Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2008., 10:23   #811
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Malo dižem temu, ali imam pitanjce za sve vlasnike Lenova... Posljednjih 6 mjeseci prije spavanja mislio sam da sam lud kada čujem beepove koji dolaze iz zida () i pojavljuju se samo po noći.

Danas rano ujutro kada je većina ljudi spavala otišao sam tražiti uzrok beepanju kad ono Lenovo u stand-by modu ide beep-beep-beep. Malo sam pretražio po netu i vele da se to događa s američkim monitorima uvezenim na europsko tržište?

Zvuk je sam po sebi iritantan, ali ne čuju ga svi već samo ja ili ako nekome velim da se usredotoči. Kaj, da ga reklamiram? Nakupilo se mrtvih pixela, ali nedovoljno pa bi mi bilo u interesu da ga zamjene...
A probaj, nist nemoze skoditi - a reklamacija ce uvelike ovisiti o tome gdje je lenovo kupljen i na koji nacin se postavis.

Kod mene inace sve 5 od kupnje, a sad tome ima vec nekih 9-10 mjeseci - nijedan mrtvi pixel, bez tog beepanja, zagrijavanje nikakvo zahvaljujuci onim postavkama koje su navedene par stranica prije, slika super - oci zadovoljne.
Ja happy
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 10:26   #812
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
A probaj, nist nemoze skoditi - a reklamacija ce uvelike ovisiti o tome gdje je lenovo kupljen i na koji nacin se postavis.

Kod mene inace sve 5 od kupnje, a sad tome ima vec nekih 9-10 mjeseci - nijedan mrtvi pixel, bez tog beepanja, zagrijavanje nikakvo zahvaljujuci onim postavkama koje su navedene par stranica prije, slika super - oci zadovoljne.
Ja happy
Daj baš provjeri za to beepanje, mora biti tišina i budi mu blizu, monitor mora biti u stand-by modu. Pišti kao neki alarm... Nakon kaj sam jučer prvi put nakon 6 mjeseci ubio to beepanje imao sam halove da opet beepa ()...

Gledam po forumima i žale se ljudi na taj problem, ali im i mijenjaju (nisam naišao na nekoga iz Hrvatske s tim problemom...)
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 15:17   #813
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
ja nisam ništ čuo
spavam kraj kompa i ništ ne beepa pogotovo ne monitor
jedino mi nije jasno zašt se ekran grije kad ga dotaknem topal je neznam zašt
to mi je prvi lcd, imo sam crt kojem se nije grijo ekran
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 15:52   #814
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
pa vrlo jednostavno, trosi kakvih 30-40w struje, a posto se energija ne moze "potrositi" nego samo pretvoriti u neki drugi oblik, logicno je da je to toplina. Kod crt-a se ne grije ekran jer mu ekran nije aktivna komponenta, vec elektornski top i elektronika iza, dok lcd panel je aktivan, a i pozadinsko osvjetljenje mu je odmah iza njega pa sve zajedno grije.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 15:55   #815
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Takodjer nikakvih problema sa beepanjem nemam.Prvi glas.

Vezano za grijanje ,takodjer sam imao sličnih problema, posebno ljeti sve dok nisam smanjio brightnes kada se naglo ohladio.Sada kada bi povisio brightnes imalo iznad 5-10 (ovisno o vanjskoj temepraturi) monitor bi zakuhao.

Przuji kroz ovu temu ili se zaleti na prad.de za optimalne postavke monitora.Meni su jako pomogle.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 19:02   #816
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Malo dižem temu, ali imam pitanjce za sve vlasnike Lenova... Posljednjih 6 mjeseci prije spavanja mislio sam da sam lud kada čujem beepove koji dolaze iz zida () i pojavljuju se samo po noći.

Danas rano ujutro kada je većina ljudi spavala otišao sam tražiti uzrok beepanju kad ono Lenovo u stand-by modu ide beep-beep-beep. Malo sam pretražio po netu i vele da se to događa s američkim monitorima uvezenim na europsko tržište?

