Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2014., 18:54   #871
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Jedva čekam AS-VAL u Second Assaultu

Jedino je šteta kaj će ga samo inženjerac moć koristit....
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 18:59   #872
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
A malo mi se igraju igre... Nije sad samo za BF4. Bolje mi je dat pare za to nego za konzolu jer ću na konzolu sa igrama potrošit više para nego za komp (trebam i neku telku koja neće bit ispod 4k - znači konzola je u startu 3400+4500+igra od 500 = 8400 - tolko je komp). A konzola mi je tesko smece radi kontrolera, grafike, a ja najvise volim ovakve FPS-ove.
Uz to i buraz pita tu i tamo dal moze igrat Witchera i takve igre pa bi mozda on mogo recimo donirat CPU.

Za ove moje potrebe MBP 15" je savršen (uglavnom kodiranje, surfanje), al zadnjih par godina mi se nije niš igralo sve do sad.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:19   #873
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel je dobra ekipa na TS i dal se cesto igra? Opako razmisljam kupit neki komp i zaigrat to ponovno nakon 3 godine... Trenutno mi je laptop glavni stroj, a kako ga mijenjam u 5. mjesecu sve me vise kopka da se vratim na desktop sa igrama i tim glupostima + OS X, a da MBP2011 15" zamijenim sa nekim 13" MBP Retina za portabilnost.

Gledam i5 4670K, Asus MBO, ATi 280X (prvi put ikad da razmisljam o ATiju, inače sam opaki nVidijaš), Samy EVO 250GB SSD, 8GB DDR3... Joooj koliko dugo nisam hardware pratio. Još moram i neki ekran, razmišljam si o onim 24" Dellovima, iako bi si najviše htio neki 1400p-1440p 27", ali mi je onda ATi 280X preslaba. Samo to bi diglo dvostruko cijenu konfe.
Detalji naravno samo Ultra dolazi u obzir...
Za 1440p kupujes odmah par 280x sa svim veseljima mGPUa. Solo grafe koje mogu izgurat 1440p ultra su najmanje 290/780 i to ultra sa 2xaa ili FXAA za 60FPS +. 1200p mozes ocekivat 80-100fps na ultra sa takvim garafama, ovisno o levelu..

Ja sam zadovoljan kak ide igra. Nema ogromnih dropova kao u BF3, tj ima ali puno manje, zanemarivo i s te strane je ok. Bar meni.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:33   #874
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
evo meni popravili problem sa nestankom tipkovnice i misa sa ovim updateom kakva debilana je bila prije nestane ti mis i tipkovnica pa ti bracek igraj.... Update prije 12mj sve sljakalo...
Ovo je tesko sranje od igre i zao mi je sto sam dao pare na to bolje da sam otisao u prvu birtiju i usrecio nekoliko kronera sa rundom. Bolje bi se osjecao.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:39   #875
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ahh, sasvim logično je da će uvijek biti ekipe koja ranta na sve tipa xulos kojem niti jedan bf nije pasao pa ga stoga nije ni igrao dugo, ekipe kojoj se jednostavno ne sviđa igra i ekipe koja ima loše podešene konfiguracije pa ima problema sa igrama osjetljivima na to.
Kud bi svijet došao kad bi nam se svima sviđale iste stvari...
Meni je igra odlična, problema nemam, radi sve kak treba i nije mi žao love kao ni za jednu igru koju sam kupio, pa ni one di sam igrao <50h jer mi nisu sjele.
Stvar karaktera i gledišta.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 19:51   #876
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
ajd prestanite bit noobovi, postelajte si igru kako spada i uzivajte.. kako vam nije vise dosadno stalno pljuvanje.. cemu? koga briga..

http://www.youtube.com/watch?v=oU1q2wEcDiA

capajte na 60 fpsa i s tim configom igra je super glatka na prakticki svakakvoj razumnoj konfiguraciji..


problem bf4 i danasnjih razmazenih gamera koji zapravo neznaju sami sto zele je sto igra ima "previse" toga, nakrcana je svim i svacim, a kako ljudima danas ne bi bilo dovoljno da im cijeli svijet das na pladnju, uvijek zele vise i vise, a da ne "iskoriste" ni 20% igre..

smijesno, dosadno i tuzno..

