slovenska granica nije daleko
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 08:33   #1770
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Bez obzira gdje ga kupio, na SLO-HR granici moraš pečatirati račun/deklaraciju. Povrat možeš dobiti ili tamo gdje si ga kupio ili u našoj Pošti (odeš na šalter na kojem piše Tax Free), ali uz naplatu njihove provizije pa ćeš izgubiti dio povrata. Obzirom da si u ZG, vjerojatno dolazi u obzir centrala HP-a na Ilici kod Jelačić placa.

Gdje da kupiš?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=96086
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na