Zvuk je sam po sebi iritantan, ali ne čuju ga svi već samo ja ili ako nekome velim da se usredotoči. Kaj, da ga reklamiram? Nakupilo se mrtvih pixela, ali nedovoljno pa bi mi bilo u interesu da ga zamjene...
Ista stvar i kod mene.
Prvih par mjeseci nisam ni primjetio jer moraš mu prići ajme blizu da bi čuo.
Dobro je jedino što se zvuk čuje samo u stand-by režimu a kada je upaljen se nečuje.
Glupo rješenje ali rješenje je da se ugasi na tipku po noći pa se onda ne čuje.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 00:43   #817
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Przuji kroz ovu temu ili se zaleti na prad.de za optimalne postavke monitora.Meni su jako pomogle.
ak ti nije problem bi li mi mogao dati link za optimalne pstavke jer nije baš lako "prozujat" kroz ovu temu
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 22:59   #818
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
...i ja sam ista otkrio zvukove, no ne beepove, vec šumove - zujanje.

-zvuk kao da je neki vent unutra lol....
dakle, tko želi cuti zvuk navedenog lenovo monitora, neka prisloni uho na straznju stranu monitora i cuti ce zujanje -tipa onog kao skakavci po ljeti.

zanimljivo, cuje se samo straga, s prednje strane mrtva tišina :confused:

no, ne smeta me, ne drzim uši iza monitora

..

što se tice grijanja, nek se grije, glavno da radi.
cudi me kako se plastika ne otopi..nekad zna biti tako vrela..
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 23:16   #819
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Zaista ja ne znam sta je kod vas problem.
Ja sam vjerovatno dobio predobar pirmjerak bez mrtvih piskela i bez bleedinga, a o zujanju nema ni traga.

Kada prislonim uho moram se dobro usredociti da cujem zvuk iz zavojnica i kondenzatora.
Znaci ni 1cm od monitora ne cujem zvuk, a kamoli sa par metara.
Zagrijavanje nije preveliko jer osvjetljenje drzim na 0%.

Ja sam jedan prezadovoljan vlasnik ovog monitora
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 00:03   #820
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor ReNNO Pregled postova
Zaista ja ne znam sta je kod vas problem.
Ja sam vjerovatno dobio predobar pirmjerak bez mrtvih piskela i bez bleedinga, a o zujanju nema ni traga.

Kada prislonim uho moram se dobro usredociti da cujem zvuk iz zavojnica i kondenzatora.
Znaci ni 1cm od monitora ne cujem zvuk, a kamoli sa par metara.
Zagrijavanje nije preveliko jer osvjetljenje drzim na 0%.

Ja sam jedan prezadovoljan vlasnik ovog monitora
Potpis.
Neznam kako je kod vas, ali je moj primjerak savršen
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 09:38   #821
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Potpis.
Neznam kako je kod vas, ali je moj primjerak savršen
Moj isto sve 5. Nema mrtvaca i bez bleedinga a zujanja nema ili sam ja gluh
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 12:29   #822
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor ReNNO Pregled postova
zvuk iz zavojnica i kondenzatora.

"Nema mogucnost brisanja ?"

Zadnje izmijenjeno od: Mad ID. 19.12.2008. u 13:03.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 12:33   #823
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Pošto si ti pametan, ti ces nam reci koja komponenta u monitoru cvrci.

Ja sam naveo kondenzatore i zavojnice jer su najveci uzrocnik cvrcenja u svim elektronskim komponentama.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 13:02   #824
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor ReNNO Pregled postova
Pošto si ti pametan, ti ces nam reci koja komponenta u monitoru cvrci.
Ja sam naveo kondenzatore i zavojnice jer su najveci uzrocnik cvrcenja u svim elektronskim komponentama.
Uglavnom, ukoliko se kondenzator nalazi u "statickom krugu" (to ti je 98% kondenzatora u PCu) onda je vecina energije na 0Hz i nema sto titrati (zvuk koji cujes je zapravo mehanicko naprezanje tih komponenti). Zavojnica moze pistati ako se radi o nekoj frekvenciji koja je ljudima u dosegu sluha i to ljudi cesto rjesavaju tako da ju zaliju u vrucu plastiku (treba proracunat ima li opasnosti od pregaranja).