Citiraj:
evo meni popravili problem sa nestankom tipkovnice i misa sa ovim updateom

tebi su popravili da :=

mislim.. 99% je da si problem mogao rjesit i do sad.. bf je u banani kad je ukljucen jos neki controler.. ja kad sam igrao uvijek moram fizicki istekat usb od volana jer ako sjednem u bilo kakvo vozilo bf se pomuti i valjda se axis volana mjesa sa tipkovnicom odnosno mousem pa pogled ude u zrak..

i nes ti problema, istekam kabel i gg..



ugl - dosadni ste vise, nikome osobno, al jbte.. kad god povremeno skocis u temu (ovu ili bilo koju drugu koja ima imalo veze s gamingom) uvijek ista naklapanja..
i to tako vec koliko.. 3 mjeseca koliko je igra vani.. i kenjat cete jos toliko..

mislim da budem jasan.. ja igru nisam upalio vec mjesec dana mozda.. al sam natukao 200h do tad.. da.. na samom pocetku igre.. sa svim poteskocama i problemima.. i zabavio se za tih 200 kn kolko je igra kostala i vise nego dovoljno..
zao mi mozda jedino premiuma za jos 200, al igra se jos "razvija" pa vjerujem da cu se vratit kad tad i da mi nece bit krivo..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 09:10   #877
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
@jopis kakve veze ima konfiguracija koja je sljakala savrseno do zadnjeg updatea i sad odjednom nemam mis i tipkovnicu nasao sam da je problem u punkbuster_A sto nema veze sa mojom konfom, kontrolerima i ostalim glupostima. Btw igra mi sad radi ali evo mj dana nije radila stalno nesto razjebu pri pokusaju popravka nekog drugog problema. Ja hocu reci da ovako nesto nikad nije trebalo ugledati svjetlo dana dok sve ne postelaju i naprave da svima radi kako spada. Malo da se EA i dice ugledaju na ubisoft i njihovu ekipu shvatio bi o cemu pricam. Sa ubisofovim igrama nikad nisam imao problema ovakve prirode da jednostavno igra ne radi kako treba.


jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 11:17   #878
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
@jopis kakve veze ima konfiguracija koja je sljakala savrseno do zadnjeg updatea i sad odjednom nemam mis i tipkovnicu nasao sam da je problem u punkbuster_A sto nema veze sa mojom konfom, kontrolerima i ostalim glupostima.
Dakle, kakve veze ima bf4 s tim? Nikakve.
Također, kažeš 'što nema veze sa mojom konfom', pa nego s čijom, jel taj pbA servis uzrokuje problem na tvojoj konfi ili marka markovića iz trnave?

Pb servise koristi priličan broj online igara , kao npr cod serijal.

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Btw igra mi sad radi ali evo mj dana nije radila stalno nesto razjebu pri pokusaju popravka nekog drugog problema. Ja hocu reci da ovako nesto nikad nije trebalo ugledati svjetlo dana dok sve ne postelaju i naprave da svima radi kako spada. Malo da se EA i dice ugledaju na ubisoft i njihovu ekipu shvatio bi o cemu pricam. Sa ubisofovim igrama nikad nisam imao problema ovakve prirode da jednostavno igra ne radi kako treba.
EA i dice nemaju ama baš nikakve veze s tim što pb uzrokuje probleme userima sa problematičnim kombinacijama hardvera.
Osim fc3 nisam igrao ništa online i original od ubisofta pa ne bih znao, a o divljenabavljenim igrama i offline modu uopće nije predmetno razgovarati.

@mup
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 11:33   #879
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
...EA i dice nemaju ama baš nikakve veze s tim što pb uzrokuje probleme userima sa problematičnim kombinacijama hardvera...
Puno se koristiš ovim izrazom "problematične kombinacije hardvera".

