Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2002., 15:11   #1
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
tiho hladjenje

Da li mi netko moze preporuciti kako da kvragu izvedem hladjenje a da cjela stvar bude tiha (nesto tipa 25 dBa). Imam duron 750 i nazalost 2 hdd-a od IBM-a na 7200 okretaja i JNC 400watt-a Big tower. Imam jedan ventilator na kucistu a na procesoru Titan TCC-D5TB. Koji je deklariran na "ispod 28dBa". Meni osobno ovo zvuci blize 35 dBa. Uz sve to temperatura mi je 35 cpu i 35 kuciste (dok pisem ovo, naraste do 41/40 pod punim opterecenjem).
Zanima me da li postoji neko rjesenje za ventilator na procesoru koji moze hladiti ovaj procesor i eventualno neki slabiji xp, recimo 1500+. Ako ne, onda samo mog durona, a da je deklariran na 25 dBa. Imam nisku toleranciju na buku...
numa je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2002., 16:20   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Zanimljivo kak ti je temp. kucista i CPUa identicna... ne mislis da tu nekaj ne shtima?

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2002., 13:18   #3
teva
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Slovenia
Postovi: 26
Mozes usporiti venitilatore tako, da jih stavis na 7V na molex. Pomaze i kaplja ili dvije ulja. Ja sam na duronu zamjenio hladilno tjelo sa mnogo vecjim koji ima bakreno dno i na njega pricvrstio jedan veliki Zalman na 7V. Temperatura je bila 40 stupnjeva nakon 1 sata bechmarka. Takodjer sam i spolirao spodnji dio hladilnika i namestio srebrnu pastu.
teva je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2002., 15:10   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: tiho hladjenje

Citiraj:
... i JNC 400watt-a Big tower...
Bas sam jucer isprobao JNC 400W i moram priznati: vrlo VRLO bucno napajanje. Da ne bude zbrke, isprobao sam ga u tihoj atmosferi, i pokazalo se kao bucnije i s nestabilnijom voltazom od JNC 300W (nikako da stigne taj Enermax 350W).
Savijet: ako mozete izbijeci JNC 400W, samo naprijed.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2002., 18:31   #5
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Ja sam mislio da se JNC napajanja razlikuju samo u naljepnici.
Nije 100% pouzdan izvor ali zvučilo je dosta uvjerljivo. Tako da me ovo o još nestabilnijoj voltaži malo čudi.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2002., 22:55   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dpajur
Ja sam mislio da se JNC napajanja razlikuju samo u naljepnici.
Nije 100% pouzdan izvor ali zvučilo je dosta uvjerljivo. Tako da me ovo o još nestabilnijoj voltaži malo čudi.
Nije ti bas 100% pouzdan izvor. Kao prvo, 400W bilo je osjetno teze od 300W (znak snage?), drugo, bilo je znacajnije bucnije, ali ne ventilator, vec sama elektronika. Sam ventilator napajanja je i kod 300W i kod 400W isti (barem sudeci prema naljepnici na straznoj strani ventilatora. A bila je tu i naljepnica kako ventilator ima vise brzina, ali cini mi se da je ona tu zalutala.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2002., 11:37   #7
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by ozren
Zanimljivo kak ti je temp. kucista i CPUa identicna... ne mislis da tu nekaj ne shtima?

O.
Mislim da ne, jer nije identicna i varira. Imao sam prije 8 cm ventilator (najobicniji od 30 kn) doslovno zavezan zicom za pasivni cooler od GlobalWin wbk38. Tada je bila veca razlika izmedju temperature kucista i procesora. Izgleda da "flower" dizajn mog novog hearsinka ima efekta.

A sto se tice buke napajanja...pa nisam nesto posebno primjetio. Nije da bas imam puno iskustva sa napajanjima ali ja sam zadovoljan sa nivom buke. Bilo bi super kada bi to bio najbucniji element, a ne nesretni ventilator na procu.

Malo sam gledao specifikacije ventilatora i zanima me da li netko zna koliko utjece na buku broj lezajeva ventilatora? To nisam prije uzimao u obzir i tek sam nedavno primjetio da je npr. sanyo denki ventilator deklariran na 27 dBa poremljen sa dva lezaja (2 ball bearing) a moj na 28dBa i jedan lezaj. Koliki to ima utjecaj?
numa je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2002., 14:13   #8
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Pa za napajanja je u pravilu koliko para toliko muzike. A sto se tice ventilatora probaj nabavit 80mm ventilator oni su u pravilu tisi. ili ovaj
28db nije puno kad zatvoris kuciste to je cisto ok.
http://www.sibak.com.tw/proat01515b.htm
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2002., 18:07   #9
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Da li netko ima iskustva u stisavanju vibracija necim? Npr oblaganje kucista spuzvom ili nesto slicno?
numa je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2002., 10:21   #10
teva
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Slovenia
Postovi: 26
Najbolji material zame je Armaflex. Upotrebljavam ga za tisanje vodne pumpe, kucista i za izoliranje peltiera. Ako ga nema, moze se upotrjebiti i podloge od miseva.
teva je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2002., 11:27   #11
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Gdje bi se to dalo nabaviti?
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na