Da kondenzator zuji sam po sebi jer je kondenzator nikako. Ovisi o kojim se frekvencijama radi. Npr vecina onih zavojnica u PCu su u sklopu nekog SMPS napajanja koje radi na nekoliko 10ak kHz. (sto nemres cut)

Ispricavam se na prvotnom postu, nije OK i obrisati cu ga
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 13:23   #825
ReNNO
Premium
Moj komp
 
ReNNO's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: On HDD, Sector 12
Postovi: 357
Danas imaš grafičke kartice, napojne jedinice i monitore sa dosta zavojnica i kondenzatora gdje se oscilacije tih komponenti mogu poklopiti sa cujnim opsegom (do nekih 20 000Hz).

I kondenzator i zavojnica mogu isto toliko praviti te "high pitch" tonove, tako da ne vidim u cemu sam pogrjesio ako sam rekao da se radi o zavojnicama i kondenzatorima.

Ako misliš da ima nešto drugo što je vise vjerovatno da ce proizvoditi ove zvukove, slobodno reci.
ReNNO je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 07:23   #826
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Moj isto sve 5. Nema mrtvaca i bez bleedinga a zujanja nema ili sam ja gluh
Pa čuj nije isključeno ni da si gluh.
To su frekvencije koje gotovo ni jedan stariji čovjek ne čuje. Nešto slično kao ona popularna melodija za mobitele koju klinci furaju a koju "navodno" stariji ne čuju. Radi se zapravo o tome da su to vrlo visoke frekvencije i doista ih ne čuju svi.
Baš nedavno sam bio kod kuma koji je kupio LG Plazmu i ja čujem zujanje sa udaljenosti od par metara a on mora prisloniti uho na zadnju stranu da bi čuo.

Tako da... Kod mene isto nema bad piksela ni izbijanja pozadinskog osvjetljenja al bipanje je tu...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 15:44   #827
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sad da pitam tu ekipu kaj cuje to zujanje. Da li zivcira Naima oduvijek cujem 90% CRT televizora kako zuje, uvijek cujem one gluposti koje imaju za "strasiti" golubove po kolodvorima.

Jel ima neka dobra dusa da bi snimila to zujanje, beepanje ili kako to vec zovete?

Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
"Nema mogucnost brisanja ?"
Nope. Uvijek me iznova iznenadi kada napravim "doublepost" i zelim pobrisati drugi.
  Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 14:10   #828
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
da se i ja javim...

imam i mrtve piksele, 2 kom, a i monitor mi pisti jednom visokom frekvencijom u stand by modu, jos od 1vog dana...gasim ga na gumb kad mi je komp ugasen...

i sad kad sam to rekao, volim svoj monitor


i bio sam na prad.de al ne kuzim di je to za postelavanje monitora, pa bi molio dobru dusu da stavi neki link...

i sretan bozic svima
Iceman11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 14:43   #829
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
i bio sam na prad.de al ne kuzim di je to za postelavanje monitora, pa bi molio dobru dusu da stavi neki link...
Ne kužim kaj bi ti poštelavao?
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 14:57   #830
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
"In the OSD, we selected the following settings, which we consider to be the best: Brightness 0 %, R = 55 / G = 49 / B = 60."

http://www.prad.de/en/monitore/revie...20x-part8.html

Eto, ja sam okvirno koristio te postavke.Njih ćeš morati jako malo, ako i toliko micati da nađeš sebi optimalne.
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 15:28   #831
Mirotvorac
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Doma
Postovi: 4
Čitam komentare za Lenovo 220 i sve sam zbunjeniji..ovako, nisam profesionalac ali trebam solidan monitor za obradu kućnih fotki - već sam imao situaciju da sam fotke, da prostite, zasrao, pa želim malo bolji monitor.
S druge pak strane, dosta se na PC-u radi i u Wordu, a o surfanju da ne pričamo.
A igre..inače ih ne igram, nešto s djetetom On-Line, ali mislim da ću tu i tamo, kad nađem vremena, odigrati pokoji Flight Simulator.