O kakvim je to problematičnim kominacijama riječ?
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 11:50   #880
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
bas i mene to zanima heheheheh kako moze biti problematicna kombinacija. Imam tipkovnicu i mis tipokovnica g15 mis g602 . Pa PB nisam mjenjao nego se updato BF4.... Nakon toga problem nestao. Druga stvar f710 sam isteko isto tako i probao i problem ostao. Zasto da ja gasim pb i ostale kerefeke izvodim da mi PLACENA igra radi takve probleme. Majke mi da piratske igre rade 3x manje takvih problema
Jopis oni trebaju napravit igru da svima jednako dobro radi bez obzira na hardware i ostali software. Kako to da sve druge igre orginal i ne orginal mi rade cist dobro samo ovo radi problem.


jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 12:33   #881
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ne kuzim te jurbas, igra je vjerojatno najzahtjevnije sto mozes vrtiti na pcu. kak da naprave igru koja ce svima jednako dobro raditi bez obzira na hardware? da je tak, nebi ljudi sigurno kupovali nove procesore, graficke, memorije.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2014., 13:13   #882
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Vendetta Pregled postova
Puno se koristiš ovim izrazom "problematične kombinacije hardvera".

O kakvim je to problematičnim kominacijama riječ?
Krivo sam se izrazio, problem su računala sa nestabilnim oc-om najčešće, iza toga realtek zvučne, uštekani gamepadi i volani dok se igra fps igra, itd.
Pa onda sfotverske p.....je - neupdejtanje punkbustera, neposložen firewall i av softver, neugašen firewall u ruteru, igranje fpsa preko wirelessa, neugašen upnp u ruteru, itd. itd., problema mogućih je sto, samo što su ljudi lijeni složiti svoj hardver i softver kako treba, nego kad izađe zahtjevna igra koja to sve koristi do maksimalnih granica, pa nastanu problemi vezani uz to, onda je sve drugo krivo samo oni ne
Ne kažem ja da u bf4 nema bugova i problema, ali nakon svih peezdarija sa bf2, bc2, bf3, ništa to nije novo niti specijalno drukčije nego prije.

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
bas i mene to zanima heheheheh kako moze biti problematicna kombinacija. Imam tipkovnicu i mis tipokovnica g15 mis g602 . Pa PB nisam mjenjao nego se updato BF4.... Nakon toga problem nestao. Druga stvar f710 sam isteko isto tako i probao i problem ostao. Zasto da ja gasim pb i ostale kerefeke izvodim da mi PLACENA igra radi takve probleme. Majke mi da piratske igre rade 3x manje takvih problema
Jopis oni trebaju napravit igru da svima jednako dobro radi bez obzira na hardware i ostali software. Kako to da sve druge igre orginal i ne orginal mi rade cist dobro samo ovo radi problem.
Pb nisi mijenjao, updejtao ti se bf4, lol, super, a nisi gledao jel se s tim updejtom updejtao i pb Btw, osnova igranja online igara sa pb-om je imati pbsetup.exe i pbsvc.exe u računalu i manualno updejtati pb kroz iste s vremena na vrijeme
Kakve veze ima što je plaćena igra, pa platio si i računalo, koje MORAŠ održavati, tako i igru, tj njene popratne servise koji su NUŽNI za funkcioniranje iste.
O pir.... igrama i ostalim sličnim spikama kako rekoh je sasvim bespredmetno i retardirano uopće razgovarati, a kamoli dovodit ih u kontekst sa online multiplayer gamingom
Imam i ja atm 15-ak original igara instaliranih na računalu, što preko steama što preko origina, i pazi, ne bi vjerovao, SVE mi rade BEZ tehničkih PROBLEMA. Za nepovjerovat, ha

Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ne kuzim te jurbas, igra je vjerojatno najzahtjevnije sto mozes vrtiti na pcu. kak da naprave igru koja ce svima jednako dobro raditi bez obzira na hardware? da je tak, nebi ljudi sigurno kupovali nove procesore, graficke, memorije.
Tako je, igra je atm najzahtjevnija igra na tržištu i koristi svaku 'kap' resursa u računalu do maksimuma, tako da se sve mane brzo pokažu, bio to neispravan ram, loš oc, pregrijavanje matične ili bilo čega drugog, loši driveri, bilo što, sve to brzo izađe na vidjelo kod takvog proizvoda, no to je nekima teško shvatiti jer su upalili igru, pa ne očekuju od igre da im digne temp proca isto ko i ibt ili prime, ili da dobiju soundloop jer imaju realtekovu zvučnu sa driverima iz 2009e u 2014oj godini