Dakle naglasak je na obradu kućnih fotki ali i na ugodan rad. Ako nešto mrzim onda su to sitne ikone, i tu mi nešto nije jasno:

OK, na desktopu možemo povećati ikone, ali na net-u ne uvijek.
Nisam još shvatio što je to s rezolucijom - pa zar se ne može smanjiti? Tko hoće velika slova, smanji rezu. Tko hoće deatlje, digne rezu. Ne vidim u čemu je problem - pa nemo'š dobit velika slova s visokom rezolucijom..

A meni treba dobar prikaz boja i crne, a reza mi je manje bitna.
Samsung mi po dizajnu nije leg'o tako da ne vidim koji bi još monitor s ne-TN matricom bio u igri za "sitnu paru".

Eni suđeščons?
Mirotvorac je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 15:37   #832
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Mirotvorac Pregled postova

OK, na desktopu možemo povećati ikone, ali na net-u ne uvijek.
Nisam još shvatio što je to s rezolucijom - pa zar se ne može smanjiti? Tko hoće velika slova, smanji rezu. Tko hoće deatlje, digne rezu. Ne vidim u čemu je problem - pa nemo'š dobit velika slova s visokom rezolucijom..
Fora je u tome da kod lcd-ova ne funkcionira smanjivanje i povecavanje rezolucija na isti nacin kao kod klasicnih crt monitora. Oni imaju svoju nativnu rezoluciju i na njoj slika najbolje izgleda, na ostalima je u vecini slucaja obicno govno i dosta zamucena zna biti.

Recimo konkretno kod mog lenova nema sanse da se stavi nesto full mala rezolucija (tipa 1024x768) jer je sve dosta mutno i jako brzo pocinju boliti oci.

Ako ti smetaju mala slova, onda je preporuka gledati 24" modele s ne-tn matricom jer te lenovo nece usreciti


e i da, za ove prijasnje postove - "zujanje" odozada kod standbye mode-a je prisutno i kod mog modela. Jebga, prije to nisam zamjecivao jer ga uredno gasim nakon prestanka rada, ali se probalo i eto
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 15:53   #833
Mirotvorac
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Doma
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Fora je u tome da kod lcd-ova ne funkcionira smanjivanje i povecavanje rezolucija na isti nacin kao kod klasicnih crt monitora. Oni imaju svoju nativnu rezoluciju i na njoj slika najbolje izgleda, na ostalima je u vecini slucaja obicno govno i dosta zamucena zna biti.

Recimo konkretno kod mog lenova nema sanse da se stavi nesto full mala rezolucija (tipa 1024x768) jer je sve dosta mutno i jako brzo pocinju boliti oci.

Ako ti smetaju mala slova, onda je preporuka gledati 24" modele s ne-tn matricom jer te lenovo nece usreciti


e i da, za ove prijasnje postove - "zujanje" odozada kod standbye mode-a je prisutno i kod mog modela. Jebga, prije to nisam zamjecivao jer ga uredno gasim nakon prestanka rada, ali se probalo i eto

Zujanje mi je najmanji probelm-uvijek gasim monitor - to sam doživio u sobi moje bivše, imala je prekrasan mali Sony Trinitron koji je ne zujao, nego zuujao! Ona je mislila da sam lud .

A o promjeni rezolucije na ovom konkretnom Lenovatoru pronašao sam na jednom linku:
http://forums.lenovo.com/lnv/board/m...cending&page=1

Kaže ovako:
"i just tested various resolutions and they're all blurry. if you intend to use this panel at any resolution other than the native WUXGA then you won't be happy".

Dakle nešto kao i kod objektiva za foto-aparate-iamju svoj "Sweet Spot".
To je jako loše - a što s nama obiteljskim ljudima koji isti monitor koristimo za igre i za rad?
Sad mi je jasno zašto profesionalci imaju strojeve samo za recimo obradu videa ili fotografije..njesra, sad sam fakat zbediran-ja naime za dječje igre koristim dosta nisku rezoluciju, a za fotke i video-obradu višu .
Mirotvorac je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2009., 16:24   #834
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor Mirotvorac Pregled postova
Zujanje mi je najmanji probelm-uvijek gasim monitor - to sam doživio u sobi moje bivše, imala je prekrasan mali Sony Trinitron koji je ne zujao, nego zuujao! Ona je mislila da sam lud .

A o promjeni rezolucije na ovom konkretnom Lenovatoru pronašao sam na jednom linku:
http://forums.lenovo.com/lnv/board/m...cending&page=1

Kaže ovako:
"i just tested various resolutions and they're all blurry. if you intend to use this panel at any resolution other than the native WUXGA then you won't be happy".

Dakle nešto kao i kod objektiva za foto-aparate-iamju svoj "Sweet Spot".
To je jako loše - a što s nama obiteljskim ljudima koji isti monitor koristimo za igre i za rad?
Sad mi je jasno zašto profesionalci imaju strojeve samo za recimo obradu videa ili fotografije..njesra, sad sam fakat zbediran-ja naime za dječje igre koristim dosta nisku rezoluciju, a za fotke i video-obradu višu .
Takvo je stanje kod svih monitora zbog ograničenja tehnologije, no zato su pri nativnoj rezoluciji superiorni naspram CRT-a.

Što se tiče igara, o tome nema brige jer u igrama ti nedostaci s skaliranjem rezolucije nisu niti blizu toliko izraženi koliko kod teksta ili nekih grafova i sl.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 18:15   #835
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Lenovo Mana

Evo da malo dignem thread iz mrtvih i da kazem da lenovo ima DVI-D prikljucak koji nema sve pinove probusene pa tako ako neko npr zeli spojiti grafu i monitor sa malo skupljim kabelom(u mom slucaju neki fancy pozlaceni) a taj kabel ima sve pinove(Dual +D+I) odu pinovi u kujac(sto bi jajan reko) ako malo jace stisne........stvarno jeftin defekt.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 19:39   #836
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa nije to defekt i nema veze da li je kabl jeftiniji ili skuplji sa brojem pinova! Jednostavno moras znati koji ti tacno dvi kabl treba. http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 13:28   #837
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa nije to defekt i nema veze da li je kabl jeftiniji ili skuplji sa brojem pinova! Jednostavno moras znati koji ti tacno dvi kabl treba. http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
nije kr*** defedk, ako das npr 300kn za kabel i onda ti monitor ne podtzava taj kabel to je banana, a TN LG od 900kn ga podrzava.
Mene smeta.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 13:44   #838
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 492
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
nije kr*** defedk, ako das npr 300kn za kabel i onda ti monitor ne podtzava taj kabel to je banana, a TN LG od 900kn ga podrzava.
Mene smeta.
Mogao si kupiti i HDMI kabel i žaliti se na defekt, ali ako ga monitor ne podržava možeš se...


...razmnožavati!
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 19:15   #839
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
zašto bi itko kupio kabel od 300 kn?
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 19:34   #840
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
zašto bi itko kupio kabel od 300 kn?
Baš.

Moj i dalje me vjerno služi, samo počelo se čuti pucketanje plastike. Možda jednom dnevno zna se glasati, ništa strašno al eto.

USB hubovi su odlično riješenje, prijemnici od logitech periferije su mi uštekani u monitor i sve dela za deset.

Šlag na tortu jest i cijena, koja je porasla s vremenom.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na